Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   29-01-11 18:36

мдааааа


за последните 2-3 дни разбих няколко мои и на други легенди.

1. не си копувайте ТФт евтин четец от неизвестен китайски производител, аз го направих, ще го дам на сина ми да го разбие...
уж българският ДИВА е точно такъв
2. Калибре има проблеми с прекодиране на ПДФ документи в две колони и снимки и таблици, а четеца пък съвсем
3. 7 инча е минимума за четец според мен
4. няма реадер който изобщо да поддържа добре ПДф
5. изобщо няма софтуер който да се справ без проблемно с ПДф както и между другите формати
6. в т.н. безплатен свят няма кои знае какво за четене, осоебно специализирана литература по професии
7. специално медицинската е 99% в ПДф формат сложен текст
9. продължавам да мисля че 10 инча таблет, андроид поне 2.2 или 4, Тегра чипсет е най доброто решение....
ама ги няма оше....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-11 19:38

Ако беше попитал, нямаше да ти се налага да си купуваш непотребни боклуци, всъщност с купуването на таблет ще имаш още едно устройство неподходящо за четене на книги.
ПДФ аз само в тая тема съм казал поне два пъти, че не можеш да четеш с нищо. Това е формат за компютър, не за четец. Като цяло четците на книги са за четене на книги, не за графики, и не за картинки.
Куалком са обещали Мирасол дисплей за първата четвърт на тази година. Това би трябвало да значи достатъчно мощен таблет, събран с цветен дисплей без задна подсветка. Прави го кандидат н1 за комфортно четене на пдф. Цената очаквам да е ужасяваща. 10" таблет е нещо отвратително тежко/голямо/неудобно, като човек свикнал с четец се изумих, колко неудобно се случва всичко с иПада, да бърз е, цветен е, но дотук.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   29-01-11 22:37

Kindle 3 се продава за $139 US, при курс на долара 1,50лв и с 20% ДДС прави 250лв а из Европа май под 335лв няма опция.

Не мисля, че сортирането на книгите по папки е голямо предимство ако става въпрос за художествена литература и четене за удоволствие. Нали обекновено се чете една книга от начало до край и после друга и т.н. Същото и с форматите поддръжката на txt примерно е достатъчно. Сортирането на книги и конвертирането на формати спокойно може да се остави като работа за PC.
Важно ми изглежда да има възможност да се запомня мястото до което си стигнал като четеш и прехвърлянето на страниците да става лесно и коректно. 3G и Wi-Fi са почти безсмислени като се има предвид, че прехвърлянето на книги едва ли ще става по-често от 2-3 пъти седмично и който чете книги на български почти няма да използва интернет за сваляне. Хубавия дисплей естествено е на първо място по важност. Като заключение Kindle очевидно също е добро решение.



Публикацията е редактирана (29-01-11 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-01-11 07:50

да идеята на киндъла е да имаш най Често ползваните книги в него а не цялата библиотека...

колекциите ппомага доста..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   30-01-11 09:39

Ако ще е таблет - Моторола за момента е най-добрия вариант. Първия с Honeycomb ОС.


http://img835.imageshack.us/img835/8472/xoom.jpg


gpi72, + 15-на$ шипинг & хендлинг (моя уай-фи) толкова ми излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 09:52

Само да кажа, че има опция да се поръча Киндъл от английския Амазон и с транспортна фирма до България да излезе към 250-260 лева (за Уай Фай модела). Моят е така закупен и ми излезе точно толкова.

Мога да кажа, че така се спестяват доста главоболия с тичане по митници, ДДС и т.н.



Публикацията е редактирана (30-01-11 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   30-01-11 17:01

Дай повечко информация, на коя фирма го поръча и как ти организираха нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-11 17:07

Стига писахте глупости на иПада съм чел бая ПДФ.

Чел съм и на Сони рийдър.

Зимате 5-10 китайски у-ва и аууу не работи. Ами няма да работи със малоумния си софтуер нормално е.

surg прати ми един сложен ПДФ да го видя как излиза и на двете ако искаш ще ти го снимам да си мислиш.

Престичио и други няма да ти свършат работа това беше ясно още преди да почне темата

ПП ХООМ още е само макет. Може да печели каквито си иска награди. Никой не мож да си го купи. Самсуняка и иПада са реални у-ва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 17:14

@gpi72 - има вече доста български фирми, които организират курсове Англия-България за транспорт на поръчки от различни сайтове. На практика пращаш Киндъла на техен адрес, и оттам те ти осигуряват транспорт до България. Фирмата, която ползвах ми взе 5 лева за транспорт до България (таксуването обикновено е според килограмите на пратката)
Проста сметка - Киндъл 3 за 110 паунда (около 250 лв)+ 5 лева транспорт.
Подобна услуга има и Еконт мисля, но излиза малко по-скъпо...

Вече съм поръчал 4 Киндъла за мен, родата и приятели, така че всичко е ОК.

Ако искаш повече инфо за фирми предлагащи услугата за транспорт от Англия до България ще ти пратя линк на ЛС (за да не излиза като реклама тук).



Публикацията е редактирана (30-01-11 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gesh75   
Дата:   30-01-11 17:20

аз си взех kindle dx и засега съм повече от доволен.
екрана е като на нормална книга.9,7'[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: molokov   
Дата:   30-01-11 17:29

@surg:
Единствения четец, който се справя ЧУДЕСНО с PDF файлове е Kindle DX, тъй като е направен с тази цел - четене на .pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   30-01-11 18:33

Да ама много кинти. Иначе 9,7' е добре. Може и аз да си взема, макар че не ми дреме за pdf формата много.
gesh75 я сподели от къде го взе и за кви пари?



Публикацията е редактирана (30-01-11 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: kodko   
Дата:   30-01-11 19:41

ДХ-а е хубаво нещо, ама ако не ти дреме за пдф-формата, забрави за него! Докато не излезе 3.0 ъпдейта за него, ако искаш да четеш кирилица само с някакъв хак евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   30-01-11 20:05

: didesignbg hotsnail
за мен е ОСОБЕНО важно ПДф книги отпечатано оригинално на поне А4 формат оили малко по голям даже, със сложно съдържание от фото снимки, графики, таблици в най различни размери, и страници текст най често на в колони, а и полета за пояснения в най различни форми и обеми , да се четат на таково чудо....
= технологично ПДф формата не позовлява лесно престраниране,
- 99% от четците нямат изобщо функция рефлоу, освен една версия на Адобе реадер мобайл за ХТС ДИаманд, та нея си позлвам на телефона...
засега не съм намерил софтиер , без този на Адобе, там не съм копал още, за това готов файл да се престарнира културно в една колона за да се чете на КОЙТО И ДА Е ЧЕТЕЦ.
99 % от книгите които ме итерисуват пряко в следващите месеци са много скъпи, и са в 100 % такъв формат...
ето тук един пример за една такава сложна и голяма страница

http://photo-zona.net/images/user30552/album7636/large/1296410308_jcau1655_Untitled.jpg



очевидно който и да е четец показва 1/4 до 1/6 от странцита сопред това дали е 6 или 7 инча, тогава се налага страницата да се зоомне от 2 до 4 пъти и да се мести екрана на четеца сектор по сектор, нагоре, надолу, а това е лудост...
та...

СНощо намерих случайно едно приложение под шапката на Гугъл, в ранана фаза, което обаче прави точно, или почти точно това което искам, само че крайният резултат е снимка на страницата, ане оригиналният ПДф формат, няма значение работи и ми върши работа - забравих и името, утре ще пусна линк....

иначе....т.н. джобен формат романчета, разкази и стихове няма проблем да се четат и на който и да е реадер, е , на Еинк казват по добре, ....засега


това дето съм го купил , също
е ОК за такива неща , ама не за това ми трябва....
явно се иска голямо търсене за софтуер., това важи за който и да четец, за да се ползват ПДФ добре....

някои знае ли дали АДОБЕ софтуера може да променя лесно готов ПДФ документ в това направление



Публикацията е редактирана (30-01-11 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-01-11 21:02

както обясних поп горе ПДФ дори на компютър не чета от повеЧе от 3-4 години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: nikidi   
Дата:   30-01-11 21:37

а някой случайно да има Samsung Galaxy Tab?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: psychoiho   
Дата:   30-01-11 21:49

iPad се справя идеално с PDFи. Анотации, синхронизиране - всичко ми е безболезнено с goodreader & dropbox. Единствен недостатък - резолюцията. Добре че съм астигматик, та леко анти-алиасвам по дефиниция.

sony touch е много добър, ако PDF-а е само текст, той се спрявя по-добре от kindle, защото има reflow. Най новия май има вифи и значително по-добър екран (от стария).

kindle DX едно време му бяхме дигнали мерника, но имаше много ревюта че се прецаква дисплея и се отказахме (преди година) - сега дано да са оправили производството.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: molokov   
Дата:   30-01-11 23:15


http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/kindle/miranda/photos/miranda-300px-PDF-anim._V189854543_


Колкото до функцията reflow - моделите на Pocketbook я поддържат.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   30-01-11 23:32

molokov

1. имаш ли модела 902, щото още го няма в проджба????, и е 10 инча, съвсем друга работа...
2. онова горе не е Покет боок 902 на линка де, а на снимката е Кандле Дѝ, с 10 инча екран и показващ подходящ ПДФ файл....и тои е като другите, книги в по голям от джобен формат ....не е добре...засега
3. "As for PDF documents, there's no explicit zoom feature, but switching into landscape (horizontal) mode crops[thankyou] the PDF and essentially enlarges a portion of it. One of the problems with the Kindle is that it doesn't appear to have the horsepower to properly zoom in and out of PDF files quickly, and thus this horizontal mode is Amazon's workaround. While it may not offer the most flexibility in terms of viewing options, it's not bad.

Read more: http://reviews.cnet.com/8301-18438_7-10235053-82.html#ixzz1CYZGwNEK"



Публикацията е редактирана (30-01-11 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 12:02

Pocketbook 902 изглежда добре. И цена $ 329,99 USD не е висока но чудно колко върви в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: surg   
Дата:   31-01-11 13:11

приложението което преформатира сложни ПДФ документи се казва PaperCrop_0.43_rev19
линк

с него горе посочената страница бе разделена на няколко колони, всяка една форматирана за 800х480, подредени една по друга и надлежно показващи се в четеца....
верно е че се ползва JPG образ на страницата, и не може после да се работи на ниво текст в ПДФ, но за четене върши работа добре...



Публикацията е редактирана (31-01-11 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-01-11 13:35

Майкрософтския ActiveSync рефлоува пдф-и ..докато ги копираш на негов си девайс.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   31-01-11 16:51

Pocketbook 902 звучи обещаващо при цена от $300, ама пък не шипват до Европа въобще[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: gpi72   
Дата:   31-01-11 18:55

Всъщност пращат и до БГ ето от тук:
Цък

А това всъщност е магазина на производителя - shop.pocketbookreader.com.

Доставката в зависимост от пощенската услуга е между $45,50 и $59,50.
И цената излиза някаде от порядъка на 660лв с доставка и ДДС. Ако има мито ще е още 20-30лв.



Публикацията е редактирана (31-01-11 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за електронна книга...
Автор: krist   
Дата:   31-01-11 19:06

абе, то България я няма наистина в тоя списък от твоя линк, ама дали просто не е пропусната, щото тук пише, че не шипват до EU, нито до East Europe?:

http://www.pocketbookreader.com/Shipping_FAQs.html


само за UK нищо не пише, та може би поне до там шипват и после с гореспоменатите фирми, дето карат от UK?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »