Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Pulsar   
Дата:   07-10-10 02:35

Пиф...

Не се хващай на бас за това... поне аз не бих го направил :-) А и не виждам къде ти прозря за каквато и да е било клауза...??!?



Публикацията е редактирана (07-10-10 02:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: neuromancer   
Дата:   07-10-10 03:28

Абе що се правите на улави.
Дизайнерите държат авторското право на ДРЕХИТЕ. Фотографа - на снимките
Снимки и дрехи са различни неша

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: pif   
Дата:   07-10-10 03:36

Аз като художник държа авторското право над рисунката си. Кой държи авторското право на снимката на моята рисунка ?
Етере са наели фотографа да снима дрехите им? Нали ? Или бъркам. Не знам с какво се занимават. Но техническото документиране (каквото е направил фотографа в случая) не може да бъде обект на авторско право.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: powerlight   
Дата:   07-10-10 03:41

Успех в делото [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: graf_rayski   
Дата:   07-10-10 04:25

Както се вижда по писанията им. Пиф и Томас стоят от другата страна на барикадата. Те не са фотографи, а ползват фотографските услуги. Ако Баджаков спечели срещу ЕТЕРЕ, колегите фотографи ще съберат кураж да си търсят правата и един ден на Пиф и Томас може да им се случи да са на мястото на ЕТЕРЕ. Затова не подкрепят Павката.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: holden   
Дата:   07-10-10 07:38

Пиф: Земята е плоска като тепсия.

Пулсар: Не бе, кълбовидна е.

Пиф: А бе глупако, аз нали виждам сам с очите си. Плоска е.

Пулсар: Ако се качиш на ракета ще видиш, че е кълбовидна.

Пиф: Абе ти луд ли си? Аз цял живот съм обикалял от наше село до Горно Село. Ако беше кръгла щях да забележа. Даже понякога ходя с каруцата, да не си мислиш че съм някой простак да ходя само пеша.

Пулсар: Не бе, виж в този учебник по астрономия има картинка.

Пиф: Абе какви са тези учебници-мечебници. Какво ме интересува какво бил писал някакъв зубър с 15 диоптъра. Аз нали знам че е плоска, защо ме караш да чета учебници дето очевидно са грешни.

и т.н. По късно Пиф е забелязан да спори със светофара защо си мени цветовете и ако обича да си избере един и да спре да си ги мени.


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-10-10 08:30

pif, ставаш жалък с тези смешни твърдения. Сесия с модели било нещо, като репродукция...[smilie18]

Хайде пак накратко : фотографията е застъпена в закона за авторското право и сродните такива. Поръчките и откупуването на снимки, освен по търговския закон се прилагат и клаузи по закона за авторското право. Дотук е ясно , нали?

Продажбата и препродажбата на телевизори, картофи и вибратори е обект САМО на търговския закон.

Опитите на теб и Томас да сравнявате картофи със снимки и да неглижирате труда на фотографа, поради конюнктурни съображения е жалко, защото явно не ви липсват познания и интелект.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: deathzone   
Дата:   07-10-10 08:41

Земята може да е кръгла, ама вселената е плоска.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: shama   
Дата:   07-10-10 08:44

GOSPODIN [smilie24] [smilie24]

не виждам никакъв смисъл в доводите на пиф и томас. Не разбирам и как човек който твърди че е работил като фотограф в бяла държава може да пише такива неща.

До тук в темата стана ясно че на определени хора и фирми им е много изгодно да си затварят очите пред закона за авторското право и да се правят че просто няма такъв.

...иначе по делото просто ще ми е много чудно ако Баджаков не спечели. По тяхната логика авторско право наистина не съществува понеже фотографа почти винаги снима неща направени от друг човек.


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: navy   
Дата:   07-10-10 09:00

Ся разбра ли се кой е виновен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ssto   
Дата:   07-10-10 09:09

Разбра се. Един без друг не можем и сме си нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: jekopj   
Дата:   07-10-10 09:17

...Я,тя крушката си имала опашка...[smilie5]

Първо беше призивът,че с такива дела само се пълнят гушите на адвокатите...

Второ се усъмниха,че без писмен договор работата мирише на заобикаляне на закона...

Трето,че снимката не била обект на авторско право,а дизайнът на дрехите бил...

А ще се окаже,че "нашите" момчета станали безплатни адвокати на "ЕТЕРЕ",защото им припарва и на тях явно...[smilie5]

...Бас държа,че ще се познаят от първия път[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ssto   
Дата:   07-10-10 09:22

jekopj, последното срещу мен ли е? Защото ако е така, нищо не си разбрал. Ти, като фотограф, имаш нужда от фирма, която да те тиражира и да ти плаща подобаващо, за да снимаш още по-добре. Фирмата, трябва да има нужда ти да снимаш по-добре, за да може да те тиражира повече. Толкова е елементарно, но нито една от двете страни не го разбира?! Защо е това взаимно унищожение ...

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: boni   
Дата:   07-10-10 09:24

Абе като било техническо регистриране и т.н. да си купят апарат и да си ги регистрират. Защо викат фотограф?
Аз съм снимал абсолютно банални неща - примерно продукти на фирма, произвеждаща спални комплекти, легла, матраци и т.н., обаче смея да твърдя, че това, което им дадох като продукт няма абсолютно нищо общо със самостоятелните им опити за техническа регистрация от преди, като се почне от качеството и се стигне до светлината. И те също го признават. Да не говорим за разни конференции и т.н. , при които опитите за самостоятелна регистрация са повече от жалки като резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ssto   
Дата:   07-10-10 09:24

За да няма спекулации, моята теза е, че трябва да подписвате грамотни договори, в които да посочвате кой какви права и задължения поема и срещу какво. Вече ваша преценка е, дали и какви компромиси да направите ... Погледът ми е към бъдещето, а не към миналото!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: jekopj   
Дата:   07-10-10 09:38

ссто,нямам предвид теб...те си знаят кого имам предвид...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: thomas   
Дата:   07-10-10 09:42

@seal
Абсолютно несериозно говориш. Как точно полицията ще установи, че някой не ми е откраднал едно DVD от бюрото!? :-) Може да се установи само, че ми го е откраднал, ако го намерят в него. Ако не - просто ще трябва да приемат, че това, което казвам, е вярно, защото е абсолютно недоказуемо.

@jekopj
Бих се обидил, ако ми кажеше, че разсъждавам като фотограф. В случая това би значело да ме обвиниш, че разсъждавам като мързелив тарикат.

@victory13
Ами да, точно така - няма такъв. Ама като гледам, не им пречи да продължават да опитват ;-)

@nsirakov
Не разбрах защо ще бъда ощетен!? Да не съм аз използвал кадрите му неправомерно!? :-) Но да, при подобно поведение не бих го наел, факт е. И далеч не само аз, ако се замислиш.

@Pulsar
Не си прав, че не е нужен писмен договор, за да има той стойност. Точно защото нямах такъв с един клиент, който беше направил серия поръчки при мен, 7 от които не беше платил, съдът ме прати на по-ниската инстанция, за да си заведа 7 дела за 7-те фактури. Ако имах договор, който описва взаимоотношенията ни като клиент и доставчик, това можеше да стане с едно дело на по-горната инстанция, по-лесно и по-убедително.

Гледам, че смях в залата не е имало само на твърдението, че в България няма авторско право. А всъщност това е единственото смешно твърдение. Останалите най-много да са ти предизвикали нервен смях, защото някои от тях могат да ти изиграят лоша шега.

Впрочем, единственото, което не разбирам, е какво значение има художествената стойност на кадрите - във всеки случай те подлежат на защита, нали така?

Обаче фактът, че клиентът не си е получил оригиналните файлове, ми се струва доста, доста проблемен. За теб. Защото може да се окаже, че те ще имат претенции защо не са получили всичко, за което са платили!? ;-)

А, и още нещо не разбрах. КАК така са твърдели, че не те познават!?!? Или и това беше някаква украсена партенка като онази за най-голямото дело за авторски права?

P.S. За моята фирма и начина, по който ние ползваме кадрите, можеш да не се притесняваш. Не си чул някой да се е оплакал от мен в тази посока, нали? Но това не значи, че практиката фотографите да се опитват да си пазят правата за нещо, което са снимали по поръчка, трябва да ми харесва. И повярвай ми, с такива, имащи подобни претенции, аз просто не работя. Точка. Когато пък кадрите са си тяхна собственост, правя това и само това, за което сме се разбрали. Пак точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: navy   
Дата:   07-10-10 09:43

А, не, няма такъв писател... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: pif   
Дата:   07-10-10 09:48

Никой не успорва качествата на фотографа, че е лице което знае как да сложи на снимката нещата които са пред него. И то по правилният начин. Както счетоводителя знае как да си оправи документите, както художника знае как да си нарисува картината, както певеца знае как да си изпее песента, музиканта да си изсвири нотите и тонрежисьора да си смеси парчето. Във всяка една от тези области има изкуство. Ама видиш ли, фотографите са над всички тези неща. Те са по велики. Защо ??? Кое им е по уникалното?
Когато художника рисува пейзаж - после да си го продава колкото си иска. Но когато работи по поръчка - ще вземе колкото се е уговорил. Ама после къде щяла да стои картината - дали в хола на богаташ или на градския площад. И ако той я бил продал да стои в някой хол пък тоя кретен дето я е купил я сложи на градския площад - да вземе да му плати повече и то със задна дата.
Защо в музикалния бизнес нямат такива проблеми като тук? Защо в киното нямат такива проблеми като тук? И защо в другите държави нямат такива проблеми като тук. Ами просто е бе. Хората не се взимат толкоз на сериозно и не се мислят за каймака на обществото. Не смятат себе си за най великите творци във вселената. И докато не проумеят коравите глави, че фотографията първо е занаятчийство и после идва изкуството а си мислят, че всяко щракане на копчето е изкуство - няма да прокопсат. Ако щът и 1000 дела да водят.

П.П. Абе, светофар тъп, от 5 часа ти приказвам да СВЕТНЕШ само един цвят а ти идиот с идиота ти почна да ми мигаш оранжево. Или свети или не свети. Виж уличните лампи кви са примерни. Светят си като добри студийни осветителни тела. А пък ти, за нищо не ставаш. Човек една снимка не може да направи от тебе. Само му сменяш цветната температура.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: jekopj   
Дата:   07-10-10 09:50

...чукча писател,не читател...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ssto   
Дата:   07-10-10 09:52

thomas е уникален. Някой силно го е засегнал и ще държи на тезите си докрай. Съзерцава само своите мисли и не му хрумва, че може да има и друг свят, извън неговия.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: navy   
Дата:   07-10-10 09:53

О, даааа... аз два дена съм спорил с него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Brummaker   
Дата:   07-10-10 09:53

" Защо в музикалния бизнес нямат такива проблеми като тук? Защо в киното нямат такива проблеми като тук? И защо в другите държави нямат такива проблеми като тук. Ами просто е бе. Хората не се взимат толкоз на сериозно и не се мислят за каймака на обществото "


- чутовна простотия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ssto   
Дата:   07-10-10 09:55

хайде да работим, че денят си мина в приказки ...



Публикацията е редактирана (07-10-10 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: johnny_fx   
Дата:   07-10-10 09:56

@thomas, аз не разбирам защо клиента трябва да си получи оригиналните файлове, при положение, че не са се разбрали за това. Все едно като си купуваш нож от магазина и трябва да получиш, и щанцата на която е рязан.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »