Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: martinis   
Дата:   09-02-10 13:03

[smilie24] Напълно подкрепям кампанията!
Някъде в някаква тема споменах...сега ще се повторя, като се надявам да чуя повече мнения...
Именно като продължение на тази инициатива на ФФ, защо собствениците на сайта не измислят нещо по въпроса да сложат един знак(логото на ФФ, което на мен лично ми харесва много), подобно на снимките във всички сток-сайтове?
Не би било трудно, веднъж ако има такава опция(бутон) всеки за себе си да решава дали да маркира снимките си или не.

Ще се радвам да разбера какво мислите по въпроса...

Екобо, Чуков, евала! Абсолютно точно казано![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: ecobo   
Дата:   09-02-10 13:25

написа:

> Екобо я ела утре в Бургас на изложбата
> Ще нося сливова за откриването


Като нищо ще дойда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: lumix   
Дата:   09-02-10 13:42

И аз съм а ЗА [smilie24] лого на ФФ при качване на снимки тук!
Никак не е лоша тази идея!
Хем логото ще е еднакво за всички снимки ....а не да се получи шарения от лого-та, като всеки почне да си слага!
martinis [smilie24]

Най-накрая и едно смислено предложение![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: rusinov   
Дата:   09-02-10 13:43

[smilie24] ЗА!

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 13:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: martinis   
Дата:   09-02-10 14:04

Адаш, не те познавам лично, може и да си пич, ама от такива изказвания като твойто никога България няма да се оправи... [smilie23]
Та по темата - никой тук няма да пише закони да спира такива като теб! Става дума за едно предложение само, което ако се приеме, няма да е задължително - който иска ще си слага знак на снимките във ФФ, който не иска - няма! Просто е!
Такива като теб, сигурно ще крадат, ама ще се замислят дали да не "потърсят" "чисти" снимки, без знак или да си играят да чистят следите от знака...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Myth   
Дата:   09-02-10 14:47

Аз не мога да разбера, какво толкова сте се хванали за цените на твърдите светлосилни, я да видим как стои положението със светлосилните зумове, че както гледам цените на Никон и свят ми се завива. И направих една бърза сметка то какво излзиза че разликата е 40лв. в полза на Никон ето и сметката
Пентакс:
16-50/2.8
55/1.4
3180лв.
Никон:
AF-S DX 17-55mm f/2.8 G IF-ED
50/1.4
3140лв.
При разлика от 40лв. ... ами К-х бие по всички параграфи, а като се вземе и пред вид, че Никона е безмоторен, то в случая и ръчнофокусните за Пентакс са БЕЗ ПАРИ, е за какво говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: martinis   
Дата:   09-02-10 14:57

Какво сте му дали на този да пие? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Myth   
Дата:   09-02-10 14:59

Да бе вярно [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: lumix   
Дата:   09-02-10 15:53

За Мартин_Илиев!
Мартине, ако пратиш едно писмо на News.bg на този мейл : office@news.bg
и им кажеш да не крадат снимки, ти разрешавам да копираш всички снимки в профила ми и да си ги гледаш (е ако ти харесат де)...[ezik].

Нека който иска да си направи труда да прати по 1 мейл! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: The_Racer_GT   
Дата:   09-02-10 15:56

И аз лепнах един банер в блога си. А относно идеята за лого на снимките в ФФ съм с три ръце ЗА [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: rusinov   
Дата:   09-02-10 15:59

Myth ти си човека да знаеш :)))) [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Myth   
Дата:   09-02-10 16:14

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: TanDun   
Дата:   09-02-10 17:19

написа:

> Чета и не мога да повярвам колко хора мислят не по-ефективно от
> преживящ бивол в късен следобед на горещ летен ден! [smilie23] ...

Ефективно или не, някои се опитваме именно да мислим по темата.




...
> TanDun, ти на РобиХуд ли се правиш? Що за първобитно мислене?
> Понеже някой имал повече кинти от тебе, значи е нормално да го
> крадеш?
> След като според вас музиката, софта, филмите са бош-лаф
> работа, защо просто не си ги правите сами? Знаете ли колко
> умствена работа и талант са нужни, за да се правят тези неща?
> Знаете ли, че хората, които ги правят, имат нужда от пари не
> по-малко от вас?...

Примерите, които дадох, идваха да покажат именно, че не смятам за морална кражбата от творци. За морална смятам кражбата от дебели инвеститори, които освен, че имат пари, нямат никаква друга заслуга за произвеждането на музиката, софта, филмите... тяхното участие в това произвеждане има единствената цел да направи парите им повече. Тях в 99% от случаите не ги интересува красотата на музиката, филма, посланията, удобността на софта (доколкото това не е свързано с популярност и мангизи). Затова не се кефя на сваляне на независими филми и музика (осен когато не са под СС, както много често се случва)...



> ...За съжаление, тази тема показва, че нещата ще се оправят САМО с
> тоягата - съд, глоби, съд, глоби... Няма оправия иначе. Просто
> кухите лейки са твърде много, за да стане по друг начин....


Кухи лейки аз наричам милионите овци, които не мислят, а се подчиняват безпрекословно на заповеди. Милионите, които не биха се притекли на помощ на събрат в беда, но биха си плащали съвестно данъците, дори когато тези данъци се използват за ужасни несправедливости. Кухи лейки са и хората, които "спазват законите", дори когато тези закони са нечовешки, неморални (нацистка Германия например е имало едни много стройни и вътрешнокохерентни закони, които кухите лейки, пардон - добросъвестните германци са спазвали стриктно).
Нали авторските права са измислени, за да пазят труда на творците. Защо, според теб, твърде често се оказва, че не ги държат творците, а едни хора, които нищо не творят? Кой не мисли сега?


Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: lumix   
Дата:   09-02-10 18:46

Мартин_Илиев [smilie24] благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: serjy   
Дата:   09-02-10 18:49

Подкрепяме [smilie24] [smilie24] [smilie24]
И за логото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   09-02-10 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   09-02-10 20:19

ТанДум-е,
Няма значение какво ТИ смяташ и колко Робин Худ-ски са ти оправданията (макар и много далеч от истината, щото крадейки софтуер и медия ощетяваш много повече хора отколкото инфантилната ти представа обхваща).
Крадеш за удоволствие, не за да не умреш от глад. Крадеш ли си крадец. И като стане дума за морал ако имаш поне малко от него би трябвало да замълчиш.
Сиктир от криво разбрани Андрешковци.



Публикацията е редактирана (09-02-10 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: tziko   
Дата:   09-02-10 20:34

Тука нещо се объркахте всички[smilie18] никой нищо не краде, просто всичко което е в електронен вид, може да се копира и всеки един, който пише тука е копирал много неща съзнателно(повечето) или не. Процеса е необратим! Спасението е да не качваш това което не искаш някой да копира на компютър, направиш ли го рано или късно някой ще го копира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vurgala   
Дата:   10-02-10 11:40

дано някога се оправят нещата,но се боя че няма да е скоро това е манталитет.неможе когато някой вземе нещо лично наше да се сърдим,а когато си дръпнем Мп3 или филм да се радваме че сме по хитри от тези които са вложили и дали нещичко от себеси.И какво правим ???



Публикацията е редактирана (10-02-10 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: "НЕ" на кражбите от интернет!
Автор: victorcito1978   
Дата:   10-02-10 11:45

Аз съм категоричен привърженик на свободното разпространение на продукти в интернет - че и извън него. Няма да спра да харесвам снимки на чужди автори, не смятам, че е пръстъпление да си закача вкъщи копие на Дали, даже да не съм му платил авторските права, не искам пари от Никон, че им рекламирам апаратите, и не искам да ми искат или дават пари за нещо, което съм публикувал в интернет. Ако на някой му харесва - да го ползва.

Все пак - аз не съм професионален фотограф, и това не е сайт (само) за професионални фотографи, а за фотографи - любители, аматьори и прочее.

И щом сте професионалисти . защитавайте си снимките с копирайт, с ниска резолюция, с подпис и прочее. Това е начина. Нататък всичко е пропаганда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »