Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Защо снимате на филм?
Автор: pomstar   
Дата:   07-12-07 07:51

Ако за цял един петък допуснем,
че матрицата е победила по всички показатели в технически план,
но все пак предпочитате да снимате на филм и го правите,
как ще обосновете избора си?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: milenmarinov   
Дата:   07-12-07 08:38

Привърженик съм на "Дигитализацията"...но винаги в чантата си имам филмово тяло..имало е случаи,когато съм снимал 6-7 филма за един ден без да пипна Дигиталката...или накратко...
караш кола 2000 година ,но винаги се кефиш като се качиш на 25 годишния Москвич на баща си,които си "Очукал" като ученик.........

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-12-07 08:43

... Колко време трябва да кисне CF картата в проЯвител, за да станат хубави снимките?
Снимал съм на 100, 400 и 1600 ИСО [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: alsash   
Дата:   07-12-07 08:45

това е ритуал...!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Brummaker   
Дата:   07-12-07 08:56

защото няма произведен 56мм х 69,5мм сензор
а като го произведат, ще ми го купиш ли [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: navy   
Дата:   07-12-07 09:16

Много хора ти казаха - заради сантиментални причини и лично удоволствие [smilie7]

Мислех, че темата преди беше изчерпана [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   07-12-07 09:18

Поради субективни причини.....

Просто ми харесва картинката.
На филм снимам само BW с филми за ръчен процес.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Grandpa   
Дата:   07-12-07 09:26

navy написа:

> Много хора ти казаха - заради сантиментални причини и лично
> удоволствие [smilie7]
>
> Мислех, че темата преди беше изчерпана [smilie7]
Точно [smilie24]

Бих добавил и че с излизането на цифровите, някои хубави филмови механични обективи и тела значително поевтиняха (или поне на фона на цифровите им авто-всичко аналози така изглеждат евтини), а са си добри.

Не снимам нищо динамично (както казва Нейви) на филм - просто не е практично. Но пейзажче, улица, портретче и тук там нещо друго си става...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: next_time   
Дата:   07-12-07 09:30

Разликата между дигиталното и лентата е повече пеихологическа.Изключвам варянта среден формат, защото там нещата не са сравними нито като качество нито финансово.

Иначе има страшно много причини и всичките основателни ,а и всичките лесно биха могли да се оборят[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За мен снимането на лента има няколко предимства които са все още незаменими.
Първото е - ненатрапчивост с вид и размери при запазено съизмеримо качество с високия клас цифраци.В случая говоря за старите механични тела.Понеже съм сигурен че ще се намери някои да каже "да-да" веднага предлагам да си взема едно лентче а опонента неговия цифрак и да отидем да снимаме циганите на "Бакърена".
Второто е ниска себестоиност на техниката при запазено съизмеримо качество с високия клас цифраци.Ако някои не осъзнава това предимство - ами да си вземе цифрака и да ходим да снимаме циганите на "Бакърена".Вероятността да се огледат в мен с вехтия лентак е под 50% а да стане проблем и да остана без него под 10%, а като вдигнеш Д3 с 70-200ВР вероятността да изгориш е близка до 100%.Друга подобна ситуация е например - си някъде из планината - ситуациите в хижите (кражби), кофти условия - изпускаш си раницата или някои друг ти я изпуска или ако си използвал услуги на транспорт с коне - например рилски езера или тевно езеро и т.н.Ниската себестоиност ти осигорява спокоиствие.
Трето е въпрос на вкус и възможностти да боравиш с ФШ.Аз лично харесвам филмовия вид на една снимка.Много ми харесва зърното и мекотата - дори като снимам предпочитам филми 400аса и нагоре.Да ясно е че много хора могат да докарат подобно нещо с лекота и от цифрак, но аз не съм достатъчно сръчен за да хараесам резултатите от моите опити.
Четвърто - има някакъв ритуал които ми доставя удоволствие.Аз съм любител и като такъв не се влияя от това колко кадъра са ми перфектни , а от тов дали съм си доставил удоволствие - значи след като има дори и неоснователни причини които ми носят удоволствие при снимане на лента - ще го правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: XiZoR   
Дата:   07-12-07 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: digitalgab   
Дата:   07-12-07 10:39

Че що пък да не снимам на лента след като цял живот съм го правил?http://www.fujifilm.co.uk/film/




Публикацията е редактирана (07-12-07 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: dimi2007   
Дата:   07-12-07 10:43

като се позагледаш в цифрово изображение - то си едно поизмито, акварелно и ....т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Manchev   
Дата:   07-12-07 11:04

И аз обичам да снимам на филм не заради някакви технически предимства, като изключим кроп-факторът, който няма да е проблем до 1-2 години. Снимам на филм защото цифровото изображение, колкото и добро да е, не може да носи рисунъкът и зърнеността на филма. Дори и цветовете трябва да минат през яко обработка, за да добият подобен вид. Има и тръката, очакването. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: 35mm   
Дата:   07-12-07 12:00

Защото ми е по-подходящ вида на изображението за някои тип снимки и обекти в тях (за филм). За подходящите за цифрови снимам на цифрово.
Доставя ми удоволствие. Правя си семейни снимчици - на диапозитив с Ф6 , Цайс Макро-Планар и Кодак.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: volokin   
Дата:   07-12-07 12:08

"че матрицата е победила по всички показатели в технически план"

Ако това един ден се случи, което не вярвам, чисто технически не виждам причина да се свиват сензорите до безкрайност а да не можем да свием зърната на сребърния халогенид. Математически се моделират процеси от природата чрез фрактали, т.е. използуват се случайни генератори (доколкото това е възможно) примерно при картографията и не само. Случайното разпределение на кристалите, срещу подредеността на сензорите също е фактор който е контра за дигиталното.
Друг един проблем идва от следното: в момента най-големите уейфъри са с диаметър 30 санта, което ще рече, че това е за сега горната граница за големина на матрица или вписания квадрат, ако се използува целия уейфър за производството на матрицата. При аналога на практика няма ограничения.

НО както е посочено по-горе ако пренебрегнем факторите и вземем пред вид, че сензорът е по-добър, бихме ли и защо снимали на филм все още?


С две думи, диги-камерата мога да я сравня с конвеир, който произвежда полуготови храни.
Когато отивам в Била, очаквам да си купя домати, които са еднакви, по цвят, по големина и имат еднакъв вкус. Когато отивам в градината на баба, бог да я прости, няма го и това удоволствие вече, доматите са различни един от друг, на големина, на цвят, НО ВСИЧКИТЕ СА ВКУСНИ, до един, за разлика от тези в Била. Същото се отнася и до другите храни...

Аналоговият процес има много общо с това на художника, човек сам си избира платното на което да рисува (избор на филм/хартия), сам си бърка грунда (избор на химия, или бъркане на такава като Ансел Адамс или кафенол, цианотипия, гъм, ойлпринт и т.н.) Сам си избира боите, акварел, масло и т.н. И сам решава колко време и труд да вложи в една картинка, дали ден, няколко, седмица, месец, година...
Това което направи, после трудно може да повтори, защото процесът не е стандартизиран, автоматизиран, търпи големи толеранси, човешки фактор и т.н.

Та доматите на баба са с по-нестандартна форма, по смешни, по-големи и дебели, от един домат могат да се направят две салати, но и по-ВКУСНИ. [thankyou]

И накрая да не забравяме, че фотошопа няма нищо общо вече с фотографията, а само с графията, защото не присъства и един фотон, който да прави по-нататъшното изображение, а множество от функции и диференциални уравнения. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: dimi2007   
Дата:   07-12-07 12:12

хехехехе.........ФИЛМЪТ рууулзззззззз..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   07-12-07 12:36

Аз снимам на лед [smilie7]

Камерата ми е с дестилирана нискотопима ледена плака, антигравитатор (да не се разтича леда при топене), и катализиращ изпарител (поради същата причина).
Обективите ми са свръхсветлосилни и топат направо там де попада светлина.
Изображението става кристално и релефно.
В дестилираната ледена плака са вложени различни цветни компоненти, които преди активация са прозрачни да не пречат спектрално, и после почват селективна цветна дифузия.
Изображенията са уникални! [smilie7]
Защитен патент за светлочуствително в-во № BA714903457saa/14/7356 [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: CanoniO   
Дата:   07-12-07 12:39

pomstar,
не върви темата нещо.
Сменяй заглавието на "Защо НЕ снимате на филм"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: navy   
Дата:   07-12-07 12:44

Ей, не се научихте да пускате яки теми с гарантирани минимум 200 поста [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-12-07 12:45

Щото тва дето го снимам с филм не става с дигиталка, пък и в "извън работно време" ми допада момента с изненадата... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   07-12-07 12:45

"Защо НЕ снимате на филм" би сбрал всички дигитални овци, които и така и така си пасат наоколо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: CanoniO   
Дата:   07-12-07 12:47

Mobby_Dick,
това ми е идеята.[smilie18]

Става и заглавие: "Който не снима на филм, е червен"[smilie5]



Публикацията е редактирана (07-12-07 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: navy   
Дата:   07-12-07 12:59

Абеее ха ха ха

Досега САМО Волокин И Муу са показали предимствата на филма... в ПРИМЕРИ и то в г олеми размери.

Имаше няколко опита на Моби Дик да покаже филм, но всичките бяха посрещнати с бърни овации в стил антиреклама на филма.
Сигурно той снима на филм от чисто мазохистични подбуди... знам ли [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   07-12-07 13:02

navy

във всеки случай не снимам на филм, за да участвам в шоуто на Га-ГА.

Слаб си, не цакаш.
Беден прошляк си ми ти, за да ти слагам [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате на филм?
Автор: navy   
Дата:   07-12-07 13:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Знаех си, че АРГУМЕНТИРАНО не може да се защитиш никак [smilie18]
То ако покажеш голям филмов кадър пак ще станеш за смях [smilie18]
За пореден път [smilie18]

Ей, страх лозе пази [smilie7]

Я виж какъв хубавец?


http://vista-vision.net/test/d300_1_4.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »