Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: fiskerbg   
Дата:   10-08-18 06:23

Здравейте.
Наскоро се разделих с техниката която имах и сега възнамерявам да пробвам нещо различно и искам да видя Вашите мнения относто това. Както се продразбира от заглавието искам да си купя или Сони А7ii или фуджи ХТ2. Знам че са различни, но не съм ползвал нито една от двете . Струва ли си Сони на 4 години но фуллфрейм или по-нов Фуджи но с кроп сенсор . [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   10-08-18 06:59

[smilie24] А7 - II си струва директно от ФПавилиона. Там е с 500-700 лева повече от тук в базара, но нали се сещаш, че е чисто нов и с две години гаранция .
Аз така направих, купих си от там НОВ с обектив 28-70. Перфектен фотоапарат и доста приличен обектив. Препоръчвам ![shtrak]

А7-ll - КЛИК


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: fiskerbg   
Дата:   10-08-18 07:06

Азз планирам да си купя , който и да е , от Щатите. Тук в момента и двете камери , нови , са на същатата цена - 1000 $ , body only.
Гледам много хора говорят за доброто качество на сензора на ХТ2 , и малко по - добри и контрастни снимки за разлика от Сони. Но Сони е фулфрейм и плюс за момента имат по-голямо разнообразие от техни обективи / нищо че с адаптер могат да се използват различни обективи и на двете камери/ .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   10-08-18 07:29

Фулфрейм си е фулфрейм !!!
За Сони има достатъчно обективи и без преходници .

Аз съм много доволен !

Обективи - Клик

Клик - 2 :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: ombre   
Дата:   10-08-18 07:52

Ако се ползва само оргиналдъ джамци,то аз съм за фуджака.Сонито на тъмно е мега зле,ако се снимат по динамични сцени,отделно от това за местенето на аф точката се преминава през бутон,докато фуджака е с джойстик.За статични кадри е без значение това разбира се.ДО на фуджи ,също е брутален,но както вече е писано там обработката е най-добра с определени програми,въпреки,че и ЛР се справя много добре.Цветовете са един път.Като грип,също фуджака е по добре,еле пък ако си с големи ръце.Имал съм А7м2,което продадох и взех Фуджи Е2,след него и Т20,което е по малката версия на т2.Най-големия визьор е на Т2,ако е важно това де.
Както Джъмбо беше писал в една друга тема,всяка камера с проетирания за нея обектив е фф,вкл и 4/3....[cool]

Успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   10-08-18 08:31

Омбре, ти си пристрастен към Фуджи.
Сони е супер машина и на светло и на тъмно. Плюс това е много красива камера и приляга перфектно в ръката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: uri64   
Дата:   10-08-18 09:16

Ven_Ganovski написа:

> Омбре, ти си пристрастен към
> Фуджи.


...каза (от скоро) пристратеният към Сони [smilie18]

В началото на годината минах от Никонски ФФ тела и обективи на Фуджи. И да изполвам разбиващият всичко аргумент от по-горе - много съм доволен! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: farushko   
Дата:   10-08-18 09:26

Вземи Фуджи и няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: uri64   
Дата:   10-08-18 09:26

Всъщност най-добре ако можеш ги пипни тези апарати и виж как са ти като удобство на работа, как ти стоят с обективи в ръцете...това също е важно...иначе чисто тенически всички съвременни камери са достатъчно добри....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-18 09:34

Аз мисля, че нещата са следните в случая:

1. Ако се търси по универсална бърза камера и има кинти за хубави обективи от тия двете Фуджито печели - по-ново е, по-бързо е....тук реалния конкурент от Сони е А6300 или А6500.

2. Ако се търси по-високо качество на снимките А7 серията има по-голям сензор. Има повече динамичен обхват. Има възможност за повечко дефокус за портрети. Има възможност за адаптиране на обективи. На слаба светлина е по-добре с малко. Както пише омбре - не е бърза камера дори и на светло. Има начини да се ползва и за събития - ползвал съм я две години, справил съм се. Ама си изисква повечко внимание и някои по-интересни постановки. Ако натам се насочиш казвай, ще помагаме.

За спорт А7м2 не е добра. Фуджито също не е добро. А6300 е първата безогледална с достатъчно добър Аф за спорт и диви животни. А9 е ултимативната камера за спорт. А7р3 и А7м3 са доста добри. Фуджи не съм сигурен дали имат камера с подобен АФ. Моvе би X-H1

не принциппа на горните - Вземи Сони, направено за снимане и не се занимавай с разни "дизайнерски" камери



Публикацията е редактирана (10-08-18 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: fiskerbg   
Дата:   10-08-18 09:42

Ходих до Best Buy да ги проверя, но за съжаление хт2 го нямаше . Имат цялата серия на Сони , беше с 50мм изложен , от Фуджи имаха хт20 който пробвах там , той беше мисля с китовия обектив. И двата ми допаднаха , но нямах наистина добър шанс да пробвам повече тестови снимки , само до щанда на който са изложени и това е . Само от пробни снимки прегледани на дисплей , не мога точно да преценя кой ми харесва повече , мисля че имат различни дисплеи , а и на РС снимките изглеждат различно , още повече ако са raw . От ревюта които гледах онлайн повечето хора казват че цветовете на Фуджи са по контрастни и динамични отколкото на Сони , но също така ако се снима raw , мисля че след обработка цветовете могат да се подобрят,. Друго нещо което гората определят като плюс - the dinamic range на Фуджи , много позитивни коментари .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-18 09:50

dynamic range на Фуджи е около 2 стопа зад този на А7-ците.

Ако гониш максимално яки кадри за обработка от РОУ гледай Сони А7р2, Никон Д800, Д810 или Сони А7р. 42мп и 36мп сензори са осезаемо по-добри. А7м3 също е много добър. А7м2 е след тази дружинка с около 1 стоп. А6300 е някъде около 1 стоп зад А7м2. Фуджито е още 1 стоп назад т.е. 3 стопа зад А73 например..... Така де А7м2 спрямо фуджи е огромна ралзиката ако правиш нощни снимки от статив в град. Просто фуджито е по-слабо за такива неща т.е. ще трябва да направиш ХДР от 2 или 3 кадъра, където със Сони А7м2 и един кадър ще стигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: uri64   
Дата:   10-08-18 09:57

Според мен, ако ще се взима Сони А7 трябва да е Марк 3 или ако е Марк 2 - то само А7 R...и там вече си е цифра....не е лесно да се реши....аз бих помислил и какви обективи ще използвам после, имайки предвид какво ще снимам най-вече, бих пресметнал грубо колко ще ми струват и те и бих взел това под внимание при крайното решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-18 10:48

Прав е Юри.

А7р или А7м2 са по-евтини и имат хубави сензори, но трябва малко повечко да се помисли защото не са бързи камери. Примерно А7р си струва само ако човек ще снима по-бавничко и ръчни обективи, но снимките са много готини. Аз съм снимал един два пъти с такъви ми хареса резултата, но не бих си го купил. В случая едно Д800 или Д810, което също се намира сравнително евтино втора ръка може и да е по-добър избор ако размера не е проблем.

С А7м2 за мен най-добре работеха адаптирани обективи от Канон с метабоунс или Сигма ЕА3. Подобно е и положението с А7р2. С р2 Аф и с неговите си обективи е добър в доста ситуации.

Между другото А7 чисто е много хубава камера също, ако не трябва стабилизация и не се търси Аф с адаптирани обективи. Пък цената там е доста ниска.

С Фуджито или А6300 тия ядове и сметки са по-лесни щото фокусните системи са по-нови и надеждни. Общо взето добре с фокусират във всякакви ситуации. Ама са по-ограничени от към възможности за обработка и ще искат ХДР/клин в някои ситуации.

Фуджито има и допълнителната екстра да вади хубави цветове директно от камерата.

Сони чак в третото поколение a7-ци подобриха цветовете в техния си JPEG. Пак не знам дали фен на фуджи би им се изкефил. Факт е, че са по-различни от предните камери и хора снимащи с Канон или Никон ги харесват повече.

Имаи предвид че картинката на А7м3 е много ама много по-добра от всяакви кропки и видимо по-добра от А7м2 на високо исо. Примерно исо 12800 от А7м3 е напълно използваемо....на кропките не е.



Публикацията е редактирана (10-08-18 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: ombre   
Дата:   10-08-18 10:56

Вен Ган,грешиш и то много,не съм фен на никоя марка.Преди бях на пентакс но това време отмина от много отдавна.От там насетне нямам фаворит или някакви пристрастия,споделям мои впечатления без ангажимент към тях.Колегата добре е прочел за ДО на Фуджи,тук и колегата Хонда показа сравнение с про2 и марк 3 на канон,и се видя,че фуджито го отнася отвсякъде по този показател.Кире фуджи не се славят като най бързите камери,но в никакъв случай не може да се каже ,че не стават за спорт,стига човек да знае как да ги ползва.А7м2,в това отношение е мега зле.Колегата,си знае най-добре какво ще снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: ombre   
Дата:   10-08-18 11:14

Кире на мен цветовете на 3-ката ми харсеват,това го казахме още преди,когато пусна едни кукери/ако не се лъжа/,снимани с тази камера,и наистина се вижда разликата....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   10-08-18 11:15

Юри, дали от скоро или не , все тая.
Да 9 години съм сменил 7 Пентакса, 4 Канона, 1 Никон, 5-6 безогледалки. Та даста апарати са минали през ръцете ми.
Омбре, а това с твойте определения за МЕГА зле е мега невярно.

https://youtu.be/ez8u4bXAftI

https://youtu.be/Mha7uF5NOhg



Публикацията е редактирана (10-08-18 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: farushko   
Дата:   10-08-18 11:27

И аз минах през Пентакс, и честно казано още ми липсват понякога цветовете, които вадеше един стар Пентакс със CCD матрица. След това пробвах няколко безогледални докато се срещнах с Фуджи X100 и оттам нататък за мен това е системата. Сони колкото и да е добре като показатели не може да ме грабне нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: ombre   
Дата:   10-08-18 11:40

Вен Ган-не четеш.Казах,че е зле за спорт,и по горе казаха-бавен апарат е.Говорим за следящ и т.н.,ти ми показваш статични кадри в тия клипове.Имал съм го,на следящ накарах детето да се затича съвсем леко към мен,ей така да пробвам....сори,нямах снимка на фокус.Мой френд с а900/това е фф на сони,но е дслр/снимахме двамата в парк-хотел москва на много хубаво осветление,еми какво да кажа,разби ме.Няма хънтене,мънтене и търсене на какво да заключи.Пак казвам,говоря за снимане на движещи се хора,не за пейзажи.Говоря и конкретно за този модел.

Там снимах това,имаше и друг фотограф,който си тръгна още в началото,останах аз,с моя френд:


https://www.sportal.bg/news.php?news=663257

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: kvakioh   
Дата:   10-08-18 11:47

Сравнението е недотам правилно, което всъщност няма значение. Най-малкото да се сравнява топ кропка с клас базисен фф е странно.
Отново комбинацията с обективи и кеша са определящи, не характеристиките или вида пластмаса, от която е направен апарата. Само стъкла и кеш.
А6500 е моят отговор тук, макар и различен от двете други тела.



Публикацията е редактирана (10-08-18 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-18 13:42

А6500 излиза ли на нормлани пари?

В БГ е 2500....май сега има промоция точно и не знам колко е...абе сравнително скъп е и тука зависи длаи с обективите няма да дойде на добра цена....

Ама от друга страна с 85/1.8 ще е страшна комбинация. Пък обектива е 1000 лева т.е сравнително нормална цена.

На моя А6300 ползвам 85/1.8 ама от Цайс със стабилизация, пък той беше над 2 бона.

Иначе освен тоя 85/1.8 има 50/1.8 на Сони сравнително евтин и готин със стабилизация вградена. Има 10-18/4 и 16-70/4 зумчета сносни (Сега има и 18-135, който изглежда готин, но не съм го пробвал). От другите марки Сямянг 8/2.8, 12/2 и Сигмите 16/1.4, 30/1.4 и 60/2.8 са интересни. Има и други обективи интересни, но това е в общи линии. При дългите обективи е малко тегаво 55-210 е на сносна цена, но е тъмен. 70-200/4 е мнгоо як, но е около 2500 на пормоция, 70-300 дори повече го хвалят ама и той е около 2000.....



Публикацията е редактирана (10-08-18 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: farushko   
Дата:   10-08-18 14:13

А6500 има предимство над X-T2 може би само в батерията и видеото, във всичко останало Фуджи е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: fiskerbg   
Дата:   10-08-18 15:48

Тук моментално Сони а6500 и а7м2 са на същата цена , ако бих избирал между тях бих си взел ФФ . Планирам като цяло да правя чисто любителска фотография. До сега ползвах дслр но е много голям да го нося постоянно с мен , затова исках нещо по-малко . Знам че Фуджи ХТ2 и Сони а7м2 не са напълно в същата категория , но просто в момента са на една и съща достъпна цена , затова се ориентирах към тези 2 модела дори и различни един от друг. Отначало бях готов да взема Фуджи докато не видях , че цената на Сони е паднала и за същите пари мога да си взема малко по стара но ФФ камера / до момента не съм имал лично ФФ камера / .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: George_Todoroff   
Дата:   10-08-18 16:16

Поставям този линк тук и може би да ида за пуканки [smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=pQrGjeOT1X0

Не са камерите под въпрос - следващото поколение са, но все пак. Аз скоро бях пред този въпрос (може би до някъде, щото в Сони никой не е мислил за ергономия, та не ми беше баш дилема но) и взех XT2. Абсолютно съм доволен от избора си. Да не говорим, че обективите на Fuji са светлинни години пред Sony. И не говоря за острота, щото това не е най-важното. Sony могат да правят телевизори и видео (да се разбира камери за видео и т.н.) - фотокамери НЕ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7ii vs Fuji XT2
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   10-08-18 16:52

Аз отивам за пуканки [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »