Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подбита резба на обектив.
Автор: BEYA   
Дата:   05-08-18 15:51

Някой който се е сблъскал с този проблем и има някакво решение?
Става въпрос за ръчен обектив Zeiss 50мм . Резбата за филтър е подбита и си мисля дали не може да се въстанови без нараняване.
Който има идея да пише [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: the-rookie   
Дата:   05-08-18 17:20

Не знам какво разбираш без нараняване ,но ако наистина е много подбита си е тегава работа за която ти трябва струг(стругар, щото вероятно не можеш да работиш с него) и вероятно разглобяване за да се получи минимално нараняване!Този вариант ще ти излезе по-скъп. Има и вариант за евентуален преходник ама трябва да се види точно за кво иде реч!



Публикацията е редактирана (05-08-18 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: Otvorenia   
Дата:   05-08-18 22:16

Не е точно така. Всъщност резбата е прегъната навътре към лещата. Наско-Бог да го прости, ги оправяше. Оправял ми е и на мене, гледал съм го.
На ръба на дървен плот,маса имаше вдлъбнатина като цилиндър на която поставяше обектива така че прегънатата резба да легне в кръговата вдлъбнатина. След това внимателно с букова пръчка (с размера на пръчка за ядене на азиатски храни) с малко чукче почукваше достатъчно силно така че да се изправи но без да прекали и да го огъне в обратна посока. Материала е алуминий и не е много ковък. Горе долу се прави кръга да е добре и след това вземаше някакъв стар филтър със същата резба и опитаваше как е, докато го изправи правилно доколкото е възможно. След това го навива малко, връща и така докато стане горе долу приемливо. Не е проблем ако не е много точно. Важното е да можеш да завиеш филтъра добре. След това го сваляш, слагаш си твоя филтър и не го пипаш повече и си снимаш.

Надявам се да съм помогнал

Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: Бармалей   
Дата:   05-08-18 22:20

НАТИСНИ

Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: Nayden   
Дата:   05-08-18 22:30

Аз си купих този инстуменг за 30 евро и съм много доволен.


DSLRKIT Pro Lens Vise Tool Repair Filter Ring Ajustment Steel 27mm to 130mm


Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: the-rookie   
Дата:   05-08-18 22:38

[cool] такава джаджа не бях виждал... хитро,но ако го правиш с нея е желателно да сложиш пръстен по външния диаметър за да не стане на елипса! Otvorenia, всъщност аз не знам какво точно и е на резбата(даже и какъв точно е обектива) защото имам информация само от въвеждащия пост! Варианта който споменаваш също става,но има известен риск от задиране ако филтъра е от алуминиева сплав.Може да се отиграе и по други начини.



Публикацията е редактирана (05-08-18 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Подбита резба на обектив.
Автор: Бармалей   
Дата:   05-08-18 22:48

И ТУК НАТИСНИ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »