Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: SSTTOO   
Дата:   26-07-18 09:31

Здравейте,
предстои ми избор на нов компютър и съм пред дилемата - Работна станция или Intel Core i7-6700. Ще ми трябва основно за работа с Pinnacle, adobe after effects и Photoshop. Трябва ми мощност за рендване преди всичко.Спрял съм се за сега на тези системи:

1 1
и
2 2

Моля Ви за съвет коя е по-добра и евентуално какво да търся,че съм малко бос в хардуера ? Получавам различни мнения от приятели и съм раздвоен.
Благодаря предварително за съветите и мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   26-07-18 09:53

Тоя xeon в случая е доста по-слаб ... но пък е с външна видео карта ... Не ми харесват и двете машини като цяло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: tokki   
Дата:   26-07-18 10:04

Външната видеокарта с нищо няма да ти помага при рендване. За фотошоп пък съм спрял опцията да пиолзва и процесора от видеото, защото се получават глитчове понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: digitalpr   
Дата:   26-07-18 10:31

Ако трябва да избирам между двете машини, определено бих взел тази с i7-цата. Xeon-a е 3 години и 2 технологии по-стар. Лошото е, че му е доста малък харддиска и ще трябва да купиш нов + SSD според мен задължително.



Публикацията е редактирана (26-07-18 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-18 10:52

Като производителност са почти еднакви, като надеждност Зиона е много по добре, размера на диска не е за пренебрегване. Ако ще слагаш още рам ECC ще ти излезе доста по скъпо. Ако ще си с толкова рам, ECC е доста по надеждна памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-18 12:47

Ако опираме до тези два модела - определено този с i7. Модела е с все още актуално 6-то поколение процесор, но по-важното е, че платформата е проектирана за 7-мо поколение, което значи, че все още ъпгрейда е актуален.

Малко информация

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-18 13:04

Аз бих заложил пък на надеждността на Зиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: kiten   
Дата:   26-07-18 13:28

SSTTOO не си упоменал коя версия на пинакъла е? Ако е от по-старите версии не са оптимизирани да ползват всичките ядра на процесора и също не ползват ресурсите на видеокарта! АЕ при хубава видеокарта от последните модели например 1060 -1070 дори и със слаб процесор върви бързо и гладко.
хсенона също не ти го препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-18 13:45

Точно видеото в конфигурацията с Xeon-a е предпоставка за нестабилна работа при видео обработка. А не се знае при подмяна с някоя съвременна карта дали ще се сработят. Това с паметта е алабала - да, ECC ме е спасявал, но на сървъри, където работата не бива да спира просто ей-така. Сега да ъпгрейдваш/подменяш DDR3 ECC - вероятно или ще опреш на 7-10 годишни чипове, или трябва да се изръсиш неприятно.

Фуджитцуто освен с вероятно по-безпроблемния ъпгрейд до читава конфигурация, вероятно и ще е много по-тихо от Леновото, което въобще не е за подценяване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: digitalpr   
Дата:   26-07-18 13:56

> Аз бих заложил пък на надеждността на Зиона.

@iasen2, с какво Xeon-a е по-надежден от i7-цата?



Публикацията е редактирана (26-07-18 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-18 14:01

digitalpr, защо ми задаваш такива идиотски въпроси? Още 2-ри курс се учи какво е контрол по четност и кодове с излишък по информация.

Едва ли ще разбереш реално коя система е по бърза, но ако веднага ще си проличи коя по ненадеждна.



Публикацията е редактирана (26-07-18 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: digitalpr   
Дата:   26-07-18 14:04

А ти защо мислиш че съм карал същия втори курс, който ти си карал :D Може да съм готвач!

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: marves   
Дата:   26-07-18 14:10

Когато човек е в час с хардуера и чете тук темите за избор на РС - в потрес или в смях да изпадне?
Все едно да отвориш тема "избор на автомобил" в бгмама.

Авторе - пусни запитването в hwbg форума

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: digitalpr   
Дата:   26-07-18 14:15

iasen2, оценявам че знаеш какво е контрол по четност!, но ще те рзочаровам - в случая не си прав. Конкретния i7 превъзхожда Xeon-a по абсолютно всички смислени за този вид дейност параметри. И да - ще забележиш коя система е по бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-18 14:25

Аз такива констатации колко съм ги чувал, после що ми забива това, що ми прекъсва онова, що ми се рестартира. хайде моля ви се слезте на земята малко......

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: digitalpr   
Дата:   26-07-18 14:27

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: milenandonov   
Дата:   26-07-18 15:37

Взимай по-новото поколение - т.е. в случая машината с ай-седмичката 6700 и ддр4 - няма никаква база за сравнение между двете платформи (е не са на светлинни години като разлика в производителността, но не е и пренебрежима, както казват тук някои). Лошото е че е наврян в малка кутийка и окомплектован с по-слабо захранване (последното не е болка за умиране със заключен процесор и липса на външна мощна видеокарта).
Аз лично бих сглобил сбирщайн машина на базата на 6700/6700к, която ще смазва и двете горепосочени в което и да е приложение/параметър, включително надеждност.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-18 22:13

Защо не потърсиш вариант от онлайн продаванлиците, изпадат от време на време някои добри дъна с процесори, карти. А може и някаква готова/полуготова конфигурация - поне с рам, процесор и дъно на сокет 1151, където определено новото поколение процесори и DDR4 ще ти бъде в голяма полза.
Лайтрум и фотошоп, все още си искат висока тактова честота и 6-8-12 ядра, много не ги греят (не ги ебе много и за видео картата, която ще ползваш). 6700/6700к са добър вариант при стабилна работа на 4.2GHz. Странното в случая е, че новото поколение i7 8700 е по-евтино от старото 6700 - странен факт, който може би някой по-разбиращ може да коментира.
after effects заедно с премиер си дърпат доста РАМ (по стара традиция), така че се напъни поне за 16GB. Отделно ако се решил да мачкаш 4к, голям зор ще видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: marves   
Дата:   26-07-18 22:48

Причината за ниската цена на новите Intel-и е AMD Ryzen - евтини са и пукат i7-ци в многонишковия софтуер.
И да, факт е, че дърти i5/i7 на стари сокети държат високи цени втора ръка, понякога струват и повече от нова i7-ца - просто хората ъпгрейдват до дупка архаичните си системи, защото DDR4 паметта в момента е безумно скъпа за цялостен ъпгрейд към 32GB/64GB.

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-18 23:57

А в същото време Adobe не прави нищо в посока оптимално използване на ресурсите - в частност реално ползване на GPU и всички ядра на процесора. В моментна AMD предлагат силно конкурентни процесори, но до колкото зная, AMD Ryzen не се разбира много добре с Адобските софтуери.
А за безумните цени на DDR4 да не говорим... 64Gb DDR4, от магазина, могат да излязат колкото работна станция на старо...

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: SSTTOO   
Дата:   05-08-18 09:41

Благодаря на всички за дискусията! Определено вече се насочвам към i7. Може и в друга комбинация, но важното е ,че се ориентирах, БЛАГОДАРЯ!

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: hotsnail   
Дата:   05-08-18 11:17

SSTTOO и в моята тема стигнахме до този извод.

По-добре е да заложиш на модерна десктоп конфигурация от колкото стара работна станция или сървер

компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности

Изглежда новите ръжени на АМД са доста добри. Та ако искате вижте дали няма чалъм да си сглобите новичко ръженче на което да добавите видео и памет следващите месеци или годинки.

Другия вариант новата i5 8600k изглежда от практически тестове, че няма особена разлика във фотошоп с i7. (Лайтрум силно Ви съветвам да избягвате. Явно отива на спиране тоя софтуер)



Публикацията е редактирана (05-08-18 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: imitev   
Дата:   05-08-18 15:12

Подхранвайте митовете за Райзън...

Само се замислете, защо са по-евтини от интелите...

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: hotsnail   
Дата:   05-08-18 15:58

imitev ако искате нещо да напишете, напишете го.

С колегата питаме какви машинки да си сглобим. Гледаме тестове тук там - по-бавно са ръжените във шопа ама с малък процент, пък са по-евтини. Появи се тая идея с ръжена. Наскоро им излезе модела за 2018-а.....интела пък се говори, че нещо са сгафили и моделите за 2018-а ще излязат след средата на 2919. Та ако човек мисли за пойупка следващите няколко месеца....

Какъв е проблема с ръжена? Съвместимост ли? Скорост ли? Консумация ли (гледам повечко пече ръжена)? Или просто като канон и Никон - щом не е от правата вяра го анатемосвате....в тоя форум няма да е ново, за пореден път ще се окаже и неоснователно



Публикацията е редактирана (05-08-18 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Работна станция или Intel Core i7-6700
Автор: kiten   
Дата:   05-08-18 16:32

hotsnail какво означава ръжен бре, на какъв диалект е?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »