Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: Boshko-Mix   
Дата:   25-07-18 21:05

Наскоро се сдобих с чисто ново тяло Nikon D7500 от Германия. Трябва ми обектив предимно за сватби, годежи и кръщенета. До сега си ползвах Canon 60D с обектив 18-135, но апарата сдаде багажа. Без карта памет включва, но с карта все едно няма даже и батерия. Подарих го и си взех това Никонско тяло. Да отбележа само, че 18-135 ми беше прекалено тесен и тъмен (дадох го заедно с тялото). Ако е само за фотосесия ставаше, но ми трябва светлосилен за принтиране на моментни снимки. От тук идва и следващият ми въпрос. Сегашния ми принтер Canon (не помня точно модел) е прекалено бавен. Вади една снимка за две, три минути, а това е прекалено бавно, пък е и вече на три години. Какъв принтер ще ми препоръчате? Да се има предвид, че ще бъде разнасян с автомобила ми навсякъде, където отивам да снимам, товст трябва да е дуракоустойчив. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: asahi   
Дата:   25-07-18 21:15

Вземи си 3 принтера. И един лаптоп. Обективът - от Германия, естествено!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: Boshko-Mix   
Дата:   25-07-18 21:22

asahi написа:

> Вземи си 3 принтера. И един лаптоп.
> Обективът - от Германия,
> естествено!

Един ще ми върши работа. На колега видях Епсон, който вади около 10-на снимки за минута, но той не ми позволи да видя модела. Обектива естествено ще е от Германия, но въпроа е какъв да бъде. Мисля да е F2.8, но колко широк да е, защото при моментните снимки нямам много място да се отдалечавам. Трябва да в варио, за да мога и от близо да снимам портрети (на младоженците, кръстниците). Предимно се снима в шатри, но и в доста ресторанти. В шатрите е много по-тясно и широки обектив е приоритет за момента. Нещо като Никонския 16-85, но той пък не е F2.8 Към нещо такова съм се насочил. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   26-07-18 09:43

Nikon 16-80mm f/2.8-4 VR
Sigma 17-50mm f/2.8 OS
Sigma 18-35 f/1.8 art

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   26-07-18 10:30

Е щом си имал 18-135 и не е бил достатъчно широк, защо пак си се насочил към подобен?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-18 10:40

Tokina 16-50/2.8
Sigma 18-35/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: Boshko-Mix   
Дата:   28-07-18 10:43

stoyanvakarelov написа:

> Е щом си имал 18-135 и не е бил
> достатъчно широк, защо пак си се
> насочил към подобен?

По ред причини. Първо е прекалено тъмен. Второ има вече много луфтове. И трето, не съм виждал 10-50 обектив, а и вече съм с Никонско тяло.

Благодаря на всички за отговорите! Вече знам какво ще ми свърши работа. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: StraightEse   
Дата:   28-07-18 10:58

Boshko-Mix, не те попитаха защо си търсиш обектив, а защо пак подобен, след като не си бил достатъчно доволен от него.

17-50 на сигма би трябвало да ти свърши работа.



Публикацията е редактирана (28-07-18 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: Boshko-Mix   
Дата:   29-07-18 11:03

StraightEse написа:

> а защо пак подобен,
> след като не си бил достатъчно
> доволен от него.

Вече отговорих защо:
не съм виждал 10-50 обектив и то с F2.8
А нали се сещаш, че при подобно снимане за принтиране на моментни снимки няма как да стане с китов или 18-135 Канонския именно заради светлосилата. Ако имаше 10-50 на F2,8 щях да взема такъв, но не знам да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив ще ми върши работа?
Автор: marblebg   
Дата:   05-08-18 01:43

Това е задача, която няма как да се реши с един обектив (едно тяло). Няма вариант за 10-50, колкото и да ни се иска.

Остава варианта с две тела:

Ако на тяло 1 се сложи Сигма/Тамрон 17-50 ф2.8,
а на тяло 2 - Токина 11-16 ф2.8

ще се покрие всичко - от ултра широко до средно дълго, светлосилата е постоянна, качеството е доста задоволително [beer]



Публикацията е редактирана (05-08-18 02:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »