Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Crocodile   
Дата:   08-06-18 23:08

Така да обобщим какви качества са нужни на съвременния смартфон за да се справя със всички съвременни приложения , да има поне 3 GB RAM и Поне 32 вътрешна , да има поне 5000 mAh батерия че да не се налага да го зареждаш всеки ден , камерата в телефона ми е нужна само за документи. Ползвам Xiaomi Mi Max 2 и Lenovo Vibe P1 Pro , и двата модела снимат добре през деня , и ми изкарват по 2 дена сериозно ползване , какво повече искате от един телефон ?

И двата телефона са под 400 лв нови а леновото е 250 даже.

За фото и видео ползвам Panasonic FZ1000 и съм доволен и снимките в RAW/Jpeg и видеото си ги обработвам / монтирам на телефона , има достатъчно добър софтуер за това . Цялата ми техника се събира в една малка раничка , имам и един power bank на xiaomi 10000mAh , с него фотоапарата става с неограничено време за снимане , таймлапси и каквото ви дойде .

stukloplast , щом снимките от телефон ти харесват повече от тези на FZ1000 значи с каквато и техника да снимаш , нищо повече няма да получиш . Проблема не е в техниката.



Публикацията е редактирана (09-06-18 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: prozium   
Дата:   09-06-18 02:39

RAW файловете от апарати са мноооого по-пластични от RAW от телефон. Мен честно казано ме кара да полудявам обработката на RAW от DJI MAVIC, което 1/2.3", а на 1/3.6" не знам какво ще се случи. Тоест знам причинявал съм си го няколко пъти и ме връща в качеството на снимките ми преди 6-7 години :)
Телефонът за сега е винаги компромисното решение, при което се отказваш от дълго експониране, от мърдане в ИСО-то от заигравка със скоростта, от регулируем DOF, от ергономия и лесен контрол.
Да не споменаваме пресатурираните цветове, прешарпеният детайл, употребата на хдр за щяло и нещяло и глупостите като софтуерен дефокус. Снимките стават да го споделиш набързо с приятели, които ще ги цъкнат на телефона в рамките на 0.03 секунди и толкоз :)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 08:14

В момента в профила ми, само една снимка не е правена с телефон и имат до 40Б точки, без да съм духал на някой. Така че ще цитирам крокодила - проблема не е техниката. От сутринта ме карате да [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Антивик   
Дата:   09-06-18 10:09

През цялото време се бистрят само качества на снимането с телефоня или с апарат и се изброяват технически параметри, а има и нещо друго. Ако е някой де постоянно кисне на телефона и не го сваля от ухото си, може би телефона ще му върши работа, но тогава па нема му остава време да снима, да не говорим, че може да се раздрънчи точно по време на снимане. Ако пък не го ползва често/или кат мен въобще/ тогава си е живо набутване, що ползваш-не ползваш, месечната такса си върви и трябва да се плаща инак идват лихви. Това при апарата го няма, да не споменавам, че с апарат се борави доста по-лесно и удобно отколкото с нещо по-тънко от вафла.
Изобщо, според мен де, набутването на камера в телефона си е рекламен трик за повишаване на продажбите, чудно как още не са набутали покрай апарата в телефона и вградена четка за зъби, самобръсначка, гребен..., а за жените примерно маша за коса, гримове...
С една дума телефона основно е за говорене/с новите и за писане/, апарата си е за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 10:30

Отивам да си седна у каручката, ще си пусна младо девойче да ми пее чалга, жената ще размахва мокър парцал, да не пукна от жега, а пък вечерта ще пална газовите фенери, че като съм пиян, поне да виждам...
Телефоните отдавна не са само за говорене, както колите не са само за придвижване от А до Б.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Антивик   
Дата:   09-06-18 11:05

[smilie10] [smilie11] А че за какво са колите тогава....?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 11:18

Масаж, климатик, мултимедия, навигация, подгрев на седалките, пази те от дъжд, градушка, можеш деца да правиш вътре, можеш да си говориш с някой индиец в Англия да те съпортва, можеш да си заредиш телефона/апарата, направените вече деца могат да се забляхосват с мултимедията, вместо да ти оповръщат колата, имат секакви възглавници, в случай че не ставаш или попаднеш на неставащ... Сигурно изпускам доста...
Но друго си е да яхнеш коня да стигнеш от А до Б с една бала сено...

С телефона е същото... Само дето основната им функция се използва все по-малко, от колкото допълнителните. Понякога и с колите е така.



Публикацията е редактирана (09-06-18 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: MrPhoto   
Дата:   09-06-18 11:58

Няма какво да се заблуждаваме, телефонът отдавна е много повече от просто ало. Аз съм вероятно единственият в този форум, който няма мобилен интернет и не искам да имам, но въпреки това използвам камера, карта, компас, фенер и подобни благини на умния телефон /е моят не е толкова умен като вашите, но така му е името/.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Duffer   
Дата:   09-06-18 13:00

написа:


>
> С телефона е същото... Само дето
> основната им функция се използва
> все по-малко, от колкото
> допълнителните. Понякога и с
> колите е така.
>

Именно! И откакто са така телефоните (т.е. мултифункционални устройства) правят много неща, но нито едно от тях както трябва. В това отношение модерните смартфони са като нас българите - от всичко разбираме, но в нищо не сме истински добри. Откак поумняха например телефоните им се наложи да жертват най-важната си функция - комуникационната. Колкото повече шитове тъпчат в дивасите, толкова по-малко им държи батерията. А без батерия тоя телефон е просто адски скъпа подпора за маса. Същото е и с компасите, камерите и каквото се сети човек още. Да, пестиш място, но в същото време трябва да се примиряваш с други компромиси.
Точно поради тази причина лично за мен тази тема е неправилно зададена - не "или" - апарат И телефон. Вече се търси какви, което пък е въпрос на бюджет. Толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 13:25

Ми пак няма да съглася. И коня без сено няма да те закара.
Сега ще кажеш и че от както компютрите не заемат цели стаи и не дупчат перфоленти, и те вече за нищо не стават...
Истината, е че са достатъчно добри, за това, за което са направени телефоните с хубави камери и секви други екстри - ако знаеш какво правиш, спокойно можеш и да печаташ(предстои ми да разбера как се справя моя). Аз поне печатам, повечето динозаври тука гледат на мониторчета снимките, като най-важно е на 100% как изглежда детайла, и баш те ще ми обясняват, че телефоните не стават... Хората за корици на списания снимат с телефони модни снимки, но НЕ. Ако няма голям буркан и 4м2 сензор, снима като геймбой...
Съгласен съм, че не стават за всичко, нема боке, дълга експозиция(моя е до 4сек), нема супер дупер фин детайл - на снимка на куче от 50 метра да можеш да му преброиш бълхите на косъм от опашката, но за 90% от хората ТУК, предвид това КАК и ЗА КАКВО снимат, телефоните са предостатъчни.

Офф - и какво лошо има в компаса, гпс-а, и всички други удобства, които правят живота по-лесен? Пълна деволюция [smilie21]



Публикацията е редактирана (09-06-18 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: langel   
Дата:   09-06-18 13:28

"Колкото повече шитове тъпчат в дивасите, толкова по-малко им държи батерията. А без батерия тоя телефон е просто адски скъпа подпора за маса."

Всеки телефон, който издържа 1 ден в упоменатия режим, ще издържи поне една седмица в планината, ако знаеш как да го използваш само като комуникационен дивайс.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Duffer   
Дата:   09-06-18 13:50

написа:

> "Колкото повече шитове тъпчат в
> дивасите, толкова по-малко им
> държи батерията. А без батерия тоя
> телефон е просто адски скъпа
> подпора за маса."
>
> Всеки телефон, който издържа 1 ден
> в упоменатия режим, ще издържи
> поне една седмица в планината, ако
> знаеш как да го използваш само
> като комуникационен дивайс.
Пък дъртата ми Нокия Е71 (също смартфон бтв) издържаше по 2 седмици ...

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 13:57

И старата ми Лада може да кара по черни пътища, а сегашната кола ме е страх. Супер яко...

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: mmjm   
Дата:   09-06-18 14:04

„Аз поне печатам, повечето динозаври тука гледат на мониторчета снимките“
Тук много грешиш. Повечето „динозаври“ предпочитат снимката на хартия в рамка или албум, печатът на хартиен носител е точно толкова архаичен, колкото и придвижването с каруца, за което пишеш в последните си постове. Инак си прав, за ежедневна употреба телефоните с всичките им благинки са си екстра. Все пак не бива да се забравя, че и камерите не са спряли развитието си откак има камери в телефоните и определено са по-удачни за снимане и като ергономия и като качество на изображението.
С две думи, избирайте устройствата, които ще използвате според личните предпочитания и нуждите си.
[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: keri-di   
Дата:   09-06-18 14:08

Преди две години взех телефох за 1300 лв.точно заради камерата. Снима добре,има и ръчен режим.Сега имам и не евтин фотоапарат,и не виждам,кой ще е този,който ще ме убеди да дам толкова пари за телефон?

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: mmjm   
Дата:   09-06-18 14:18

Ако имам средствата бих взел телефона не единствено заради камерата, а за цялото устройство с всичките му функции.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: prozium   
Дата:   09-06-18 16:22

@stukloplast, ти ако измерваш качеството на фотографията си по броя точки от ФФ нещо ти има ( и то не в добрия смисъл на думата )
Реално всичките ти снимки в профила могат да се повторят със сапунерка от 2005та година.
Ако човек иска да се заимава с фотография като хоби, то да го прави на телефон е напълно безмислено - много от инструментите просто ги нямаш. Това ти вързва страшно много ръцете и те оставя на нивото на някакъв масово решен вкус, набит с алгоритми в процесора на телефона от производителя.
Митовете, че се снимат корици на списания и модели с телефони са си маркетингови трикове. Да в студио с много светлина за 1-2 снимки може и да щракнеш с телефона, колкото да си вземеш парите от Apple, Samsung, [ сложи тук името на производител, който плаща за маркетинг ] .

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   09-06-18 17:50

Снимал съм достатъчно с апарат и съм печелил конкурси, и участвал в изложби, така че благодаря.
Иначе алгоритми не ползвам и телефона съм преценил, че ми е достатъчен в 90% от случаите и като качество и като възможности.
Поздрави [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »