Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Социално- документален проект- осветление?
Автор: milen   
Дата:   02-03-18 23:45

Здравейте! Предстои да снимам социално- документален проект. Какво осветление бихте препоръчали? Снимките ще са вътрешни и външни. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: Paqk   
Дата:   03-03-18 07:25

http://dynaphos.com/promo/51_ad600pro_comes_with_a_gift
2 броя предполагам ще са достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-03-18 08:06

За социално-документални снимки си трябва социално-документално осветление...

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: Han_Solo   
Дата:   03-03-18 09:05

Снимал съм документални филми и почти без осветление , носил съм и два куфара портативно - Дедолайт 150 , Арилайт /800/ + отражатели и филтри...
....е в екипа имаше и осветител и камерен техник /и за звукозаписа си имаше човек/

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: milen   
Дата:   03-03-18 10:49

Паяк, този вариант ми хареса!
Хан Соло [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-18 14:41

"Автор: Paqk
Дата: 03-03-18 07:25

http://dynaphos.com/promo/51_ad600pro_comes_with_a_gift"

Не ми се вижда достатъчно социално-документален.

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: milen   
Дата:   03-03-18 20:35

Какво е твоето предложение Асахи?

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-18 10:41

За избора на осветление бих се базирал на това какво, къде и при какви светлинни условия ще се снима. Жанрът може да предполага някакви изисквания относно качество и визия, които трябва да се покрият, но те са тясно свързани с първите три критерия.

Гледал съм документални филми със случайно заснети кадри, както и със сцени, в които осветител е редил телата.

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-03-18 11:30

Ако става дума за филм ... ако става дума за серия снимки нещата са съвсем различни... ама и за това не е казана и дума.

но във всички случаи както обичат да се шегуват колеги "импровизацията е душата на джаза" ... може да си мислиш че си се подготвил за всяка възможна вероятност, а съдбата да те изненада.

та затова е важно да може да се реагира бързо и понякога с подръчни материали

Но не се започва от "трябва ми това, за да постигна такъв резултат", а по обратния начин - какъв резултат искаш да постигнеш и оттам намираш начин да я постигнеш... и търсиш достъпни варианти

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: milen   
Дата:   04-03-18 12:43

Проекта е за портрети на хора в различна среда (фотография). Като цяло рядко разчитам на налично осветление, тъй като тук в голяма час от годината времето е мрачно, както и се променя много бързо. С други думи е непредвидимо. Снимките са вътрешни и външни. Снимките не са самоцелни портрети, а такива взаимодействащи си с фона, които да разказват истории, или с други думи светлината върху обекта и фона не трябва да се бият.

Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: milen   
Дата:   04-03-18 12:48

Това е първия ми опит преди 3 години
http://milenstankov.net/the-people-2/



Отговори на това съобщение
 Re: Социално- документален проект- осветление?
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-03-18 13:33

Погледнах ги... като цяло аз бих ги правил с по-деликатно светене въвху обекта и по-малко активен фон, но ти сигурно си търсил друго.
За фото бих търсил по-меко запълващо и по-слабо фоново, но това пак повтарям е мое лично виждане върху това което си снимал... оттам и съответно бих търсил осветителни тела / импулсни или постоянни/ които се разпъват бързо , местят лесно и бих боравил с повече отразена светлина, всичко това за да мога да уловя момента и да не притеснявам героя на снимката

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »