Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Deniii   
Дата:   24-02-18 22:36

Здравейте,искам да ви помоля за препоръка за DSLR фото апарат и обектив като за запален и начинаещ любител какъвто съм аз и,който не разбира от тези неща,насочил съм се към марка Canon,Nikon но приемам и други препоръки за марка,снимам повече сред природа и пейзажи и ще ми трябва повече за това,но и също така от време на време портрети.
Някои казват,че като за първи фото апарат е по добре да не се инвестира в чисто ново тяло и обектив и да ви попитам при покупка на втора употреба какво трябва да се гледа по тялото и обектива.
Извинявам се,ако има подобно такава тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: leo34   
Дата:   24-02-18 22:43

Какво ще снимаш, с какъв бюджет разполагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: ZENON   
Дата:   24-02-18 22:43

Има много подобни теми.
Поразтърси се из форума.
Ще се изненадаш, колко можеш да научиш.
За да купиш нещо на старо, ще ти е нужен опит, какъвто нямаш. Или разчиташ на късмет. Или взимаш някой, който има опит, но да не се дуе много, щото такива има много, но обикновено не разбират.



Публикацията е редактирана (24-02-18 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Deniii   
Дата:   24-02-18 22:56

Leo34,ами около 1500 лева,повече сред природа и пейзажи,и от време на време портрети



Публикацията е редактирана (24-02-18 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: ivjordan   
Дата:   24-02-18 23:14

Наистина е добре да ти помогне някой, ако ще купуваш втора ръка, но не е абсолютно задължително. Често изпадат екземпляри с остатъчна гаранция и на малко кадри.
Аз на времето си купих първия Никон без да съм пипал такава техника. Бях снимал само със сапунерка и лентов.
Да чукна на дърво, изкара при мен 5-6 години, а сега радва друг човек.

Харесай марка и модел, определи точен бюджет и чакай твоята оферта. За 1500 може да се намери чудна камера в отлично състояние, но аз няма да предлагам модели, че тука има много талибани и ше ме оплюят.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Deniii   
Дата:   24-02-18 23:21

Не знам до колко хиляди кадъра е г-д добре за един апарат,като марки г-д съм се ориентирал те са почти сходни де,но към модел точно няма как да се ориентирам защото не разбирам а за обектив още повече,заради това приемам мнения на колеги,които разбитат много повече от мене,а за плюенето не е редно,защото всеки си има право на мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-18 23:50

И поради що му е на начинаещ любител точно DSLR? Какво е това магично нещо, дето DSLR-ите на Canon/Nikon притежават, но другите апарати на другите производители - не? За един преател питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-02-18 00:24

ТОВА е един чудесен комплект за начало, в добро състояние и на изгодна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: bg2014   
Дата:   25-02-18 00:27

Взимай един Nikon D7200 за да си доволен.
Сега ще ти обясняват за безогледалки и подобни.
Ако искаш да си доволен - ДСЛР и за да станеш фотограф де.



Публикацията е редактирана (25-02-18 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-18 00:29

Не ти трябва DSLR, тази технология вече е на доизживяване.
Щом нямаш намерение да снимаш спорт и пилета, купи си читав безогледален фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Deniii   
Дата:   25-02-18 00:53

Sirkhann не случайно съм написал,че приемам мнения и за други марки(моля без хейт)

BXmarkov да,гледах и такъв апарат и мисля,че е среден клас и си е доста добър,но май е малко стар модел и не знам дали това има някакво значение,а за обектива към него китов ли е?

Bg2014 към този модел на Nikon какъв обектив е подходящ



Публикацията е редактирана (25-02-18 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Beijing   
Дата:   25-02-18 06:52

Преди 7-8 месеца, и аз зададох подобен въпрос! Беше, дали Сони алфа 77II или Канон 80Д, за около 2000лв.?! Получих много смислени отговори, които бяха като тук и сега, но противоречиви откъм марка, модели и характеристики! И всъщност, цялата тази какофония, ме накара аз да си взема решението!
И накрая, купих чисто ново Сони А68 с китака 18-55 от магазина за 998лв. комплекта. Т.е., на половината цена, която си бях определил. Продадох китака и тялото ми излезе 780лв., чипа ново, със съответната гаранция! За обектив няма да ти давам акъл, тъй-като не съм от тези, които разбират! Но за протокола, купих си един Тамрон 18-270 със стабилизация, отново от магазина за 779лв.
И ето ти ги, 1560 лева за прилично начало, с чисто нова техника!
И не съжалявам! Тъкмо ще се понауча на по-евтинкото, и ако става нещо от мен, чак тогава ще дам повече парички.
Дано съм ти бил полезен!
Успех и Щрак!!![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Pavlov   
Дата:   25-02-18 07:55

1600 лева са много пари за първи фотоапарат. Така или иначе вероятността да го продадеш много скоро е голяма.
Аз на твое място бих се огледал из Базара за някой Canon или Nikon - запазен, на малко кадри, с китов стабилизиран обектив. По възможност до 500-600 лв. Като тръгнеш след време да го продаваш, да не си на голяма загуба. А останалите пари от бюджета ги вложи в обективи, но след като имаш вече поне малко опит, за да знаеш какви точно ти трябват.
Хубаво е, ако имаш някой приятел с опит, да ти помогне при покупката. За да ти каже какво и как да тестваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: leo34   
Дата:   25-02-18 08:30

Една сигма 17-50 2.8 OS + един 85 1.8. С останалите пари тяло. Без значение канон ли е никон ли е и т.н. Имал съм доста обективи, накрая останах с точно такъв комплект. Аксесоарите отделно вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Beijing   
Дата:   25-02-18 08:53

Pavlov, и ти си прав приятелю, но всичко е въпрос на гледна точка,а и на колко етажа ти е портфейла! За някои, 1600 лв. са си 1600 лв., за други са 16000 лв., за трети са 160 лв., а за четвърти - 16 лв.!!!
Това, колко ще загуби, ако тръгне след това да го продава, е относително. Ако е същия ахмак като мен, да прави по 2000 снимки на месец, ме съмнява втората ръка да му издържи дълго! Но тук може и да не съм прав, защото не съм спец.
Т.е., аз съм дал 1560 лв., пушката и мерника са на 7 месеца и 15000 кадъра! Имат съответно 2.5 и 4.5 години съответните остатъчни гаранции. Да предположим, че искам да ги продам днес! Колко според теб ще загубя?! Не повече, отколкото другия вариант!!! Да, ама ще съм щракал с ново, и не ми е дремело!
Както написах в началото, и ти си прав!
А бе да си взема той сам решението! Ние само даваме идеи, а някои, които му разбират повече, и информация!
" Никой не знае Всичко за Нищо!!!"


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: deerstalker   
Дата:   25-02-18 09:04

Каквото и да купи ще е все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: keri-di   
Дата:   25-02-18 09:19

"За някои, 1600 лв. са си 1600 лв., за други са 16000 лв., за трети са 160 лв., а за четвърти - 16 лв.!!!"

Това за парите ми звучи като кропфактора![smilie25]
MFT APS-C ФФ Среден формат ......?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: bg2014   
Дата:   25-02-18 09:27

Deniii написа:

Bg2014 към този модел на Nikon какъв обектив е подходящ?


Никон и Канон са двете марки с безброй обективи като избор.
Никон Д7200 (1300 лв) с обектив Никон/Nikkor 18-105 (около 300 лв) е подходяща комбинация за всички ситуации. Има такива обяви, такава комбинация за 1600 лв в базара. С такава комбинация, тяло последна дума на технологиите и обектив на Никон ще се развиеш много бързо и ще придобиеш представа как да надграиш в бъдеще- какъв обектив още да вземеш. Най-масово се взима обектив 50мм 1.8 (около 350 лв) заради близостта му до човешкото око/поглед.
Но това ти ще можеш да определиш след няколко месеца.
Снимането с такъв фотоапарат е удоволствие. Софтуерът на Никон все още е недостижим дори от Сони (производителят на матриците на Никон апаратите).
За други безогледалки не знам. Подобна безогледалка със сменяеми обективи (примерно Сони А6500) е много над бюджета и ....още не им е времето. Нямам друг опит освен Сони а7 (фулфрейм тяло с китов обектив 28-70мм за около 1600 лв). Това също е вариант, но според мен ...НЕ. Между двете аз бих взел Никона.
Надграждането с обективи е СКЪПО удоволствие при безогледалките, усеща се. И надграждането на възможностите на тялото е платено към Сони. Всяка екстра която е стандарт за Никон е платена за Сони на парче. Губи се онова удоволствие, което те кара да снимаш всеки ден. Чувстваш се вързан за една хранилка и ограничен като МАЛОУМНИК към една ненужно рекламирана средна марка.
Всички казват, че със скъпите модели на А7 нещата са се оправили.
НЕ ЗНАМ. Дано е така? Но ..в рамките на 1500 лв смятам, че това е най-добрия избор. И дори след няколко месеца ти ще продадеш тази комбинация без загуба според мен. Това също е важно.
Има други знаещи колеги. Те също са казали кое как е. Изборът е твой. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Pavlov   
Дата:   25-02-18 09:35

bg2014, пак си написал сума ти глупости. Да ги опровергавам ли, или просто да чакам да си изтриеш поста (какъвто ти е навикът)?... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: bg2014   
Дата:   25-02-18 09:43

Щом ти се опровергава - давай!
Аз обичам да си пиша глупости, но...НО:
Никон Д7200 ... сега прегледах базара - НЯМА ГИ нещо. Продали са се.
ДСЛР може и да е на изживяване, но ще е на такова дередже още няколко години. Поне докато цените се поизравнят.
Имаше и един ДСЛР Сони А99 - продаден е също. Странно...
Давай - да видя и да науча нещо ново. И без това съм пред компа днес...
Благодаря ти предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: ombre   
Дата:   25-02-18 09:54

Авторе снимането със дслр или безогледалка,няма да те направи фотограф...:).Бг-дслр-ите не правят човек фотограф или не.Отново мнение с което не помага,напротив целенасочено пращаш човека към дслр,а е добре да му се кажат разликите и той сам да избира.Има доста теми така е,както каза и Ивайло,и може да се прочете.Авторе ,не слушай Бг,тук всеки който харесва едната с-ма,ще отрича другата и обратното.Отиваш в магазина и пробваш тела за бюджета и решаваш.И двете с-ми имат предимства и недостатъци,само дето безогледалките,май вече са стигнали нивото на дслр отдавна....:)Е минуса е,че хората като видят голям и черен и припадат,и те гледат с недоверие като извадиш малката камера.Няма как да убедиш,някой,че всъщност са еднакви,а в доста случаи и по добре.Размера има значение.

Успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: mmjm   
Дата:   25-02-18 09:57

Бг, не обърквай човека. Не използвам сони, но я обясни, как точно те „връзва към една хранилка и те ограничава, като малоумник“? Може би с възможността да използваш и експериментираш с обективи на повечето познати марки и съвременни и такива на по 70-80г обективи с цени от 5 до няколко хиляди $, какви са аналогичните възможности на никона(май никакви). „Софтуерът на никон е ненадминат“, в какво точно е ненадминат. Да Д7200 е чудесна камера, но не е единствения избор. Споделям мнението за купуване на тяло втора ръка и впоследствие надграждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: Pavlov   
Дата:   25-02-18 10:05

ombre, авторът на темата не е писал никъде, че иска да става фотограф :) . Иска да стане собственик на DSLR.
bg2014 - довечера, сега излизам да пощракам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: ombre   
Дата:   25-02-18 10:22

Павлов така е,не го е написал,но предполагам,ще иска да види поне дали ще задълбае.Препоръчва му се 7200,страхотна камера според мен,но с нищо повече от безогледална камера в същия клас.Бг,много хора махат дслр-ите и минават на безогледални,такива дето снимат за кинти и са на ниво много над нашето.Дебело подчертавам,че не агитира за нито една с-ма а съм обективен и това са факти.Миграцията от дслр към безогледален е много по срещана,от колкото обратното.
Павлов-като се прибереш от снимки им се наслаждавай,иначе ще разбереш,колко си "прост",понеже си с бг манталитет.Не си струва...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR на начинаещ любител
Автор: bg2014   
Дата:   25-02-18 10:44

"Има други знаещи колеги. Те също са казали кое как е."
Няма какво повече да добавя.
Ако някой се е засегнал - извинете!



Публикацията е редактирана (26-02-18 00:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »