Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зов за помощ
Автор: pumabg   
Дата:   10-02-18 21:45

http://dnes.dir.bg/news/chehia-balgarka-budna-koma-26869661?nt=4



Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: мара   
Дата:   11-02-18 09:33

[smilie2] огромен проблем е това, че няма дефинирана нужда от конкретна помощ, няма сметка, няма дмс номер...
пълномощничката в чехия наистина е направила, каквото може да направи сам човек...обаче оттук нататък?

никой от нас не знае докъде са стигнали нещата и какво ще бъде последващото развитие от чисто административно-бюрократичен характер...
очевидно жената няма други близки, освен болната майка.
предполагам, че е безсмислено да се чака на социалните служби, ама кой знае...
на мен не ми става ясно дали този зов е предимно към администрацията, към социалните, към гражданите или към юристи...?
не знам как може да се помага при подобно положение и с липса (засега) на информация...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: pumabg   
Дата:   11-02-18 10:06

Пуснах темата, защото виждам, че жената е била и фотограф. Някой от Бургас, би могъл да я разпознае и да даде малко повече информация.
Според мен при платени здравни осигуровки болница по местожителство е длъжна да я приеме в България.
По въпроса с транспортирането трябва да се заеме или българският консул или посолството ни в Чехия но със сигурност при такива случаи държавата е активен участник.
И пак според мен (предвид, че Чехия е правова държава), фирмата в която е работила е длъжна да и изплати обезщетение при наличието на трудов договор и трудова злополука.
Относно престоя в болницата трябва да се види, дали България има двустранен договор с Чехия за болнична помощ, така както имаме примерно с Полша.

Всички поляци у нас се лекуват безплатно, както и ние там. Предвид, че има достатъчно туристи от тази страна , които почиват у нас мисля, че е голяма вероятността да има такива междудържавни споразумения.

И последно имам приятелка в Чехия и ще и пусна инфото да видим дали нещо не може да направи по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: nyamago   
Дата:   11-02-18 13:51

Тъжно! [smilie2]

И сложен казус, наистина. Щеше да е лесно ако се търсеше финансова помощ, да пратим по някоя сума и да заспим с чиста съвест. Но тук се иска успоредна работа по няколко направления: непосредствените задачи по преместването у нас, правната уредба в друга страна, социално-обезпечителната уредба у нас... И много координираша и организаторска работа, която не може да се купи. Трябва някой със силно съчувствие И организаторски качества, И достатъчно енергия и свободно време.

Пълномощничката е направила страшно много, шапки долу. КОЙ би могъл да поеме от нея и с удвоени усилия да придвижи нещата към по-добър изход?

Дали не трябва социално-мрежовите усилия да се насочат главно към намиране или събуждане на такъв доброволец?

С огромно съжаление не съм способен на това днес - но ако се намери човек, той ще канализира останалите видове помощ и веднага бих се отзовал поне финансово, когато е уредено къде и как.

Разпространете това по личните си мрежи - доблестните и безкористни хора НЕ СА се свършили!

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: мара   
Дата:   11-02-18 18:46

точно така...но е добре като начало да се отбележи онова важно нещо, което пълномощничката - моето уважение и възхищение към тази жена! - казва - фирмата, в която е работила жената НЯМА НИКАКВО НАМЕРЕНИЕ да признава каквато и да било вина и да плаща каквото и да било обезщетение!

така че вероятно това е първото, което трябва да се направи, но теренът е хлъзгав...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: nyamago   
Дата:   11-02-18 19:25

За адвокати може да се пусне подписка и бих допринесъл средства - но КОЙ ще намери печен адвокат по тая тематика?

Докато се уреждат тези неща, добре е пълномощничката да се сдобие с всички диагнози и медицински заключения - преди да се 'загубят' или променят с възможната помощ на работодателя. Цялата медицинска документация е важно спешно да се събере и нотариално завери.

Щом е казано, че е алергична реакция към изоцианати, работодателят трябва да докаже, че е съобщил изрично на работника с какви химикали се работи и го е попитал дали няма алергии и други проблеми с такива вещества. По закон (Европейски, Чехия засега още не е в Африка) дори мисля, че се иска медицинско свидетелство или поне декларация от работника, че НЯМА такива алергии. (Друг е въпросът, че тя може да е подписала такова нещо ако не е знаела за алергиите си - но работодателят не може глобално да се дистанцира от всякаква отговорност, има да доказва неща пред властите и съда).

Абе много подробности има - и много работа. Пускайте обява, че се търси сърцат доброволец със здрави крака и нерви!

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: pllb   
Дата:   11-02-18 23:25

Дано накрая всичко е наред и нещата се оправят

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: nyamago   
Дата:   12-02-18 23:31

Съвсем случайно попаднах (и то на български!) на това:

Надежда за Шумахер

Някой веднага ще каже: "за тези с много пари има повече надежда..."

Но ако зачетете текста, заключението на лекари и учени е, че най-важно е постоянното човешко присъствие и негласно общуване, докосването на ръцете - неща, които не струват пари. Но горката ни сънародничка няма близки, които да стоят при нея и да дадат тоя лекуващ човешки контакт... Кой ли?...

Въпреки оскъдната информация, виждам общо между двата случая - и пълномощничката каза, че като присъства и общува, има признаци на съзнание и на подобрение. И това е само за месеци - а трябват години...



Публикацията е редактирана (12-02-18 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: pumabg   
Дата:   27-02-18 14:10

http://dnes.dir.bg/news/chehia-koma-marena-georgieva-26922869?nt=4



Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: мара   
Дата:   27-02-18 21:18

не намерих линк към фб страницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: landstar   
Дата:   28-02-18 22:33

Отново получаваме знак да си седим на д-тата в Бълагрия. Поне ще има кой да ни докосва по ръцете и да си общуваме негласно във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за помощ
Автор: pumabg   
Дата:   01-03-18 13:59

Това последното не го разбрах... Говоренето с кодове и обобщения не променя реалността !
Има една хубава английска поговорка - Think globally, act locally !


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »