Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   05-08-17 16:12

Здравейте. Потърсих тема по повод на моя проблем, но търсачката тънеше в блажено неведение заподобен казус, тъй че давам директно на въпроса.
Днес моя филмов EOS 1n реши да ме "зарадва", изписвайки грешката bc и спирайки да работи. Тъй като преди да го купя бях погледнал тук и там в интернет какво да очаквам от такова тяло, проблемът, за който вече бях подготвен, не ме паникьоса толкова - слепени едни малки магнитчета горе-вдясно от маунта, под предния панел. Стори ми се странно, тъй като има едни 15-20 филма вече, т.е. колкото и рядко да снимам с него, в последно време не е като да е бил съвсем запокитен в някой шкаф. Пуснах си музика за настроение и го разглобих до ниво достъп до магнитите, но почукванията не сработиха. Срязах малката прозрачна защитна пластмаска, пазеща магните, пак поразмърдах, продух, почуках - не и не, на дисплея си седи противното bc и затвор не щраква. Почесах се умно по главата и го затворих обратно, но сега съм чуденка. Някой имал ли е подобен проблем, ако да - как се е оправил, ако не - кой сервиз за филмова фототехника ще ми препоръчате, имайки предвид, че тялото е все пак от това поколение, което е вече бъкано с електроника.

Благодаря предварително за съветите. [beer]

P.S. - снимка на мястото на въпросните магнити:

https://c1.staticflickr.com/5/4337/35549006844_2c4146876d_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: the-rookie   
Дата:   05-08-17 16:29

bc-batery check ако не се лъжа! провери ли я? Аз има от първите еос 630 май беше и мисля че ми беше изписвал такова нещо,смених я и се оправи ама беше отдавна! Скоро си му заредих един черно-бял обратим с много стара батерия работи ,но още не съм го свършил филма да се убедя че е без грешка!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   05-08-17 16:45

Не, не е просто battery check. BC е като Check знакът на колата - може да е ЕГР, ДПФ или каквато и да е друга щуротия - просто показва, че има проблем.
Батерията е сравнително нова, със заряд >50%.
Чистих контакти, навсякъде - на батерията, на тялото - навсякъде.
Накрая стигнах до магнитите, но и там греда.

Меко казано не знам накъде да поемам с тая камера, а не искам да я зарязвам, защото е в прекрасно състояние (абстрахирайки се от факта, че не работи [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-08-17 09:15

Ново 20:
След повторно разглобяване, почукване/подухване и прочие магии, затворът сработи, но наобратно :) Вдигнато огледало -> натискане на шатър бутона -> огледалото пада и се вдига пак в горно положение. И това мина, вразуми се, обърна си работния процес и сега работи нормално - вдига огледало, отваря пердета, затваря пердета, пуска огледало, но при включване го прави еднократно на своя глава, оттам нататък сработва на половин спусък само и е отново абсолютно неизползваем - на дисплея си пише bc през цялото време.
Проблемът стана доста нетипичен и ме съмнява някой да е имал същия, така че оттук нататък бих ви молил за препоръки за читав сервиз, в който ремонтират и такива гадове, бъкани с електроника.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: zbonev   
Дата:   07-08-17 09:38

Има един съфорумец Zentex, но не знам дали се занимава още и с такива лентово-електронни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: fotorafi   
Дата:   07-08-17 09:40

Този Канон не е от евтините, не бих правил експерименти да го отварям.
Имах същия служебен, по време на снимки умря....В България никой не се нае да го поправи и замина за Виена. Оказа се изгоряла платка. На мой-познат същото се случи, на същия модел. Случайно се оказа на екскурзия в Истанбул. Поправиха го, сменяйки повредена част от електрониката, за половината пари за 2 дена
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ремонт на филмово тяло
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-08-17 10:11

Рафи, не е бил от евтините навремето, в момента ebay е бъкан с такива тела по 150-200$.
Като възможности е звяр, фокусът му е по-добър от на 5D mk II, ергономията му е по-добра, контролите са му по-добри, личи си, че е 1-ва серия, с една дума.
Ако не успея да го поправя смятам да си търся отколешната мечта 1v, но току-що приятел ми даде много силен жокер за ремонт на апарата, така че този ще го мъчим до последно. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »