Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: KadROo   
Дата:   01-06-17 00:59

Здравейте. Забелязах че с 50мм 1.8 II на канон се получава предно фокусиране. С китака и Сигма 70-300 нямам такъв проблем. Как да реша проблема ? Чета че самият обектив си е бил проблемен. А и тялото няма настройки на фокуса. Дали с STM версията ще е същото ? Сигурен съм че проблемът не е в мен. Принтирах си скала за тестове и наистина имам предно фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: asahi   
Дата:   01-06-17 01:01

От колко метра снимаш, колко е отклонението?

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: KadROo   
Дата:   01-06-17 01:31

хммм чак така не се вманиачих. Ако има значение утре ще направя пак едни снимки. Снимах си от близо. Над масата на 45 градуса долу горе. Малко над 2 мм е. Забелязах го когато снимам на максимално отворена бленда фокусирам очите и ако имам късмета обекта да има голям нос той е на фокус [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-06-17 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: quazimodo   
Дата:   01-06-17 04:18

Има по-удачни мишени за проверка:


http://foto-talk.ru/wp-content/uploads/2015/03/AFTest_got.jpg




http://foto-talk.ru/wp-content/uploads/2015/03/AFTest_got2.jpg



На някои места дават да се снима от разстояние = 25 пъти фокусното разстояние на проверявания обектив, а на други от 50 пъти ФР. Аз си щракам от 25хФР, защото е по-лесно осъществимо[smilie5].
Тук може да прочетеш как да си обработиш снимките за по-ясна визуализация на резултата:http://photocafe.bg/af-adjustment/


П.П. Задължително се снима от статив и при хубава дневна светлина.



Публикацията е редактирана (01-06-17 06:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: KadROo   
Дата:   01-06-17 10:22

Е добре де да не изпадаме в подробности. Кажете какво да правя... Проблемът е на лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-06-17 10:28

Това тяло няма microadjusment значи гориш с тоя обектив ... това е е ниско бюджетен боклук , който често прави тоя проблем. Продаваш го и търсиш бройка която ще ти пасне на тялото ... или 85ца ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: asahi   
Дата:   01-06-17 10:42

"Автор: KadROo
Дата: 01-06-17 10:22

Е добре де да не изпадаме в подробности."

Дяволчето е в детайлите. Има много причини, от които може да ти избяга рязкостта и в частност фокуса и само една от тях е в точността на АФ система.

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: lamerko   
Дата:   01-06-17 11:46

Преди време тествах 2 такива 50-ки - макс бленда, статив, точка, от пълен дефокус, дневна светлина. Ами... мъка. Процента брак беше определено над 50, като веселото е, че се проявяваше и форнт и бек, което обесмисляше каквато и да била калибрация. Камерата беше 70д, за която по-късно научих, че имало проблеми бройки с фокусната система, но пък при мен друг обектив никога не се е лигавил така. На по-късен етап пробвах STM версията - отново даваше брак, но нещата бяха много по-добре. Та... така и не си взех от тия 50-ки. Виж, 85-цата ковеше невероятно със същата камера и много по-шантави условия [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: quazimodo   
Дата:   01-06-17 12:50

Продаваш И тялото, И обектива, след което търсиш 50Д на старо заедно с някой 50 STM обектив. За да не звучи голословно мога да кажа, че лично аз смених 4 Канона и всички си работеха безгрижно точно с такъв обектив. Петия Канон (5Д Марк1) се запъна като магаре. Прехвърлих няколко 50-ки, включително и 3 х 50/1.4. Мъъъъка голяма[smilie18]. Нищо не пасна на това 5Д. Накрая продадох всичко канонско и взех на сметка едно Д7000 - кеф ти казвам, и най-бюджетните обективи си влязоха в нормите с микронастройките на фокуса от тялото. Никога повече тяло от каквато и да е марка мез тази екстра. Другия вариант е да се мине на безогледалка от по-висок клас ако те устройват като начин на работа и качество на снимките. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-06-17 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фронт Фокус Canon 1200D
Автор: KadROo   
Дата:   01-06-17 18:13

На този етап не ми се наливат пари за по сериозно тяло. Снимам за себе си и съм доволен. Снимам семейството си приятели познати. Не е зле като цяло тялото. Мисля да отида в магазина и да пробвам STM 50мм и ако се разбере с тялото да го взема. Иначе с китака и със сигмата нямам никакви ядове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »