Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Загубена от Еконт пратка
Автор: te4i   
Дата:   27-04-17 07:37

Вчера разбрах, че един обектив, изпратен от мен по еконт се е загубил някъде по пътя между София и Търново. Информацията, която ми даде служител на еконт на националния телефон, че ще я търсят, но нищо повече. Имах купувач, който се разкара до офиса им и сега не е ясно дали ще я вземе, дори и да я намерят.
Някой има ли подобен случай и знае ли как и кога мога да си търся парите от застраховката. Ако все пак намерят след месец пратката из някой от хилядите си офиси, дали мога да ги съдя за пропуснати ползи. На мен парите са ми спешни и губя капаро за екскурзия, ако ме доплатя до седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-04-17 08:18

Като за начало мини през някой офис и напишете констативен протокол, по телефона само не стига.
Иначе капарото за екскурзия си остава твой проблем.

http://www.econt.com/tariff-parcel-terms/




Публикацията е редактирана (27-04-17 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: mitkom123   
Дата:   27-04-17 08:33

Скоро ми счупиха пратка и ми я платиха по обявена стойност ( застраховка ) много бързо - за около 2-3 дни. Не би трябвало да имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: agop4o   
Дата:   27-04-17 09:04

Добре че сте по Еконт и обявявате цена на стоката.Защото на Спиди искат документ на стоката и ако пращате някой апарат или обектив и не представите документ за цената му може и да пиете студена вода в този случай [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: guciguci   
Дата:   27-04-17 09:38

Аз пък съ от другата страна. Поръчах пратка,загубиха я преди повече от 2 седмици и още нищо. Седи ми във виртуалния кабинет като пътуваща по една фиктивна линия 1234

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: asahi   
Дата:   27-04-17 11:06

Еконт е фирма с много добре уредени вътрешни правила. Не вярвам да ги нарушат специално заради вас. В бизнеса практиката "плащане в последния момент" е правило.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: guciguci   
Дата:   27-04-17 11:13

"Еконт е фирма с много добре уредени вътрешни правила." [smilie18]
На това само ще се изсмея. Дето го лъжат човека две седмици,че пратката била тук,а аз не съм отивал да си я взема. Недей ,asahi,че имам още много да кажа...

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: Божидар58   
Дата:   27-04-17 11:26

Не искам да защитавам ЕКОНТ, но съм пратил и получил чрез тях около 30 пратки и досега не съм имал проблем...Може би съм късметлия

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: survivor3   
Дата:   27-04-17 11:30

Аз съм доволен от Еконт!

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: НощенВятър   
Дата:   27-04-17 11:38

На 99% от техниката, която притежавам е минала през Еконт и само веднъж съм имал проблем (счупен статив) възстановиха ми сумата за нов на 100% без много разправии. Всичко по ценно от 10 лв трябва да пътува със застраховка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: asahi   
Дата:   27-04-17 11:38

"Недей ,asahi,че имам още много да кажа..."

Ми казвай, какво те спира? Даже ако ще казваш нещо за правилата е задължително. А че някъде по места има калпави служители не е изненада.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: iasen2   
Дата:   27-04-17 12:05

вероятността да се загуби пратка е много малка, навсякъде има камери и лесно се проследява, просто трябва да отидеш на място и говориш с точния човек.
Най вероятно е изпаднала в някой бус забравена.

от повече от 10 години работя с еконт, загубена пратка нямам, а всеки ден съм там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: guciguci   
Дата:   27-04-17 13:20

Точно както казваш,всичко е до калпави служители. От там и имиджа на фирмата заминава. Но това е характерно за българските фирми. Не искат умни и интелигентни кадри,защото не могат да ги въртят и да ги изхвърлят накрая. А аз 30 пратки ги правя за 30 дена. Не казвам,че не работя с Еконт,но колкото повече пратки имаш,толкова повече се увеличава шансът за проблеми. Това е като с жените ,които карат коли. Колкото повече стават,по жестоко става. Но това е офтопик... Един пример,който ми се случва почти на всяка втора пратка. По принцип когато се праща мобилен телефон по правилата на Еконт е задължително да се запише IMEI нимера на телефона. Аз получавам основно това. Всеки втори телефон го получавам с описание " телефон" ... какво повече да говоря

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-17 13:51

Винаги, когато съм изпращал нещо по-скъпо с Еконт, съм слагал застраховка. В офисите си имат камери и винаги са ме карали да покажа стката да я огледат. Сега, когато някой иска да изпрати нещо запечатано - не знам :) Проблеми и драми няма. За най-скапано обслужване мога с чисто сърце да посоча Спиди - толкова некадърно отношение, но за съжаление много от магазините работят само с тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: baraba   
Дата:   27-04-17 15:08

аз от еконт съм доволен , ако има за глобяване, те си глобяват вътрешно, щото парите идват от някой по линията дето не си е свършил работата и го цакат от заплатата, така че вие си получавате вашето

аз имах загубена пратка, намери се, след три дена попитах каква ще ми е компенсацията за дето са ме разкарвали и ми предложиха, писменно де, да ме компенсират с една доставка безплатна, естествено аз си избрах една скъпа, то ясно че еконт не губи платил я е някой набеден за загубената ми пратка

според мен пратката ще се намери, сега на всички по линията им треперат гащите, вътрешните глоби са големи, но си е неудобство за купувача и продавача, според мен до съд няма да се стигне ,а някой ще си иде от еконт без заплата

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: te4i   
Дата:   27-04-17 17:56

Днес сутринта отидох до офиса, от който я пуснах на ул Бигла и там служителка ми се изсмя, че едва ли не нямала какво да направи, ако съм искал да съм подал оплакване по телефона или в централния им офис в Русе. Бях бесен, звънях за втори път да подам оплакване/разговорите за моя сметка, служителка отказа тя да се обади/и май прекалено много съм се афектирал, тъй като служителка любезно ми обясни, че не знае къде е пратката, нито кога ще имат информация, а жалбата ми щяла да се разгледа едва след 14дни. На въпроса за компенсации ми бе отговорено, че според правилата на фирмата не ми се полагат.Заплаших да се обадя в телевизии, медии. В един момент чух в собствената си глава истерично да крещя. А смисъл нямаше, никой нямаше да се трогне от моя случай, да съм чел правилата на еконт, след като ги ползвам. След като им се навиках хубаво затворих и вътрешно реших да отпиша парите и така се успокоих, обадих се на приятел и взех назаем, колкото и да не ми се искаше.
Изненадващо след 3 часа докато ядях пица в една пицария с човека, който точно ми беше дал на заем, ми се обади служител н еконт, извини ми се и каза, че са намерили пратката. През цялото време тя си била в офиса, до който я бях пратил, но по вина на приемащата пратите служителка не била отбелязана като пристигнала.
Обадих се на купувача, той беше така любезен да се разкара повторно и да я вземе. Така че сега си чакам парите. По мое мнение част от служителите им изобщо не стават за тази работа, разсеяни и небрежни са.Да грешки стават, но аз съм им редовен клиент от поне 10години. По мое мнение ми дължаха обещетение. Останах разочарован и не знам дали ще изпращам изобщо пратки известно време, докато забравя.
Като се замисля, нямаше да се стресирам толкова, ако бяха малко по-точни и ясни, че ще ми дадат информация до 2дни, ако не се беше наложило да звъня 3-4пъти, за да се задействат и ако служителкатв в офиса им на ул. Бигла поне беше се престорила че ми съчувства. Елементарно отношение към клиента им липсва на бг фирмите



Публикацията е редактирана (27-04-17 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: iasen2   
Дата:   27-04-17 18:13

не разбрахме пратката беше ли застрахована ?

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-17 18:15

Повечето офиси са на принципа на франчайзинга и дефакто не са нито собственост на Еконт, нито пък техни служители. Но големите вътрешни глоби (за които споменаха) си ги има и някой ще го отнесе, щом има жалба. А за неуредици има доста закрити офиси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: te4i   
Дата:   27-04-17 18:19

Пратката беше застрахована, но застраховката щяха да я платят най-рано след 14дни. Ако човек дължи пари на банка и му се трупат лихви какво става. Реципрочно, ако ти не потърсиш пратка, за всеки просрочен ден ти искат пари, че съхраняват пратката ти в техните офиси.



Публикацията е редактирана (27-04-17 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: hristov2256   
Дата:   27-04-17 19:22

Като дължиш пари на някой, проблемът си е твой, не на Еконт.
Да си си правил сметка, не да разчиташ на 3ти лица.

Даже 14 дни е чудо, когато голяма компания трябва да ти изплаща нещо.
Мен за 150лв ме въртяха два месеца от компания, която на секунда изкарва по толкова.

От 5 години работя с Еконт, досега не съм имал проблеми.
Даже сами ми слагат застраховка на техниката, без да ги и питам.
Имал съм пратка, която не съм могъл да взема две седмици, само ме тормозеха по телефона през ден, но не са ми начислявали друга сума.

В централния офис в Русе работят лица, които следят през камерите какво се случва и глобяват Офисите при неправилна работа и отношение, така че спокойно.
Колега работеше в Еконт, 1 ден не беше на работа,бил болен, но не се обадил, тъй като били 6 човека и са си били приятелчета, щели да го покрият,сложиха им 2,000лв глоба.


Имам 3 офиса, с които работя и не съм имал проблем с тях.
Но си е до служител.



Публикацията е редактирана (27-04-17 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: asahi   
Дата:   27-04-17 20:26

Ама наистина ли ти се изсмя? И ти после ги навика? Явно си от онзи 1% клиенти, които правят 99% от проблемите. Носиш лоша карма и затова ти изчезват пратките.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: GenaDP   
Дата:   27-04-17 21:26

Но това е характерно за българските фирми. Не искат умни и интелигентни кадри,защото не могат да ги въртят и да ги изхвърлят накрая.

Брей! И къде ги тези "умни и интелигентни", че да наема няколко?
Людете все повече изпростяват, а особено нискоквалифицираният персонал е тотално малоумен. Единственото им постижение в живота е завършена гимназия, нямат никакви знания и умения, но за по-малко от 700-800 лв не щат да ходят на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: imitev   
Дата:   27-04-17 22:19

Вие какво си мислите - че в чужбина нискоквалифицираният персонал е по-различен ли?

Тук при нас дългите години на прехода и безкрайната криза са разглезили работодателите и те са свикнали да разполагат с работници, който са прекалено квалифицирани за работата, която вършат.

Е - сега тоя момент се изпари - просто няма квалифицирани...

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: te4i   
Дата:   27-04-17 22:35

Не пожелавам на никой да е зависим от пари от продажба, но се случва. Но както се вижда и в коментарите тук, всеки смята своето мнение за единственото правилно. Проблемът с персонала изниква, когато няма уважение към тези, които работят качествено. Човек не прибягва винаги до продажба, просто да си запълва времето. Всеки си има лични причини, съдба, карма.Дано кармата на asahi е по-спокойна от моята, но на всеки може да се случи да си изпусне нервите, когато е направил каквото не му се е искало- нямах желание да продавам този обектив-и когато накрая посредника-в случая Еконт- те прекарва.Всички ние зависим един от друг. Подигравките от някой коментиращи тук относно моята ситуация да съм зависим от парите от продажба на обектив, са излишни. Продал съм стока, преносителят я губи,аз търпя загуби, значи ми дължат компенсации. Но не се учудвам,че в България по-скоро коректните фирми са рядкост. След като дори в един форум между съмишленици, някой хора си позволяват да се подиграват на нещастието на други.Жалко,ще гледам повече да не търся съчувствие и съвети в този форум.



Публикацията е редактирана (27-04-17 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Загубена от Еконт пратка
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-17 23:37

Само да вметна, че Еконт е франчайз. Всеки от нас може да отвори техен офис. Демек тезата, че наемат кофти служите не е особено състоятелна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »