Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив от Сигма към Никон
Автор: MStudio   
Дата:   12-03-17 12:37

Здравейте.Нова съм тук, моля не ме нападайте заради незнанието ми. Имам обектив Sigma DC 17-70 mm 1:2,8-4,5, който до момента е бил прикрепен към тяло Sigma SD14. Искам въпросния обектив да го сложа на Никон Д5200. Възможно ли е да стане и по какъв начин? Дълго време рових за информация за резби,байонети,преходници, но не успях да открия конкретен отговор, затова се престраших да пусна тема. Благодаря ви предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: victory13   
Дата:   12-03-17 13:28

Няма да стане директно, в смисъл адаптер с двата монтажа от двете страни. Може да стане с преходник с оптичен елемент, нямам идея къде да го търсите и колко ще струва, ако съществува. Оптичния елемент се отразява на качествата на крайния продукт.
В табличката тук може да видите размерите, като простото правило е, че обектив от по-ниска в табличката система може да се закачи на тяло от по-висока позиция в таблицата с преходник без оптичен елемент. В обратния случай, в който попада и конкретния въпрос, е необходим адаптер с оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-03-17 14:33

Сигма предлага услуга смяна на байонета. Питай ги колко ще струва. Ако не се лъжа, струваше над 100€, т.е. по-добре продай този и вземи един 17-70 C.



Публикацията е редактирана (12-03-17 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: MStudio   
Дата:   12-03-17 14:43

[smilie24] Благодаря за обстойния отговор.Разгледах внимателно таблицата, осмислих принципа й, като се породи следващ въпрос. След като не знам кой Никон с какъв МАУНТ е, Nikon 1,Nikon S, Nikon F,Nikon Bioloical , как мога да разбера? Ако тялото ми Никон беше от по-висок клас, би ли станал обектива само с адаптер, без да е оптичен...Съжалявам, ако въпросите ми са глуповати, но до този момент не съм се сблъсквала и те първа ги уча.Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: uri64   
Дата:   12-03-17 15:23

Д5200 е на Байонет Никон Ф. Или си вземете тяло Сигма за да си ползвате обектива, или си вземете обектив за никонското тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 18:19

Защо мотаете колежката да се чуди за адаптери и преходници?!

Каква ще е рентабилността и функционалността на обектива при такова решение?!


Кратко и ясно:

В случая използването на обектив със Сигменски баьонет на Никонско тяло Ф-байонет НЯМА да се получи.


Още по-малко на друг никонски байонет.

Сигма да смени баьонета макар и възможно ще е нерентабилно.



Публикацията е редактирана (12-03-17 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 18:21

Чудно защо обаче след като е /М/СТУДИО тя не ги знае тези неща...[smilie11]

Едно време в студията всичко знаеха...[smilie3]



Публикацията е редактирана (12-03-17 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: MStudio   
Дата:   12-03-17 22:05

Благодаря ви изключително много. Бяхте полезни със своите знания, на мен и такива като мен-без знания в тази област, независимо със или без "студио" в никнейма. Бъдете вдъхновени!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от Сигма към Никон
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 23:43

[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »