Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   22-09-18 20:22

Когато изразяваш мнение е необходимо да се аргументираш.Това ме подразни.Щом има претенции, значи имаш доводи.Но така както се изразихте беше неудачно.Съгласен съм , че преминах през различни фотоапарати, но само изразявах мнение.Искам да събера възможно най-много информация и да преценя адекватно.Темата за мен е приключена.Лека вечер на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-09-18 20:36

chokolad, вземай Nikon-a D7200 с 18-140, който suggs показа. Така като гледам от снимките наистина изглежда много запазен, а и броят на кадрите не е никак много. Цената е много добра и е тъкмо в бюджета ти.



Публикацията е редактирана (22-09-18 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: imitev   
Дата:   22-09-18 22:12


Честно казано, никога не ми е липсвала дължината от 85 до 135 мм. Разбира се на МЕН не ми е липсвала :)

На някой друг сигурно ще му липсва.

chokolad-e, докато не си купиш нещо няма как да разбереш какво ти трябва. Никой не може да ти каже какво ти трябва. Нито на мен могат да ми кажат. Всеки си има индивидуални предпочитания.

Всички DSLR от този клас ще вършат работа. Даже и да не са най-модерните пак ще вършат работа. Макар и без тачскрийн и процесор от 2018 - те предлагат много повече, отколкото ще се научиш да използваш първата година.

После ще започнеш да се питаш - ама на другите снимките как стават такива готини, ще си купиш по-мощен компютър и ще се научиш да обработваш снимките и чак след това ще знаеш какво на ТЕБ ти трябва.

Но това си отнема време... Има си крива на попиване на знанията...

Сега в момента си на ниво "Имам 1700 лв. и трябва да си купя нещо модерно и гъзарско, най-якото за тези пари, само да внимавам да не се прекарам". В същото време комплект за 800 лв. на старо ще ти свърши същата работа. Която и марка да избереш да купиш ще те цакат. Това им е работата на маркетолозите - да намерят масата купуващи и да им продават стока.

Затова са измислили трендовете, чрез които рекламират и създават потребност от стоката.

Първият ми апарат беше 400Д на старо за 400 лв. с китовия обектив. Сегашният ми апарат е 60Д на старо за 600 лв. преди 4 години. Нямам никакво намерение да го сменям, защото това няма да направи снимките ми по-добри като качество (съдържание). Реално камерата превъзхожда моите нужди.

Ако обаче съм като 95% от потребителите (95 персентила) аз щях да съм сменил поне 5 камери за тия години, затова и рекламите не са насочени към хората като мен (5%), а към останалите 95%. И както е видно методът работи - кеф ти айфони, галаксита, безогледални модерни измислици по 2 модела годишно на дебели пари. За демонстрация - колко мегапиксела ти била камерата, колко пиксела ти е дисплея, колко ядра ти е процесора, колко гигабайта ти е паметта, колко коня ти е колата, колко кубика силикон ти е гаджето...

И накрая снимките пак същите...

Човещинка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   23-09-18 09:49

Да.Прав си.Аз лично от малък се занимавам с фотогфафия и видеотехника.И двете са ми хоби.Раблтил съм в местна кабеларка и съм излъчвал новини в ефир.Печелил съм състезания за фотография, и за най добър късометеажвн филм по НТв.Профедията ми е различна и нямам много време , но писах във форума заради по-новите модели и обективи върху които нямам поглед.Работя с продуктите на адобот години и не само.Живея и работя в България.Ще мисля още.Нямам бърза работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: imitev   
Дата:   23-09-18 13:11


Какво има да мислиш толкова?

Ако не ти трябва апарат - просто не си купувай. Няма да дойде момент, в който новите, модерни техники ще са евтини и на далавера.

Ако искаш да имаш - вземай първият, който ти хареса и започвай да снимаш [shtrak]

И тези оправдания, че нямаш време да отидеш до магазина да го пипнеш - малко са не на място за техника за 1700 лв., не мислиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   23-09-18 13:19

Имам новородено бебе, на работа съм, а в града в който живея няма фотосинтезис и фотопавильон. Има техномаркет и технополис само, а там тези ги няма. Продават само някакви от на баба ми ерата. В момента е невъзможно да пътувам...и така. Загледах се в 70д на канон. По ефтин е от 80д и май също удачен.Всички мой приятели фотографи пък минаха на никон, заради по-доброто цветопредаване. Абе....ще измисля нещо скоро ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-09-18 13:41

Има ги Д7200 и 7Д във Техномаркет и Технополис.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   23-09-18 13:44

Cензорът на 70D е много зле като динамика. При 80D нещата са пооправени. Но дори и при 80D-то разликата е повече от стоп сравнено с D7200 например.[smilie3]



Публикацията е редактирана (23-09-18 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: imitev   
Дата:   23-09-18 14:11

Даже и Canon M има в технополис...

А може да се разбереш с някой, който има така лелеяният модел да го пипнеш на живо...

Желая ти успех!



Публикацията е редактирана (23-09-18 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: dtangelov   
Дата:   23-09-18 15:40

Прочетох, че приятелите Ви са минали на Никон заради по доброто цветопредаване.
Голяма заблуда, по лоши цветове от Никон има само Сони.
Ако държите на цветовете, правилния избор е Канон, ако държите на динамичния обхват, правилният избор са Никон и Сони, ако държите и на двете, правилния избор е Фужи.
Държа да отбележа, че това е лично мнение ( на базата на обстойни сравнения между четирите системи), но въпреки това само лично.
Успешен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: chokolad   
Дата:   02-10-18 19:40

Попадна ми един Canon 1 DS mark 3 за 1400 лв.само тялото.Майко мила каква щайга е, а какви снимки прави.Чак се замислих...коя сапунерка за 2000 лв ще направи снимка с такова качество...[smilie10]



Публикацията е редактирана (02-10-18 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: kvakioh   
Дата:   03-10-18 08:22

От назлъндисване и чудене естествено е да се избере нещо хубаво. Въпросът е как се дава кредит или назаем едни 1400лв? А обектив за поне 300 към това велико тяло 1D mark3? Е, желаните 1700 са и ще похарчени. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: quazimodo   
Дата:   03-10-18 09:48

Kупува си за 200 лева един 24-85 втора ръка и почва да снима[smilie5]. Лошото е, че въпреки кропа 1.3, могат да се ползват само ЕФ обективите, като така цените на достъпните стават по две[smilie18]



Публикацията е редактирана (03-10-18 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: kvakioh   
Дата:   03-10-18 11:21

1Ds mark 3 е вЗел, аз съм написал друго. Дефакто е Фф, не кропа 1.3. И EF само обективи. Една Токина 28-70/2.6-2.8 е за 300лв и е ок.
.

Отговори на това съобщение
 Re: Сравнение на Canon EOS 800D, EOS 77D и EOS 80D
Автор: aldygreen   
Дата:   05-01-19 00:52

Сетих се за старата си тема, след като за пореден път една едра конска муха ми влезе в мозъчната кухина. Причината - старата ми "бангия" бавничко фокусира в live view. Сцената, която трябваше да снимам, изискваше високо вдигнат апарат и въртящият се дисплей само облекчава това. Картинката се получи леко размазана и ми докара мисли за смяна...
Да, ама аз обичам да си ползвам техниката "до дупка" и това е част от "кефа". Че огледах пак възможните кандидати за смяна, огледах. Но правилното решение в случая е не смяна на апарата, а смяна на режима за фокусиране - Quick mode, и всичко си идва на мястото, включително и фокусирането с избраните с Magic Lantern фокусни точки.
[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »