Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От Sony a6000 към Lumix G7? Мнения и съвети
Автор: atisas3   
Дата:   24-02-17 00:03

Струва ли си според вас, ако главната ми насока е видеа? Няма смисъл да ми давате съвети за a6300 етц, скъпички ми идват те, но в момента обмислям варианта да сменя сонито за панасоника. Какво мислите? Мнения и съвети? Все пак не изключвам варианта, че първият обектив, който бих взел за панасоника е 25mm f1.7 и ще искам да продължавам да си щракам и портретчета освен видеа.. В момента ги правя със 50mm 1,8 OSS.

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony a6000 към Lumix G7? Мнения и съвети
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-17 00:39

45/1.8 или нещо по-дълго и/или по-светло ще ти трябва за портретчета с по-малък сензор вероятно. То си зависи от вкуса де, аз предпочитам 85/1.4 или 135/2 на по-голям сензор т.е. а7 например. А6000 е доста универсална машина А6300 още повече ама ти тия неща ги знаеш - турбота, адаптери такива щуротии.

Виж и цветовете на панасоник. Ако можеш си направи снимка или видео с бял човек в кадъра на нормална слънчева светлина. За мен това беше напълно отказващо навремето - не естествено ми седяха цветовете на кожата на хората от панасоник. При олимпус пък JPG-а беше силно преобработен. Може би сега нещата са по-добре, а може да е само моя вкус виновен.

Панасоник имат хубаво видео май. А6000 има сносно видео по-спомен, но и с нищо не блестящо. АФ на панасоник с техни обективи може би е доста интересен и пуснаха няколко 1.8 обектива интересни.



Публикацията е редактирана (24-02-17 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony a6000 към Lumix G7? Мнения и съвети
Автор: atisas3   
Дата:   24-02-17 12:58

И нещата с по-високите иса, наистина ли са драстично по-зле при Lumix-а спрямо Sony-то..?

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony a6000 към Lumix G7? Мнения и съвети
Автор: itilien   
Дата:   24-02-17 15:44

Имам г7, както и г6. С 6-цата съм снимал видео, но избягвах 1600. Със 7-цата още не съм. Не съм и правил сравнения със сонитата. Общото обаче на всичките е, че видеото е компресирано. Не знам чия компресия е по-добра, но все си е компресия. Няма С-Лог криви, няма некомпресиран изход за външен рекордер. Тъй че едва ли ще имаш някакво кой знае какво подобрение, освен че панасоника има 4к...

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony a6000 към Lumix G7? Мнения и съвети
Автор: nice2mitiu   
Дата:   26-02-17 10:40

25 1.7 за панасоник няма стабилизация, което ще е проблем, освен ако не снимаш от статив.
не съм ползвал а6300, но има същите "проблеми" като другите сонита - неудобно е за държане, батерията е смешна, менюто е трагедия.
имам г7, видеото е използваемо до исо 1600, ако има някаква светлина, може и 3200 да се ползва. с правилния профил, картинката е приятна и лесна за обработка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »