Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: Dora93   
Дата:   15-02-17 12:42

Някой във форума да се занимава с това? Напътствия, инструкции, пренасочване към правилното място? Линкове за "Направи си сам"?

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: vkk1   
Дата:   15-02-17 13:10

сложи един тампон със спирт и остави да се напои добре. Ако не сработи, следваща стъпка - амоняк с вода.
Ако и това не стане, сваля се главата и се кисне юнашката в амоняк, гореща вода и надуваш със спринцовка.
И ако и това не сработи - в коша.
Последното много заболява, ако главата струва хилядарка, но се преживява [smilie5]
Шансовете да получиш отново перфектната решетка са минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: Dora93   
Дата:   15-02-17 14:48

Взех си една течност за почистване и отпушване на глави, но не ми се иска да я топя цялата заедно с платките и контактите. Ще натопя само дюзите да видим дали ще стане нещо.

ПП: Не е толкова скъп принтера (Epson 1290), по-скоро си играя да видя дали ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: Dora93   
Дата:   15-02-17 15:09

A дъмпера, който попива мастилото дали може да се пере?

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: vkk1   
Дата:   15-02-17 15:13

Топиш само това: снимка на главата
без платката разбира се.
Ако можеш да свалиш лесно главата, я остави в плитък съд да се кисне цяла вечер.
Ако съвсем е сигурно, че не ставaт нещата така, купуваш си една спринцовка и силиконов маркуч и надуваш през дюзите. Това е краен вариант и вече трябва да си я отписал, защото цялото мастило от каналите ще се набие в главата и я излезе, я не [smile]
Процедурата съм правил многократно на Epson Stylus Pro 4800, толкова пъти, че намразих мастилените принтери завинаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: baraba   
Дата:   15-02-17 16:14

само да допълня че продават едни ванички със ултра звук,но са доста слаби ако си намери от по мощните, може и да си я отпушва всеки път

имах в предвид че китайските ванички за нищо не става а бг ваничките са скъпи за експерименти


иначе в нета има много клипчета как ги отпушват

търсете клипчета на EN RU езици

при клипчетата освен ултразвук ползват и помпички, само да му се играе на човек


аз бях купил един принтер от битака ей тъй да видя верно ли може се отпуши засъхнала глава на епсон, само с вряла вода и китайска ваничка отпуших на 60 %, не съм ползвал никакви химикали , това мие личния експеримент



Публикацията е редактирана (15-02-17 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-02-17 17:15

Ваничката работи достатъчно добре, но освен топлата вода в нея трябва да се добави малко технически спирт и глицерин. Т.е. ако ваничката се напълни с вода до мярката, се слага една супена лъжица спирт и половин лъжица глицерин.
Макс на третото пускане на ваничката (китайските са с цикъл по 60сек) вече има значително подобрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: crownmaker   
Дата:   15-02-17 17:49

И моят е някакъв Епсън и ми се случи такава беля.Не помня точно как,но в менюто на принтера има опция troubleshooting.Пускаш я,той нещо ръга ,мучи няколко минути и се отпушва(поне при мен).Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: vkk1   
Дата:   15-02-17 18:17

crownmaker, тук вече сме във фаза, в която head cleaning-a не помага. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: videolux   
Дата:   15-02-17 21:07

Чистил съм глави, като напълня касетите с почистваща течност, и deep cleaning. Преди това чистя демперите със спринцовка и течност (може и топла дестилирана вода), като надувам в двете посоки. Ако това не помогне със спринцовка (пълна с течност) и силиконов маркуч внимателно надувам и изсмуквам директно от дюзата на главата, но това е краен вариант и твърде е вероятно тотално да се прецака главата. Това съм го правил на широкоформатни принтери печатащи със сублимационни мастила, които принципно доста запушват главите. Ако главата е запушена от засъхнало мастило, варианта с накисването може би е по удачен.



Публикацията е редактирана (24-02-17 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: Dora93   
Дата:   21-02-17 14:32

Да докладвам, че в крайна сметка се отпушиха дюзите на главата. След 1 ден киснене в отпушваща течност първоначално резултатът беше повече от незабележим. Но поне принтерът престана да дава съобщение за подмяна на главите. След няколко дни почивка през уикенда като го пробвах пак за моя изненада започна да печата изображение. След още 10-тина пъти почистване на главата през софтуера, вече печата нормално всички тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: baraba   
Дата:   24-02-17 04:29

сега всеки месец по един тест, ако не печаташ нищо и няма се запушват повече [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: bobyn   
Дата:   24-02-17 12:50

@Dora93, каква течност за почистване си взе и откъде, може ли линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: Dora93   
Дата:   24-02-17 13:15


http://amc-labs.com/productsphotos/100_ml._technost_za_pochitvane_i_otpushvane_na_mastilni_glavi_i_k


http://amc-labs.com/showproduct.php?prid=2016&lng=1



Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-02-17 13:41

Ся идва драмата с получаването ... 1 - 2 години докато мине делото ...

Отговори на това съобщение
 Re: Отпушване глава на мастилен принтер
Автор: fotovas   
Дата:   24-02-17 22:05

Напълни два съда с вода-първия със студена вода а втория със гореща но не повече от 75-80 градуса че да не се изметне нещо-не знаеш с каква пластмаса ще се сблъскаш . Сменяш през 10 секунди топла и студена вода докато не излязат всичките боклуци - като топиш само пиезото.
От резките температурни промени пиезото се активира и се отпушва.Ако е много омазана главата смени водата на боба и пак и пак и пак докато стане бистра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »