Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: sselwalfx   
Дата:   10-02-17 23:00

Здравейте!
Изникна ми този въпрос в главата,в предвид изобилието от техника втора употреба,как конкретно може да разберем даден затвор,че е бил подменян?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: fmj   
Дата:   10-02-17 23:31

Проверяваш в сервиза за постъпил фотоапарат с конкретен сериен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-02-17 07:32

Поправи ме ако греша, но ако апарата е стар и с подменен затвор, това не е ли хубаво нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: stef7   
Дата:   11-02-17 08:53

Точно. Ако камерата е употребявана и затвора е сменян скоро, това е по-скоро огромен плюс за купувача. Шанса да се наложи да се ходи до сервиз рязко намалява, защото затвора е една от малкото неща които може да се наложи да смениш. Ако някой го е направил скоро и затвора е малко използван дефакто той е в началото на жизнения си цикъл и ще издържи още много много сработвания. Затворите на полу професионалните и професионалните модели издържат реално доста повече от дадените по спецификация брой сработвания. Примерно за Канон 5Д серията им дават 150 000 хиляди броя сработвания, но повечето камери изкарват много над тази цифра без да се налага смяна на затвора.

С една дума въобще не го мисли.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: Synthy   
Дата:   11-02-17 08:56

Остава да се провери и амортизацията на сензора за горещи пиксели (другот нещо, което се скапва от употреба). Ако няма - взимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-02-17 08:58

Горещи пиксели има даже в чисто новите апарати, роу конверторите ги махат автоматично... изобщо даа не ги мисли, не му вкарвайте мухи в главата на човека...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: Synthy   
Дата:   11-02-17 09:03

Абе не е така. С времето се увеличават. Ако цялата матрица е осеяна, за какво му е?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: stzz   
Дата:   11-02-17 09:08

....[smilie10][smilie5] [smilie10] ....добре де, и ако апарата е с току що сменен затвор, поради каква причина ще се продава!

При покупка на употребявана техника има рискове и те трябва да са отразени в цената.


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-17 09:27

stzz с цел по-добра цена? Аз преди да си продам старите апарати ги пращах на профилактика и почистване? Ако затвора им бе на много кадри и аз бих го сменил ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: sselwalfx   
Дата:   11-02-17 09:28

Това имам предвид и аз,все пак едно читаво ФФ тяло е минимум 1000лв,като се има предвид,че можем да проверим кадрите,но и в крайна сметка и те се манипулират,затова исках да разбера определени начини за откриване на това,че затворът някога е бил подменян.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: stef7   
Дата:   11-02-17 09:43

По причина че продавача иска да мине на по-нов модел. Примерно. И скапването на затвора вероятно е ускорило решението му. Но той съвсем коректно го е сменил за да може да си продаде камерата.

И да употребяваните камери са с доста по-ниски цени от новите и рискове има но не много повече от новите. Защото ако му е писано затвора може да си иде и на 20000-30000 хиляди сработвания. По-малък е шанса но се случва а може да откара 200000, 300000, 400000 хиляди. Божа работа. Говоря основно за полу професионалния и професионалния клас камери. Яки машини са.

Коректните продавачи обикновено ти казват ако нещо е правено по камерата и парадоксално за мен смяната на затвора се отразява в намаляне на цената спрямо подобни други употребявани камери. Което за мен както казах е огромен плюс защото почти сигурно ти спестява тази операция за следващите 4-5 години, особено ако си любител. Но странно защо повечето купувачи нервничат в подобна ситуация. :)

Имам камера втора ръка купена на 220 000 хиляди сработвания на затвора и още си цъка, вече 7 месеца. Не снимам много и нищо чудно да не ми се наложи въобще да сменям затвора. Но може да се наложи, за парите за които съм я купил риска си струва.

Смяна на затвора не е много скъпо, което е още една причина да не го мислиш. Смяна на сенсора обаче е майка плаче. Там обаче за радост разваляне почти няма. Трябва да се внимава само да не е механично надрано стъклото пред сенсора, щото се сменя ама по-трудно. Умрелите пиксели ама никога не съм ги мислил. Софтуера се грижи за това.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: alext   
Дата:   11-02-17 10:22

Ако му е писано не баш. Ако се чисти редовно апарата и капачките на обективите и обективите задния елемент от прашинки и твърди частици ще се предпазят и пердетата. Те от това се скапват най- често.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се разбира,че един затвор е сменян?
Автор: stef7   
Дата:   11-02-17 10:58

Според мен това с чистенето има смисъл по скоро да ти пази матрицата та да не чистиш после нея. На затвора се скапва най-често електрическата част не перденцата т.е. механичната. А и производителя като ти дава гаранция никъде не пише, важи само ако си чистиш редовно капачките и обективите от прах :). Перденцата ще се скапят ако нещо по-брутално от прах, като песъчинки например попаднат там.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »