Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-02-17 21:57

Здравейте, колеги

Тъй като вече смятам, че ми е нужно по-добро тяло от 1100д, реших първо да се посъветвам с вас. Мисля да закупя втора ръка запазено 70д, но ако събера пари може и чисто ново да бъде. Ще се снима почти всичко като изключим спортните събития, но за предпочитане е да имам бърз автофокус, че на 1100д при снимане на RAW постоянно процесора изнемогва и имам BUSY. Портрети, туристически снимки, пейзажи, макро, какво ми хване окото за добро и искам да го запазя като момент ще бъде в кадър. Обективите за сега са 18-55 и 55-250, мисля закупуване, но на по-късен етап на нещо от сорта на 24-105 или обектив, който обхваща по-голямо фокусно разстояние. За портрети може едно 50мм 1.8 или в краен случай за макро и портрети едно 100 2.8. Защо реших, че ми е нужен ъпгрейд? Ами по простата причина, че след 5 години снимане на какво ли не, имам чувството, че вече ми е нужно нещо по-добро. Не може да снимам примерно Сурва на откриването, когато беше тъмно и при исо 3200 да имам цели петна шум, които нямат оправяне. Целта е снимане без светкавица било външна или вградена. При исо 100, когато е сумрак имам много шум, който при 70д няма да бъде на показ. Разговарях с едни приятел, който е снимал със 70д и каза, че без обработка спокойно можело да се снима до 3200 исо включително. Искам да благодаря на колегите, които преди време ме посъветваха да снимам много с китака и след това да преценя какво ми е нужно. Проблемът е само, че не съм ориентиран в какво точно искам да наблегна ... Ту репортажна фотография, то портретна, ту макро (наблягам на него през пролетта и лятото). Почнах и видео монтажи да правя с различни програми, но засега наблягам на фотографията. Скоро ще започна да се занимавам и с лентовата Смена-8, за която стана дума в предишната ми тема, но трябва първо филм да си купя. Та след този дълъг роман, какво бихте ми посъветвали да направя, да взема 760д или 70д като ъпгрейд? Не мисля да преминавам на ФФ, защото трябва да работя като фотограф, за да има откъде да изкарвам пари .. [smilie5]

Поздрави,
Станислав Стоянов

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-17 22:08

След калпавото като фокус 650Д 70Д е най-недолюбваната камера след година 2005.
Аз съм за 760Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   09-02-17 22:20

760D е за предпочитане, мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: obscureman   
Дата:   09-02-17 22:37

Много хубаво решение, но дори и да скочиш да по-висок клас кроп тяло, все пак ще си имаш проблема с шума. Искаш ли безшумни снимки, скачаш на ФФ класове и други пари за жалост...

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   10-02-17 02:50

Всяко съвременно тяло с поне 1.6х кроп фактор на матрицата има добри нива на шума. Например Canon 6D понякога вади много приятна картина на 10,000 ISO. Много от съвременните кропки с поне 1.6х кроп фактор на матрицата вече вадят по-добри стойности на шум от старите пълнокадрови - технологиите се развиват, няма какво да се спори по този въпрос. За бавното записване на РОУ формата при ниските серии на Канон - проблема не е толкова в процесора (Канон имат едни от най-добрите графични процесори, които ползват на всичките си серии DSLR-и), а по-скоро в маркетинговото решение да се ограничават самите слотове за картите с памет, което за мен е едно от най-дразнещите неща. Дори Canon 6D е с невероятно "скопен" слот - изцяло маркетингов ход. Естествено малкия буфер е другата причина за това "BUSY" :)

Имал съм 70D и бях много доволен от тялото - спрямо 1000/1100Д усещането е страхотно. Само не знам какво толкова го хулят, но както и да е. Дали да е 70Д или 760Д - не мога да дам съвет, понеже дори не съм виждал последния, но въпреки, че 760-ката е с години по-нова, смятам, че 70д би доставил по-голямо удоволствие при работа. Пък... ако има чалъм - може и за 80д да се помисли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   10-02-17 09:10

Благодаря на всички, които се включват в темата! Впрочем 80д го няма в базара, а чисто нов си е бая сума. Изборът ще бъде между 70д и 760д. Да наистина 760д е по-ново тяло, но на практика като гледам сравнението почти по-нищо не се различава, а цената е друга както и че е 3-цифрено тяло ... Първоначално като излезе 70д всички го определиха за най-доброто кроп тяло след 7д2. Каквото и да избера и от към исо и от към автофокус ще бъде по-добре от 1100д .. Трябва ми тяло, с което главно ще се снима, а 760д е проектиран и за видео .. Има hdr мисля
при видео, което си е изгъзица и този тъч скрийн, който само ще помага при Live view .. Очаквам още съвети/препоръки. :)
П.П Намерих добро сравнение между двете тела и особено в динамичния обхват 760д е по-добър. Вижте разликите:
ЦЪК



Публикацията е редактирана (10-02-17 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-02-17 09:45

С две години по-нов, с двеста грама по-лек. Още ли го мислим?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   10-02-17 09:57

Слави, 70D е по-висок клас, и чисто механично има предимства пред 3- и 4-цифрените тела. Но 760D е по-ново поколение, с по-добра матрица. А теб те интересува точно качеството на снимките.
Иначе за тези пари и Nikon може да ти предложи интересни неща [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   10-02-17 10:09

Че какво и е по-доброто на матрицата? Млако по-голяма динамика, но съвсем малко, за сметка на това държи малко по-малко на високо ISO (според тестовете), нищо, че е две и кусур години по-нова. И не е DualPixel :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-02-17 10:20

lamerko айде бре не бил Dual pixel ...
https://www.canon-europe.com/images/Dual_Pixel_CMOS_AF_Tech_Explained-v1_0_tcm13-1070371.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   10-02-17 10:35

@LorDDemoniC той ти говори, че 760д не е DualPixel и че държи малко по-малко на високо ISO в сравнение със 70д. Труден избор ще бъде, защото двуцифреното тяло е друго нещо и от към устройство .. Да наистина матрицата на 760д има по-голяма динамика, но батерията на 70д държи двойно повече кадри - 920 срещу 440 за 760д и 7fps при снимане, което за спортни събития, които рядко ще снимам е голям плюс. 760д единствено надминава 70д по динамичен обхват и color deepth (трудно ми е на български да го напиша [smilie5]), което също не е за пренебрегване. NFC връзката на 760д е също плюс. @Pavlov не мисля да преминавам към друга система, защото нямам обективи за Никон иначе D7100 е добро решение ...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   10-02-17 11:20

Нямаш кой знае какви уникални обективи за Canon кропка, че да не можеш да ги смениш [smile] .
Иначе lamerko донякъде е прав, разликата в качеството на снимките между 70D и 760D (че и 1100D) не е много голяма. Ако искаш наистина смислен ъпгрейд - замисли се за 6D на старо. Ама тогава пак ще трябва да сменяш обективи.
Иначе едно D7100 с 18-105VR, и 35/1.8G за снимки на слаба светлина е едно отлично начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: alext   
Дата:   10-02-17 11:46

+за d7100, за колкото продадеш 18-55 и 55-200 за толкова ще вземеш и никонски еквиваленти, ако имаш супер обективи от рода на 85 1.2L и т.н тогава се притеснявай за обективите. В твоя случай канонска система нищо няма да ти даде особено и видео щом не снимаш. + никонските 35 1.8 и 50 1.8 и 85 1.8 са по- добри от канонските аналози. А пък ако не държиш за dslr Sony alpha 6xxx може да му закачиш всичко никонско и канонско и да си спестиш доста пари с качествени ръчни.



Публикацията е редактирана (10-02-17 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   10-02-17 11:47

LorDDemoniC: поста мибеше реплика към поста на Pavlov - ставаше въпрос за 760д :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: obscureman   
Дата:   10-02-17 12:41

Автор: lamerko
Дата: 10-02-17 02:50

Всяко съвременно тяло с поне 1.6х кроп фактор на матрицата има добри нива на шума. Например Canon 6D понякога вади много приятна картина на 10,000 ISO.


lamerko, 1.6х кроп фактор на матрицата и Canon 6D за пример ?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   10-02-17 13:11

obscureman: само с извадки не става :)

Идеята на поста беше за съвремените тела като фактор, а не просто големината на матрицата като фактор. Като реплика на теб самия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: obscureman   
Дата:   10-02-17 13:41

lamerko, схванах идеята ти, прав си за някои неща и не се заяждам, просто постовете тук се намират по търсачките и подобни двусмислени неща могат да объркат един човек, който тепърва проучва материята - ще остане с впечатлението, че 6D е кропка с фактор 1.6, която прави перфектни снимки до ISO 10000.

slavi_biserov, за 70D съм чел много хубави неща и до момента нямам спомен да съм намирал материали, свързани с непрецизен фокус на Canon. При някои Никони мога да кажа като никонец, че имат калпав фокус, но Canon 70D при изправно техническо състояние би трябвало много да ти допадне спрямо сегашното ти тяло. И наистина можеш да помислиш и за 80D, стига да имаш възможност да събереш някой лев повече (и ако възнамеряваш да снимаш видео също), но с кой да е от двата като че ли няма да сбъркаш (държа да отбележа, че мнението ми е субективно и на база четене по множество форуми и отзиви - не снимам с Canon)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   10-02-17 14:08

obscureman, аз като бивш вече канонец и собственик на D7100 не бих си взел 70D. Не че е лошо тяло като цяло, но му куца динамиката, това най много ме подразни в него, като го тествах. Не си заслужава, при положение, че Canon вече изкараха нова матрица с по-добри показатели. 80D - супер, но за същите пари се намира 6D?!? Затова предложих 750D/760D. Или D7100 на същата цена [smile]

Slavi_biserov - може би е добре да споделиш малко снимки, да кажеш какво не ти се получава в тях. Така че те насочим по-добре. Може проблемът да не е в тялото, и да не се реши със смяна с малко по-скъпо. Може да е в настройките, в осветлението, в обективите ... Ако си вземеш например даже и 80D, и се опитваш да снимаш в тъмна обстановка с китовия 18-55 - ами трудно ще стане работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: kvakioh   
Дата:   10-02-17 14:13

70D имаше доста начални бройки спрели от нищото. Дори в Бг имаше случаи на безпричинно спиране и след това просто ги сменяха. Не единични случаи...Поне аз знам за 5бр тела.
Иначе мисля, без да гледам ревютата, по каквото бих взел сега, ако разкарам 100Д би било точно 760Д заради дисплеите и по-новата матрица. 80Д?? Няма голям смисъл.
6D- след 2-3 месеца ще е още по-евтин заради мк2, който дано да излезе по-скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-02-17 16:29

А колко ти е обичайната скорост на затвора?
760 е пластмаса - удобен за носене цял ден. 70-ката е по-тежък заради шасито. Но пък инженерите не са го направили така заради спорта. Тежкото шаси "обира" вибрациите на огледалото по-добре. При серийно снимане(залпово) това довежда до повече снимки на фокус при по-ниска скорост. Казано просто от ръка ще можеш да снимаш до 1/15 примерно без проблем. При 760D под 1/125 ще е под въпрос. Особено с китака в дългия край. Този начин на мислене ме доведе до закупуването на 20D при наличие на 500D. Сега с 500D снима жена ми, а аз съм щастлив с 20D.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   11-02-17 20:50

Гледам скоростта на затвора да не пада под 1/60, но при 1100д, ако снимаш на доста висока скорост има вероятност от силните вибрации, когато затворът се затвори в пластмасовото тяло да размажеш снимката .. Трудно се свиква с това особено при 150-250мм фокусно разстояние. Просто пластмасовото тяло не издържа на силните вибрации от огледалото. Както казах вече, не мисля да сменям системата за сега, тъй като снимам само за себе си и личния албум. Не мисля да преминавам също към фулфрейм тяло. Изборът е второ Канонско кроп тяло, което главно ще се използва за снимки. В момента събирам пари за такова тяло и най-вероятно юни месец за 18-тия ми рожден ден ще купя такова .. Видях в един сайт, че предстои да излезе Canon eos 77д, но кога не се знае. Наистина обективите ми не са кой знае какво и няма да намеря голяма промяна в снимките. Ако искате наистина да видите къде е проблема в снимките ми, по-добре да не ги качвам тук. Става въпрос за големи петна без никаква информация от шум при 3200 исо на много слаба светлина. Също така малкото фокусни точки при бързо движещи се обекти умират и е нужно да използвам фокусиране на централна точка с прекадриране после както снимах днес в Мелник. Както казах вече, целта е снимане без светкавица. 760д има по-голям динамичен обхват, но от където и да го гледаме си е трицифрено тяло, удобно и за видео, което не е в моя приоритет. Чакам да се включат повече колеги в темата, които имат повече опит със 70д и главно Канонските тела. Благодаря на колегите с Никон, които споделят личен макар и малък опит и мнение за това, което са чели на много места в нета!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: batsali   
Дата:   11-02-17 20:58

И при 1/2, и при 1/4000 пердетата на затвора се движат с една и съща скорост, огледалото също. Мазане е по-вероятно да се случи при по-дълго фокусно разстояние, защото картинката шава повече при едно и също трепване на ръце, камера... Ако имаш стабилизация сигурно и тя се държи различно при различно фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: h_bio   
Дата:   11-02-17 21:02

"но за предпочитане е да имам бърз автофокус, че на 1100д при снимане на RAW постоянно процесора изнемогва и имам BUSY."

Това не е свързано със скоростта на автофокуса, който и при 1100д вероятно е достаъчно бърз за целите и ситуациите, в които го ползваш.
Според мен ти трябва не ново тяло, а няколко по-светосилни обектва. Определено е по добра инвестиция от ново кроп тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   11-02-17 21:11

@h_bio Да, донякъде си прав, че ми трябват такива обективи, но с това тяло снимам вече 5 година ... Едно 50мм 1.8 STM е добър вариант, но предпочитам да инвестирам в по-добро тяло, с което ще снимам доста повече години и след това втора ръка да си взема хубави обективи .. Знам, че повечето правят точно обратното, но според мен зависи на каква основа ще закачиш обектива, за да го използваш пълноценно и да се възползваш на макс от него! Най-доброто нещо, което трябва да направя обаче е да отида на място да пробвам различни тела и да видя кое е моето. Да видя разликата между 1100д, 760д и 70д. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: h_bio   
Дата:   11-02-17 21:18

Щом си го решил вече, защо ни питаш?

Какво точно не му хресваш на 1100Д-то?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »