Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikоn D7200
Автор: silvesar   
Дата:   07-02-17 19:33

Здравейте, искам да попитам дали на някой от вас му се е случвало подобно нещо. Възможни ли е когато батерията започне да пада апарта да започе да фокусира по-трудно и светкавицата да не иска да се включи? Днес ми го направи за пръв път батерията е на половина.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikn D7200
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   07-02-17 19:36

Дам и на мен ми се е случвало.
При много изтощена батерия се държи неадекватно, не може да се съживи напълно и т.н.

п.с: защо не в главната тема за D7200?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikn D7200
Автор: silvesar   
Дата:   07-02-17 19:39

Тук ме хвана не мога да ти дам адеквате отговор :)
Благодаря и за помоща.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikn D7200
Автор: lord_kik   
Дата:   07-02-17 19:57

Nikn затова така става когато сложиш и буква О всичко ще се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikn D7200
Автор: Twingo   
Дата:   07-02-17 20:00

lord_kik написа:

> Nikn затова така става когато сложиш
> и буква О всичко ще се оправи.

ииии смях в залата [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-02-17 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikn D7200
Автор: neillmakoli   
Дата:   07-02-17 20:18

Май, май Никон убедително води в производството на апарати с най-много бъгове [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: silvesar   
Дата:   07-02-17 20:23

Благодаря ти за поправката :)
По-темата да имаш да кажеш нещо?



Публикацията е редактирана (07-02-17 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: obscureman   
Дата:   07-02-17 20:29

С това тяло съм снимал до последно няколко пъти, буквално преди да загасне от падане на батерията. И на Live View, и през визьор, до последно фокуса беше отличен. Понякога ми се е случвало за момент да зависне, докато гледам някой кадър на екрана и това е, но в крайна сметка понякога много зор вижда животинката и му влизам в положение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   07-02-17 20:50

Не мога да нарека бъг нещо, което се лучва, когато батерията е почти умряла. При спорт спокойно си прави по 2000-2500 кадъра на един заряд, при по-нормално снимане 1000-ката не ти мърда (освен ако не са някакви супер дълги експонации), така че ... ако не ти стига тока слагаш още една батерия в джоба и като падне на 2% сменяш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: gushev   
Дата:   08-02-17 16:31

И при мене не се е случвало това,или аз не съм обърнал внимание.Ще го следя този проблем дали се появява.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: silvesar   
Дата:   08-02-17 16:34

Не мисля, че е бъг батерията не я бях зареждал доста време а преди това снимах нощни пейзажи и си му дадох доста зор с експозиции от 30 до 500 сек. и със същата батерия ми направи проблема от мързел да бръкна в чантата и да изкарам другата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: Han_Solo   
Дата:   08-02-17 19:07

За започнала да пада батерия - не, за почти на нула батерия - да, отказва да включи светкавицата/вградената/ и като се снима видео ,ако не бъркам, също не иска да включи лайф вю... за фокусиране не съм обърнал внимание, но пак да повторя това го прави при почти изразходвана батерия, поред мен е някаква предпазна функция - да не се подведе снимащия че ще има светкавица а всъщност да няма или че ще спре видеото по средата на кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: Krassy   
Дата:   10-02-17 10:32

Много важен въпрос:

- Батерията оригинална ли е?

Ако да... не знам.
Ако не... възможно е, особено с някои марки като Hanhell или подобно, не знам как се пишеше...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: silvesar   
Дата:   10-02-17 11:42

В случая бях с не оригиналната

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: colorphoto   
Дата:   10-02-17 12:34

Ясноооо...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: samurai2   
Дата:   10-02-17 12:41

А защо се появяват някакви проблеми когато не е оригинална батерията-на какво се дължи това,някой може ли простичко да обясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: obscureman   
Дата:   10-02-17 12:49

samurai2, ще се опитам да гадая по пътя на логиката - предполагам батериите имат чип, който подава информация към тялото колко е заряда и така виждаш колко батерия ти остава. Ако при една менте-батерия това не сработва прецизно, напълно е вероятно батерията да е празна или дефектна, а на дисплея да виждаш полу-заряд или пълна батерия. Уверено започваш да снимаш, а всъщност няма ток. Всъщност много мобилни телефони правят така при много използвани, дори и оригинални батерии - виждаш 60% заряд, а след 5 мин. телефона ти изгасва. Просто сменяш батерията... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: samurai2   
Дата:   10-02-17 12:52

obscureman[smilie24]
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: alext   
Дата:   10-02-17 13:55

При лаптопите може да се калибрира като се изтощтава напълно до изключване и се зарежда до 100%. При апаратите не знам да ли може

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   10-02-17 14:22

И моята случка може да е била с Hanhel-ската ми батерия. Въртя 2 оригинални и нея и не обърнах внимание тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: bajji   
Дата:   24-03-17 22:47

И на мен ми се случи днес-оригинална батерия-последно зареждана на 23,01.Апарата е на няма и 4 месеца,батерията на не повече от 4 заряда.Не иска да фокусира,да вади светката,не иска да включи лаиф-вю то.Смених 2 обектива няма промяна,изключих и включих 4,5 пъти направи 3,4 кадъра и пак така...показваше 3 черти на батерията.Закачих на зарядното след 1 час спря да мига...вкарах в апарата всичко е ок.Явно си е бъг..


Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: bg2014   
Дата:   24-03-17 23:07

На 7200 може да изкарваш информация за батерията. Когато си на тази функция "0" (нула) значи батерията е хубава и нова, когато е на "4" батерията си е заминала и не държи заряд.
Провери си батерията да не ти показава "4" и да е нужна замяна.
Защото да показва заряд до половината, а да не е вярно си е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikоn D7200
Автор: bajji   
Дата:   24-03-17 23:30

Бъг си е друг-път ми зарежда батерията часове,този път след час спря да мига зарядното-това означава ,че е имало заряд-т.е индикатора си отговаря.Батерията съм я проверил-0-new...Не ми е драма,просто ще нося втора заредена и ще имам едно на ум..


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »