Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 В чуденка голяма съм...
Автор: milisa   
Дата:   06-02-17 18:51

Здравейте. Пиша ви с молба за помощ...много ми се иска универсална рецепта....така да се каже,да си спестя времето в опити и средства разбира се и да се позова на опита на някой друг и така да реша какво да взема. До сега снимах с кропка,мисля вече да го правя с фул фрейм....до сега обаче така и не намерих обектив в който да се влюбя така да се каже. Явно аз съм достатъчно критична..... Та моля ви на базата на опита си (С Канон)да споделите обективи,които наистина сте харесали много. Искам рязкост,дълбочина,острота и като цяло хубав рисунък... Ако трябва да си направите колекция от универсални обективи,кои биха били те?Разбира се всеки фотограф иска да има всички обективи [cool] но моля да се ограничите в портретен,широк и може би едно варио..... Ще ми е полезен опита ви.


Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-17 19:41

Ако трябва да кажа един евтин обектив за ФФ Канон - 85/1.8. Доста хора го хулят - все нещо им е крив, но зам мен си е просто чудесен. Друг обектив, който също ме е учудвал е 100/2.8 IS Macro (с червената лентичка), но и за другата версия версия казват, че е също толкова добра оптиески.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: vkk1   
Дата:   06-02-17 19:43

оо, това е лесно, веднага казвам аз какво бих купил без колебание:
- портретен: 135/2L
- варио: 70-200 2.8L
- широк: нямам претенции :)
Имал съм щастието да снимам и с двата, за жалост за кратко, още с'бирам съчки за тях, way way far от всичко, което съм имал някога.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: photostoykov   
Дата:   06-02-17 19:49

EF 16-35/4 IS
EF 70-200/4 IS
EF 100/2.8 Macro

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: roburt48   
Дата:   06-02-17 19:50

Аз ще внеса малко скептицизъм, ама .... почти 8 годишен профил, преминаване от кроп към ФФ и ... нито една качена снимка [smilie10] чудно ми е, някак си ...

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: kvakioh   
Дата:   06-02-17 19:52

ЗА кропка има достатъчно и силни обективи. Примерите за Канон са ми 24/2.8stm, 30/1.4 Art Sigma, Tokina 16-50/2.8 и още 2-3 други.
Понеже ползвам и за ФФ на Канон байонет, но на Сони тела ще кажа моите си избори лични- Sigma 20-40/2.8- изгоден, не криви, рядък, Sigma 70/2.8 macro- остър, лек, изгоден, 35/2 IS- може да замени Сигмата 35/1.4 Арт донякъде, има стабилизация. Токина 28-70/2.8, като ако е читава бройката (аз минах през 3 различни) не отстъпва (само в 4мм в широкото) на по-стария Канон 24-70/2.8. Имам и няколко други, които също си харесвам, но тези, които съм дал са ми най-използваните.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: mdterziev   
Дата:   06-02-17 19:54

Ами така е, някои за 8 години нямат ни една снимка, други за една година имат почти триста... Какво общо има количеството с качеството. Никъде не е казано в правилата на сайта, че след регистрация трябва да качваш снимки. Или даваш съвет или не се обаждаш...

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: h_bio   
Дата:   06-02-17 19:56

Дефинирай "рязкост,дълбочина,острота и като цяло хубав рисунък"! Без това няма как да ти се помогне.

Иначе за мен са:

17-40mm f4 L
50mm f1.4 (може и новия f1.8 Stm)
70-200mm f4 L



Публикацията е редактирана (06-02-17 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: roburt48   
Дата:   06-02-17 19:56

Към колегата mdterziev - доколкото виждам и ти не даваш никакъв съвет [smilie5] .. Следва ли и ти да не се обаждаш ???

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: the_fraction   
Дата:   06-02-17 20:01

roburt48 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: n960   
Дата:   06-02-17 20:14

roburt48 [smilie24]

А и петък е далече...[smilie3]



Публикацията е редактирана (06-02-17 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: Fifata   
Дата:   06-02-17 20:16

35мм, 135мм и 70-200мм :)
35мм ползвам сигма арт. 70-200 имам на ф4, а 135мм съм тествал и ми харесва, но още не съм се навил да си го купя :)

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: vkk1   
Дата:   06-02-17 20:59

roburt48, какво е значението, драскаме си тука, нали за това е форумът [smilie5] И без това без зададен бюджет - какво друго да се получи ... спам на килограм ... да минава времето.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   06-02-17 21:47

16-35 2.8 III

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: mdterziev   
Дата:   07-02-17 00:20

roburt48, нека да се пълни с безсмислени мнения всяка тема.Както и да е. Нямам никакъв опит с ФФ тела, но иначе от това, което съм чел и от индиректен опит покрай приятели мисля, че комбинация от 24-70 със 70-200 ще свърши работа. Е, и някой твърдак в раницата, ама всичко зависи от целите, сцените и приоритетите. И бюджета, както услужливо сте споменали по-нагоре. Е, много помогнах...

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: mihalo   
Дата:   07-02-17 02:51

Универсална рецепта :))) Нещо, като пенкилер? :))

milisa, никой не може да те посъветва адекватно, трябва да слушаш само себе си.. е да, доста е .. да кажем, самотно! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: milisa   
Дата:   07-02-17 09:08

Благодаря ви,че се включвате.
Не съм дала бюджет,не за друго,ами защото няма значение бюджета. Нямам възможност да отида в магазина и да взема 3 обектива...всеки от който по 2-3 хиляди лева....никъде не съм писала такова нещо.Просто искам да знам горе долу върху кое да се стремя. Купуването ще става поетапно и вероятно втора ръка.
По повод това,че съм от 8г тук и нямам една качена снимка-не мисля,че е критерий за това дали и колко снимам и имам или нямам Фул фрейм. Не качвам снимки тук.Мое решение!
Иначе имам 24-105/4 и 50/1.8. Много ми се иска да пробвам и Сигмата 35 Арт...само добри отзиви чета за нея. Иначе за 100 макро не съм се замисляла...и 135...

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: bg2014   
Дата:   07-02-17 09:20

"Много ми се иска да гласувам, ама нямах желание........" - израз от ефира.
"Моля за съвет, ама не искам да качвам снимки тук... мое решение."
Малко познато ми звучат двата израза. И обидно за колегите.... с Канон поне. Според мен не е правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: milisa   
Дата:   07-02-17 09:49

Кое е обидно?????С Какво точно обидих колегите? Аз не искам коментар по мои снимки!!Какво би променило това,ако профила ми е пълен с нищо не струващи снимки да речем или такива с прекрасни резултати? Или не можете да ме разберете какво питам,или просто си пишете ей така във форума. Мисля,че напълно нормално и адекватно съм задала въпроса си.

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: Антивик   
Дата:   07-02-17 09:53

milisa, а защо не подходите по друг начин. Отваряте нечии профили и разглеждате снимките. Нещо ако ви хвене окото, хареса ви или е това което търсите, пращате питанка на ЛИЧНИ, не вярвам някой да откаже да сподели с какво и как е снимал, а така само от сухо описване на критерии.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-17 10:06

Да подметна нещо и аз. Вместо с торба пари за 135Л, с нормална сума може да се вземе 100/2 без Л[smilie24].


Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: the_fraction   
Дата:   07-02-17 10:16

Абе канон ...
Никой ли няма да предложи някой батис или фуджинион за самосвал и р.к. пари ...
Срамота, навремето какви колеги имаше ...

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: vkk1   
Дата:   07-02-17 11:14

quazimodo, то за 300лв можеш и йонги аф 100/2 за канон да вземеш, ама 135-цата е в друга галактика някак [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: bg2014   
Дата:   07-02-17 11:59

Погледнете и тук:



Публикацията е редактирана (07-02-17 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: В чуденка голяма съм...
Автор: hash   
Дата:   07-02-17 14:29

Аз като гледам хората се "нахвърлят" на milisa, защото няма снимки, а не тя на тях.

А по темата - дълги години снимах с Канон ФФ и накрая бях останал с два обектива - 35L и 85L.

35L е перфектния walk-around или street обектив за мен (в момента пак имам 35 1.4 на новата ми система). Конткретно този на Канон има прекрасна острота, контраст, боке и цветове.

85L е един от малкото обективи, които придават собствена визия на снимките, които правиш с него. Визия, която много ми допада адски много, и заради която човек си струва да си затвори очите за немалкото му недостатъци. Страшни аберации, няма идеална острота на 1.2 изобщо (но пък като затвориш на 2.8 е чудесен), бавен автофокус.

Другите ми любими обективи на Канон са:

135L - практически съвършен, единствено това, че е 135мм и твърд ограничава използваемостта му до някаква степен. По-трудно се снима в ограничени пространства със 135мм. Но пък има светкавичен и точен автофокус, прекрасни цветове и контраст, страхотно боке.

200L (200 F2.8 L) - това е обектив близнак на 135L. Същите страхотни качества, но още по-голям проблем с това, че е твърд телеобектив.

70-200 F4 IS L - прилично лек за теле-зуум, много остър, много бърз и точен фокус. Разбира се човек може да мъкне 70-200 2.8 L II, ако може да си го позволи, и да има повече възможности, но особено за жена е много голям е тежък. Аз съм два метра и сто кила, и пак ми тежеше много да го нося на пътувания примерно.

Сигма имат също нови обективи, които не съм ползвал лично и не мога да говоря от първо лице, но гледайки другите хора какво правят с тях са много впечатляващи.

От по-евтините обективи смятам, че 85 1.8 е чудесен избор. Без да блести с нещо е чудесен, чудесен обектив, който си струва парите на 100%.

50 1.4 е обектив с характер, но има несигурен автофокус, хроматични аберации и е недостатъчно остър на 1.4. В същото време е много лек и сравнително евтин, така че не е лош избор според нуждите на човек.

Макро обективите на Канон като цяло са добри, особено 100mm версиите, но това не са обективи за всеки. Прекалено големи и тежки, и недостатъчно светли, ако на човек не му трябват макро възможностите.

Ако искаш широк зуум, този който имаш - 24-105L - го намирам аз лично за чудесен компромис между цена и възможностти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »