Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-17 05:29

Дал съм заявка на админ за възможност от страна на потребителите да пускат анкети във форума, но тъй като още не е налична подобна функция, реших да импровизирам [smilie5]
Винаги са ми били интересни теми с подобен характер и насоченост и реших да попитам, с цел забавление и разбира се взаимопомощ [cool]

И така, имате на разположение DSLR (кроп или фф), не разполагате с безогледалка, телефон или друго средство за снимане (нищо лично, просто ще е прекалено лесно, иначе кой би тръгнал някъде без телефон например в наши дни...) и имате малко място в багажа, да речем ще летите до непозната дестинация. Не знаете какво да очаквате, не знаете къде отивате - половинката ви е подготвила изненада, като твърди, че се е погрижила за всичко, дори багажа ви е стегнал/а...разбира се без чантичката с фотоапарата. Не знаете нищо, нито какво ще правите там, нито какво ще снимате (пейзаж ли, стрийт ли, хора, сгради, пустиня, море, сибирски мечки, звездопад ли...и т.н.). Имате възможност да вземете един варио обектив за въпросното тяло или два твърди. Как конкретно се екипирате? Не е нужно да описвате техниката с която разполагате, може да вложите малко въображение и да опишете какво бихте искали да имате в чантата при подобен случай. Е вие сте, развихрете се [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 05:39

Аз мога да кажа на пръв прочит - евала на половинката[smilie3] [smilie24], другото са бели кахъри


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-17 05:42

Това като един приятел дето вика "от снимане нямам време да разгледам, за това спрях да снимам и сега вече имам спомени" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 06:02

[smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: m.djorov   
Дата:   28-01-17 08:16

35-цата на кропа, два три филтъра - cpl + nd, памет, кърпа за чистене. Евентуално ако имаш светка + лек статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: stotinka   
Дата:   28-01-17 09:28

19 на кроп и варио 18-сто и нещо.
Има страни където се дразнят от чужденец с голям черен фотоапарат, другаде пък предизвикваш малка тълпа около себе си, която странно защо иска да влезе в кадър, някъде пък големия фотоапарат предизвиква интерес у криминалния контингент ... Така, че по-добре незабележима безогледалка в такива страни.


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: IDA   
Дата:   28-01-17 09:31

Аз мога да опиша моя комплект за пътуване, който го ползвам от доста време за фото и видео и съм изключително доволен, както от гледна точка на възможности, така и на мобилност и носене навсякъде с мен.

В основата на комплекта е малкото ми ДСЛР апаратче ЕОС 100Д, с инсталиран Меджик Лентърн, което тежи 400 г. с батерията. То снима страхотно 10-битово RAW видео до ISO 1250, в резолюция 1728х972, която се скалира до FHD без видима загуба на качество. Продължителността на запис в тази резолюция е 14-15 с. за 24 к./с. Мога да снимам и в по-високи резолюции, (до 2496х1080,) в 3х кроп режим с продължителност на клипа до около 3,5 с., което е идеално за пейзажно видео и timelapse с много дребен детайл. В комбинация с двата ми стабилизирани обектива 35/F2 IS и 18-55 IS СТМ, практически мога да снимам всичко, което ми трябва при пътувания - от висококачeствено видео от ръка, при всякакви условия, в нормален и 3х-кроп режим, през timelapse, до почти всякаква фотография без спорт и диви животни. Всичкото това, плюс НД-филтрите и още две резервни батерии, се побира в най-малката чантичка на Lowpro-серията - Мини и тежи под килограм. Задължително нося и малкото ми ГДР-ейско телескопично стативче, което върши идеална работа за нощна фотография и timelapse.

Това е в общи линии. Ако знам, че ще се снима много пейзажна фотография, 18-55 бих го заменил с ЕФС 10-18 ИС СТМ, ако го имах, разбира се, а за по-екзотични дестинации бих добавил и 70-300/4-5,6 ИС и един пръстен за снимане на макро фото и видео с 35/2 ИС. В този случай, теглото на цялото фото/видео оборудване би било около, дори малко под 2 кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: IvanSlavov   
Дата:   28-01-17 11:28

Скоро заминавам И ....
сони а6000 + 16 2,8 палачинката + сигма конвертор
5д марк3 + сигма 50 1,4 арт , която мога да ползвам със сонито
+ светкавици, пръчка и 2 статива .

dji osmo mobile + samsung s7
edelkrone wing 3 ( за телефона и сонито )

Понеже , ще сме няколко човека и предполагам , че няма да мъкна само аз , ако и другите искат снимки, като се приберем :D :)

иПОНЦИТЕ пасти да ядат ;)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-17 11:39

ЖЕна, която да снимам, един дигитален апарат с 20-40/2.8 Сигма и макро 100мм. ЛЕнтов с 2 касетки 6х7 и 6х9 и ленти. 2-3 филтъра и батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: Pavlov   
Дата:   28-01-17 11:43

От това, с което разполагам в момента - Nikon D7100 с 35/1.8G и Sigma 10-20.
Иначе, теоретично - само един Panasonic FZ1000 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: roburt48   
Дата:   28-01-17 11:45

Кеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: silvesar   
Дата:   28-01-17 12:04

Nikon D7200 35/1.8 G и Sigma 17-70 2.8/4 две батерии и много карти, че иначе трябва и лаптоп да взимам :)

И както е споменал roburt48 кеш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: silvesar   
Дата:   28-01-17 12:08

Но по-принцип бих взел само това ако го имах :) http://magazin.photosynthesis.bg/img/220x165/100108203008_24903.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: JXT   
Дата:   28-01-17 13:22

"Не знаете нищо, нито какво ще правите там, нито какво ще снимате (пейзаж ли, стрийт ли, хора, сгради, пустиня, море, сибирски мечки, звездопад ли...и т.н.)"
И как така не знаете какво ще снимате?! Ако по принцип снимате стрийт - сигурно това ще снимате. Ако по принцип снимате пейзажи - пак това ще снимате. Или вие снимате всичко - каквото падне, само заради идеята да се снима?

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-17 16:37

JTX, прояви малко въображение, моля! [smilie3]
Отиваш на ексурзия, за която нищо не знаеш! Ако снимам сватби, не очаквам да снимам случайна такава, като ида на екскурзия за която нищо не знам, нали [smilie7]
Ако не ти се пише по темата е друг въпроса [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-17 16:44

Взима се според климата и времето най-вече.
Иначе туристическото си има начин- взима се да може да се покрие по-голям диапазон с минималното като тегло, батерии и т.н.
Примерно аз ще ходя с човек, който никога не е бил на почивка извън Бг и съм й приготвил освен моите си неща един кроп апарат да покрива от 18 до 300мм с два обектива. Така почти няма да има изпуснати моменти, ако не се иска да се снима, ще го оставям в хотела апарата допълнителния.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: Stoychev   
Дата:   28-01-17 17:02

Фулфрейм с 24-70/2.8. Дори и като знам къде отивам и какво ще снимам, най-често това ми е комбинацията. [smilie3] Ако трябва да са два твърди, то може би 24мм или 28мм и 50мм или 85мм, т.е. същото, но с излишно затрудняване.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-17 17:33

Също като Стойчев, аз най-често тръгвам с фул фрейма + 24-70/2.8, ако трябва да се огранича с багажа. Напоследък обаче като тръгвам без цел и посока най-често съм с кроп + 20/1.8 и 50 или 85/1.8 за всеки случай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-17 18:25

Както много пъти - кропка, 28/2.8, резервна батерия и зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: ATHOM   
Дата:   28-01-17 19:04

Взимам си раницата, вътре има всичко - 3 Фуджи-та, 5 обектива, Хайда филтри, батерии, грипове, 2 светкавици, 10 инчов мощен таблет.

Така пътувам навсякъде, само статива обикновено е в другия багаж. Тази раница ми е ръчния багаж и всичко е вътре. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: luboar   
Дата:   28-01-17 19:28

бих взел фул фрейм с варио 24-120/4.0

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   28-01-17 19:36

kvakioh написа:

> ЖЕна, която да снимам, един
> дигитален апарат с 20-40/2.8 Сигма и
> макро 100мм. ЛЕнтов с 2 касетки 6х7 и
> 6х9 и ленти. 2-3 филтъра и батерии.

+ за жената ! [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-17 20:06

Никога повече фул фрейм дигиталка с 24-70!

Аз съм едър човек, със широк кокал дет' му се вика [smilie18] и след няколко такива изпълнения да влача техника, увиснала на врата и да обикалям сума ти и километри в жегата пеша - реших, че е крайно време да си взема безогледалка за такива случаи. А до тогава им бях върл противник, без дори да съм ги виждал на живо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: luboar   
Дата:   28-01-17 20:21

Добре. Стойностни снимки ли ще правим, или ще си щадим врата.
Аз ходя с RX 100. Но темата беше зададена за конкретни камери и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета: Какво бихте взели с вас при пътуване до непозната дестинация?
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-17 20:26

ТО едното води до другото - като ми се такова таковато - всякакъв мерак за снимки си заминава и гледам да намеря най-близката кръчма да реанимирам :)

По темата - Canon 100D с някаква тапичка или малко варио, колкото да се каже че е DSLR :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »