Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-17 13:13

D300 K3 focusing screen

Идеята ми е да подменя фокусният екран на Д300 с това от линка. Целта - чудесна работа с ръчно-фокусни обективи.
Тук пише, че не се променя работата на апарата. Някой може ли да каже нещо по темата - става ли, не става ли, плюсове, минуси? Ще се наруши ли работата на апарата с автофокусните обективи? Или да препоръчате някой екран за целта, който със сигурност помага без да пречи на работата на фотото. Всякаква информация ще ми е полезна, преди да похарча едни 150лв. за това стъкло и да пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: boni   
Дата:   20-01-17 13:18

Ползвал съм такива. Имай предвид 2 неща
1. Голямото огледало трябва да е много добре калибрирано, за да имаш хубав фокус по сплит скрийна. Това често не е така... По-добре е да разчиташ на потвърждението на фокуса на самия апарат.
2. Имаш сравнително по-тъмна картина, а ако сплит сктийна не особено качествен, извън центъра може и да е неясна.

Общо взето ако питаш мен, не си струва да се занимаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: the_fraction   
Дата:   20-01-17 13:19

трябва ти нещо такова

Какви ръчно-фокусни на Никон ?


Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: realnoncho   
Дата:   20-01-17 13:23

Аз не бих харчил такива пари особено за това тяло, което както споменаха е един от най-неудобните варианти за ръчни обективи. За такива пари се намират безогледалки с които изборът на ръчни стъкла е голям, а някои имат и пикинг.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-17 13:27

boni: огледалото как мога да разбера дали е калибрирано, в сервиза? АКо е да - тялото е ходило там, и казаха, че са го настроили.

the_fraction: за нещо такова нямам LV.
Обективите са 50/1.4, 55/3.5 и 100E/2.8
Имам и един хелиос да си играя с портали към алтернативни вселени [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-17 13:28

Е аз тялото си го харесвам, и искам да си снимам с него.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: boni   
Дата:   20-01-17 14:28

Обикновено малкото АФ огледало е ОК, а голямото, което е важно за ръчния фокус има съвсем леко разминаване. Фокусираш, сплит скрийна показва че си на фокус и после - не:)
Ако имаш късмет, твоето може и да е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: the_fraction   
Дата:   20-01-17 14:29

Един некс 3-а или 5-а, май ще е по-добра инвестиция ...

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-17 14:48

Ако имам късмет... Това никак не ми звъчи добре - обикновено нямам късмет [smilie5]

Ще поумувам още малко.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: kvakioh   
Дата:   20-01-17 15:49

Обикновено тия апарати рефлексни, на които човек сам може да си ги смени (то на всеки може, но е понякога по-трудно) без сервиз нещата с фокусните екрани стават нещата. В случая boni е казал точното.

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-17 17:15

И последен въпрос: знаете ли, дали на F100/D1 и D300 фокусните екрани са взаимно заменяеми?

Едит: не са.

Поръчах от focusingscreen.com. Доста ревюта и отзиви има за тях, и са повечето положителни. На много места потребители пишат, че Д300 няма проблем с не оригинален екран. Чакам го да дойде, пък да видим [smile] [beer]



Публикацията е редактирана (20-01-17 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-17 23:22

Като чета темата почвам да се чудя 50 години хората как са фокусирали с огледално-рефлексни апарати, че и някои наглеци още продължават. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D300 focusing screen K3
Автор: Synthy   
Дата:   11-02-17 19:09

Екрана вече е монтиран. Малко по-тъмен е от оригиналният, но не много и според мен не е болка за умиране. След монтажа имаше бекфокус. Коригира се с едни силиконови "планчици", които бяха сложени в комплекта точно за тази цел. Поставят се между екрана и призмата. Като цяло съм доволен. Засега няма да връщам оригиналният екран, този ми харесва [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »