Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: dreamitko   
Дата:   14-01-17 10:14

Привет на всички.
Навил съм се да си купя безогледалка на Фуджи. Намирам се пред следната дилема: Да си купя ли X-Pro1 при положение, че мога да сменям обективи и дори да ползвам обективи на Никон чрез преходник??!!
...или да си купя X-100S!!? Тук ще бъда ограничен с един полувграден обектив+2 конвертора, но пък сигурно е по- добър от първия модел, който посочих.
Дайте ми акъл, моля ви :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: pdimitrov   
Дата:   14-01-17 10:27

Ъмм... X-T1? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: hemilio   
Дата:   15-01-17 22:53

Х-Е2,Х-Е2s на чудесни цени са вече,и ще ти дадът повече от посочените от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-01-17 00:40

ХЕ 2 и ХЕ 2S ! Не знам как са никонските обективи, но тези на фуджи ,макар и относително скъпи си струват! Естествено тези тела не са влагоустоичиви ! Х 100 S все пак е с фиксирано фокусно разстояние!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Eye_Contact   
Дата:   16-01-17 01:02

Авторе какво е полувграден обектив ?Ще ползваш никонски обективи ама само на една блнедна ако не си купиш преходник естествено който има пръстен за бленда който не е от най евтините .Взимай едно хт1 или хт10 и играй .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Raffito   
Дата:   16-01-17 15:32

Авторе какво е полувграден обектив ???

"Полувграден" обектив е като,това да кажеш за булката...,че е малко бременна...[smilie11] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: chukov   
Дата:   16-01-17 19:56

XT1 e много добра камера

Я опитай направо с Xt2

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: bobby__   
Дата:   16-01-17 23:20

Аз също съм за X-T1 :)

Вече има хубави оферти за него. Принтскрийн от 11.01.2017:


http://www106.zippyshare.com/i/PYEIwNYs/595854/Fujifilm%20X-T1%20%2b%20XF18-55.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Eye_Contact   
Дата:   16-01-17 23:34

При положение че на 19 излиза хт20 който ще е доста по добър от хт1 на сходна цена не виждам смисъл за единицата

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Pac   
Дата:   17-01-17 00:42

Абе то ясно, че новите модели ще са по-яки. Но като гледам се търсят по-бюджетни решияния. Днес мернах в базара Х-Т10 с китак за 950лв, много добра оферта според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: dreamitko   
Дата:   22-01-17 20:10

Ами и аз се позачудих на термина "полувграден обектив", ама така го представят продавачите в магазините за фототехника. Като аргумент се изтъква изместената назад фокална равнина... Демек почти половината част от обектива се помещава в тялото.
Та, какво ще кажете за X-Pro1...?? Знам, че е старичък, но поне едно положително качество няма ли аджеба !? [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: victory13   
Дата:   22-01-17 20:26

Постоянно с мен [cool] ... е2 и никоня само когато снимам [smilie18]

Не знам как да се изразя фотографски, но про 1 и 2 са точно камерите с дух във цялата х линия... естествено за снимане има много по-подходящи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: ATHOM   
Дата:   23-01-17 12:57

Про1 е чудесна камера, за хора които не снимат екшън.

Фокуса е сравнително бавен, но това не прави камерата по-малко приятна за ползване. За отбелязване е трудноста да се ползва с по-дълги обективи, оптичния визьор не се спогажда много добре с тях, откъдето се губи доста сериозна част от усещането за работа с Про серията.

Проблем е, че офертите за тези камери са редки и доста надценени. Според мен Про1 не би трябвало да струва над 600лв, в добро състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-17 13:01

Цената на Pro1 падна значително след като се оказа, че има доста залежели бройки по складовете на по-големите магазини, а в същото време явно са получили инструкции за скорошно прекратяване на продажбите на модела. Сега обаче се чака нова "порция" модели от новата серия на Фуджи и като нищо тела като X-T10 ще паднат достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: cyanosis   
Дата:   23-01-17 13:56

И аз като вас чакам някоя изгодна оферта (намаление) от магазините за фото техника , но се двоумя дали да е А3 или Es2.
Затова искам един съвет от хората тук... Комплекта който търся искам да е задължително с 18-55 f2.8-4 обектива , но засега гледам , че А3 не се предлага с него :( От друга страна е2s го има в този комплект , но пък е с по-малка матрица и не е тъч скриин дисплея.
Само да уточня , че смятам покупката да е подарък за жена ми (да снима децата) , но след време смятам и аз да се позанимая с апарата (макро фотография)... което ме навежда на друг яъпрос: До колко би било удачно да използвам А3 за макро при положение , че няма визьор?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Pac   
Дата:   23-01-17 14:07

Х-A3 със светъл китак едва ли ще се появи някога като комплект. А серията си е най-ниския клас, въпреки че в случая е последен ъпдейт с повече мегапиксели. Имай също предвид, че сензора на А3 не е Х-транс, а Байер.

На твое място бих взел Е2s или с лек напън Х-Т20, който ще се появи съвсем скоро (уж на 23 февруари).



Публикацията е редактирана (23-01-17 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: cyanosis   
Дата:   23-01-17 14:19

Благодаря за отговора Pac.
Аз до Април месец имам време, а и както ти спомена след появата на xt20 се надявам да паднат малко цените на по-старите модели ;)
Аз доста почетох за безогледалните фото-апарати (не само за фуджи, но и за другите марки) и ми е ясна , че x-транс прави по рязки и наситени на цвят снимки , но също знам , че жените биха се зарадвали повече на а3 поради дизайна и тъч-а ;) Труден избор.....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: Pac   
Дата:   23-01-17 14:29

T20 също е с тъч. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: motif   
Дата:   23-01-17 14:44

Ako искаш нов - X-T10 с 16-50 за сега е на най-добра цена, или ако искаш с по-скъпия китов 18-55мм - X-E2s.И двата апарата са страхотни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: cyanosis   
Дата:   23-01-17 14:57

motif ... Искаш да кажеш , че по - евтино от това няма да стане https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_140319.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: dreamitko   
Дата:   23-01-17 20:27

Според теб Х-1Про ще се държи ли прилично с 18-55/2.8...??!!!!
Навил съм се да си направя този комплект :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: motif   
Дата:   23-01-17 20:35

Всички фуджита със сменяема оптика снимат страхотно...Разбира се, че ще се държи не прилично а прекрасно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: viara123   
Дата:   23-01-17 20:38

За макро, само мое мнение, Сони. Ако говорим за механични обективи, просто пийкингът е значително по-добър. Освен това изображението е по-детайлно при еднаква резолюция. Цената е 2-3 пъти по-ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: ATHOM   
Дата:   23-01-17 21:14

18-55 f2.8 не съществува.

Ако става въпрос за 16-55 ф2.8 - категорично не. Имам го, и на всичко различно от Т1 и Т2 + грип е силно дебалансиран. Отделно от това, с Про1 би загубил едно от основните си достойнства - бързия АФ.



Ако става въпрос за 18-55 ф2.8-4 - тогава да, определено сполучлива комбинация, въпреки моите лични резерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji- моля за отговор на глупавия ми въпрос :)
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-17 21:51

Макрото на Фуджи не е 1:1 и е бавен 60/2.4. Но е доста остър и приятен за работа. ЗА Сони и макро с този 30/3.5 с мазните краища и прескъпия 90мм(да, страхотен е) просто отпада.
Пиийкингът на Фуджи се подобрява при моделите Е2, Т1, и нататък.Т10 също. При Е1 въпреки че съм го дал на максимално подчертаване не е толкова добре.
Чакам 80 или там каквото е друго макро за Фуджи...от доста време.
A3 винаги ще е с 16-50 в комплект, отделно само втора ръка ще има само тялото и отделно 18-55.



Публикацията е редактирана (23-01-17 21:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »