Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Смяна на обективи
Автор: meraklia_pz   
Дата:   11-12-16 21:34

Здравейте,

От няколко дена се ровя в интервюта и клипове за тестове на обективи и все още не съм убеден какво точно да направя.
Имам D300 и обективи към него:
16-85 3.5/4.6 VR
70-300 VR
50mm 1.8D
35mm 1.8G

Тялото е на под 50к за почти 8 години. За сега не мисля да го сменям.
Не знам какво ще стане след още няколко години, но си мисля, че ще бъде пълноформатен следващия апарат.
Основно съм снимал с 16-85, но в последно време е закачен само 35мм-вия.
70-300 съм го ползвал много малко и практически е чисто нов.
50мм-вия ми открехна вратата за твърдите обективи :)

Целите са ми само любителски.

За сега мисля да взема нещо за портретно снимане поради малкия разбойник, който имам и съм се засилил към 85mm 1.8G, но пък за пълен формат тяло си мисля, че ще дойде малко къс. Не искам да съм прекалено близо. Чета доста добри ревюта за Tokina 100 2.8 makro. Не съм снимал макро освен с пръстените, които имам с автоматичен фокус, но ми е куца работа и си мисля, че това не е част от фотографията за мен :)

Какво ще кажете ?

Евентуално за сега се замислям и за смяна на 16-85 3.5/5.6
Единия вариант е Sigma 17-50 2.8
Другия обектив е Nikon 28-70 2.8
Нямат нищо общо обективите, това ми е ясно.

Sigma не съм снимал,а в Павилиона вчера ми казаха по-добре да бъде аналогичения Тамрон поради проблемния по-някога фокус на Sigma-та.
28-70 mm e огромно "теле". Притеснява ме теглото му.

Сега съм на мнение за 85mm 1.8G, но утре...

Дайте някакъв съвет !?

Поздрави,
Георги Божинов

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-12-16 23:17

Георги Божинов, много объркано пишеш и не мога да разбера какво в крайна сметка искаш да направиш? Загатнал си няколко неща в поста си и не става ясно обектви ли ще сменяш, варио ли искаш, макро ли, всекидневен ли, светъл ли, портретен ли...че и за пълноформатно тяло пишеш. Стана ми ясно с какво разполагаш, но наистина ще ни улесниш, ако синтезираш въпроса си в конкретен такъв! Ако ли не - успех ти желая! [beer]

ПП: Иначе обектива който си избрал 85/1.8G (в момента) е страхотен обектив, но с кой ще го замениш и дали няма да ти е къс или дълъг това само ти можеш да прецениш!



Публикацията е редактирана (11-12-16 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: steeens   
Дата:   11-12-16 23:36

С Д300 си и не смяташ да го сменяш. Откъде се появи тогава:
"съм се засилил към 85mm 1.8G, но пък за пълен формат тяло си мисля, че ще дойде малко къс." При положение, че имаш 16-85 и 70-300, не можеш ли да прецениш, дали 85 ще ти къс или дълъг?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-16 04:52

Ти първо вземи ФФ, пук тогава мисли дали ще ти е къс [smile] Засега 85 ще ти върши чудесна работа. Пък в краен случай, сложи 70-300 на 85мм и пробвай. Може и 16-85 да сложиш на макс, и пак да пробваш да снимаш - не е страшно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: meraklia_pz   
Дата:   12-12-16 23:01

Здравейте,

Наистина...малко се оплетох.
Въртях 16-85 на 85 и е екстра
На 100-те на Tokina-ната също е добре.

Оплетох се заради това, че имам списък с обективи и не исках да го покажа с първата публикация.
Обективите са:
Sigma 10-20mm 3.5
Омръзнал ми е моя 16-85 и си мисля за:
Nikon 16-80 2.8/4 но дали има смисъл за такава рокада
Sigma 18-35mm 1.8 тука много се чудя. Пише се, че е уникален...
Sigma 17-50mm 2.8 евтин е, но приятели ме разубеждават заради фокуса и ми препоръчват
Tamron 17-50 2.8

ФФ да го оставим за сега.

Благодаря ви

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-12-16 03:48

Ще ти пиша без да те задължвам по някакъв начин с мнението си понеже съм минал по твоя път и имам лични впечатления. Имах 16-85, първия ми всрио обектив беше това. Бях доволен, не знам на теб какво точно не ти допада в него, но при мен лично ми липсваше светлосила. Пробвах и Сигма 17-50 и 17-70 и 18-50 май беше, докато не си харесах Тамрон 17-50/2.8. И както сигурно си чел, както при Сигма така и при Тамрон е въпрос до бройка и по-скоро конкретната бройка да пасне с твоето тяло. Изпробвах няколко Тамрона, включително и този със стабилизация и накрая си намерих много читав обектив, произведен в Япония, без стабилизация и без мотор. Адски доволен бях и докато имах кроп тяло това беше един от най-използваните ми обективи. Така! Сега това е в случай, че ти трябва светлосила в нормално варио и пак казвам намериш конкретна бройка, която да пасне добре с тялото ти. В противен случай не знам защо си си навил на пръста че трябва обезателно да си смениш 16-85. Иначе това със Сигма 10-20 от списъка ти пак не го разбрах! Имаш 10-20 или искаш да го имаш?
Сега ако имам парите бих взел Сигма 18-35/1.8 и с една 85-ца си, а щом имаш и 50/1.8 още по-добре! Това значи че можеш да разкараш 35/1.8 при този вариант и си готов. Обикновенно на хора с кроп все им идва забележи не къс, а дълъг 85мм за затворено, така, че прецени дали теб те устройва или ще снимаш малкия навън предимно, а за вкъщи ще ползваш 18-35/1.8 и 50/1.8.
Та така, горе-долу ги виждам аз нещата, ама първо ти си изясни защо ти е омръзнал 16-85, какво не ти харесва или ти липсва с него, каква е целта на смяната и изобщо какво ти се снима. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: aleksander   
Дата:   13-12-16 16:08

Продаваш 70-300 и го заменяш с 85/1.8 или 70-200 (Тамрон, Сигма).

Като вземеш ФФ тяло - продаваш и 16-85, 35/1.8 и 50/1.8Д (на мен 35/1.8 много ми харесва и бих го оставил че е и много евтин и без това) и вземаш широко варио (18-35 примерно) и 50/1.8G.

За детето на мен ми е най-удобно с 35/1.8 на затворено и 85 или 70-200 навън. На 50мм така и не намерих приложение на кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: meraklia_pz   
Дата:   13-12-16 23:12

Отидох да видя лично тази Sigma 18-35 1.8 Доста съм впечатлен от плавния ход на вариото и фокуса. Не е много по-тежка от 16-85, но е доста по-удобна.
Нямам Sigma 10-20mm 3.5, просто съм избрал този обектив в най-широкото като съотношение цена/качество.
Интересно ми стана за рокада на 70-300mm на Никор с 70-200mm на Sigma/Tamron.
Ще се мисли и над това по-нататъка. Като проходи и почне да бяга :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »