Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: Krassy   
Дата:   24-11-16 13:50

С какви проблеми Д750 е ходил в сервиз?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: krist   
Дата:   24-11-16 14:23

Е, именно едва ли някой дувар ще ти държи сметка, че си го изкривил, докато от гостите все някой недоволен може да има [smile] Пък снимайте с каквото искате. Кривенето на 24 мм след корекция не е толкова голямо - налагало ми се е да го правя и е поносимо, както казах, даже внася динамика в някои кадри - стават по- фън-шуй някак си [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-16 17:00

Когато става въпрос за толкова висок клас техника отдавна би трябвало да знаеш отговора сам за себе си. В случая по-добре един курс по - фотография и после добре похарчени 10.000лв [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: photostoykov   
Дата:   24-11-16 19:03

Емо, моля припомни ми какви налични обективи имаш за Nikon-ската система?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: colorphoto   
Дата:   24-11-16 23:59

simbon4o: Симеон, колко пъти да ти пиша през годините че въпреки че снимам в РОУ държа всичко да ми е нагласено ПРЕДИ заснемането - снимам репортажно и с много кадри и нямам мазохизма да ги донатъкмявам после един по един особено цветово.

Седенето с часове пред компютъра за да се коригират кадрите СЛЕД заснемането не ми доставя удоволствие,предвид многото кадри,които изщраквам.

Ползвам конвертори,където се взимат под внимание ЖЕПЕГ настройките,които съм направил ПРЕДИ заснемането.

Лайтрум имам но не ми е удобен.

Като бях с Д-7000 НЯМАШЕ нужда от донастройка на цветовете - харесваха ми както излизат от машинката.

Демек значи можело......щом на Д-7000 бяха ОК.

На Д-750 също са ОК,но на Д-610 който имам си иска пипане и преди и след заснемането.

Няма драма - намерих му колая и си снимам с Д-610 с кеф.[smilie3]



Публикацията е редактирана (25-11-16 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-11-16 20:24

Д750 вади по-скоро канонско-сонски цветове от колкото типично никонски каквито са на Д7000 и това е тенденцията. Принципно не е болка за умиране с малко познания по софтуера можеш да си направиш пресет и да ти ги прави като едно време.

Всеки да снима с каквото му е удобно, в крайна сметка това са инструменти и всеки сам си решава как ще снима и как му е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: kasad   
Дата:   28-11-16 13:47

Каноно-сонешки цветове? Айде ся!!! Имах си никона -точно д750 и мога да ти кажа, че вади типично никоно-сонешки цветове, а не канонски.Канон и сонишките матрици се различават яко по скин, ама яко. Веднага като видя различавам кое е сонешка матрица. Канона вади по - пастелни и меки цветове, по-близко до реалистичните. Сонишките бичат яко цветове, ако е на сонешки апарат червеното, ако е на никонски зелените и червените тонове, абе....по - сочни са, по- контрастни и по-сатурирани. Това е видно с просто око. Едни предпочитат канон, с тая пастелна тонизация, другите всичко друго сонешко което брутализира окото от цветове, че даже уморява.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: Krassy   
Дата:   28-11-16 13:53

Има ли процедура/софтуер/плъгин, който да преобразува по точна формула никонски файлове към канонско цветопредаване и обратно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: kasad   
Дата:   28-11-16 14:01

Във сопата всичко има. По принцип можеш майсторски да направиш нещата, но има хора които пак познават дали е правен с тоя или онзи фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 5D Mark IV или Nikon D810
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-11-16 14:33

И това на кой профил на джепег :) щото не са малко от доста време. Ще взема да пусна малко семпли директен джепег да видим кое с какво е снимано :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »