Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?
Автор: psiho91   
Дата:   23-11-16 12:58

Здравейте, колеги фотографи! Имам едно питане към вас и предварително се извинявам, ако някъде във форума има подобна тема или е обсъждано, търсих, но не намерих(ако все пак някой знае тема, в която се е споменавало това, може да пейстне един линк тук, ще ми е от полза [smile] )

Сега...на въпроса:

Представете си следната ситуация - Снимали сте фотосесия, било детска, женска, мъжка и т.н. Прибирате се с 300-500, а понякога и повече кадри. Започвате да избирате кадрите, които да обработите и после да покажете във интернет пространството и...се оказва, че има дооста готини снимки(при добър късмет) - готин модел, светлина и тн, но те са доста повече от тези, които реално е добре да се качат, да кажем 100тина примерно. Съгласете се с мен, че на никой не му е интересно да гледа подобни кадри 20-30 и нагоре. Виждаш една снимка във фейса и си казваш - Ей, че яко! Да, обаче натискаш стрелката за надясно и я, подобна на първата, после още една, и още някаква там, ама по-различна малко..и вече ти е все тая. Достатъчно май беше като встъпителна част...
Е, въпросът ми е как избирате снимки Вие от голямото множество кадри, с които сте се прибрали. Как от 500 кадъра да избереш 5 или 10, но най-добрите? Чувал съм различни мнения, различни тактики и стретегии, чел съм малко(главно на английски с гугъл преводача) колкото съм разбрал, обаче Как го правите Вие? После при обработката на вече избраните кадри всеки решава сам за себе си кое, как и колко ще обработи, но лично аз губя много време в подбор на най-добрите снимки и после пак не съм сигурен, че съм направил добър избор. Няма за сега да споменавам за нещата, които аз съм чувал като добра тактика за по-бързо и качествено подбиране на най-добри кадри..може би ще го кажа по-надолу, за да не влияя на мненията. Е, как подбирате Вие? Как ускорявате този така труден процес?

Поздрави и очаквам коментарите Ви! [shtrak]

п.п. Някои може да кажат, че това е строго субективно, както и обработването, НО да видим все пак дали и тези ..субективни мнения и тактики няма да се припокрият до някъде! :)
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
psiho91 23-11-16 12:58 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
kvakioh 23-11-16 13:13 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
psiho91 23-11-16 13:25 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
kvakioh 23-11-16 13:28 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
batsali 23-11-16 13:31 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
Denis_Radikov 23-11-16 13:35 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  
krist 23-11-16 15:50 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
JXT 23-11-16 19:40 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
psiho91 24-11-16 14:01 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
io_bs 24-11-16 14:11 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
Bess_bg 26-11-16 07:26 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
roburt48 26-11-16 11:23 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
Denis_Radikov 28-11-16 16:50 
 Re: Да избереш най-добрите снимки! - Трудна задача или пък...?  ново
JXT 28-11-16 15:03 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »