Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 избор на "компактен" фотоапарат
Автор: moimoimoi   
Дата:   21-11-16 20:00

здравейте,в момента имам canon g15 но е време за смяна.
новите на canon като g7x нещо не ми допадат
това на което държа е относително компактен размер,да има бърз фокус и да може да прави добри снимки при слаба светлина
това на което съм се спрял е панасоник lx15 , sony a6000 ,sony rx100 m2,canon eos m10
а може и да предложите други апарати


понеже за снимки при слаба светлина е нужно блендата да е f1.4-1.8 a sony a6000 e с бленда f3.5 дали ще прави по лоши снимки от soni rx100m2

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-16 20:14

"sony a6000 e с бленда f3.5"

Има ли такова Сони :)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: zbonev   
Дата:   21-11-16 20:15

А6000 е със сменяема оптика и обектива може да е различен от китовия, който вероятно не е особено светлосилен т.е. може да му сложите и твърд обектив на 1.8 и тогава ще има паритет [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: lucky55   
Дата:   21-11-16 20:16

Sony a6000 е със сменяеми обективи, така че f стойностите зависят от това какъв обектив ползваш. Не си посочил никакъв бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-11-16 20:25

Като приравниш размер на сензор, бленда и шум при еднакво ISO това f/3.5 на стандарния обектив с а6000 и f/1.8 на RX100 ще видиш, че са на едно ниво като производителност (2 стоп-а по-светъл обектив и 2 стопа по-зле от към шум, заради по-малкия сензор).

Бюджета е важно нещо, защото ако си вземеш апарат със сменяема оптика и караш само с един/стандартен обектив нещата леко се обезмислят.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-16 20:28

По-светлия обектив си е по-светъл... от там не виждам какво ще приравняваш, след като може да намалиш ИСО-то :)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: moimoimoi   
Дата:   21-11-16 20:45

бюджета е около 1500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-11-16 20:54

lamerko написа:

> По-светлия обектив си е по-светъл...
> от там не виждам какво ще
> приравняваш, след като може да
> намалиш ИСО-то :)

не само, че можеш, ами и трябва да приравниш.

Ако разгледаш съотношението сигнал/шум при N ISO на 1.5 кроп фактор и N/4 ISO на 2.7 кроп ще видиш, че са еквивалентни. Имаш точно 2 стоп-а разлика. Толкова печелиш и от светлосила на обектива при по-малкия сензор.
Една и съща експонация при двете би довела до много близка картинка (на тъмно), поне от към шум.
На светло по-големия сензор е по-безшумен. Разбира се това е само при шитав обектив завинтен на големия. Ако си със скъп/светъл нещата стават други.

Ето пример (не прекалено тъмно нощно из града): f/1.8, 1/30s ISO-400 при RX100, f/3.5, 1/30s, ISO-1600 при A6000 с 18-55 (или който и да е друг APS-C със 18-55/3.5-5.6 обектив).

Разбира се това е само в широкия край на обектива. При тесния трябва да си поне с Mark 3 на RX100 за да стана пак същата еквивалентност.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: марвес   
Дата:   21-11-16 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   21-11-16 21:52

Panasonic LUMIX LX100, Canon PowerShot G7 X бих препоръчал пред RX100 защото е по-светъл в дългия край, а и не само. Какво не ви допада в канончето? Какво ви ограничава Г15?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: moimoimoi   
Дата:   21-11-16 21:57

G15 в момента е на ремонт и за това търся заместител докато го оправят.

LX100 по бърз фокус ли има от а6000

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   21-11-16 22:13

Колко човека се вързаха на тази тема.....браво!
Ще я следя с интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   21-11-16 22:15

Марвес ме е изпреварил и е описал доста по-добре всичко. Да, панасоникът е по-бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: crocodile   
Дата:   22-11-16 01:09

LX100 е и моят фаворит за компактна камера [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   22-11-16 04:04

Canon G7X II [smilie24]
в бюджета влиза дори и Canon G5X, който е по-ергономичен, има електронен визьор и с повече контроли [cool] undefined



Публикацията е редактирана (22-11-16 04:06)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: moimoimoi   
Дата:   22-11-16 09:05

на canon g15 основно ме дразнеше бавния фокус и че не се справяше добре при снимки на бързодвижещи се обекти
за снимки на бързодвижещи се обекти скороста на затвора ли трябва да е по голяма?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   22-11-16 09:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: марвес   
Дата:   22-11-16 09:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   22-11-16 14:24

moimoimoi се изгъбарка:
на canon g15 основно ме дразнеше бавния фокус и че не се справяше добре при снимки на бързодвижещи се обекти
за снимки на бързодвижещи се обекти скороста на затвора ли трябва да е по голяма?


Трябва да се движиш със същата скорост, като на бързодвижещия се обект и тогава снимките стават на всяка скорост.....и е добре да минеш през началното образование отново.... поне от уважение към главните букви.
Само това е достатъчно за да се ориентират колегите, които ти отговарят.
Жалко, че с такива теми този форум започва да отвращава.
Жалко, че няма кой да ги спира (подобни подигравки със сериозни колеги готови да помогнат на всеки). Жалко!



Публикацията е редактирана (22-11-16 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: шдфдшд   
Дата:   22-11-16 14:47

...отговорите , мненията и съветите се четат от много хора , не само от пусналия темата..
...темата си е ок и не е напразна , независимо от подбудите на автора и (да е жив и здрав)..

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: samurai2   
Дата:   22-11-16 14:50

поне темата е фотографска [smile] не пречи на никой

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   22-11-16 14:56

ПРЕЧИ много. С неграмотността която се демонстрира в нея.
С неуважението към колегите. С примера, който се демонстрира за толериране на неграмотност. И ако темата е полезна - пуснете една нова със същата идея, но с уважение към колегите и към четящите.
На мен ми е все едно. Следя я с интерес.
Утре, когато е появи нов колега и пише неграмотно - НЯМАТЕ право да му правите забележка, нали? Както казах - ЖАЛКО!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   22-11-16 15:30

samurai2 написа:

> поне темата е фотографска [smile] не
> пречи на никой
Пречи ти даже и на теб, ама сега не го осъзнаваш още. Вече ти събуди любопитството към ЛХ 100. Представям си каква драма ще настане, ако го пипнеш и снимаш малко с него...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: samurai2   
Дата:   22-11-16 15:39

мен ме остави ,на момчето помагайте , аз си имам канончето от което съм си доволен.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на "компактен" фотоапарат
Автор: rody   
Дата:   22-11-16 15:42

Добре е когато някой дава мнение да се аргументира. Мисля, че има много добри компактни апарати, които по нищо не отстъпват на някои ДСЛР-и. Серита RX100 na SONY e такава. Снимам с RX100 M3 и мога да кажа, че камерата е прекрасна. Предимно снимам пейзажни кадри от пътеществия в чужбина и от нашите прекрасни планини, както и морски снимки окопло Варна. Снимам също така и портрети на близки и най-вече на внуците си.
Защо харесвам камерата си SONY RX100M3 :
1. Има много добър 1" сензор с приличен динамичен обхват и разкошно цветопредаване.
2. Обективът е KARL ZIESS с много добри параметри в най-исползвания обхват 24-70 мм със светлосила 1.8 - 2.8, които дават възможност за снимане
в слаба осветеност без да се вдига много ISO-то.
3. Има подвижен дисплей, което си е удобство.
4. Качествения електронен визйор ми дава реална представа за кадъра, който предстои да снимам и е особено полезен при силно слънце.
5. Бърз и точен следящ автофокус, полезен при движещи се обекти и видеозаснемане.
6. Отлично качество на клиповете FULL HD.
7. Здрав и удобен компактен апарат.
Силно препоръчвам SONY RX100M3. От приятели съм чувал също така много добри отзиви и за Panasonic LUMIX LX100. Не съм снимал с него. Преди това дълго време снимах с Canon G9, Canon 550D и с NIKON D7000, съответно с обективи TAMRON 17-50/2.8, Canon 55-250, никонските 18/105 и 35/1.8. Тези камери от половин година не съм ги пипал, въпреки че през това време съм направил над 15к снимки в USA и BG.




moimoimoi написа:

> здравейте,в момента имам canon g15 но е
> време за смяна.
> новите на canon като g7x нещо не ми
> допадат
> това на което държа е относително
> компактен размер,да има бърз фокус
> и да може да прави добри снимки при
> слаба светлина
> това на което съм се спрял е
> панасоник lx15 , sony a6000 ,sony rx100 m2,canon eos
> m10
> а може и да предложите други
> апарати
>
>
> понеже за снимки при слаба
> светлина е нужно блендата да е
> f1.4-1.8 a sony a6000 e с бленда f3.5 дали ще
> прави по лоши снимки от soni rx100m2

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »