Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: марвес   
Дата:   23-10-16 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: Nikolas666   
Дата:   23-10-16 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-16 19:25

Ръчните ще са едрички понеже ще са фул фреймски :). Аз ползвам 180 2.8 ЕД никор и 55 2.8 никор. 55цата и на кропка ще пейзажи отлично и не е много голяма. Ако ти попадне сонар 135 3.5 е прилично остър и на кропка, освен това е компактен. Има и руско копие, което е по-зле с покритията на лещите по традиция и е пресет. На руското(юпитер 37А) има и МС версия, което е малко по-добре, като цяло плюса на юпитера е и цената...
200мм е трудничко малко да е и компактен, някой 4.0 трябва да е. Олимпус правят читави по-дълги и компактни, никорския е хубав ама скъп. На фд сигурно също са добри и по-евтини от изредените до сега.
300мм и компактно - само боклуци :).

Ако трябва да е зуум става по-сложно понеже старите ръчни зумове не са острилки и са големи. Много хвалят вивитар 70-210 серия 1 ама аз не го видях чак толкова добър, не помня коя версия пробвах. Има една токина 80-200 4.0 , която е доста интересна понеже е компактна и лично на мен ми допада този тип зуум с един ринг, който е едновременно зумиращ и фокусиращ. Като цяло не съм по зумовете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-16 19:36

Въртя от доста време 80-200/4.5N, с успех стават доста добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: марвес   
Дата:   23-10-16 20:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: victory13   
Дата:   23-10-16 20:28

За твърд обектив е работата...
За подобни цели ползвам вивитар 70-210/2.8-4... но на 16 мегапиксела... и е тежък много за безогледален. В моя случай му взех един ринг за закрепване към трипод, и става работата с перушинестите безогледалки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-16 20:42

Сигма 60ката я забравих, тя е супер и тия мм си ги покрил. Търси 135-200 нещо... Дъртите зумове не са на нивото на твърди обективи, а 24мп кропка си иска много детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: alex070707   
Дата:   23-10-16 20:59

Абе хич не е леко и компактно, но по-добро няма: Sigma 50-100 1.8 Art.
Ако трябва да е по-компактно....знам ли, Канон 135мм F2L?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: edobg   
Дата:   23-10-16 21:10

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70 F4
Sony 18-200mm F3.5-6.3 OSS LE



Публикацията е редактирана (23-10-16 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: марвес   
Дата:   23-10-16 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-16 21:41

Какви точно пейзажи ще снимаш с 200-300мм? Струва ми се, че са изключително редки истинските пейзажни сюжети за такива дължини. Освен ако не търсиш фрагменти/детайи в пейзажите, но то е друг жанр.

Според мен в раздвижен терен (баири, гори) най-честите 'тесни' ситуации ще се решават с нещо между 70 и 135мм (на кроп - в долния край на диапазона). Нещо твърдо, защото зумовете са по-меки, а истинки добрите зумове са големи и тежки (за/против скъпи не си писал изискване ; )

Ами точно тоя диапазон е по-известен като 'портретен' и в него има доста материал, търсен за такива цели (поради което - и по-светлосилен). По-тъмничките 'портретчици' са недолюбвани от масите и се намират по-изгодно, а някои биват доста остри. На твое място бих разгледал (многото) обективи на 85, 90 или 105 мм - и бих избрал измежду тях по острота и компактност, без да гледам максималния отвор? [smilie8]

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-16 21:53

Ще снима май отдалече и високо, затова трябва острота. Няма вариант лесен да е за кроп, да е лек, да е компактен и остър. 2 поне от нещата трябва да се орежат или да се пренебрегнат.
Ръчни дори 135/2.5 и 2.8 може да не помогнат. СПоред мен нещо като Никон 180/2.8 може да спаси работата. САмо твърди някакви. Или колкото и да не е компактно- 150/2.8 Сигма макрото.
Знам какво е като се снима така отдалеч, затова карам с нещо голямо.
Или като се разпъва този Никона 80-200/4.5N Има следващия 80-200/4, но не знам дали и доколко ще е остър. 4.5N e як на ФФ и 36мпикс дава интересни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: nick.sun   
Дата:   24-10-16 12:28

Интересна тема и много добри коментари :)

Сетих се за един телеобектив на Никон, с който Galen Rowell е обикалял по света като относително лек и остър:

Nikon Zoom 75-150 1:3.5 Series-E - 520 грама

Виж ревю точно за този обектив - използването му на Sony NEX:

https://matthewdurrphotography.com/2012/08/22/lens-review-nikon-75-150mm-f3-5-series-e/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-16 12:43

Леки и твърди 2-3 бр. Ръчни може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-16 13:26

^^ Този Никон-ски 75-150 е интересен, а и покрива портретно-пейзажната дължина, за която говорих.

Около средата на този диапазон в момента разцъквам и се запознавам с твърдия 90/2.8 (SEL90M28G). Само 80гр по-тежък от никонския зум (колкото вероятно тежи адаптера), но значително по-качествен. Автофокусен и стабилизиран, с напреднали функции в ръчния режим и много, много остър. И дори се води 'макро' - полезно за някои находки из природата.

Азиатските търговци в eBay (доказано надеждните с висока репутация) го дават за 30-ина процента под официалната цена. Питащият би трябвало да знае [smilie3] Пък наближава и Черен Петък -

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: steeens   
Дата:   24-10-16 13:36

Super-Multi-Coated Takumar 200 mm f/4, дали няма да стане?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-16 13:54

Аз по едно време си взех такъв обектив за безогледалния Самсунг, сега не го ползвам и скоро го пуснах в базара. Нищо специално, но на затворена бленда си е добре. Vivitar 200 3.5 - eдна снимка на 200@ 5.6:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ixnt3383.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ekea7633.JPG


http://www.nonchoiliev.com/wp-content/uploads/2016/01/SAM_2942_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: alex070707   
Дата:   24-10-16 14:17

SEL90 е супер! Ако не те бърка автофокуса и просто ти се пестят пари, вземи Tamron 90mm 2.8 VC, обектива е буквално същия и струва 2 пъти по-малко втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-16 14:24

Вярно си е това за Тамрона Vc, също и за най-новия 90мм, пак с VC. Даже по-стария без стабилизация е достатъчно. Сонито държи богато висока цена, която НЯМА да падне, хич даже.
90-те мм май не са достатъчно.
Снимам редовно отвисоко със 100мм Cosina 3.5, не стига за детайл на 36 или 24Мпикс, колкото и остър да си е.
Canon 200 Fd някой...твърдите някакси ограничават за от високо.
Единствена пречка пред изискванията са размерите, хубаво няма компактно. Зуум, твърдо и др. Всичко остро е голямо. 67-82мм филтри. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-16 14:26

Minolta 70-210/4, т.нар биркен. Позатворен на 5.6 е доста остър, компактен е за ренджа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-16 14:33

На няколко пъти (и в предни постове) се спомена "от високо" - какво ще рече това? От самолет (или друг летателен апарат)? Или от планина към равнина (море, по-ниски планини и пр.)? Любопитно ми е какво се има предвид и как то диктува фокусната дължина? Посоката надолу има ли някакво значение, или е само дистанцията?.. [smilie11]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-16 14:38

Има огромна разлика във високото. Със 50мм и 36/24Мпикс съм изкарвал детайл по-добър като е в самолета, отколкото например ако опна статив, снимам ултрабавно долина, друг връх и т.н и на 100-150мм. Атмосферата е различна има замърсяване на въздуха в ниските слоеве и т.н.
Компактно и яко няма, вече достатъчно проверих. Или ще бъде мазало...Но това е за Некс, дори на 7 май ще го бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-16 14:54

А другият въздух в ниското не е ли част от естествената, дори търсена въздушна перспектива ('сфумато'), която бих предпочел в пейзаж пред клинична рязкост по цлия кадър?

(За геодезически или разузнавателни аерофотоснимки детайлът е важен, но човекът каза 'пейзаж', което си е художествен жанр...)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: realnoncho   
Дата:   24-10-16 15:15

200-300мм е супер за пейзажи, по едно време бях смятал, че половината от моите са с подобни телефото дължини.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте добър теле(зуум) обектив за Sony NEX
Автор: марвес   
Дата:   24-10-16 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »