Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 13:06

300

Амин
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:11

Гледай ти, след като се изяви за пореден пък по грозен начин под такава снимка fraction започнал и тук да ме яде. За който не знае това е предния профил на човека, който беше затрит за такива лирични обяснения като темата "Цомби като катакомби".

Такива коментари като този който остави може да си запазиш към твоите роднини от женски род, щом ти е такова самоуважението.

А за снимката - нарочно пуснах точно тази и в цвят (цялата серия е черно-бяло), защото очаквах реакцията от арт обществото, което върло отхвърля подобни кадри. Чудесно ми се получи [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: iliyanb   
Дата:   27-10-16 14:20

https://www.youtube.com/watch?v=y5-Kg_zcjTA


Някой ако се припознае, да черпи с кебапчета и бира [beer]
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:24

Ми не влизай в Голо тяло тогава. Или снимката е обидна, ама твоя коментар беше красив и изтънчен?! [smilie23]

Това са двойни стандарти за мен и ми харесва като кадъра може да покаже повече от същността на някои съфорумници. Че и цяла тема се насочи в тая посока...
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:28

Публикуваните снимки са напълно съгласувани с модела. Имаше отпаднали по различни причини. Оттам нататък какво ти смяташ за неуважение е нерелевантно с коментара ти, който беше затрит. Защото той беше груб и сексистки.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:32

Извинявам се, че не си пазя тинейджърските ти изхвърляния [smilie23]

П.П. Пусни тогава гола снимка да ти демонстрирам уважението си по същия начин, както ти се опита. От едната страна ми говори за уважение, от другата за цомби. Двоен стандарт.



Публикацията е редактирана (27-10-16 14:49)
 Re: самоуважение
Автор: e-mil   
Дата:   27-10-16 15:14

Автор: catandgoddess
Дата: 27-10-16 11:32
"Аз бих предложил да се забрани постването на чужди снимки без позволение на автора където и да е, дори и в отворения форум на ФФ. И от гледна точка на авторски права..."


Аз пък бих предложил да се забрани коментирането на авторските права от хора, които ги мързи да прочетат закона.

* * *
Автор: catandgoddess
Дата: 27-10-16 11:45
"Да илюстрираш позиция, пък била тя естетическа, със снимка на автор без неговото съгласие дали е законно..."


В случая е законно, защото той не илюстрира някаква абстрактна позиция, а изразява отношение към точно тази творба.

Законът му дава право да използва чужди произведения без разрешение и без заплащане (или цитати от тях, ако са големи) при критика или обзор и при посочване на източника и автора (впрочем по този начин работят "Господари на ефира" вече над 13 години).
Той е посочил автора при това истинското му име, а не прякор - то съвпада с домейна, който е цитирал. И авторът е посочил същия домейн в профила си. Да, става леко объркване от това, че посочва сайт, но темата е за снимки от форума и е ясно, че е взел снимката оттук. Но дори да я беше взел от другия сайт пак нямаше да е нарушение.

Законът му дава право без разрешение и без заплащане да занесе копие от снимката в някой ВУЗ или библиотека и да изнесе лекция за актовата фотография стига да не получава пари за тази лекция. Даже не само тази снимка - може безплатно да вземе 7-8 снимки и да изнесе лекция за творчеството на Нончо Илиев.
Напълно свободно може да го направи тук, доколкото форумът освен галерия е и вид библиотека, в която авторите носят снимки с цел съхранение. И той не излиза със снимката извън форума, а я копира пак тук.

Законът му дава право без разрешение и без заплащане дори да копира снимката и да си я напечата в научно изследване стига да не го продава, а да го ползва за научни или образователни цели.

Всички останали забележки към Nikolas666 нямат отношение към авторското право. Този закон не прави разлика дали коментиращият ползва кръчмарски език или се изразява академично. Ако авторът или моделът се обидят, то това е предмет на съвсем друг закон.

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 16:30

Здрасти, Емиле.

Благодаря за разяснението. Както личи поне от единият ми пост, по скоро питах дали е законно, не твърдях категорично. Оттеглям частта с законността на подобно действие. Остава си другата част, 'естетическата' и моралната.

Иначе потвърждавам, не съм чел закона. Мятам си ги тук като на кефе с приятели [smilie5]

Радвам се, че има и компетентни хора, да поправят грешките[smilie24]

Всъщност, за да не остане само мятане на предположения, има сайтове, в които качването, показването и илюстрирането с чужда снимка без разрешение на автора е забранено( може би вътрешна политика на сайта) и при подобни действия модераторите трият и предупреждават. При повторно се деактивира профил.
Може би тази категоричност ме подведе, че има връзка със законовите положения. Сега като се замисля, остава да е въпрос на етика и принципи. На кой да му хрумне... моя грешка [beer]



Публикацията е редактирана (27-10-16 16:30)
 Re: самоуважение
Автор: Binjo_o   
Дата:   27-10-16 16:58

РеалНончо, уважението и цомбенето не са взаимоизключващи се неща [cool]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   27-10-16 18:51

котко, таман се бех оттеглила с чест от въргала, ма гледам, че живнал с нова сила, та да се включа пак [smilie18] [smilie18] [smilie18]
изобщо хич никак не съм съгласна с твойта теза! всеки има право да обсъжда всичко, качено тук!
"това е ФОРУМ, човече!" - публичен! не е спалнята на някого, не е поверителен разговор. всяка теза може да се илюстрира кой как може и колкото му стигнат силите.

също така всеки може да възприема според собствения си багаж и призма на пречуване.

е, на - аз в зората на темата обясних сичко, щото знаех чудесно кое как ще се развие. ич идея си нямам кой го е прочел, дали го е прочел...но установих, че има бая на хора, дето все едно не са го чели...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

...та така...говорим си...секи на свой глас.
 Re: самоуважение
Автор: Binjo_o   
Дата:   27-10-16 18:55

[cool] [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 20:01

Говорим си

[smilie5]

На моменти ми напомня на ловище. Един луд се намира(мара), да даде тон и изведнъж започват да се мъкнат снимки и да се вика.

Но доколкото знам няма много мари тук, само котки някакви и други потребители [smilie5]

Ай наздраве

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   27-10-16 21:23

па и лудият (мара) съвсем не беше изумен ни от шивачите, ни от царя...а от тълпата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


и друго - ние с тебе моем да сме на 40 различни мнения - не на две. и пак ше се разберем [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-10-16 21:24)
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 21:32

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

На 40 ще успеем ли бе[smilie8]

Трябва да се пробва. Аз към 10 -15 мога да ги докарам по 1 тема. Ще се наложи сериозен напън... или пък вино, а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Редакция - оспамихме хубавата тема, ей



Публикацията е редактирана (27-10-16 21:33)
 Re: самоуважение
Автор: cTpaHHo   
Дата:   27-10-16 21:51

Към настоящия час, 21:49, първата страница от рейтинг Б (така щото не отворих втората) е умопомрачителна, или пък умопомрачена..или пък създадена от умопомрачени.
Има 3 кадъра де що годе хващат окото.
Това е в сайт с над 35 000 автора, според статистиката.
И аз се изказвам само за статистиката.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   27-10-16 22:26

Моля за резюме към темата щото не ща да я чета цялата макар да съм писал в началото [smile]

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 22:31

в резюме - говорим си за фотография [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-10-16 22:31)
 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   27-10-16 23:52

.. за всичко друго стана въпрос но никак за фотография [shtrak]

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-10-16 00:11

Е не е само фотография, но тук-там се промъква и фотографски термин. Някъде преди 2-3 страници ми се видя "композиция"... ма знам ли, може и за влакове да са се карали [smilie5] [smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   28-10-16 00:46

Nikolas666 написа:

> Пейстни го ... [smilie24]
>
> И уважение към хората, не значи
> само към конкретния модел.
>
> Към хората !
> Прочети го пак и се опитай да го
> разбереш.
> Жената не е мръвка.
>

>
> Публикацията е редактирана (27-10-16
> 14:33)
Пейстни го ти ве, готин. Или забрави кво си писал?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie23]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена