Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "пълна", но неработеща li-ion батерия
Автор: cx   
Дата:   13-10-16 05:15

Здравейте,

Става въпрос за батерия за Canon 40D - BP-511. Батерията е заместител, на Duracell, 1400mAh. Не е много стара, допреди известно време е работела.

В момента батерията не работи. Други батерии си бачкат, така че не е от тялото. По-странното е, че зарядното показва, че батерията е 100% пълна и не я зарежда. Мерих напрежението с мултиметър - нормални стойности както и при работещите батерии. Но в апарата няма никакъв заряд, дори за секунда.

Някакви идеи какво може да й има на батерията?

Възможно ли е да е тотално изхабена - но тогава зарядното ще показва ли, че е пълна?

Отговори на това съобщение
 Re: "пълна", но неработеща li-ion батерия
Автор: ld.p.f   
Дата:   13-10-16 10:59

Миналата година имах подобен проблем (нищо не "святкаше" на тялото).
Тогава също мерих с уреда и двете напрежения на 3-те извода бяха подобни на останалите батерии (не съм ги мерил "под товар" дали пада рязко напрежението).
Няколко пъти "разреждах" с автомобилна лампа, така или иначе батерията беше вече отписана но все пак не посмях да дам напълно накъсо и после отново зареждах на най-старото и огромно зарядно.
Не съм мерил до колко се "разреждаше" батерията. Направих 4 или 5 цикъла, не си спомням точно.
Важното е че след последното зареждане батерията си проработи (в интерес на истината не съм пробвал по-рано, може би и след първото е можело пак да работи).
Нямам обяснение за причината, тези стари батерии според мене нямат вграден контролер вътре както сега се изхитриха фирмите и би трябвало да са си "вечни" докато им свърши капацитета.
Имам няколко батерии и няколко зарядни (включително и огромното за 2 батерии) и батериите ги ползвам една по една докато се разредят и после зареждам всичките, получава се на 4-5 месеца).
Т.е. минаха поне 2 цикъла.
Сега обаче имам една "умряла" батерия и не мога да потвърдя че е същата (възможно е да бъде и друга).
Само светва дисплея на апарата и като врътне автофокуса се самоизключва и после се разежда "моментално" за около минута, ясно е че вече няма никакъв капацитет (сега предстоят подобни проблеми със старите акумулатори за леките коли като паднат температурите).
Пожелавам късмет с експериментите, батериите са много сполучливи и ако не проработи, то поне евтино се намира втора ръка (работят по над 10 години, важното било да не се оставят прекалено дълго време напълно разредени според специалистите).

Отговори на това съобщение
 Re: "пълна", но неработеща li-ion батерия
Автор: lamerko   
Дата:   13-10-16 11:38

Сработила е защитата и долната ти граница е изравнена с горната. Може практически нищо да и няма, но може и нещо серозно да не е в ред, а лития си е жива бомба :)

Отговори на това съобщение
 Re: "пълна", но неработеща li-ion батерия
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-10-16 12:30

При батериите заместител,чест проблем е комуникацията с камерата, осъществява се с платка и там вероятно е причината.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »