Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обработка на кадър?
Автор: ares11   
Дата:   12-10-16 09:37

Здравейте, сутринта докато разглеждах снимките на един български фотограф - Макс Буковски ми направи впечатление, че всичките му кадри за не само много остри, но и с изключително ярки цветове. По какъв начин се постига това чрез HSL плъзгачите за определен цвят или си има друг начин на обработка? Оставяме на страна техниката ясно, е че тя е фф и качествени обективи.



1

2

3

4

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: Pavlov   
Дата:   12-10-16 09:44

Макс Буковски във Фейсбук
Направо питай него [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: vkk1   
Дата:   12-10-16 09:45

Този тип обработка и мене много ме кефи, преди време и аз пуснах подобна тема и отговор не получих, дано тук се развие.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: ares11   
Дата:   12-10-16 09:46

Благодаря Ви за включването @Pavlov, но не смятам, че ще отговори изобщо на подобен тип съобщение [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-10-16 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: elixx   
Дата:   12-10-16 11:13

Виж какво прави този.https://www.youtube.com/watch?v=PZFDN-TG810



Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: Pavlov   
Дата:   12-10-16 11:14

Не знам защо мислиш така, но ... Както и да е.
Аз мога да дам само предположения. Не виждам нищо повече от това, което си описал - фулфрейм с добър обектив, и умела обработка с плъзгачите в (примерно) ACR/Lightroom, с доста изсветляване на сенките.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-10-16 11:33

Значи ако не е ФФ не става така ли :) Няма значение техниката с която е снимано втората снимка на момичетата където са може всяка смотана кропка с най смотания 50мм обектив на 1,8 да се направи .Тука няма кой знае кви приоми ,нормалните и "модерни" за днешно време венитиране малко шарп и контраст и засилване малко на цветовете от лайтрум плъзгачите дърпаш зеленото и то се сменя .

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: vkk1   
Дата:   12-10-16 11:54

позволете да не се съглася, но в ЛР с плъзгачите това не може да се постигне [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: ares11   
Дата:   12-10-16 12:11

И аз съм съгласен с мнението на колегата @vkk1 защото съм опитвал и нещо не ми се получава имам никон д7100 50 1.8д 35 1.8г 85 1.8г

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: horrible   
Дата:   12-10-16 12:33

Добре де... аз имам подобна заигравка с плъзгачите и ето това е резултата разбирасе резолюцията е свалена много

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/13603231_589044681254949_248216271847380643_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-10-16 12:42

И аз имам самолет ама нещо не мога да го карам .Разберете в случая техниката не е от кой знае какво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-16 12:53

Работа с леъри и четки във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: vkk1   
Дата:   12-10-16 13:15

IshootPeople, да, това е най-лесно да се каже.
В ЛР това не може да се постигне и съм убеден в думите си.
Ако искате, да изнамерим един подобен raw и да видим дали някой ще го направи същото в ЛР?
За мен това е заигравка с Фотошоп, най-близко, което съм постигал "автоматизирано" е с флорабела. Те имат подобни.
За техниката съм съгласен, че не е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: obscureman   
Дата:   12-10-16 13:15

Питайте наистина човека, не виждам причина да не отговори...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-10-16 13:52

Лайтрума е доста силен ако го познавате добре

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: vkk1   
Дата:   12-10-16 13:57

За цялото си съществуване в този форум, аз съм си позволил да питам на ЛС двама души.
Първият път ми беше отговорено - ами не помня, правих там нещо, ама какво беше ...
Вторият път ми казаха - ами отвори си тема и питай.
Дано човека, за който иде рече, е по свестен, моите не бяха.
Не че и някой ми е длъжен нещо да ми казва ... но аз така не бих отговорил.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: roumen6   
Дата:   12-10-16 15:00

ех! ако можеше да се отговори в едно изречение как да се постигне дадена визия, дали щеше да има нужда от обучение?

повърхностното описване на даден процес, поражда у неподготвения слушател нови въпроси. и така!

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: KiIIeR   
Дата:   12-10-16 15:33

здравейте, аз съм въпросния човек..:)

Снимката в училището е заснета на естествена светлина. Обектива е 16-35 2.8 II canon. Тялото е Канон 5д марк 3 (това според мен няма значение) мога да докажа! :)

Бленда 2.8 - исо 1000 - скорост не помня. Няма, кой знае каква обработка - основно лайтрум игра с плъзгачите.. Точна рецепта не мога да кажа, всяка снимка си я обработвам, както я виждам на екрана..

По принцип не харесвам изкуствената светлина и се старая, където мога да снимам без светкавици..

За фейсбук си пише как трябва да се качват за да не губят качество. Има лек шарп .. и нищо повече.

[beer]

за другите снимки - твърди обективи от Л серията на Канон.
Има и друго, важно е все пак да има хубав файл изначално за обработка..

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: vkk1   
Дата:   12-10-16 15:45

Уау! Не очаквах такова включване! Поздравления от мен, имало и нормални хора тука ....



Публикацията е редактирана (12-10-16 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-16 15:48

Колеги, ама вие сериозно ли харесвате тези прегорели цветове ? Вземате да ме отчайвате :)



Публикацията е редактирана (12-10-16 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: KiIIeR   
Дата:   12-10-16 16:12

о да :) много се харесват iasen2, че чак цяло лято нямах свободен ден без снимки:) ... на вкус и цвет товарищей нет..

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: horrible   
Дата:   12-10-16 16:16

KiIIeR айде кажи на колегите тогава, как ги докарвате толкова Убави! :)



Публикацията е редактирана (12-10-16 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: bestlap   
Дата:   12-10-16 16:33

KiIIeR ще се радвам много поне на 1 кадър ако споделите какви намеси сте правил [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на кадър?
Автор: petrov88   
Дата:   12-10-16 16:37

Единствено имам някакви резерви към серията с коня, но и там има попадния. Останалите снимки са страхотни, а тази с училището е ... БРАВО
Колкото до останалото, темата започва да се препокрива с темата за онова момче, което снима по баровете.
Ще го кажа накратко пак: Не, че нещо ама някак си не отива на снимки от различни весели събития да им докараш някакво мъртвешко и вяло тониране. Хубаво наситените цветове (но и хубаво направени) единствено могат допълнително да наситят дадания кадър с живот

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »