Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малиии
Автор: Lycan   
Дата:   06-10-16 15:22

http://m.blitz.bg/news/article/450783

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-16 15:29

Може би е по-добре така, вместо да има цялостна забрана. Ако стане и международен документ - ще е още по-чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-16 15:31

Крайно време беше[smilie24]!


Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: picklenose   
Дата:   06-10-16 15:42

Защо изобщо четете подобни сайтове не знам ? :)

Рано или късно ще има регулация относно къде и с какво може да се лети, но книжки.... :)HTML написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: roburt48   
Дата:   06-10-16 16:21

Още един въпрос, който пропуснах.. колко дни (нощувки) е обикновено ?

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Lycan   
Дата:   06-10-16 18:49

0

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: pdimitrov   
Дата:   06-10-16 20:50

В Австрия трябва да имаш лиценз на пилот или да минеш курс за изучаване на тукашните закони. Отделно има няколко класа според гъстотата на населението.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: baraba   
Дата:   07-10-16 05:45

кво ми дреме австрия, във африка пък може си летиш навсякъде , даже мога да кацам на пирамидата на тутанкамон

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Frenchev   
Дата:   07-10-16 09:38

Кое колко нощувки е, курса ли? Не мисля, че е задължително да нощуваш там. То още не е сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: levileo   
Дата:   07-10-16 09:53

Ами нормално е за нещо което може да падне от голяма височина върху главата на друг да искат документ. В такъв случай можеби ще искат дрона да се вписва някъде със сериен номер на името на някой - при инцидент да си носи съответна отговорност. Както е с МПС-тата и оръжията...
В България на хартия гледат да докарат всичко ама практиката ни е хаос...



Публикацията е редактирана (07-10-16 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Frenchev   
Дата:   07-10-16 10:56

В Германия има разрешителни, които са различни във всяка провинция. В Бавария важи две години и струва 120 Евро. В Баден Вюртемберг струва 75 евро и е еднократно. Отделно от това е задължителна гражданска на дрона. Аз плащам ако не се лъжа 180 евро на дрон годишно.

Друг е факта, че разрешителните са така направени, че на практика всеки път престъпвам поне няколко правила като летя.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: colorphoto   
Дата:   07-10-16 14:17

Ми германци - всичко по правила - с тях не бих могъл да живея.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: levileo   
Дата:   07-10-16 16:37

Напротив, белите държави си имат фиксирани правила за почти всичко и съответно си ги спазват. Следи се за спазването им, глобите са големи.
Затова си имат и стандарт, тук все гледаме да минем метър и дереджето е такова..., но това е дълбока тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Frenchev   
Дата:   07-10-16 17:42

Levileo и това си има минуси. Ако спазвам всички правила буквално не мога да си върша работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   07-10-16 18:14

Така трябва. Ако на 1 Юни някой келеш се изсуне и глобне един дрон със засилка в тълпата с деца, кой ще поеме отговорност?



Публикацията е редактирана (07-10-16 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Frenchev   
Дата:   07-10-16 18:32

Аз определено съм за регулация и закони. Освен това гражданската за дрон трябва да е задължителна както е тук в Германия.

Аз имам предвид безумни правила като това, че трябва да имам разрешение от собственика на мястото от което излитам и съответно нямам право да пресичам улици. Тоест ако трябва да снимам имот в града, мога да излетя от него и да го сниман само директно отгоре. Не мога да пресека улицата за да снимам имота странично. Тоест в града където има улици навсякъде аз имам право само да движа дрона нагоре и надолу, но не настрани.

Това е само един от примерите, които имам предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: baraba   
Дата:   10-10-16 02:39

ся за германия и австиря разбрахме, давайте за латинска америка, нали сме побратими с тях там как е че ми е важно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: Frenchev   
Дата:   10-10-16 08:37

за латинска америка не знам, но ми е интересно ако някой може да сподели как е в Испания, че скоро май ще летя там и идея нямам как е с регулациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: baraba   
Дата:   10-10-16 15:53

летиш и толкова, ако те хванат,кажи че си сириец-бежанец, и препечелваш за храна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: marrio31   
Дата:   10-10-16 17:40

На мен ми е интересно това само за мултикоптерите ли ще е,щото има още доста други летящи машини и те са доста опасни,големите хеликоптери примерно,големи самолети също.

Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: baraba   
Дата:   11-10-16 01:34



този закон ще е като порта в полето, които хванат ще го тарашат


http://1.bp.blogspot.com/-bQPpQi1gmow/U-C6_iYeMCI/AAAAAAAABC8/B_VL3N0mJ1M/s1600/vrata.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Малиии
Автор: alek200   
Дата:   11-10-16 15:02

А и също така бях, чел в друга статия, че ако случайно стане ПТП ще трябва задължително да се попълва двустранен протокол, а ако има и не разбирателство между шофьора на дрона и на пешеходеца ще се вика кат и ще се отнема книжката и т.н.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »