Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой запознат с обективите на Никон
Автор: Omnia   
Дата:   04-10-16 01:14

След дълги размисли реших, че ще взимам Никон Д810 + 2 обектива. Първоначално се бях спрял на Сигма 35/1.4 арт + Никкор 85/1.4

Не обичам картинката от варио обективите, ще снимам предимно портрети. Разгледах доста ревюта на Никкор 58/1.4 и ако трябва да съм честен доста ми хареса, но ако взема него не виждам смисъл да взимам нито 85 нито 35, поради простата причина, че е между двата. Ясно ми е сега, че ще кажете и 35ца си трябва и 50/58, и 85, 135, и т.н :)) То ако има едно лесно човек да си ги вземе всичките, но първоначално искам два с които да стартирам, много ще ме улесните ако ми кажете + и - на трите обектива, сигмата 35/1.4, никкор 58/1.4 и никкор 85/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: io_bs   
Дата:   04-10-16 01:55

Според мен първо трябва да си изясниш кои фокусни дължини искаш и/или са ти полезни. Щото 200мм ф/2 и той дава хубава картинка, ама за групови снимки в цял ръст (например) не е най-удачният избор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: lamerko   
Дата:   04-10-16 02:28

200/2 ще е със самоходна количка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: victory13   
Дата:   04-10-16 09:15

Мнооого зависи от предпочитаните дължини... Може да се снима и с един обектив, но за "система" трябват повече.
Изборът: 24/35 + 85, или 50 + 105/135 е труден, но прави система. Предимството на втората комбинация е, че след време с +24мм става завършена система [shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: demiman   
Дата:   04-10-16 10:14

Никой запознат не може да ти каже с какво да снимаш ТИ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: da.fo   
Дата:   04-10-16 10:31

Първо си вземаш 85/1,4 и после ще разбереш покрай него какво да надградиш, защото този обектив за портрети е с най търсената дължина.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: kartinkata   
Дата:   04-10-16 11:23

Сигма 85 1.4 ART е вече вакт!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: george_todoroff   
Дата:   04-10-16 12:15

Аз снимам предимно портрети и ползвам 85/1.4 D и Sigma 35 Art на D800e. Честно казано на мен ми вършат чудесна работа. И 50ка палачинка имам, ръчна, която ползвам обаче рядко и предимно като искам да пощъкам само с един обектив на камерата. Става доста компактна комбинация [smile] Сигмата от друга страна е с доста универсален обхват ако мога така да се изразя [smile] 85цата е ясна. Цялата работа обаче си е до човек верно. Ти трябва да прецениш кое ще ти върши най-добра работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: dekov   
Дата:   04-10-16 17:15

Започваш с 50 (58)мм. и 85мм. широкоъгълния е най-малко за портрети.
Много майстори са работили само с нормален (50мм)и са оставили шедьоври.



Публикацията е редактирана (04-10-16 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: uzsree   
Дата:   04-10-16 18:12

Преди да си взимаш Сигми разни, по добре първо 85/1.4 D
Може да е стар, но фокуса е точен и има нещо специално във визията. Само заради него не си взимам 135/2 . Всеки път ще е драма КОЙ да завинтя. Сега е лесно [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   04-10-16 18:21

D810+ Sigma 24-35/2, Nikkor 85/1.4D=[smitten]
D810+ Sigma 20-40/2.8, Nikkor 85/1.4D=[smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten]

Пропускам 85/1.4G, макар че е доста добро стъкло. Всичко зависи от $$$. Началната идея за 35/1.4 Арт и 85/1.4(G предполагам) е най-силната, въпреки всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: MarinY   
Дата:   04-10-16 18:41

Чудесни съвети и какъвто и да е изборът, той няма да донесе съществени разлики в резултата. Твърде много се разчита на техниката.
По-важно за портрет е светлината и моментът на "открехване", към душата на модела или убедителноста на желаното излъчване.
[shtrak] и [beer]



Публикацията е редактирана (04-10-16 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: gbrain   
Дата:   04-10-16 18:59

Абсолютно [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-10-16 19:16

Всичко е важно за портрета [smile] техниката, светлината, модела, ретуша, идеята, всичко без изключение е важно!!!

Аз съм за 35 и 85 :). Но разбира се това е въпрос на лично виждане на всеки автор. Това е изкуство и като такова трябва да показва личното виждане на твореца. Иначе се превръща в щракане от щракач.

35 1.4 арта е най-добрата 35ца правена до момента за парите си. Някои хора са недоволни от нея, други са много доволни... на мен много ми хареса. В процес съм на пробване на различни бройки, за да си изградя лично впечатление, но до тук мога да кажа - страхотен обектив. Алтернативата от никон е прекалено мека на 1.4 за моя вкус(ако беше по-евтина щеше да ми допада повече ама... за тия пари можеше да е по-добра на 1.4)

85 1.4 вариантите са три, сигмата е най-евтина и в никой случай не е слаба. Излезе и арт версия, но ще е по-скъпа и огромна. Скоро ли ще тръгне в продажба не съм гледал. Никонските са два D и G, като последния е по-съвършен като картинка, първия е по-несъвършен и все пак много интересен. Това са обективи за боке и като такива всеки чисто събективно си ги оценява заради различния вкус. Ако АФ не е задължителен аз харесвам милвус 85 1.4 цайса. Сякаш най-много ми допадна, но го пробвах на А7 сони и там фокуса е много по-лесен спрямо ДСЛР.

ПС само да добавя понеже 35мм не бил нормален обектив :). 35мм е много по-близо до средноформатния 80мм от 50ката заради пропорцията на кадъра при 35мм камерите. Аз лично го намирам за много по-добър вариант, когато си поставям въпроса кой един обектив да сложа на тялото.



Публикацията е редактирана (04-10-16 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: hose   
Дата:   05-10-16 23:03


http://www.hdewcameras.co.uk/ekmps/shops/hdewcameras/images/nikon-af-dc-nikkor-105mm-f-2d-3002-p.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: Omnia   
Дата:   06-10-16 01:20

Много благодаря на всички включили се в темата, като цяло се спирам на сигмата 35 и ще гледам тия дни ревюта от двете 85ци, за да преценя кое боке ми допада повече.. :)))) Евентуално ще надграждам след време с 135ца, любимо фокусно разстояние от времето като снимах с канон :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: io_bs   
Дата:   06-10-16 11:02

Тогава започни отначало със 135, щом ти е любима дължина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-16 12:32

105/2 DC+35/1.4 Art Sigma, това май ще пасне най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: colorphoto   
Дата:   06-10-16 22:58

На мен лично 85мм на ФФ не ми стигат.

35мм пък не са ми доволно широки.

Бих ползвал 28мм + 135мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-10-16 00:32

При всички положения, ако сега стартирах с тяло и твърди (спомням си злочетата участ, която те беше сполетяла), щях да взем фф + 35/1.4 арт и 85-ца, за която ми стигне бюджета...Подозирам, че в моя случай щях да се целя към новата арт или старата сигма. Късмет и с калибрирането! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: Omnia   
Дата:   07-10-16 22:21

Някой може ли да пусне некви роу-ове от Никкор 85/1.4 и 135/2 :))

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат с обективите на Никон
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-10-16 23:39

Аз имам 35 арт и 85 никонския обаче на 1.8 и това са ми двата обектива който основно ползвам! 35 арт найстина е супер стъкло и си струва! Отделно имам и никонския 20 1.8 който ползвам по някога за групови кадри , а и пейзажите са ми слабост, ползвам ги на Д750. За сватби, портрети, семейни сесии и подобни събития комбинацията е много добра,а ако е на две тела ще и още по добре! Аз от доста време искам 85 1.4 но за сега имам други приоритети! Виж и новата сигма 85 арт, тя е доста чакан обектив и съдейки по 35 арт се надявам да е уоу! Успех



Публикацията е редактирана (07-10-16 23:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »