Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: Omnia   
Дата:   24-09-16 14:42

От скоро се интересувам от този жанр. До колкото чета и разбирам, трябва да имаш желязно търпение и нерви и много добри умения!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   24-09-16 14:46

+голяма и бърза карта памет +голям обектив [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: jigsaw   
Дата:   24-09-16 15:03

+ тяло с много качествен АФ

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: Omnia   
Дата:   24-09-16 15:16

+ локация и свободно време! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: kvakioh   
Дата:   24-09-16 15:43

+ още куп допълнително оборудване.
ПРеди 3 години ходих на 2-3 събития природни с някакъв 400мм, който ме накара да се засрамя.
В Англия съм забелязал, че доста са любопитни животинките и дори сред природата идват прекалено близо самички. В България малко ми се струват по-наплашени или по-скоро повече трябва да се търсят.
Eто пример на 400мм с кроп, не претендирам за качество или одобрение.

http://store.picbg.net/pubpic/6E/EE/6a7e2b178a426eee.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: VladX   
Дата:   24-09-16 16:14

Уменията ги натрупваш с времето и (или) с някой познат, който практикува този тип фотография с повечко опит и ще ти обясни това или онова.
По принцип това е самотно хоби и някой да се наеме да те учи не е много вероятно. Но много зависи и от човека! Аз лично не обичам да снимам сам. Предпочитам да съм с някой друг човек. От ското снимам и астро фотография. Отиваме 4-5 човека посред нощ някъде далеч от големи градове и светлини. Страшен купон е. Говорим си на висок глас, бъзикаме се, смеем се, пием по нещо и така [beer] Но wildlife фотографията не е това. Там си самотен и не мърдаш. не издаваш никакви звуци.
Другото което е трябва да имаш свободно време и да можеш да си го планираш от рано. Това пак е индивидуално. Работата ми е такава че между 2-4 седмици преди снимането трябва да го знам за да си уредя почивка.
Другото е че ти трябва и финанси за това - пари за път/гориво, пари да пренущуваш в някой хотел/мотел (зависи къде отиваш да снимаш).
Добре е и да имаш и подходящ автомобил. На мен това ми е проблем. Имам кола, която е само за асфалт и не е добра идея точно тази кола да я остава някъде извън пътя на сред пущинака за ден два, докато снимам.
Другото е екипировката! В някои случаи няма да ти трябва, например ако снимаш от добре изолирано укритие, но в други случаи ще ти е задължителна, ако ще снимаш на сред природата.
Имам ей такова пончо , което върши чудесна работа. Неопренов гарнизонен за риболов , за да не се измокря ако ще влизам във водата, а и пази от студ известно време. Камуфлажна мрежа
за да покриеш обектива, апарата, дори себе си и др.
Другите неща са ти ги каразли вече колеготе по-горе :)
Поздрави и успех!



Публикацията е редактирана (24-09-16 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: Антивик   
Дата:   25-09-16 09:21

Бая е от значение и место живеенето. За мен си е добре, че балкана и дивотиите започват амен-амен от градските паркове, па и има налични няколко резервата....
Но като за начало и тренировка може да се почне и от градските паркове/хеле ако има малко по-диви и неподдържани[smilie3] /. Тогава снимането може да се съчетае с разходка и дебнене в някой забутан пущинак само с камуфлажно облекло.
За хубавия апарат и стъклария са го казали/изпитано на собствен гръб/.
И друго де требе да се научи е живота, навиците и местообитанията на обектите, гадинките били там мъхнати или пернати...
А ако ще се задълбава вече сериозно, тогава си трябват сериозните мурафети, разните там пончота, укрития...., а че и хранилки и много дневно и нощно дебнене. Та даже някои стигат и до стригане и изрязване на растителност, клонаци, тръстики и папурляци за да си разкрият обектите за снимане, били там гнезда и малки пилета и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли много WILD фотографи? :)
Автор: hose   
Дата:   25-09-16 12:40

много..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »