Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нощни снимки - симулация
Автор: PIXEL5   
Дата:   11-09-16 14:36

Колеги, пускам тая тема с молба за съдействие и с надеждата че няма да я разводним.
В общи линии касае следното: налага се да снимам в гори, като повечето от местата не могат да бъдат достигнати с автомобил. Сега същественото - снимките трябва да са нощни. Сами разбирате че бих искал да сведа неудобството до минимум - както за модели, така и по отношение на техниката.
молбата ми : - споделете вашите виждания и предложения ако имате такива, относно възможността, фотосесията да се извърши през деня като се симулират нощни снимки.
Бих оценил и примерни кадри, които да можем да коментираме.
За да съм напълно ясен - интересува ме само техническата страна на нещата. Предварително благодарности на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: quazimodo   
Дата:   11-09-16 15:47

Високоскоростна синхронизация е твоето решение, но с кадри не разполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-09-16 17:10

"Ден за нощ" е похват, който често се използва в киното - в новия "Mad Max", например. Не ми се е случвало да го използвам при фотографии, така че не мога да дам собствени примерни кадри.
Няколко принципни положения:
- Ако трябва да снимате посред бял ден при слънчево време, използвайте слънцето за контра (задно осветление) и не включвайте небе в композицията.
- Небето - ако наистина се налага да го включите в композицията - трябва да е най-много два стопа по-ярко от основния обект.
- Най-добри резултати се получават по време на "golden hour". Тогава можете да използвате слънцето за предно/странично осветление и да включите небе в композицията.
- Използвайте добър поляризационен филтър.
- Смислени практически съвети за обработката можете да прочетете ТУК .
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: quazimodo   
Дата:   11-09-16 17:31

На похвата му се вика "американска нощ" като филма наТрюфо[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: Boio   
Дата:   11-09-16 17:42

Колега,
Виж дали това няма да ти е от полза:
Линк

Не съм го пробвал, но други неща от същата поредица и същия автор са ми били много полезни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: graf_rayski   
Дата:   11-09-16 20:53

Задължително ти трябва осветление. Най-добре генератор с две импулсни глави. Може да използваш и малки светкавици по-удобни и по-леки са за пренасяне. Все пак в гората осветеността е доста по-ниска от колкото на открито слънчево място.
За да създадеш илюзия за нощ слагаш оранжев крос филтър който прави светлината с цветна температура 3200К. Коригираш белия баланс на същата цветна температура. В резултат всичко осветено от естествената дневна светлина ще започне да синее и ще подсили илюзията за нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: graf_rayski   
Дата:   11-09-16 20:57

Ето ти пример:


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/11289621_10152767116081986_810823227694391421_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: graf_rayski   
Дата:   11-09-16 21:00

Може да използваш гридове които да не позволяват светлината да попадне на неправилните обекти. Както и да осветиш всичко което желаеш. За фона избягвай топлите цветове.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11150940_10152716837071986_2406786540783724094_n.jpg?o...

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: PIXEL5   
Дата:   12-09-16 09:05

Сърдечно благодаря. ще експериментирам преди да започна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: picklenose   
Дата:   12-09-16 09:18

Приятно съм изненадан, че на колегата му се дадоха само адекватни съвети и нямаше нито един хейтърски или безсмислен пост. Мисля да поостана още малко в този форум :)

Аз също смятам да поснимам с тези похвати, благодаря !

Успешна седмица!

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: deadlirics   
Дата:   12-09-16 12:47

"Американската нощ" се постига с две хитринки. Мощен НД филтър и мощно осветление. Осветяваш само обекта който заснемаш. До колко искаш да разработиш гората и храсталака зависи само от теб, там си играеш със скорост и бленда. Моя спомен е че се снима на възможно най-ниско исо.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: StraightEse   
Дата:   12-09-16 13:02

https://www.youtube.com/watch?v=aGsQxXUEvc4

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: graf_rayski   
Дата:   12-09-16 22:10

Без мощно осветление няма да минеш, особено ако гората е рядка и светла. НД филтъра ти намаля осветеността на цялата сцена, а в случая е нужно да отделиш модела от околната сцена.

Наистина е чудно, че някой от великите майстори не се разписа да ти каже, че трябва сам да се научиш или да си платиш за тези знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: t.marev   
Дата:   12-09-16 23:09

Графе, ами тя тази булка, като че пред фототапет си я снимал.....Хич не ми мяса като на нощна снимка.


Колкото до Великите Майстори - правилно си мълчат, щото знаят, че с трици маймуни не се ловят, тоест с едно филтърче и две ламБи нЕма да се получат нещата, та затова....

Сега по темата. Ако трябва наистина да си в ТЕЗИ гори и ако трябва НАИСТИНА да са нощни снимки, направи си ги нощни! Неудобствата са за това, за да ги преодоляваш. Питаш ли ги сватбарите с какви неудобства се сблъскват, ама не са тръгнали да имитират сватби, нали! Неудобствата да имитираш нощни снимки, при това със съмнителен резултат, ще са по-големи от неудобствата на реалните нощни снимки, вЕрвай ми!
Предполагам, че знаеш как се правят нощни снимки, ако не - пусни отделна тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: graf_rayski   
Дата:   13-09-16 11:33

t.marev споделям скромния си опит, ако можеш направи го и ти. Фона е доста равен, защото беше мрачно и облачно. Но ще се радвам да илюстрираш как се прави и къде греша. Ако не можеш със собствен опит с кадри на други автори.
Аз поне така разбирам форума като място за сътрудничество и размяна на опит и идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки - симулация
Автор: t.marev   
Дата:   13-09-16 17:21

graf_rayski написа:

> t.marev споделям скромния си опит,
> ако можеш направи го и ти.
>


Графе, не се впрягай де - закачка![cool]

Исках да обърна вниманието на аудиторията, върху факта, че имитацията е трудна работа и често безмислена. Или ако щеш непосилна за повечето от нас, свързана с техника, организация, разходи и други безалкохолни.
По повод булката, ако си беше изчакал да залезе слънцето и си я беше щракнал като нощна снимка - всичко щеше да си е наред.....за разлика от сега.

Скромният ми опит в такива имитации е дал такива резултати които недвусмислено са попаднали в кошчето. Изключение правят разни постановки в близки до средни планове в почти студийна обстановка, които обаче не акцентират върху нощта, а тя присъства само като допълнително внушение.

Не искам да преча на никого да открие топлата вода.....

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »