Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За подредбата и съхранението на снимки
Автор: gogo359   
Дата:   15-08-16 15:00

Здравейте,

Търсих назад във форума, но не попаднах на изчерпателна тема относно съхранението и архивирането на снимките.

Любопитно ми е вие каква система използвате за сортиране. Преименувате ли оригиналните имена и ако да как, как разделяте снимки по папки, съхранявате ли обработените снимки и къде (при RAW файловете или в отделни папки), в какъв формат съхранявате обработените кадри (PSD, TIFF. JPEG). Пишете ли на всяка снимка ключови думи и тагове. Използвате ли софтуер или го правите ръчно. Общо взето каквото се сетите за полезно по горната тема.

Предполагам, че ще е интересно и на други участници във форума.

Относно използването на носители за съхранение - струва ми се, че има доста писано по темата, а и това по - скоро е лично решение или избор.

Надявам се да стана ползотворна дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   15-08-16 15:33

Папки по година и месец от типа 2016_08.
Вътре в тези папки, ако имам снимки, които могат да се разделят по специфично нещо(събитие, пътуване и др.) - още папки. Останалото общо. Ако снимаш повече ще е трудно да ходиш и да пишеш тагове и ключови думи навсякъде.

Обработените снимки са с името на файла и "_", малките избрани снимки(за уеб) са на отделно място и по тях може да се ориентирам кога се е случило и лесно да намеря останалите снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 15:50

Събирам по дисковете и отделям по някоя вечер за отсяване - голяма част от кадрите отиват в коша, а останалите се сортират в папки по имена и дати. След това отделям някоя друга вечер и ги записвам на M-DISC-ове. Общо взето - това е...

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: m.djorov   
Дата:   15-08-16 17:36

dvd m-disk - 7лв, bluray - 10лв. за х5 повече информация. Предложете читава писачка, която да може да записва блурей м-дискове.
Иначе аз за момента плащам на гугъл по 2-3 долара за 100гб място в Google drive. Но като го напълня или ще отида при Амазон, че там за 5$ са неограничено или ще мисля нещо друго. Може изцяло да мина на варианта с дисковете в къщи.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 17:45

ползвам ЛГ записвачка
нямам идея за модела ама преди година бе най-добрата

подредбата ми е в лайтрум и аперчър (второто само за превюта)

установил съм че е добре сам да си намериш начин вместо да се съобразяваш с чужди идеи

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: Антивик   
Дата:   15-08-16 18:18

Общо взето без система, само първо добро чистене на ненужното, сортиране и най-много година и дата на дисковете, може и по някоя подсказка за по-характерни ситуации, че да се сята човек за какво иде реч, като види диска.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 18:25

Ползвам LG BE14NU40, която май я водят за най-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 18:33

начи и аз ползвам такава кат гледам снимките в нета

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 18:35

помня кава мъка бе да я подкарам на мак а се оказа че причината била в мен...
търся аз драйвери като луд (щот идва с драйвери за боза) целия нет няма драйвери

накрая след два часа ровене викам майната му закачам я на макчито отварям тостера и той пита: ЛГ то ли шъм ползвъм... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 18:41

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: smilen_k   
Дата:   15-08-16 18:45

А някой ползва ли Flickr?
Дават 1 TB безплатно,но незнам дали се качват в пълната резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-08-16 18:47

В пълна...

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 18:50

аз ползвам амазон драйва платен

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: Dalt   
Дата:   16-08-16 08:20

Ползвам Apple Aperture (Adobe Lightroom му е пълен аналог) за библиотека и базов редактор. Снимките подреждам по събития.

Готови jpeg файлове качвам в Google Drive.

Отговори на това съобщение
 Re: За подредбата и съхранението на снимки
Автор: BXMarkov   
Дата:   16-08-16 09:47

Не ползвам за съхранение облачни или Drive услуги, освен за галерии, които да споделям. Съхранявам на дискове външни и оптически носители. Всичко важно за мен печатам на хартия или правя на фото-книги и в библиотеката на сянка. Смятам че това е сигурен начин(изключвам бедствия) да остане за поколенията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »