Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: itilien   
Дата:   14-08-16 15:13

Здравейте,
може ли някой, който има лични впечатления от комбинацията YN-622N-TX и YN-622N приемници, да сподели как се представят?

Интересува ме за канонска система основно - искам да контролирам чрез предавателя 2-3 светкавици в Е-TTL режим. Има ли някакви съществени проблеми или недостатъци системата и струва ли си, сравнена с по-скъпи алтернативи, като Phottix Odin II?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: alex070707   
Дата:   14-08-16 16:52

С приемниците нямам опит, но ползвам предавателя и светкавица YN685, нямам оплаквания от предавателя, върши си работата идеално, четох преди по разни западни форуми за проблеми с обхвата, но на открито до към 30м не съм имал проблем, на закрито на повече от 10м не съм се отдалечавал.
E-TTL не ползвам, но предполагам зависи повече от самата светкавица, която ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: virosh   
Дата:   14-08-16 17:36

Имам никонските и мога да кажа че са чудесни. Контролираш всичко през предавателя без да се налага да ходиш до светкавицата за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-16 18:47

Мда, имам канонските версии. Трансмитера е много удобен и всичко си бачка на 100%. Сега като се замисля - и аз не съм ги тествам на твърде дълги разстояния...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: itilien   
Дата:   14-08-16 22:33

Тука имам два YN-622C - единия го слагам на 6д, на другия закачам 430EXII. Пускам на ЕТТЛ и почвам да снимам - щракам щракам и през повечето време всичко е наред. Обаче от време на време се случва светкавицата да изплющи на пълна мощност. По-често само веднъж, но понякога и повече от веднъж. И се чудя дали може да е от йонгнуотата. Затова рекох да питам дали сте имали някакви ядове, щото се чудя дали да взема и въпросния трасмитер, или да сменя направо с нещо от по-висок клас.



Публикацията е редактирана (15-08-16 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 00:49

Че тоя ЕТТЛ на Никоня зацепва ли с Канон? За Канон "правилните" джаджи са с буквичката "c" - YN622C и YN622C-TX... не че не си бачкат и на други системи, но например с Фуджи няма как да се работи на автоматик. Така или иначе си ги ползвам на ръчния де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622N-TX
Автор: itilien   
Дата:   15-08-16 00:57

Моя грешка, просто съм копирал името от нейде, дето е било писано за никон... моите са с 'C' естествено :) Оправих ги по-горе...



Публикацията е редактирана (15-08-16 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 01:06

Ем... колкото за ТТЛ-а - нормално е да се бърка меренето, ако има "шарен" фон...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: itilien   
Дата:   15-08-16 10:14

Теста е с едно и също в кадъра - масата, с една бутилка на нея, отзад перде, от около метър и половина. Светкавицата е насочена по-скоро към тавана. Като светне на пълна мощност кадърът става напълно преекспониран - чисто бял.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: t.marev   
Дата:   15-08-16 11:26

itilien написа:

> Светкавицата е насочена
> по-скоро към тавана.

Ей тук е ключът от бараката. Ако нацелва някой ъгъл, светлината не може да се върне обратно и да напълни фотоклетката, тогава светкавицата плющи на пълна мощност за да навакса. Проследимислено посоката на лъча, виж този фон да не му пречи нещо или мръдни леко светкавицата на някъде където има сигурно отражение. Имал съм подобни случаи.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: virosh   
Дата:   15-08-16 12:05

А защо просто не ползваш М вместо TTL? Всичко се настройва за няколко минути и после имаш сигурна повтаряемост на светлината.[shtrak]

Забелязал съм че в някои случай TTL-а доста се шашка. Това е и причината да не го ползвам докато снимам, освен ако поради някаква причина не ми трябва HSS.



Публикацията е редактирана (15-08-16 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: alex070707   
Дата:   15-08-16 12:17

@melkor Какво общо има TTL с HSS? Аз ползвам HSS почти всеки път, когато ползвам светкавицата ми и никога не ползвам TTL.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-16 12:19

Баси... аз за 2 години така и не ми се е наложило да ползвам HSS - дори реално не знам дали бачка коректно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: virosh   
Дата:   15-08-16 13:26

@alex070707, не съм тествал дали HSS работи при Manual режим. Винаги когато ми е трябвало съм го ползвал под TTL. Може и да греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: alex070707   
Дата:   15-08-16 13:36

Работи си идеално при manual! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: iavorianev   
Дата:   15-08-16 14:30

Аз съм с никонските синхронизатори,работят коректно,ТТЛа го ползвах първите 3 пъти и прецених че повече ми пречи отколкото помага. Като минус мога да посоча че понякога (2 пъти за една година) след като съм ги разположил на тялото и на светката,тялото снима,но светкавицата не светва и тогава рестартирам и всичко е 6. За разстояния не съм ги пробвал,май на далечното е било 15тина метра с пряка видимост

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: burningice   
Дата:   15-08-16 17:22

Канонските се представят много добре с нови батерии. Ползвам предимно HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: itilien   
Дата:   15-08-16 17:27

iavorianev - колко често снимаш и какво точно? Щото и при мен се случва да не светнат, ама и без рестарт се оправя.

burningice - как влияе състоянието на батериите на работата?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: burningice   
Дата:   15-08-16 18:01

Непредсказуемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за YongNuo YN-622C-TX
Автор: iavorianev   
Дата:   16-08-16 09:20

Снимам предимно портрет, може би са на 3-4000 кадъра, тоест не са ползвани много. Не съм имал случай да не светне, ако всичко е ок. По скоро помякога ако снимам в серия,втория шот е тъмен,ама там си е виновна светката



Публикацията е редактирана (16-08-16 09:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »