Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   09-08-16 17:20

https://www.youtube.com/watch?v=h9KMY970tXk#t=379.288326


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   09-08-16 17:27

Ето още едно филмче за плаващите кейове...

https://www.youtube.com/watch?v=RRociWDvyB0


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-16 17:46

Това не мина ли преди месец[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: PieroBG   
Дата:   09-08-16 22:56

Обиден е на всички ни и не говори на български...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: 798099   
Дата:   09-08-16 22:59

И за какво точно ни е обиден на нас, "останалите" българи?!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   09-08-16 23:37

Изобщо не е обиден и си говори български... Работя с някои от неговите роднини. Иначе е гениален артист!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 15:35

Ей на тука и малко снимчици...[shtrak]

http://christojeanneclaude.net/


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 15:43

Познат е по цял свят с опаковането на Райхстага, с опакования парижки мост, опакования австралийски бряг, с жълтите и сини чадъри в американска и японска долина, със завесата в Калифорния и портите в Сентръл парк и с още много други грандиозни и артистични проекти. Роден е в Габрово, емигрира през 1957 г. и никога повече не се връща в родината си - необяснимо за мнозина.

Христо Явашев е от стар разградски род. Негов дядо е акад. Анани Явашев - учен, преводач, учител, обществен и културен деец, народен представител и секретар на Третото Велико народно събрание. Бащата на Кристо - Владимир Явашев, е инженер, работил в текстилната фабрика "Принц Кирил" в Габрово. След национализацията Владимир Явашев е обявен за враг на народа и вкаран в затвора.

Христо Явашев учи история на изкуството в Художествената академия в София. След емигрирането си през 1957 г., след като Съветският съюз унищожава Унгарската революция, повече от 40 години живее и работи в Ню Йорк.

Работя ежедневно по 17 часа.

Без изкуство бих престанал да дишам. Просто бих умрял!

казва той в интервю. Разказва, че рисува от 5-6-годишен и е благодарен на родителите си, че го поощрявали.

Кристо и покойната му вече съпруга Жан-Клод, с която работят заедно, имат над 20 реализирани проекта и близо два пъти повече, които не са успели да завършат.

Някои от най-известните им проекти също са чакали дълги години, тъй като са се бавили различни разрешителни - проектът за Райхстага получава откази три пъти, преди да бъде реализиран. Откази е имало и за опаковането на моста Пон Ньоф в Париж - два пъти, "Вратите" в Сентръл парк – също. Но благодарение на упоритостта на французойката, която не се спира пред нищо, проектите са реализирани.

Най-новият му проект е в италианската област Ломбардия

Кристо ще направи три километра златистожълти пътеки на езерото Изео, които за пръв път ще свържат два от островите с материка през юни 2016 г. Плаващите пътеки в езерото ще продължат по улиците в два града. Ходенето по тях ще е "много сексуално изживяване, защото инсталацията ще следва движението на вълните", казва Кристо.

През 1962 г. той предизвика сензация с инсталацията си "Стена от варели - Желязната завеса".

Без да има официално разрешение от властите,

той прегражда парижката улица "Висконти" със стена от 441 петролни варела, за да изрази протеста си срещу издигането на Берлинската стена в ГДР.

През 1985 г. е забулен мостът Пон Ньоф - една от емблемите на Париж. Огромен успех има и проектът "The Umbrellas" (Чадърите) от 90-те години. Кристо и Жан-Клод инсталират 3000 сини и жълти плажни чадъри в Калифорния и Япония.


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   10-08-16 16:15

"Христо Явашев учи история на изкуството в Художествената академия в София."

Тази глупост от къде я преписа?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: HIT   
Дата:   10-08-16 16:48

Наследниците на фамилията Явашеви "избиха рибата" и преди няколко години, когато ликвиди... т.е. реституираха 7 основно училище "Никола Войновски". Даже май последните години, понеже бяха спечелили делата, общината им плащаше наем...
Сега училището тъне в бурени...
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 17:07

Ето от къде я преписах:

http://www.blitz.bg/article/41867


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 17:22

blitz = pik :)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-08-16 17:50

Не ми е работа, но Christo никога по никакъв повод не е казал, че не е българин. Ако това има някакво значение. Напротив. Във всички филми за него и интервюта казва добри думи за България и подчертава, че е от български произход. Това, че не е облечен като фолк дива в рокля в цветовете на българското знаме не означава, че не знае кой е. Има доста интервюта на БНТ достъпни в интернет в които на дълго и на широко разказва за българските си корени. Във всички медии по света когато се говори за него преди Christo пише "артиста от български произход". Казал е и защо няма време да дойде в България и защо му е трудно да говори на български. Много е казал, но за който има желание да чуе. Основният екип в Италия работил по проекта е български. И това няма никакво значение. Мисля, че има значение това което е направил за България съзнателно или несъзнателно... Лично аз бях в Sulzano и ако имах възможност, щях да му кажа "благодаря". Най-малкото за начина по който съм сигурен ще ме погледнат в хотела казвайки: Аааа, българин като Christo.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: HIT   
Дата:   10-08-16 18:46

Дано не прозвуча заядливо, но - какво по-конкретно е направил Христо Явашев (Кристо) за България?


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-16 18:57

HIT написа:

> Дано не прозвуча заядливо, но - какво по-конкретно е направил
> Христо Явашев (Кристо) за България?

Прозвуча заядливо.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-16 19:14

Незнам някой дава ли си сметка, но най-важното направено за България от Христо Явашев (и други успели българи, понякога обвинявани, че 'нищо не са направили за България') - НЕ Е направеното пред света. Не е някаква ПР промоция на държавата ни пред другите. Не е реклама.

Най-важното е направено пред / към нас самите, българите: това е увереността, че можем и струваме нещо. Доказателството, че българин може да успее наравно (и над) другите, навсякъде по света. Разбиването на злощастно разпространената увереност, че не можем да се мерим с 'белите' нации и сме второ качество.

Ако повече българи добият само част от тази увереност и решителност да се докажат, цялата нация ще спечели. И в един отворен вече свят, където е по-малко важно КЪДЕ си, а КАКВО МОЖЕШ (и правиш) - нация от успяващи българи (включително вътре в земята си) не може да не бъде успяваща нация.

Иначе тези българи не са проляли кръв да спрат византийско или татарско нашествие. Нито са донесли милиарди долари от продажба на българска продукция, отваряйки хиляди работни места. С други думи - нищо не са направили за България, според някои критици. Дай Боже последните да направят някой ден повече.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: mmjm   
Дата:   10-08-16 19:31

nyamago, [smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 22:48

Аз имам малко по-различно мнение .... Христо (Кристо) емигрира на 22 годишна възраст !! А навсякъде се тръби, че е американски скулптор с българско потекло !!! Сори, ама с българско потекло би бил някой 8 годишен келеш, роден в Америка, трето поколение с дядо българин и баба - гръцка шивачка !! !! Какво значи "българско потекло", след като половината от съзнателния му живот е бил в България ???? Само едно пояснение - НЕ ОСПОРВАМ ТАЛАНТА МУ !!!! Евала за нещата, които твори и създава... Но - до там ! Поне според мен има доста по-достойни българи (наши съвременници)... Примери мога да дам много !! Че Кристо (както сам е избрал да се нарича) е талантлив - няма спор... Но че е българин... аз се съмнявам !! Аз лично никъде нито съм чел, нито чул, нито видял да заяви, че е БЪЛГАРИН... !! Корени, потекло, минало, детски спомени - бла, бла ... Сори, ако съм краен, но това е моето мнение ! При закриването на въпросната инсталация, с която е избил рибата (не знаех, че е бил там за риба) помахваше от бяла карета, като кралска особа, но не забелязах да развява български флаг !! Моето мнение е тъпо, но за мен е истинско - на човека (Кристо) изобщо не му пука какво се случва тук и хич не го е*е за положението в жалката му родина :)... Иначе щеше да опакова парламента - завинаги [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-08-16 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: SLR   
Дата:   10-08-16 23:24

Ако мислим за държавата като за жена,то ако една жена не ти дава необходимото, човек си намира друга!

Не виждам драма тук [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:29

Ако на Валери баба му имаше зъби - нямаше да го плюе, когато му приказва ;).... Тоест "ако" за мен не е аргумент !! Ако Кристо се чувстваше българин - навсякъде и постоянно щеше да казва - аз съм българин !

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:32

Ако някой не ме е разбрал - напуска страната на 22 годишна възраст !!! За какво "българско потекло" иде реч ???????
Или става дума за Кентървилския призрак ??

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: SLR   
Дата:   10-08-16 23:39

roburt48 , това имам предвид, отиваш при новата "любовница", и просто не споменаваш "старата", защото вече не виждаш смисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:49

Когато иде реч за родина (не съм националист) сравненията с к*рви и любовници са меко казано - неуместни ... Бих дал един малък пример - простоватия и първичен Кубрат Пулев.. Отдавна можеше да си увива немски флаг около врата и да хленчи от време навреме, че е с "българско потекло" и то говорейки на смесица от българо-немски език !! Или сега всички ще гракнат, че единия е тъп боксьор, а другия - велик творец и интелектуалец !! Още по-зле - тъпия бокьор навсякъде афишира, че е българин и се кичи с български флаг, а великия творец и интелектуалец с половин уста споменава, че е с "български корени" (при положение, че е роден тук, учил тук и напуснал страната на 22 години) !!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: SLR   
Дата:   10-08-16 23:52

Прав си! Може доста да се спори ,но не и онлайн [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:56

Знам :) Ама се нервя !!! (извинявам се, за което)... Рядко се паля, но това е един от случаите, с които ми е трудно да се примиря !! Пак казвам - не подлагам на коментар нито таланта, нито постиженията му на творец !! Пък и кой съм аз за да го правя ?? Човека е световно признат ! Поклон за това !! С другото обаче - не мога да се съглася ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   11-08-16 00:55

roburt48 , излишно се палиш. Спомни си само от каква България е емигрирал. Освен това се развил като творец далече от тук и не виждам причина да развява българското знаме. Щото ако бе останал тук, едва ли щеше да Кристо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: nyamago   
Дата:   11-08-16 01:34

Ще се повторя: "правенето на нещо за България" не включва задължително пропаганда и реклама на страната. Има и други форми на "правене на нещо", някои са по-малко видими, но не по-малко полезни от ползването на националния флаг като потен пешкир след боксов мач. Описах една от тези ползи, който не я приема за полза сигурно не я разбира. Или просто (ще ме извините) за някого тя не е полза. Хората са (сме) различни.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   11-08-16 08:48

Това с "потния пешкир" беше малко неуместно.. Включих се тук, не за да се упражнявам в риторика, а за да изкажа мнение. Защото .... хората сме различни :)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   11-08-16 09:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   11-08-16 18:09

Да ама навсякъде като го представят казват за него:

-Christo-артис,борн ин бългериан....[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 00:32

Nikolas666 написа:

> Кристо, не е Христо.
> Той е точно артист с български
> корени, защото не се чувства
> българин от десетилетия.
> Дали е направил нещо за България -
> съзнателно или не, аз мисля, че
> нищо не е направил и няма и
> намерения за в бъдеще.
> Той просто плува по гребена на
> ултра либералнота част от
> "западното общество", то е негова
> социална и хранителна среда.
> Нещо като Уорхол, нещо като Пикасо,
> само дето последните двама са
> истински художници. При Кристо има
> твърде много комерс и твърде малко
> изкуство. Повечето му
> произведения са по-скоро
> "пърформанс" , проекти за събуждане
> на социални идеи.

И какво е твоето определение за истински художник? За Пикасо няма съмнение, но кое прави Уорхол истински художник и защо според теб Кристо го няма това качество?

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-16 01:37

Nikolas666, зная, че всеки си има право на мнение, но това, което си написал, меко казано, са големи глупости. Има книги за него, включително и на български, писани от специалисти по изобразителни изкуства. Четете малко бе хора, стига само със собствени мнения...



Публикацията е редактирана (12-08-16 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 05:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 05:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-16 08:24

Парите с които Христо финансира мащабните си проекти той изкарва с рисуване! Продава собствени скици, графики, рисунки, постери и т.н. Не приема финансиране от банки, корпорации или какъвто и да било друг начин на финансово подпомагане.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: PieroBG   
Дата:   12-08-16 08:44

roburt48 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-16 09:02

Имаше негова изложба в СГХГ... с картини! И филми за него, и книги. Преди да раздавате "компетентни" мнения да бяхте се осведоми ли малко поне.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: bg2014   
Дата:   12-08-16 09:12

Брей какви патриоти имаме.
Българинът признат в света със своите мащабни инсталации, провокативни, неповторими и будещи възхищение е никой, не е художник, не е Българин.....а цитирате чужди автори на които им се възхищавате. Та онези дето им се възхищавате са умрели в мизерия, непризнати и непознати приживе. Христо Явашев има шанса да е признат докато е жив. Световно познат, дори негови инсталации са снимани от космоса и са супер красиви и впечатляващи.
Дай Боже на България безброй неБългари като Кристо!
И когато се правите на патриоти не цитирайте спортисти. Това им е професия и им се плаща мнооого и за победа, и за загуба. Не така!



Публикацията е редактирана (12-08-16 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-16 09:54

Излишно е... за съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: CDman   
Дата:   12-08-16 10:13

За Кристо (Христо) като творец мнение не мога да изкажа защото съм невеж в областта на изкуството.

Но българи срамуващи се от факта, че са българи лично за мен не са образец за подражание, нито пък за възхищение.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 11:50

Nikolas666 написа:

> steeens,
> Уорхол е велик художник, също не по
> моя вкус. Дадох го за пример,
> защото е популярен, отвъд артЪ му.
>
> Художник е човек, който изразява
> себе си чрез изкуството си ,
> създател на творби с естетически
> качества.
> И поне за мен, прави неща, които
> остават във времето. Макар че, от
> физична гледна точка, всичко
> свързано с времето е доста
> временно.
>
> Малко на патриотарство го
> ударихме тук.
>
> Аз не го харесвам, без особена
> причина.
> Сигурно има и елемент на завист :)
> Просто не се вписва в моите
> разбирания.
> Може да съм изостанал, може да е
> модерно да рисуваш с банкови
> сметки, знам ли.
> За мен е повече бизнесмен и
> по-малко художник.
>
> А и на кого му пука ?
>

>
> Публикацията е редактирана (12-08-16
> 08:03)

Ясно, нямаш представа особено за нещата за които пишеш. Не оспорвам правото ти на мнение, а само липсата на знания по въпроса. За съжаление картините на Кристо не се намират в интернет, за ранните му работи правени във Франция става дума.
Защото бързо щеше да разбереш колко грешиш.
Кристо е учил живопис в академията и е бил един от най-добрите в тоя "занаят".

И идеално покрива твоята дефиниция за художник, даже и с оставането във времето, защото има и такъв проект, не съм сигурен дали го изпълни. А всичките му "временни" творби съществуват като снимки, рисунки и плакати, което значи че остават във времето, колкото и да е относително това.



Публикацията е редактирана (12-08-16 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: victory13   
Дата:   12-08-16 12:07

Той културно написа че сте тъп... как да го каже иначе [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 12:10

Абсолютно по същество споря. Това какво не знаеш си личи по това което пишеш. Не са ужасна тайна, това са портрети които са в частните колекции на щастливите им собственици. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 12:11

victory13 , нищо такова не съм писал. Къш от тук![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-08-16 12:16


Странни са ми споровете, дали Христо Явашев прави изкуство и то точно в този форум.
Според моето мнение, това е изкуство.

http://christojeanneclaude.net/__data/1d8c71da44252fd63dae7896f75c0489.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: bg2014   
Дата:   12-08-16 12:31

Все повече разбирам ЗАЩО много колеги фотографи по душа и професия не влизат тук. Явно тук са "големите изкуствоведи". Жалко е да чета думи като "човек, който се срамува да е българин" и подобни.
Кой и къде ви е набил тази глупост в главите?
Човекът Кристо отдавна е надраснал националностите. Вижда се по различните места, където създава своето световно известно неизкуство. И едва ли някоя държава ще му откаже някой следващ проект. Напротив, Кристо отказва спонсорство, защото е човек на изкуството. И това, което хората усещат докосвайки се до негови инсталации е важното, а не кебапчетата по сергиите наоколо. Жалко!



Публикацията е редактирана (12-08-16 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 12:49

Nikolas666 , намерих все пак нещо...[beer] [beer] [beer]

Цъкай тук


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 12:55

Nikolas666, много грешиш. Незнанието ти е очевидно в писанията, че го приемаш като лична обида си е изцяло твой проблем.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   12-08-16 12:56

Аз бих заложил на Андрей Лекарски [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 12:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 12:57

Nikolas666 написа:

> Има и повече, малко си търсил.
> Моето лично мнение, го казах
> по-горе.
> Художник без съмнение, даровит -
> без съмнение.
> Но, славата и парите (големите),
> дойдоха след пакинг проектите.

Е след какво да дойдат, всеки е дете на времето си. Може само да му свалим шапка, че е реализирал мечтите си.

Намери ми една живописна работа на Уорхол, която да сравнима с този портрет...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:05

Естествено е да се измъкнеш елегантно, като усетиш, че нямаш аргументи...чао![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: victory13   
Дата:   12-08-16 13:07

О... аз съм възхитен от стилът Ви...
Благодаря за милите и затрогващи думи, които за съжаление сте написали само за мен....
Има нещо Лъвско у вас... като стил, изказ, оценка... наистина ми напомняте на някого [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:15

Ако имаш проблеми с четенето, си ги решавай ако можеш. Никъде не съм писал, че си тъп. И никакви аргументи не си представил, това са само личните ти предпочитания, базирани на слаби познания на материята.

още като показа тая картинка се разкри тотално...[smilie18] [smilie18] [smilie18]




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:25

Да, линка към портрета на Кристо. Дай да го сравним с нещо подобно от Уорхол, ако успееш да намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:39

Nikolas666 написа:

>
> виж
>

Ами какво да ти кажа освен- [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Нали ти писах, че ще сравняваме живопис? И предположих, че няма да намериш? Портрети- живопис, толкова ли е трудно за разбиране?

Намерих още един, от официалната им страница:


http://christojeanneclaude.net/__data/5fa94cb8ab592bb17654b97af1a74ced.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:50

Искаш да кажеш, да не забелязвам грешките ти? Няма да стане, така не се води спор. За какво си го намесил, не е важно. Върни се и прочети какво си писал. Ти писа, че Пикасо и Уорхол са художници, а Кристо не е. Живописта е висш пилотаж за художниците, сега остава да си докажеш тезата, че Уорхол е художник, а Кристо не е.

Ти си на ход...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:53

Nikolas666 написа:

> Andy Warhol, Valentino (1974)
> Acrylic and Silkscreen Ink on Linen, 40 x 40 inches
>
> http://uk.phaidon.com/resource/c-2747-valentino.jpg

>
>
>

С това доказваш само, че не разбираш това което ти пиша. Това не е живопис. Ситопечата е графична техника, правена е от снимка и тиражирана безброй пъти. Търси по сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 13:54

Търси ранни работи, има някакъв шанс да има...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:05

Мислиш ли? Докажи го.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:07

Nikolas666 написа:

> Кристо е бил художник.
> А те са, и ще бъдат, дори и мъртви.
>
> Тук вече е строго субективно.
> Единствено обективна ще бъде
> оценката на времето.
>
> Аз си казах личното мнение. Мое си
> е и държа на него.
> За мен е твърде комерсиален. Освен
> това, наистина ме дразни и факта,
> че 50 години след напускането на
> България, той се държи сякаш няма
> такава страна и във вените му не
> тече кръв, създадена по тия земи.
> Малко и аз го ударих на
> патриотизъм, но си е така.


Всеки изказва лично мнение. Да разбирам ли, че разбра че си грешил?

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:08

Nikolas666 написа:

> Ако искаш да минем на лични да си
> доказваме, че стана голяма боза
> тук и половината форум се превива
> от смях [smilie24]

Няма какво да обсъждаме на лични, тема е за Кристо. И сме точно по нея.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:11

Иска ти се. Доказах ти, че грешиш и сам си го призна, като включи вече и Кристо към художниците. Ето ти и още нещо за размисъл, от официалната им страница:

Christo: American, Bulgarian-born Christo Vladimirov Javacheff, June 13, 1935, Gabrovo, of a Bulgarian industrialist family.

Jeanne-Claude: American, French-born Jeanne-Claude Marie Denat, June 13, 1935, Casablanca, of a French military family, educated in France and Switzerland. Died November 18, 2009, New York City.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:19

Nikolas666, вероятно съм по-голям от теб. Аз ти отделих твърде много време, ама когато пишеш нещо е редно да си сигурен в него. При теб явно не е така. Мога да ти събера изръсените бисери накуп, доста интересно ще е...[beer] [beer] [beer] Жив и здрав и ти!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:30

Nikolas666 написа:

> Сигурен съм в това което пиша. Имам
> студент в СУ. Направи си сметка на
> колко съм.

Браво. Сега остава да напишеш и какво образование имаш в областта на изкуствата...

Ето събраните ти съчинения, мисля има развитие във възгледите ти:

Автор: Nikolas666

Нещо като Уорхол, нещо като Пикасо, само дето последните двама са истински художници.


steeens,
Уорхол е велик художник, също не по моя вкус. Дадох го за пример, защото е популярен, отвъд артЪ му.

Художник е човек, който изразява себе си чрез изкуството си , създател на творби с естетически качества.
И поне за мен, прави неща, които остават във времето. Макар че, от физична гледна точка, всичко свързано с времето е доста временно.

Издири една негова картина, която да е близо до откровенията на Шагал, Фрида, Ротко.


Има и повече, малко си търсил.
Моето лично мнение, го казах по-горе.
Художник без съмнение, даровит - без съмнение.
Но, славата и парите (големите), дойдоха след пакинг проектите.

Кристо е бил художник.
А те са, и ще бъдат, дори и мъртви.

Тук вече е строго субективно.
Единствено обективна ще бъде оценката на времето.



П.П. Издирих ти 2 картини даже....[beer] [beer] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:42

В началото твърдиш, че Кристо не е художник, за разлика от Пикасо и Уорхол. Искаш картина, "която да е близо до откровенията на Шагал, Фрида, Ротко. "

Намерих ти картини, и се съгласи че и Кристо е художник...


Всичко ли трябва да ти обяснявам? Аз пък случайно съм завършил същата академия в която Кристо е учил 3 години/повече от достатъчно/ и същата специалност, затова питах Рафито от къде е преписал, че Кристо е учил история на изкуствата...А Ростошев е преподавател пак там...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:44

Nikolas666 написа:

>
> Нещо като Уорхол, нещо като Пикасо,
> само дето последните двама са
> истински художници. [smilie24]


[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Никола, отначало ли ще почваме?[beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 14:58

Nikolas666 написа:

> Нещо като Уорхол, нещо като Пикасо,
> само дето последните двама са
> истински художници. [smilie24]
> Не знам, какво повече да кажа.
> Това е моето мнение, а кой къде е
> учил, надали е ужасно важно.
> Ще мине време и ще видим, кой ще
> издържи проверката му.
> Сега кристо е на върха, но според
> мен, временно, като проектите му.


А от тези си думи отказваш ли се:

Художник без съмнение, даровит - без съмнение.
Но, славата и парите (големите), дойдоха след пакинг проектите.

Кристо е бил художник.
А те са, и ще бъдат, дори и мъртви.


Ужасно важно е кой къде е и какво е учил, когато говорим за художници и за живопис. Пикасо и Кристо са учили живопис в съответните академии. Уорхол е учил рекламен дизайн и като живописец май не се е изявявал, даже и любителски.

Това обаче не ти пречи пак да почнеш да твърдиш, че Уорхол е истински художник, а Кристо не. Почвам да не те разбирам, честно...

П.П. А ти? На какво си? И не ми пиши повече лични съобщения, казах ти че няма нищо лично за обсъждане....



Публикацията е редактирана (12-08-16 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: bajji   
Дата:   12-08-16 15:00

steeens,защо се занимаваш,не може да налееш нищо в пълна чаша...,много е трудно на техните години да си променят възгледите и да признаят ,че грешат


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:02

bajji , Кристо си заслужава да се пише за него... много![smilie24] [beer] [beer] [beer]
И да се разчистват недоразуменията и клеветите....[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:08

Nikolas666 написа:

> Според теб, колко кадри бълва
> факултета в търново всяка година ?
> А в София ? Дали всичките са велики
> художници ? Не мисля.
> Гоген предполагам си го чувал. Той,
> какво точно беше завършил ?

Слабо ме интересува, а и няма връзка с темата. Гоген също е далече от темата, пробвай с някой по съвременен. Но щом го намеси, да ти кажа моето мнение: като живописец е скучен и неумел, личи му че късно е започнал... Но това няма никакво значение естествено.

Всъщност, концентрирай се върху Уорхол и се опитай да ми докажеш, защо той е художник, а Кристо не е.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:09

100[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:14


http://christojeanneclaude.net/__data/f931d44d5b478d07989fa8cca38a96fe.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:18

Nikolas666 написа:

> Да речем, че е по-талантлив ?
> Как ти се струва, важИ ли като
> аргумент ?

Абсолютно не. Но не пречи да се опиташ да го докажеш... ще е много забавно...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:22

Времето няма да промени нищо. Ако виждаш в последната картина, Кристо великолепно е пробвал палитрата на Пикасо...[beer] [beer] [beer] Никога няма да докажеш, че Кристо не е художник...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:23

Слух? Зрението е важно, а то не идва с образованието...Но продължавай, изложението е изцяло твое...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:29

Факт е че го каза, после отрече няколко пъти, после пак го каза.
Проблема не е мой. Почини си малко и разгледай тук, ако искаш:


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:30

Nikolas666 написа:

> Да слух.
> Много ценно можене е, когато го
> имаш.
> Проблем има в това, че Дядо Боже е
> доста пестелив.

Дообре. Към теб в такъв случай е бил много жесток, направо те е пропуснал...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:32

http://christojeanneclaude.net/life-and-work



Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 15:44

Ок. Това трябваше да напишеш още в началото. Благодаря ти, че направихме темата интересна. [beer] [beer] [beer] Лек и успешен ден и довечера ако искаш да си сипем по биричка да си кажем "Наздраве!" не съвсем виртуално. [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-08-16 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: fotograf123   
Дата:   12-08-16 19:00

Автор: Nikolas666
Дата: 12-08-16 15:16

Що тъй Гоген по ме впечатлява, нищо че е скучен.

Тотално сгрешена позиция ! Няма база върху която да се укрепят доводи за сравнение между доволно комерсиалните имена . Гоген , всепризнат търговец с високи позиции в обществото и голямо семейство , изведнъж казва , аз ще рисувам и зарязва всичко ... Кристо е продукт на 20 век .. факт е че технически е грамотен може да рисува , но той наподобява , няма авторски поглед в прехвалените рисунки изкарани от НХА преди 2000 г. някъде . Та при Кристо , комерсиалният успех е повече търсен и намерен чисто случайно незнам как точно и не ме интересува ! Дразни ме отричането от БГ. корените съвсем тенденциозно ...


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 19:26

fotograf123 , къде го видя това отричане? Дай да видим къде се е отрекъл от корените си? Показах какво пише в официалния им сайт.
Другите ти изводи ще ги оставя без коментар... вече си пия биричката и чакам колегата да се включи.. ако искаш, заповядай и ти на по една полу-виртуална бира, или каквото предпочиташ.
Наздраве и честит петък![beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (12-08-16 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: mbs   
Дата:   12-08-16 20:35

Хаха, развеселихте ме... къде пък се бил отрекъл от корените си? Да не го бъркате с един каталунец :) Човекът в едно интервю дори спомена, че всеки ден яде по скилидка чесън. Каза го на чист български и даже не се изчерви, нито се отрече от българския си произход.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 20:45

Модерния ляв не го намесвай, че ще стане още по-весело...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

mbs [smilie24] Наздраве![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Dora93   
Дата:   12-08-16 21:37

Не ми се отваряше тази тема, щото беше ясно какво ще намеря вътре. Е, отворих я и за пореден път в мен се затвърди убеждението, че хората, които критикуват съвременното изкуство не просто не го разбират, а са чисто и просто невежи. Болезнено и по Ян Хус-овски невежи!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 21:59

Dora93, дай да пием по едно, че никой от поканените не се яви...[smilie2] Петък е все пак. Наздраве![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Dora93   
Дата:   12-08-16 22:03

Изкуство за нищите духом! Наздраве![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 22:04

Сигурен съм, че последното ти изречение може и да остане неразбрано...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: fotograf123   
Дата:   12-08-16 22:10

Идеята ми беше да се разчупят възприятията за съвременно изкуство тук у хората дето не го познават това животно ! А че контраст между Гоген и Кристо е напълно възможен няма съмнения ..


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 22:23

"Малко се пие в тази държава"...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: bg2014   
Дата:   12-08-16 22:31

Разчупихте скучното фотографско мислене с тази тема и това развитие на спора. Весело. Сещам се за вица за шопа пред жирафа дето възкликнал:
-"Е па такова животно нема!"
Та така звучи и за Кристо - такъв художник няма.
Алеко Константинов е бил като Нострадамус.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: fotograf123   
Дата:   12-08-16 22:36

Вие бургазлии не сте ли повече по песните къде се огледахте в картинките [smilie18] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   12-08-16 23:24

[beer] [beer] [beer] Айде да са картини все пак, картинките са много лека бира от други производители...Уорхол може да го пратим при тях, човека е искал да произвежда продукт за масите, но честно казано не съм сигурен за последното...[beer] [beer] [beer] [smilie24]

А Кристо е уникален в много отношения, можем само да му свалим шапка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-16 23:33

Уникален е да! И финансирането на проектите му също. И затова се изучава в някои учебни заведения. То, както и самото му творчество, е символ на свободата в изкуството...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: fotograf123   
Дата:   12-08-16 23:44

Ок , нека но да ти разкажа една моя визита в столична видна галерия ... август , пълна скука жега .. а там няколко неща на Крум стоят със страшна сила ! Кристо може да сънува подобно въздействие у хора като мен ; - )


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: catandgoddess   
Дата:   13-08-16 02:17

Към края на темата загубих сюжетната линия... дуел ли си уговорихте?

ПП : мерси за линковете с живопис на Кристо, не бях търсил специално[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   13-08-16 07:49

Кристо (или Христо, както той предпочита да го наричат) едва ли се вълнува от въздействието на Крум... Шега, разбира се! Едно художествено произведение ще ти въздейства само когато си готов за неговото въздействие. Но! Твърдения като това, че той не е художник защото не маже с четка и боички и че този бил талантлив, а онзи по-, са несъстоятелни. Той има своето място в Световната (а не националната) история на изкуството и това е напълно заслужено и се дължи на неговите талант, оригиналност и трудолюбие.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-08-16 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   13-08-16 12:31

Nikolas666, снощи пих бира с компания, ама ти защо не дойде?

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   13-08-16 12:33

И нали знаеш анекдота за личния вкус?[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   13-08-16 12:35

rostoshev написа:

> Кристо (или Христо, както той
> предпочита да го наричат) едва ли
> се вълнува от въздействието на
> Крум... Шега, разбира се! Едно
> художествено произведение ще ти
> въздейства само когато си готов за
> неговото въздействие. Но!
> Твърдения като това, че той не е
> художник защото не маже с четка и
> боички и че този бил талантлив, а
> онзи по-, са несъстоятелни. Той има
> своето място в Световната (а не
> националната) история на
> изкуството и това е напълно
> заслужено и се дължи на неговите
> талант, оригиналност и трудолюбие.


И на още много качества които притежава. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-08-16 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-08-16 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   13-08-16 13:18

Браво! Само кажи каква е връзката с темата...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: fotograf123   
Дата:   13-08-16 20:41

Автор: rostoshev
Дата: 13-08-16 07:49

Кристо (или Христо, както той предпочита да го наричат) едва ли се вълнува от въздействието на Крум... Шега, разбира се! Едно художествено произведение ще ти въздейства само когато си готов за неговото въздействие. Но! Твърдения като това, че той не е художник защото не маже с четка и боички и че този бил талантлив, а онзи по-, са несъстоятелни. Той има своето място в Световната (а не националната) история на изкуството и това е напълно заслужено и се дължи на неговите талант, оригиналност и трудолюбие.

---------------

Ок ! Да , не се противя на това и не съм твърдял обратното : - )
Работата е там че за мен точката на въздействие са неща направени директно от автора без посредник ; - ) да кажем че финалните скици от проекта биха ми били достатъчни за да не се вълнувам от реализацията им .. няма да ме накарат да ходя върху понтоните : - )))


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   13-08-16 23:02

Фотограф, за теб - да, но за 1,2 млн. посетители - явно не![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: bg2014   
Дата:   13-08-16 23:09

Точно за това Кристо не прави творби в България. Няма кой да му посети творемията. Кисело ни е гроздето....и темата/

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   13-08-16 23:18

Аз мисля, че не сме го поканили и затова не е направил нищо тук...[smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Ivan.Draganov   
Дата:   13-08-16 23:50

Гениален е ,но не се върна в България . Негова си работа ,не е толкова просто ....Харесвах го почти толкова ,колкото харесвах и Бербатов .....и двамата се отказаха от националният ни отбор . Че за кво са ни тогава . Българските творци си милеят за България , а другите само реват и се оправдават .

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   14-08-16 02:33

Тая тема няма ли кой да я затвори ????

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   14-08-16 12:53

И защо да се затваря? Темата е добра, а и образователна даже.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   14-08-16 13:05


http://media1.s-nbcnews.com/j/newscms/2016_24/1130741/floating-piers-christo-italy-today-160617-12_a



http://www.telegraph.co.uk/content/dam/art/2016/06/19/christo_1-large_trans++XQXPAqBDiaDRccCapAXMMu8



Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   14-08-16 13:06


http://d279m997dpfwgl.cloudfront.net/wp/2016/06/0627_mustaba-christo-01.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   14-08-16 13:07


http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2012/11/christo-the-mastaba-abu-dhabi.jpg


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   14-08-16 13:21


http://christojeanneclaude.net/__data/750de37445643a51747e1b616d9c1922.jpg



Желязната завеса...помните ли я?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: itilien   
Дата:   14-08-16 13:37

Автор: Ivan.Draganov
Дата: 13-08-16 23:50

Гениален е ,но не се върна в България . Негова си работа ,не е толкова просто ....Харесвах го почти толкова ,колкото харесвах и Бербатов .....и двамата се отказаха от националният ни отбор . Че за кво са ни тогава . Българските творци си милеят за България , а другите само реват и се оправдават .





"Че за кво са ни тогава"

По принцип един творец се оценява по творенията му, а не по националността му. Ако творбите му ти харесват, то няма да има значение дали е българин или зимбабвиец. Същото долу горе може да се каже и за спортистите. Е, ако на някого може да му "трябват" само заради националността им, значи те всъщност изобщо не му "трябват", защото очевидно той не се интересува от това, което те правят.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: colorphoto   
Дата:   14-08-16 14:57

Ммм,това с националната принадлежност на творците е дълга тема и дълбока.

Обикновенно са космополити.....

Освен това Кристо буквално е избягал от тук понеже е видял зор - такива са били времената.

Е брат му Анани пък направи кариера точно тук като актьор - хората са различни,даже и братя да са.....

Абе - негова си работа да се определя и негово право.

Екстравагантен,елитарен,може би и сноб - ама нали трябва да е шаренко в света и на някои им се случват екстравагантностите.....

Жив и здрав да е - нека прави света по-оригинален.

Лично на мен не ми е особенно интересен,ама к'во ми разбира кратуната от артЪ......



Публикацията е редактирана (14-08-16 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   14-08-16 17:26

Всъщност, ако мастабата се реализира, ще бъде единственото мащабно "трайно" произведение на Христо.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: colorphoto   
Дата:   15-08-16 05:30

Е,ама ако е трайно няма да е типично по Кристовски.....

Той да му мисли за тия кахъри - ние гледаме сеир.....

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   15-08-16 08:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   15-08-16 10:47

Вярно е. [smilie5] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (15-08-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 01:27

И рибата, и делфините, и китовете![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Nikolas666   
Дата:   16-08-16 07:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 10:46

Екокатастрофист...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   16-08-16 11:25


http://christojeanneclaude.net/__data/1c901941f86eb86d794d6f06661ba9f7.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: Atman   
Дата:   16-08-16 14:40

Аз се чудя, защо не мога да хвана риба.............[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 14:43

Кой хванал, хванал...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   17-08-16 19:38

Този проект предстои да се реализира, рибата от друго не кълве...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »