Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   09-08-16 17:20

https://www.youtube.com/watch?v=h9KMY970tXk#t=379.288326


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   09-08-16 17:27

Ето още едно филмче за плаващите кейове...

https://www.youtube.com/watch?v=RRociWDvyB0


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-16 17:46

Това не мина ли преди месец[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: PieroBG   
Дата:   09-08-16 22:56

Обиден е на всички ни и не говори на български...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: 798099   
Дата:   09-08-16 22:59

И за какво точно ни е обиден на нас, "останалите" българи?!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: rostoshev   
Дата:   09-08-16 23:37

Изобщо не е обиден и си говори български... Работя с някои от неговите роднини. Иначе е гениален артист!

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 15:35

Ей на тука и малко снимчици...[shtrak]

http://christojeanneclaude.net/


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 15:43

Познат е по цял свят с опаковането на Райхстага, с опакования парижки мост, опакования австралийски бряг, с жълтите и сини чадъри в американска и японска долина, със завесата в Калифорния и портите в Сентръл парк и с още много други грандиозни и артистични проекти. Роден е в Габрово, емигрира през 1957 г. и никога повече не се връща в родината си - необяснимо за мнозина.

Христо Явашев е от стар разградски род. Негов дядо е акад. Анани Явашев - учен, преводач, учител, обществен и културен деец, народен представител и секретар на Третото Велико народно събрание. Бащата на Кристо - Владимир Явашев, е инженер, работил в текстилната фабрика "Принц Кирил" в Габрово. След национализацията Владимир Явашев е обявен за враг на народа и вкаран в затвора.

Христо Явашев учи история на изкуството в Художествената академия в София. След емигрирането си през 1957 г., след като Съветският съюз унищожава Унгарската революция, повече от 40 години живее и работи в Ню Йорк.

Работя ежедневно по 17 часа.

Без изкуство бих престанал да дишам. Просто бих умрял!

казва той в интервю. Разказва, че рисува от 5-6-годишен и е благодарен на родителите си, че го поощрявали.

Кристо и покойната му вече съпруга Жан-Клод, с която работят заедно, имат над 20 реализирани проекта и близо два пъти повече, които не са успели да завършат.

Някои от най-известните им проекти също са чакали дълги години, тъй като са се бавили различни разрешителни - проектът за Райхстага получава откази три пъти, преди да бъде реализиран. Откази е имало и за опаковането на моста Пон Ньоф в Париж - два пъти, "Вратите" в Сентръл парк – също. Но благодарение на упоритостта на французойката, която не се спира пред нищо, проектите са реализирани.

Най-новият му проект е в италианската област Ломбардия

Кристо ще направи три километра златистожълти пътеки на езерото Изео, които за пръв път ще свържат два от островите с материка през юни 2016 г. Плаващите пътеки в езерото ще продължат по улиците в два града. Ходенето по тях ще е "много сексуално изживяване, защото инсталацията ще следва движението на вълните", казва Кристо.

През 1962 г. той предизвика сензация с инсталацията си "Стена от варели - Желязната завеса".

Без да има официално разрешение от властите,

той прегражда парижката улица "Висконти" със стена от 441 петролни варела, за да изрази протеста си срещу издигането на Берлинската стена в ГДР.

През 1985 г. е забулен мостът Пон Ньоф - една от емблемите на Париж. Огромен успех има и проектът "The Umbrellas" (Чадърите) от 90-те години. Кристо и Жан-Клод инсталират 3000 сини и жълти плажни чадъри в Калифорния и Япония.


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: steeens   
Дата:   10-08-16 16:15

"Христо Явашев учи история на изкуството в Художествената академия в София."

Тази глупост от къде я преписа?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: HIT   
Дата:   10-08-16 16:48

Наследниците на фамилията Явашеви "избиха рибата" и преди няколко години, когато ликвиди... т.е. реституираха 7 основно училище "Никола Войновски". Даже май последните години, понеже бяха спечелили делата, общината им плащаше наем...
Сега училището тъне в бурени...
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: raffito   
Дата:   10-08-16 17:07

Ето от къде я преписах:

http://www.blitz.bg/article/41867


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 17:22

blitz = pik :)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-08-16 17:50

Не ми е работа, но Christo никога по никакъв повод не е казал, че не е българин. Ако това има някакво значение. Напротив. Във всички филми за него и интервюта казва добри думи за България и подчертава, че е от български произход. Това, че не е облечен като фолк дива в рокля в цветовете на българското знаме не означава, че не знае кой е. Има доста интервюта на БНТ достъпни в интернет в които на дълго и на широко разказва за българските си корени. Във всички медии по света когато се говори за него преди Christo пише "артиста от български произход". Казал е и защо няма време да дойде в България и защо му е трудно да говори на български. Много е казал, но за който има желание да чуе. Основният екип в Италия работил по проекта е български. И това няма никакво значение. Мисля, че има значение това което е направил за България съзнателно или несъзнателно... Лично аз бях в Sulzano и ако имах възможност, щях да му кажа "благодаря". Най-малкото за начина по който съм сигурен ще ме погледнат в хотела казвайки: Аааа, българин като Christo.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: HIT   
Дата:   10-08-16 18:46

Дано не прозвуча заядливо, но - какво по-конкретно е направил Христо Явашев (Кристо) за България?


Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-16 18:57

HIT написа:

> Дано не прозвуча заядливо, но - какво по-конкретно е направил
> Христо Явашев (Кристо) за България?

Прозвуча заядливо.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-16 19:14

Незнам някой дава ли си сметка, но най-важното направено за България от Христо Явашев (и други успели българи, понякога обвинявани, че 'нищо не са направили за България') - НЕ Е направеното пред света. Не е някаква ПР промоция на държавата ни пред другите. Не е реклама.

Най-важното е направено пред / към нас самите, българите: това е увереността, че можем и струваме нещо. Доказателството, че българин може да успее наравно (и над) другите, навсякъде по света. Разбиването на злощастно разпространената увереност, че не можем да се мерим с 'белите' нации и сме второ качество.

Ако повече българи добият само част от тази увереност и решителност да се докажат, цялата нация ще спечели. И в един отворен вече свят, където е по-малко важно КЪДЕ си, а КАКВО МОЖЕШ (и правиш) - нация от успяващи българи (включително вътре в земята си) не може да не бъде успяваща нация.

Иначе тези българи не са проляли кръв да спрат византийско или татарско нашествие. Нито са донесли милиарди долари от продажба на българска продукция, отваряйки хиляди работни места. С други думи - нищо не са направили за България, според някои критици. Дай Боже последните да направят някой ден повече.

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: mmjm   
Дата:   10-08-16 19:31

nyamago, [smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 22:48

Аз имам малко по-различно мнение .... Христо (Кристо) емигрира на 22 годишна възраст !! А навсякъде се тръби, че е американски скулптор с българско потекло !!! Сори, ама с българско потекло би бил някой 8 годишен келеш, роден в Америка, трето поколение с дядо българин и баба - гръцка шивачка !! !! Какво значи "българско потекло", след като половината от съзнателния му живот е бил в България ???? Само едно пояснение - НЕ ОСПОРВАМ ТАЛАНТА МУ !!!! Евала за нещата, които твори и създава... Но - до там ! Поне според мен има доста по-достойни българи (наши съвременници)... Примери мога да дам много !! Че Кристо (както сам е избрал да се нарича) е талантлив - няма спор... Но че е българин... аз се съмнявам !! Аз лично никъде нито съм чел, нито чул, нито видял да заяви, че е БЪЛГАРИН... !! Корени, потекло, минало, детски спомени - бла, бла ... Сори, ако съм краен, но това е моето мнение ! При закриването на въпросната инсталация, с която е избил рибата (не знаех, че е бил там за риба) помахваше от бяла карета, като кралска особа, но не забелязах да развява български флаг !! Моето мнение е тъпо, но за мен е истинско - на човека (Кристо) изобщо не му пука какво се случва тук и хич не го е*е за положението в жалката му родина :)... Иначе щеше да опакова парламента - завинаги [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-08-16 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: SLR   
Дата:   10-08-16 23:24

Ако мислим за държавата като за жена,то ако една жена не ти дава необходимото, човек си намира друга!

Не виждам драма тук [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:29

Ако на Валери баба му имаше зъби - нямаше да го плюе, когато му приказва ;).... Тоест "ако" за мен не е аргумент !! Ако Кристо се чувстваше българин - навсякъде и постоянно щеше да казва - аз съм българин !

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:32

Ако някой не ме е разбрал - напуска страната на 22 годишна възраст !!! За какво "българско потекло" иде реч ???????
Или става дума за Кентървилския призрак ??

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: SLR   
Дата:   10-08-16 23:39

roburt48 , това имам предвид, отиваш при новата "любовница", и просто не споменаваш "старата", защото вече не виждаш смисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: CHRISTO-пак изби рибата
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 23:49

Когато иде реч за родина (не съм националист) сравненията с к*рви и любовници са меко казано - неуместни ... Бих дал един малък пример - простоватия и първичен Кубрат Пулев.. Отдавна можеше да си увива немски флаг около врата и да хленчи от време навреме, че е с "българско потекло" и то говорейки на смесица от българо-немски език !! Или сега всички ще гракнат, че единия е тъп боксьор, а другия - велик творец и интелектуалец !! Още по-зле - тъпия бокьор навсякъде афишира, че е българин и се кичи с български флаг, а великия творец и интелектуалец с половин уста споменава, че е с "български корени" (при положение, че е роден тук, учил тук и напуснал страната на 22 години) !!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »