Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   13-07-16 01:31

И аз не знам точно как да формулирам въпроса си ... (или темата). Но все пак ми е интересно какво точно кара авторите да лепят на кадрите си подобни чудесии ... ?? (даже нямам идея как се нарича) .. :) Без да обиждам никой, но повечето "титуловани" с "....ххх photography" не ме радват с нищо стойностно .. (имам предвид работите им) .. ! Все едно аз да си плесна на входната врата табелка с - Член кореспондент, Професор Д-р, ст.н.с ...и каквото се сетите още .. Та въпроса ми е - защо го правите (или правят) ??? [smilie8] Кадъра става ли по-стойностен и по-добър ?? Не схващам ...Някой, ако има обяснение - моля за информация :)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: steeens   
Дата:   13-07-16 01:34

Подпис на майстора, да се знае че е негова снимката. И защита против кражба...евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   13-07-16 01:38

Май не уточних, ама не визирам "баш майсторите" [smilie5] , които между впрочем твърде рядко си слагат подобни чудеса на кадрите :)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-16 01:42

По-доброто от "....ххх photography" е "....ххх photography" лепнато по средата на снимката с голям, стандартен шрифт - там дето е главата на котката на дивана или детелината до плочника на двора :)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   13-07-16 01:44

Аз мисля, че по-доброто е само "ххх" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: lamerko   
Дата:   13-07-16 01:45

Няма да се разбере, че става въпрос за photography :)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: anjsan   
Дата:   13-07-16 09:06

Лого слагат за да не им крадат снимките уж ...

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: domidi   
Дата:   13-07-16 09:16

В тоя ред на мисли,на хладилници,телефони,коли и т.н. що слагат Бренда?!?![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: e-mil   
Дата:   13-07-16 09:29

Щото вече всички са еднакви и трябва да ги различаваш по нещо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   13-07-16 09:31

e-mil написа:

> Щото вече всички са еднакви и
> трябва да ги различаваш по нещо.
> [smile]

+[smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: radomarinov   
Дата:   13-07-16 10:15

А мен най ме кефи, когато трябва да гласуваш за да видиш автора, а него го пише на снимката[smilie18]
Тайно гласуване, демек [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-16 17:03

вСеки втори, даже повече статистически си слага photography след името, правят се страници в соц мрежи и др. Общаческо е, това, че има щракане, не значи, че е фотография. Макар че сегашните instagram, подобни размиват и разбиват нещата. Дефакто каквото в миналото е било дефект тотал, сега се приема, харесва, поощрява като ефект.
Аз лично съм си го направил от игра на думи, в което няма нищо общо с ломография и др. Надявам се някой ден да направя страница с 10-15-20 най-добри кадъра, където някой да отвори, да види. Ще има и лентови кадри доста.
Ще цитирам, макар и може би неточно на 100% един от най-силно критикуващите ме хора тук, че най-често хората са "собственици на скъпа или някаква фототехника, но не и фотографи". Аз също се причислявам там някъде, като обичам да чета, да си гледам списания и картинки, понякога правя собствен минипроект, изпълним за ден-два, малко пускам публично, много малко и си харесвам нещата. Държа най-добрите си кадри на лента в буркани. Снимането и научаването на определен жанр или част от самото нещо изисква време, доста време. Някои за съжаление не го осъзнават.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: crownmaker   
Дата:   13-07-16 17:27

kvakioh[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: domidi   
Дата:   13-07-16 18:22

kvakioh,
всичко е фотография.Дори и щракането на посоки!Дали ЗАУто е фотограф е отделен въпрос. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-16 18:25

ЗА мен лично не е. Винаги истинските фотографи, които познавам са поправяли, като някой каже "щракам". Не е вярно според мен. Един пинхол с идеята си и направата на дупка е 100 пъти по-фотография от леличка, снимаща с телефон или направо с таблет из града...

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: mitpis   
Дата:   13-07-16 18:44

Ами слага се щото гаджетата много се кефят да ги снимат фотографи с големи обективи, а не просто познати...

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: rbobev   
Дата:   14-07-16 16:27

Има професионални фотографи, има и любители-фотографи. Дали ще щракаш, или ще снимаш, все си е фотография, да не би да е изобразително изкуство. Все едно аз като съм професионален шофьор, да отрека всички останали на пътя, че са шофьори. Дали са професионалисти или любители, все са шофьори. Може да си най-смотания шофьор, но си шофьор. Пък и това си е лична работа кой какво си пише на лично направените снимки. Едва ли някой, който поне малко не се занимава и интересува от фотография и обработка, ще тръгне да си прави по снимките логота, надписи и т.н. Атака!!!

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: kvakioh   
Дата:   14-07-16 18:25

Аналозите с управление на автомобил, други способности са нищожни. Най-малкото защото човек за 1000-2000лв може да си купи свидетелство за правоуправление, но за 2000лв не може да купи дори достатъчно време и знания за заснемане и реално фотография...
Единствената прилика между автомобили, противогази, вибратори, влакове, самолети, фотоапарати е, че се правят от инженери. След това някои от тях само специалисти ги ползват. Има и техника за масовия потребител. Но както казах и цитирах е само собственост, не познание...

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: petrov88   
Дата:   14-07-16 19:04

kviakoh, тука във форума пинхолът може и да седи на пиедестал, но останалата част от света се развива. Или притежанието и ползването на такъв автоматично вкарва ползващия го в категория творец- наравно с тези с лейките..

Към темата, а защо не страница? Защо пък трябва да си задръствам личния профил с нещата, които снимам наляво и надясно?



Публикацията е редактирана (14-07-16 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-07-16 20:55

Интересна тема [smile]
И според мен отличителните знаци се слагат основно против кражба, реклама до някъде и чиста куртоазия [smilie3]
Аз не съм против водния знак, всеки има право да слага такъв, все пак това са личните му снимки, хубави или не. Щом са качени някъде - то значи автора си ги харесва и иска да ги покаже на света, съответно иска да се рекламира и да защити ценното си творчество, макар за други да не е. Аз не слагам такъв воден знак, може би преди време слагах, но не като ххх фотографи, а адреса на сайта ми, като реклама. Не, че има смисъл де, но сигурно за някои хора има такъв, щом го слагат. Най-добре те самите да кажат, може пък да е нещо различно, което дори не предполагам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 20:59

Авторе, ти защо си имаш картонче с името на предното стъкло на таксито, а? Или нямаш?

Ако имаш, знаеш защо, ако нямаш - също знаеш.

Моля, отговори на въпроса!


Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-07-16 21:10

Ааа, малко по-различно е, ако закона те задължава или слагаш нещо пожелание, не е ли така?

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: petrov88   
Дата:   14-07-16 21:16

Ето нещо за логото/ подписа. Такова слагам единствено, когато качвам във фейсбук. Защо? Ами за удобство. В общи линии за да спести въпроса "ама т'ва ся твоя ли е". В 500px или flickr например защо да слагам като е ясно, че си е мое / имам и снимки с такова, но това е защото не ми се е занимавало да търся големия файл/.



Публикацията е редактирана (14-07-16 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   14-07-16 23:24

Слагам си фамилията, но само когато евентуално кача снимка във фейсбук. Естествено написана на кирилица. Никъде другаде не си слагам има или лого.

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   15-07-16 00:37

Отговор на въпроса дали имам карта (картонче) отпред на таблото на таксито - ДА, имам. Имам и така нареченото Удостоверение Таксиметров водач .. Но.. тези картончета не съм си ги изработил сам с Фотошоп :) !! Учил съм и съм държал изпити за тях :) Т.Е. няма как да си принтна сам картончето и да си го лепна на стъклото [smilie5] .. А въпроса за логото си стои с пълна сила :) [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »