Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно раница Lowepro
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   02-07-16 23:03

Харесах си една раница която BH струва близо 200 долара.Същата поне по описания я намирам и в ибей.Пак чисто нова и струва 90 паунда.Та питането ми е дали има разлика в качеството като се има впредвид,че втората идва от Китай?Ако имат и ментета то какви са разликите и как мога да разбера какво получавам?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-07-16 23:08

Сигурно същата в алиекспрес ще я намериш и за 50-60$, вече правят уникални имитации [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-16 23:15

Винаги има възможност за аналози от други марки, не е само Lowepro, коя е раницата?
Има доста имитации, на Lowepro са доста. Cullmann, Tamrac, Tenba, Domke са готини марки, където има също доста варианти. Lowepro все повече не ми харесват като идеи и предложения, две чанти протекоха и не мога да ги ползвам вече, а са на по-малко от година и половина, влошиха материалите, по-точно плътността на платовете.
Сега са хит, ако се намери аналог на каквото се търси от Kata, защото Manfrotto ги купи и има останали бройки. Преди месец купих една чанта за 10 паунда, намалена от 43 и предпоследна бройка.



Публикацията е редактирана (02-07-16 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   02-07-16 23:22

Става дума за ProTactic 450 AW.

PhotoBo,това ми беше и въпроса дали мога да различа копието от оригинала.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-07-16 23:27

Аз не мога да ги различа на външен вид, но сигурно в неблагоприятни условия веднага ще си проличи. Имах имитация, не че съм я сравнявал с оригинал, но на първо четене не можех да кажа, че е менте. За радост беше раница, в която си държах техниката вкъщи и не съм я тествал в лошо време например, навън носех малка чанта през рамо побираща два обектива и тяло. Но не може да няма разлика в имитацията, това вятъро- и водоустойчивост сигурно никакво го няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-16 23:42

По циповете се познават имитациите, по надписа на етикетите, опаковката, дори самата полиетиленова торба, в която ги опаковат.
Разделителите, меките отвътре на китайските са сиви и доста меки и се гънат, на оригиналните са по-тъмни, сиво-зеленикави дори, и по-плътни.
Имат Lowepro едни вътрешни надписи, като QC емблема вътре зашито, по-плътен да е надписа.
Платовете, материята на имитацията не е така плътна и не държи толкова на вода при зашитото на циповете. Това по-трудно може да се провери.
Както казах, след 2 оригинални чанти Lowepro и по-малко от година и половина ползване и протичане, просто не пази толкова.
Все пак най-често и оригиналните се правят в Китай.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-07-16 23:50

Разделителите, меките отвътре на китайските са сиви и доста меки и се гънат, на оригиналните са по-тъмни, сиво-зеленикави дори, и по-плътни.

Разделителите ми са сиви и по-тънки от тези на предишната чанта, а аз мислех, че се дължи на по-калпави материали,с които са взели да използват.
Значи пак съм си взел менте... [smilie10]

Интересното е, че и на последната чанта за рамо, която взех от Синтезиса Lowepro Nova Sport 17L са същите?!? [smilie10]



Публикацията е редактирана (02-07-16 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: slyn4ogled   
Дата:   03-07-16 00:07

На моята LowePro разделителите са дебели и твърди, и са светло-сиви ... Така че май варианти има прекалено много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: kvakioh   
Дата:   03-07-16 00:17

Аз говоря за разделителите на раници Lowepro, не на чанти! Има разлики, както казах, но трудно се различават. Цветовете може да се менят на различните модели, но има разлика като човек види оригинална и менте от един и същ модел как се различават по плата, който на оригинала е плътен, цветове отвътре, шевове, надписи Lowepro, конците им дори са в различно червено. Има и разлики в различните държави как са опаковани, виждал съм имитация с плик без надписи Lowepro и същата оригинал с надписи по плика, който е опаковка.
Lowepro Sling 250 Urban с гаранция, която не признават никъде за съжаление, дори от магазина, от който съм го купил, разправял съм се, от Англия купена и не ми признават, че прониква вода дори при лек дъжд и не я ползвам. Lowepro Classified 200, и тя същото, купих им временно отделни дъждобрани, но се отказах от идеята. С Кata, Tamrac не съм имал проблеми, дори една малка раница Kata падна в езеро и не влезе вода, а не е водоустойчива. Само че пък Kata са много светли отвътре и се цапат лесно.



Публикацията е редактирана (03-07-16 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-07-16 00:57

Не знам... аз вече се обърках. Моята е Lowepro Transit Backpack 350 AW, също купена от Англия, дали е ментак не знам... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: Arminius   
Дата:   03-07-16 00:58

Имам две имитации. За парите са си чудесни, но до толкова.. На едната и се разшиха презрамките по горната основа, където се захващат, а на другата и се прецака ципа за главното отделение. Имам и още две оригинални лоупро, с които не съм имал проблеми..

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: kvakioh   
Дата:   03-07-16 01:10

Аз не съм купил имитации, но лично съм виждал такива. Освен това колегите китайчета си купуват редовно китайска стока и носят за лична употреба и аз си правя сравненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно раница Lowepro
Автор: icegamer   
Дата:   09-07-16 17:21

Аз си взех lowepro flipside 400 aw за 40$ от aliexpress и съм супер доволен от нея, сигурен съм че е менте но ми се наложи на 3 март да снимам цял ден в дъжда, при което сложих покривалото и след цял ден в дъжда техниката ми вътре беше суха, което не знам за вас но за мен е много важно!!!
Та за цената която е в магазина мога да си взема още 4 от aliexpress, вече година и половина я ползвам и не е мръднала, а не я щадя всеки ден я нося с един Никон 300s със грип, едно 7000, 18-140 35/1.8, 50/1.8, светкажица и батерии, запознатите имат представа колко тежи това!![shtrak] [shtrak] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »