Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: Mytronix   
Дата:   14-06-16 09:36

Здравейте колеги . Бихте ли ми препоръчали някаква палатка за лагеруване за двама човека . Не държа да е топ марка и качество , а да върши работа . Никога не съм лагирувал на палатка , но имам голям мерак . В олкс гледам има доста палатки , но тези по 30-40 лв ме съмнява да стават за нещо . Моля хора с повече опит да ме посъветват какво ще ми върши работа . Трябва ми нещо леко , че да я нося сам заедно с фото техниката в планината . Естествено първо ще я пробвам на Дунава (от Свищов съм) .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: vga   
Дата:   14-06-16 09:49

Преди точно 11 години си купих най-евтината палатка от Метро - 25 лева беше. Досега съм живял в нея поне 200 нощи, къде ли не по света и у нас. Никакви проблеми. Така че те съветвам да си вземеш нещо евтино и с останалите пари - каса бира [smilie3] http://www.decathlon.bg/palatka-arpenaz-2-zelena-dvumestna-id_8293539.html


Нещо по-важно, според мен - ето тези надуваеми шалтета са най-хубавия продукт, който изобщо някога съм си купувал. Много леки, остава пространство в палатката и направо генерират топлина. Съветвам да се сдобиеш с някакви, нямат еквивалент като удобство http://www.decathlon.bg/samonaduvaem-dyustek-za-prehodi-forclaz-a100-sin-id_8029334.html

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-06-16 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: bairi100   
Дата:   14-06-16 10:18

Земаш йевтина,ако дават дъжд+парче наилон за отгоре и си цар!При почти всичката планинарска кикипировка,по-важно е дали ще я ползваш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: todorzuboff   
Дата:   14-06-16 10:26

Аз пък бих те посъветвал да НЕ си взимаш "нещо евтино". За двайсетина години къмпиране съм ползвал/сменил бая палатки и с евтините е голямо тото. Палатките от горните линкове са малко смешни.

Задължително търси двуслойна палатка с алуминиеви рейки. За предпочитане е да е самоносеща, демек колците да не са задължителни за разпъване. Хубаво е да има някакво малко предверие за обувки и багаж. Щом ще я носиш сам на планина да не е по-тежка от 2,5 kg.

Някои марки, които да огледащ: Eureka, Hannah, MSR, Trimm, Black Diamond.

Иначе vga e прав за самонадуваемите постелки - много са удобни и категорично по-топли от неопреновите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: kvakioh   
Дата:   14-06-16 10:41

Marmot limelight. Ако е скъпичка, някоя Coleman ще стане. Аз ползвам 2 1/2 палатка, като не правя преходи с нея. С колата, спирам, 1000-2000 най-много метра и съм там. Като сме двама, за плаж основно, нося палатка за трима, че да има място. Ползвам Vango за трима и 2 1/2 от everest1953.
За палатките е като при стативите, под 250-300лв има малко читави.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: teodorpk   
Дата:   14-06-16 10:49

Не мога да се съглася, че за под 250 има малко читави.
Имам две триместни палатки, с които обикалям метъл фестивалите в Европа:
VANGO Alpha 300+ - купих я за 190лв
Arpenaz 3+ - 100тина лева от Декатлон

В най-големите потопи на Wacken Open Air не са пропускали и двете, будил съм се в езеро - също абсолютно сухо вътре. 100% сигурен съм, че никой писал в темата, не е тествал палатка в такива условия.
Която и от двете да вземеш (имат и двуместни варианти) няма да сбъркаш :)



Публикацията е редактирана (14-06-16 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: J0R0   
Дата:   14-06-16 10:52

Много зависи къде ще я използваш и при какви условия.
Преди години си купих една палатка от Метро за 40 лв.
Още на първото разпъване на ръба на нос Емине, излезе бурен вятър и я направи на парцали.
Накъса я цялата.
По тоя повод си купих една чешка "Хана", беше към 180 лв. която търкалям повече от 10 години.
Преживявала е бури, градушки, какво ли не и не е мръднала.
Даже тримата с детето се събираме без проблеми вътре.
Разпъването и е за под минута, защото се захваща за рейките с щипки, тип карабинки. И дори има нещо като предверие за багажа.
Изобщо по-скъпите палатки има защо да са по-скъпи.


https://photo-forum.net/static/forum/2016-06/rdmo8303.JPG


https://photo-forum.net/static/training/entries/1042_middle.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: vga   
Дата:   14-06-16 11:01

Съгласен съм със забележките ви, ама човека е казал, че никога не е лагерувал. Мислите ли, че за първото си лагеруване няма да погледне прогнозата за времето и ще си избере да се събуди в езеро? [smilie5] Затова беше и моята идея, че като се ползва в идеални условия няма никакво значение каква е - съответно да си изхарчи парите за нещо друго [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: kvakioh   
Дата:   14-06-16 11:05

На евтините с времето им се разваля и остарява покритието против дъжд.
Не съм попадал в най-големите дъждове, трябва ми палатка за най-малкото -5градуса. Има читави за 200-250лв, но определено трудно се намират в Бг.
Преди години ползвахме едни огромни, които струваха цяло състояние, с 2 стаи, хол и др и се даваха дори за допълнително подсилване на устойчивостта на дъжд, покрития някакви. Сега е по-сложно, защото нещата са като еднодневки. Даже едно покривало за раница спира да бъде защита от дъжд след 1-2 години ползване.
Всичко зависи от условията и къде и как и кога ще се ползва. Има и единични, които са страхотни и ултралеки-кило.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: lamerko   
Дата:   14-06-16 11:05

И гледай да е двупластова, против конденз, че през нощта бая нещо протича :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: monogamen   
Дата:   14-06-16 11:34

Ако мислиш да си взимаш някоя евтина палатка , задължително трябва да вземеш и найлон с който да я покриваш , защото падне ли един по-сериозен дъжд ще прокапе и наводни . Ако ти се дават повечко пари за качествена палатка , бих ти препоръчал Vango jazz ( 200 , 300 , 400 ) , които са двупластови и няма да мислиш за дъжд и вятър [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: donika_dony   
Дата:   14-06-16 11:50

Husky burton, Trimm Extreme

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: asahi   
Дата:   14-06-16 12:48

Палатка се избира според условията, в които ще се ползва:
- за плажа лека и проветрива, със здрава конструкция против вятър.
- за язовира голяма, да събира багаж. да държи на дъжд дълго време. Може и да е тежка.
- за планината лека, да издържи един дъжд.
- за велосипеда - хамак.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: Gaiver   
Дата:   14-06-16 13:53

.



Публикацията е редактирана (14-06-16 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: Mytronix   
Дата:   14-06-16 14:11

Благодаря за всички отговори , но ми се струва , че работата е като с стативите. Преди да си взема стабилен статив потроших сумати и пари за боклуци по 50 лв. (над 4 броя) [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: EvaJor   
Дата:   14-06-16 15:19

117 см дължина? За кого е тази постелка?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: EvaJor   
Дата:   14-06-16 15:22

За сам човек -не можах да намеря по-добро съотношение качество/ цена/ тегло от тази:
http://campingrocks.bg/bg/product/1333/palatka-trimm-one-dsl


Търсих от поне два месеца, само в бг сайтове и другата за един човек, която евентуално обмислях беше тази:

http://outdoor-shop.bg/product/39/palatka-spitfire-solo.html


Но се отказах от нея, защото й дават доста малък воден стълб.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: EvaJor   
Дата:   14-06-16 15:38

Сега видях, че ще я носиш сам, а е за двама души. Пак Трим:

http://campingrocks.bg/bg/product/861/palatka-trimm-bivak-model-2016


Въпреки, че са й малко много колчетата за забиване... не знам ако трябва да се разпъне по каменисти места как ще бъде

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-06-16 15:55

Това ми се вижда добро за парите си.Добре е да има едно резервно място за всеки случай(багаж или случаен спътник).Останалото си го има почти всичко.

Цък

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: bocodage   
Дата:   14-06-16 15:56

Колега моя съвет е да си вземеш нещо евтино и да видиш дали къмпингуването въобще ще ти хареса. Аз си взех Zajo Norsk 3 ( хубава палатка) за около 300 лева и просто нямам време кога да я ползвам. Добър вариант е да питаш някой приятел дали може да ти заеме каквото има - палатка, шалтета, спални чували, лампи, челници. Имай предвид че си трябва и прилична раница ако ще правиш преходи. Хората се справят и без раници за стотици левове, но без съмнение с хубава раница е по-добре. Приятно къмпингуване!

П.С. Задължително си носете ракията в пластмасови, а не стъклени шишета, че тежи :)


Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: EvaJor   
Дата:   14-06-16 17:35

3.9 кг палатка ми се вижда адски много
3.9 + 1.5 чувал (среден ценови клас)+0.500 стелка - 6 кг само дотук.
Статив 1.8 и апарат 2.0 кг - 10 кг само това
Има още дрехи, храна, вода като минимум.
Колегата трябва да е доста здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: GZS   
Дата:   14-06-16 17:40

EvaJor го е казал много точно.
Всичко над 1.5 кг е лудост, да не говорим че вече има доста модели под 1.5 кг че дори и под 1кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: itilien   
Дата:   14-06-16 17:43

3,9 кг палатка си е направо самоубийство. Ако ще се носи по планини на гръб трябва да се стремиш да е максимум 2 кила. Но леките не са евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте ми палатка за лагеруване
Автор: sherbit   
Дата:   14-06-16 17:45

По 40 дена съм прекарвал на палатка. Ако не си на планина, взимай каквото и да е. Ако може 6мм рейки. Найлонче 20 квадрата от най-тънкото си вземи заедно с 1-2 рейки и колчета допънително. Важното е да е двуслойна и да има комарници. За планина е друг филм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »