Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-06-16 19:31

Няма професионални камери [smilie5] има инструменти за всякакви нужди. Един харесва един инструмент, друг харесва друг. Безогледалката прави неща, които никой ДСЛР не може и за мен това е важно. Явно обаче ще почакам още докато всичко, което искам го вкарат в една камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-06-16 20:03

Абе, Марио... то хубаво купуваш такъв с две карти, ама като установиш, че това му е единственото предимство, кво правиш [smilie22] !?!
Аз продадох два такива, с "по две карти" и да ти кажа не съм съжалил нито веднъж, че съм си взел с една [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: aldygreen   
Дата:   13-06-16 20:15

JohnyWalker написа:

> Много тъпо влизане с "вземи си
> свЯстен апарат" сигурно EOS 600D е
> по-добре от А7Р2.

Глей ся JohnyWalker, аз хубаво намекнах за "ромски" работи, ама ти директно дърпаш към цигански изпълнения. Включително и с "остроумното си влизане".
Професионален и цигански подход според тебе си е едно и също.
А колкото до скромното ми EOS 600D, никога не е успяло да ме ограничи с нещо. С ML пък още по-малко. Никога не съм купувал камера, за да се фукам с нея. Още повече, че съм от старата генерация, която знае как се снима на филм и как се снима с това, което имаш.
Но темата е друга. Аз споделих своя опит от работа с microSD карти и продължавам да твърдя, че едно такова решение с две карти в някакъв адаптер по определение е по-ненадеждно от една хубава карта. Причини бол.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-06-16 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-06-16 20:28

При Канончетата нещата са ясни и там иска, не иска човек си кара с едни Мб/с. Докато при някои марки уж има скорост, но нещата не са много ясни. Единствено бързи и ултрабързи карти за запис на кадри в серия или поединично досега съм засичал при Фуджи като безогледални апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: baraba   
Дата:   15-06-16 04:05

Автор: aldygreen

За повече от 10 години имам само една скапала се карта Apacer 2GB. Случвало се е да изтрия снимки и винаги са се възстановявали 100%. Обикновено форматирам карта в началото, когато я вкарвам в експлоатация. И мисля да продължавам в този дух.
..............................

ами явно не си снимал всеки ден, щото аз за 2 години съсипах 4 броя карти сд, марка хама 16гб ,камера сони ако има значение камерата



Публикацията е редактирана (15-06-16 04:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Pavlov   
Дата:   15-06-16 05:20

baraba, не знам защо го изтъкваш това. Hama са най-големите боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: aldygreen   
Дата:   15-06-16 15:36

Всичко, произведено от HAMA, което е минало през ръцете ми (служебно или у дома)- слушалки, микрофони, мишки, карточетци, е било с доста калпаво качество и се е чупело доста бързо. Затова от доста време HAMA не купувам.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   15-06-16 18:19

Hama и марка не може да ползваш в едно изречение. Купи си San Disk, някои карти дори вървят с доживотна гаранция.

aldygreen, не знам защо се хвалиш, че можеш да снимаш с лентов апарат, това е все едно да кажеш, че можеш да караш жигула, следователно можеш да караш и нова кола автоматик.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: aldygreen   
Дата:   15-06-16 18:53

JohnyWalker написа:

> aldygreen, не знам защо се хвалиш,
> че можеш да снимаш с лентов апарат,
> това е все едно да кажеш, че можеш
> да караш жигула, следователно
> можеш да караш и нова кола
> автоматик.

Ако не можеш да караш жигула, със сигурност няма да можеш да караш и нова кола автоматик. Това ясно ли ти е?
Авторът на темата Simbon4o търси сигурност за заснимания материал. И обмисля, дали с добавянето на втора карта може да повиши нивото на сигурност. Аз си дадох мнението, че добавянето на елементи с неясна съвместимост с даден апарат, не е по-сигурно решение от ползването на единична проверена маркова карта.
Ти да беше казал нещо по темата?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: ATHOM   
Дата:   15-06-16 18:56

Tethering не поддържа ли тва Сони?

Кабела, компютъра и бекъпи да искаш, варианти с лопата да ги ринеш.
Ако не - то контролерчето дори и да се измисли, нали и то хляб (ток) ше яде, та ше стане една...

А па китайски РАИД контролер само като чуя и тръпки ме побиват, те тва ни трябва. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-06-16 19:33

Китайски са всички неща, които ползваме [smilie5] ако някой може да направи достъпен качествен такъв контролер и да го тикне в карта то това са китайците. Както и да е, явно още не са решили да го правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: ATHOM   
Дата:   15-06-16 20:01

Ти искаш китайците да го измислят, което е различно от това да го произведат.

Също така ще се изненадаш колко голяма част от частите в сървърите, че даже и персоналните компютри, макар и правени в Азия, нямат нищо общо с Китай. ;-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »