Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-06-16 09:50

Мина ми една чуденка през главата. Виждал съм такива преходници правени с идеята от две 64ки да стане една 128ца, обаче моята идея е по-подла. Понеже камерите с които ми е приятно да снимам имат само по един слот за карта и това е проблем за бакъпа дали някой производител не се е сетил да направи такъв преходник, който да прави от две 64ки една 64ка [smilie5] нещо не откривам, чудя се и само аз ли си търся такъв адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: demiman   
Дата:   11-06-16 09:52

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-06-16 12:17

Аааа... те това е интересна идея [smilie24] [beer]

Ще се поразровя и аз, да видим ще изкочи ли заек от тая трънка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: nyamago   
Дата:   11-06-16 12:43

Искаш да ги превключваш, или да се пишат едновременно / огледално ?

И двете не е трудно да се реализират, но направи-си-сам ще изглежда грубо и може да е ненадеждно, а за фабрично производство ня китаеца някой трабва да му покаже доказателства за търсене от пазара (или някой да поеме риска и направо да му поръча една 'минимална' партида от 10,000 бройки и после да си ги маркетира : )

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: alex070707   
Дата:   11-06-16 13:26

Ето това е страхотна идея! Понеже ми стана интересно, ще потърся подобно нещо за CF карти и ще докладвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: dimidumi   
Дата:   11-06-16 14:08

Бързите SD карти на известни марки са си RAID 0 в един корпус, два броя 32гб, примерно или две по 64гб и т. н. ...ти искаш да се направи преходник с контролер който на пише като RAID 1, едновремено на две микро СД, само не знам как ще се конструира дизайна на преходника, дали ще се съберат на толкова малко място, иначе е хитро като идея [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: lamerko   
Дата:   11-06-16 14:38

Проблема е конторлера за РАИД-а - трябва доста мощност. Друг по-малък проблем е, че скоростта ще се срине драстично. За справка - новите ССД-та, които нямат нищо общо с РАИД масиви имат собствен контролер за управление на данните, който се движи от мощен ARM процесор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-06-16 15:54

Дори да не е на раид, просто искам да пише на двете едновременно едно и също нещо с цел бакъп. Понеже сони явно не им се правят камери за работа, а мен ми допада да работя с тях... [smilie5]. За видео, ако се снима е лесно - бучиш рекордер и си пише хем на него, хем на картата в апарата или в рекордера на два носителя, ако има такава опция. Обаче за снимки... Намерих само едни MS сонешки дето им слагаш две микроСД и работят двете карти едновременно, но им събира обема а това не е моята идея.

В общи линии това е основен минус за мен на безогледалките ми, това с малките батерии ще го преживея... имам си достатъчно батерии ама с картите ми е куцо да снимам сериозни неща без бакъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: nyamago   
Дата:   12-06-16 02:24

Колко е по-зле да се прави бекъп веднага след снимането? Само време (и мързел), или виждаш тхнически рискове в сравнение с успореден симултанен бекъп?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: batsali   
Дата:   12-06-16 02:40

Принципно нещото "бекъп" и много зен занимание. [smilie5] Насладете му се след адреналина от снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: colorphoto   
Дата:   12-06-16 04:32

През 95% от времето в което се е развивала фотографията не е имало възможност за бекъп,пък са се съхранили достатъчно неща.....

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Frenchev   
Дата:   12-06-16 08:55

Идеята е супер. Не става въпрос дали те мързи или не кога да си направиш бакъп. На мен ми се е случвало да снимам нещо. Прибирам се, вадя картата от апарата, пъхам я в компа и дава грешка. Връщам я в апарата и пак грешка. И снимките изгоряха. За такива случаи бакъпа е безценен.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: realnoncho   
Дата:   12-06-16 09:54

Съгласен с Frenchev, има хляб в такава идея точно за да те спаси при умряла на момента карта [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Stoychev   
Дата:   12-06-16 10:10

Frenchev, това с грешките на картата най-често е заради повредена файлова система, например заради прекъснат запис на картата (SD носят повече на вадене по време на запис, но CF са по-претенциозни и прекъсването на запис почти винаги гарантира повреда на файловата система). Заради счупен файл излиза това съобщение за грешка и нужда от форматиране. Най-лесният и успешен начин за справяне е като наистина се форматира картата по най-бързия метод, който просто поправя файловата система, а файловете си седят, просто са маркирани като изтрити. И после 99% от снимките или другата информация се спасява с програмки за възстановяване на данни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-06-16 13:24

Който снима сериозно по работа ще ме разбере [smilie5]. Обаче за момента не намирам подобно решение, а щеше да е добро. Щеше да даде решение на един основен проблем при ползването на безогледалките за работа. Особено по-скъпите такива, примерно а7р2... 7 бона за любителска камера. Това с батериите се преживява, но това с картите е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: asahi   
Дата:   12-06-16 13:32

Чудя се били ли са картите по-евтини от сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: aldygreen   
Дата:   12-06-16 17:05

За повече от 10 години имам само една скапала се карта Apacer 2GB. Случвало се е да изтрия снимки и винаги са се възстановявали 100%. Обикновено форматирам карта в началото, когато я вкарвам в експлоатация. И мисля да продължавам в този дух.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-06-16 18:24

Това е въпрос на личен избор, има хора дето си работят на един диск без бакъп, има снимащи на една карта... за мен това е допустимо, ако не ми плащат за работата и не е фатално да изгубя нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: aldygreen   
Дата:   12-06-16 20:16

Като ти е толкова отговорна работата, вземи си свястен апарат, отговарящ на отговорната работа - с два слота и едновриминно писане на две карти и си "в джаза". Другото намирисва на "ромски" изпълнения и е още по-несигурно от една свястна карта. Личният ми опит от microSD карти с адаптери е отвратителен. Вечно има някакви контактни истории, че и несъвместимост с разни адаптери.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: kvakioh   
Дата:   12-06-16 22:18

ЗА Сони трябва да работи...Или две тела, или се чака новото, което ще е над 7 бона и ще има 2 слота карти. А7R2 е вече достатъчно евтина, до края на годината за по 600-650 паунда втора ръка като наизлязат А нещо си новите.
Няма как физически да се набута в една SD карта две и да пишат по едно и също време...Особено за ужасно бавните А7/А7R/A7s, Sony ги изоставиха като деца с дефекти, в десета глуха. С 27 различни карти вече повече от половин година на А7R/s, в гаранция, на три различни апарата дори, просто си е бавно, бавно, бавно, бавно и много бавно писането. ЗА кадри говоря само, за видео не знам. С ултра-бързи, с бавни, с нови, стари, микро SD, каквито и да е, даже тук препоръчаните Сони стик картички...Просто си е бавно снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-06-16 22:52

В едно СД трудно ще се набутат, но в МS сонешките(които все още влизат и в последните модели мисля) може да се набутат и да остане място за малко електроника.

Явно никой китаец още не е правил такава екстра. Не се сещат или не им дават не знам... все пак камерите са нарочно проектирани така, ако искаха да стават за по-сериозни задачи щяха да си им сложат по два слота предполагам.

А за вземането на свЯстен апарат - имам си и не ме кефи. Тия ДСЛР-и не ме кефят вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: kvakioh   
Дата:   12-06-16 22:57

Има забавяне. Ще има 2 слота при някой топ модел на Сони до края на годината. После А7R2 и другите 2бр тела си остават със болежките. Макар че са изчистени.
За електроника, след като има 200GB микро Сд, ще има и такова нещо...memory stick е за електроннните им игри, за апарати ще изчезне.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   13-06-16 18:17

Много тъпо влизане с "вземи си свЯстен апарат" сигурно EOS 600D е по-добре от А7Р2.

Ако си предпочел дадена камера по някакви параметри, които те устройват и си видял че има подобно нещо:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ocfg2264.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-06/runa6969.JPG


http://image.made-in-china.com/43f34j00nsiQAFlywfcb/Winfos-Dual-Card-Slot-TF-Micro-SD-to-Ms-Memory-S


Започваш да си мечтаеш за подобно за SD карти, вместо да купуваш А7Р3. Ако наложите 2 микро СД карти върху 1 СД, ще видите че пасват. Друг е въпросът дали има място и за контролер.


Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-06-16 18:21

Пак ще е супер бавно всичко като писане с това 2микро сд в една мемористик...На който и да е апарат от А7 серията преди А7 мк2, А7R мк2.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за две microSD карти в един SD слот :)
Автор: marrio31   
Дата:   13-06-16 18:33

Тъпо било влизането[smile] за професионална работа си има професионални камери,кви са тия мъки с карти и преходници..Купуваш апарат с две карти и всичко си идва на мястото,не е нужно да чакаш някой китаец да измисли нещо,което не се знае колко коректно ще работи[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »