Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За Никон 750?
Автор: Imaginarium   
Дата:   30-05-16 22:14

Pd, без да се обиждаш, но ти спадаш точно към този малък %, които разбират техниката, но са ви прекалено високи изискванията :) Още повече, че си "птичар" и винаги гледаш да цепиш пиксела:) Така че, с определението "трагичен", опреедлено не си обективен :)
 Re: За Никон 750?
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-16 22:38

Трагичен е за парите си. Канон 24-105 е по-добър обектив ,а сигма 24-105 още по-добър обектив.

Този никкор никога не бих му платил цената за това ,което ми предлага. Реално е неизползваем на ф/4.0. Аберира безобразно като за такъв клас обектив и е с меки крайща които не се оправят дори на ф/8.0 в широкия край. Бих потърсил 24-70 2.8 на старо пред този нов.

Не е най-лошия обектив на света разбира се но е доста слаб за парите които струва. Особено ако в бъдеще се вземе нещо от д8ХХ серията там ще си е отвратителен. Иначе на 24мп чат пат ще прилича.
 Re: За Никон 750?
Автор: EvaJor   
Дата:   30-05-16 23:01

Ок за Сигмата, обаче не виждам откъде бих могла да я намеря
 Re: За Никон 750?
Автор: colorphoto   
Дата:   31-05-16 00:41

Повечето тук предпочетохме Никкора вместо Тамрона поради това че колежката ще го ползва за туризъм и като обхват е достатъчно универсален.

Имам наблюдения на две бройки 24-120/4 на приятел точно от Д-750 и не е толкова зле,както Веско пише,въпреки че и на мен не ми е любим обектив,но за туризъм е много добър.
 Re: За Никон 750?
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-05-16 11:49

Я някой да каже за проблем с фокуса точно с Тамрон 24-70/2.8 VC, че вече на бг-мама го обърнахме тоя форум! Кой е имал проблем с един от най-качествените обективи от Тамрон, кой? [smilie8]
 Re: За Никон 750?
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-16 12:15

Всички търд парти обективи имат проблеми малки или големи с автофокуса. Само сигма предлагат USB док за калибрация и безплатна такава с тялото ако нямате USB. Разбира се ако е закупен от България.
 Re: За Никон 750?
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-05-16 12:23

Тези "проблеми" се решават с микро настройката на самия апарат! За това я има тази опция, за това е приложима и решава всичките тези "проблеми", които по междудругото се появяват и при обективи брандирани Nikkor и то не в малък процент от случаите! Ще перефразирам - някой с неразрешим проблем и съвместимост във фокуса с Tamron 24-70/2.8 VC има ли?
 Re: За Никон 750?
Автор: EvaJor   
Дата:   31-05-16 12:35

И без това няма наличност на тялото. В някои немски, холандски и белгийски магазини, които следя -от вчера също има липси..Чудя се да не би да изтеглят бройки от пазара [smilie11]
 Re: За Никон 750?
Автор: Imaginarium   
Дата:   31-05-16 13:33

Pd, така написано, вече е различно :) Прав си принципно.Но яно нещата са до бройка, защото моят 24-120 не се вписва в твоите впечатления, наистина...Но пък и Sigma-та я няма bulk с това тяло и бюджета много скача.
Иначе, на автора да му вкарам една мухъ в главата, Д610 също е страхотен апарат :)
 Re: За Никон 750?
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-05-16 13:40

Да и ще има хубав и нормален горен дисплей, а не скопен такъв, но пък ще загубиш от по-лошо разположение на фокусните точки и евентуално по-високо използваемо исо! Имах и Д610 и сега Д750. [smilie3]
 Re: За Никон 750?
Автор: io_bs   
Дата:   31-05-16 13:49

Да добавя трети вариант: 24-85mm f/3.5-4.5. За парите си е доста добър според ревютата, а е малък и стабилизиран.
 Re: За Никон 750?
Автор: EvaJor   
Дата:   31-05-16 13:52

Четох сравнения между двата и определено засега съм към 750. Не планирам да се ориентирам към 610.
 Re: За Никон 750?
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-16 14:06

PhotoBo не не се решават така проблемите. Варио обектив се калибрира на средно 3-4 фокусни разстояния с по три ралични настройки в зависимост от разстоянието до обекта. Когато се изразяваш е добре първо да прочетеш. Телата нямат такава функционалност. Така ,че USB дока или калибрирането по-тялото са единствените опции когато проблемите са сериозни. Освен това много от телата нямат необходимата корекция ако тя е много голяма.

Проблеми с Тамрон 24-70 2.8 "реални" какво и да значи това имат много хора. Включително и тук имаше теми може да потърсиш.

Малко е глупаво да търсиш хора с проблемен Тамрон 24-70 в тема за Никон д750 не мислиш ли? [beer]
 Re: За Никон 750?
Автор: EvaJor   
Дата:   31-05-16 14:14

Imaginarium, зимните ти кадри от планината с тази комбинация ли са 750- 24-120/4?
 Re: За Никон 750?
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-16 14:20

Imaginarium качи един голям необработен файл от твоето 24-120 да го видим на 24 и 120мм
 Re: За Никон 750?
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-05-16 14:58

написа:

> PhotoBo не не се решават така
> проблемите. Варио обектив се
> калибрира на средно 3-4 фокусни
> разстояния с по три ралични
> настройки в зависимост от
> разстоянието до обекта. Когато се
> изразяваш е добре първо да
> прочетеш. Телата нямат такава
> функционалност. Така ,че USB дока
> или калибрирането по-тялото са
> единствените опции когато
> проблемите са сериозни. Освен това
> много от телата нямат
> необходимата корекция ако тя е
> много голяма.
>
> Проблеми с Тамрон 24-70 2.8 "реални"
> какво и да значи това имат много
> хора. Включително и тук имаше теми
> може да потърсиш.
>
> Малко е глупаво да търсиш хора с
> проблемен Тамрон 24-70 в тема за
> Никон д750 не мислиш ли? [beer]

Pd, моите уважения към личността ти и опита, който имаш, но от написаното от теб ми става ясно, че никога не си имал проблем с гореописания обектив, по простата причина, че никога не си имал такъв! Малко несериозно е това да твърдиш за проблем с нещо, с което ти самия не си имал опит, че да се опитваш да го набиеш в кратуните на останалите, само защото някъде нещо (много) си чел! Аз на такива изказвания не мога да се доверя, наричам ги въздухарски, точно защото са на базата на нулев личен опит и без капка аргументи за целта! Тук в тоя форум е пълно със специалисти, оптични техници и разбирачи, в това съм се уверил! Всички са наясно, че трети производители като Сигма, Тамрон и други предразполагат към проблеми и те не са само с фокуса, но както казах такива с проблеми могад да се срещнат и с марките като Никон, Канон (за които знам, че много добре познаваш) и никой с нищо не е застрахован без значение дали говорим за варио или твърди обективи. Не ми казвай, че до сега не си имал проблем с фокуса на нито един "марков" обектив ;) Именно за това попитах тук дали нещо-против имащите Тамрон 24-70/2.8 ВЦ могат да дадат някакъв пример от личния си опит, с което да са разочаровани от обектива и както и предполагах - такива не се намериха, за разлика от това, че противници много... Само голи приказки на версия! И ако е глупаво от моя страна да търся проблем с фокуса в тема за тяло, което имам, обектив който също имам, аджеба кажи ми ти в ролята на притежаващ кой от описаните обективи или тела се явяваш, че така компетентно се изказваш?
А може би да ти дам снимки пълен формат с тялото и обектива и от мен ще искаш? Може, а ти какво ще дадеш... Умни приказки?!? [smilie5]
 Re: За Никон 750?
Автор: EvaJor   
Дата:   31-05-16 15:00

Мисля, че направих своя избор. Благодаря на взелите участие в темата, всяко едно от мненията ми бе полезно. Затварям темата и весело лято на всички.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.