Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: Mytronix   
Дата:   27-05-16 16:07

Здравейте колеги ! Може ли някои да ми даде идея как да използвам нд филтър 1000 (биг стопер) на обектив сигма 15-30 3.5-4.5 на фф канон 6д . Самия обектив е с някаква приставка за предна капачка на която може да се слагат филтри , но винетират и се вижда сенника чак до 30 мм ... Което убива всичко в мен ... Самия сенник е вграде ! [smilie18].Самия сенник е вграде ! Гледах , че има някакви приставки за холдери за правоъгълен филтър 100мм закачащи се на сенника на обектива , но една смешна пластмаса струва около 200 лв .... Това е абсурдно !! Самия обектив ми харесва много и дори го предпочитам пред 17-40 , защото е доста остър и е по широк с 2 мм , но това с филтрите ме убива . Същото е и при сигма 12-24 . Моля предложете ми някакво решение (не съм много добър в хоуммейда) [smilie2] .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:13

Мяташ филтъра на сенника с два ластика и стискаш зъби да не се надраска :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: Mytronix   
Дата:   27-05-16 16:16

Мяташ филтъра на сенника с два ластика и стискаш зъби да не се надраска :)

Ама сенника не е равен от страни е по прибран и ще влиза светлина така .[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:20

Ще има някакво паразитно осветяване, но за друго не се сещам при тези обективи. Аз затова навремето си бях взел Токина 11-16 на кропката, че беше един от малкото свръх широки обективи с ефективна резба за филтри. Сега и аз съм с 6Д, ама нямам толкова широко в момента :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: sveto92   
Дата:   28-05-16 16:35

Нямаш реален вариант. Това оригиналното нещо както сам каза винетира яко. И нормално. Варианта ти е само това с ластика, и то някой бая голям филтър 82мм примерно :) Аз така си ползвам поляризационен филтър на фишката :) Направих си стириопорен държач, и го нанизвам директно на обектива и държа с ластик :)

Всички обективи с изпъкнала челна са така... и 14/2.8 самиянг, нищо че има оригинален безумно скъп държач, винетира. За Това тея ръчно направените са по-ефикасни, защото са по-близо до лещата .Разбира се, има риск за самия филтър, надраскване, ако е директно. Можеш да си скалъпиш стириопорен или друг подобен държач, който да нанизваш на самия обектив, и който да може да държи филтъра точно пред лещата

Аз преди време бях питал за такова нещо за фишката, и ме оплюха за това, че не можело да се слагат филтри, и че поляризацията не бачкала добре на широки и фиш обективи дрън дрън, все едно не съм наясно с физиката на филтъра :D

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: asahi   
Дата:   30-05-16 02:58

Слагай филтър в задния край.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ . Филтри за широк обектив с изпъкнал фронт елемент .
Автор: hotsnail   
Дата:   30-05-16 09:11

Ами вземи си грамадански филтри от самчнг 14мм и с 3д принтерче си направи адаптер между твоя сенник и тоя на 14-ката....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »