Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   25-05-16 14:11

Здравейте, ще помоля за съвет .. търся си фотоапарат, по възможност от по-високия клас, не сапунерка, за около максимум 600 лв (може и малко повече) за лични снимки. Начинаеща съм. Склонна съм и на втора употреба апарат, но не знам на какъв да заложа. (знам че днешните смартфони правят също снимки за с такава цел, но предпочитам фотоапарат). Ще съм благодарна, ако ме насочите към марка, модел дори ако може и онлайн сайт, от който да закупя такъв :D Извинете, ако темата се повтаря и ако задавам много въпроси :D

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: ombre   
Дата:   25-05-16 14:18

Ами тук в базара е пълно с техника,виж раздел "базар".

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   25-05-16 14:30

Има различни класове фотоапарати. Преди да те насочим към конкретни марки и модели, сподели какъв искаш - със сменяеми обективи, или не? Ако е със сменяеми - DSLR, или безогледален? Предпочитания към някоя марка?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   25-05-16 21:58

Имате ЛС.



Публикацията е редактирана (25-05-16 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   25-05-16 22:17

за dslr - nikon d3000, d3100, d3200, d3300, d90, d5000, d5100, d5200 - мисля тези са в бюджета и всички стават.
canon не ги познавам до толкова, че да давам акъли - но все пак 1100д, 1200д, 600д, 650д.
За безогледалка: sony a3000, sony nex 3, sony nex 5.
За обектив: всеки един от китовите върши работа: 18-55, 18-105, за сони 18-55, 16-50.
Пиша тези неща преди някой да се е опитал да ти пробута антиките си като върха на технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   25-05-16 22:29

Насочи се към Никон от трета серия Д3200, (не 3300) от пета серия Д5300.
Другото е компромис. Имал съм повечето от изброените. Заставам зад думите си от допира с тези.
За други марки да пишат други колеги.
Все пак си е начално ниво, но достатъчно за красиви и професионални снимки.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: marrio31   
Дата:   26-05-16 00:18

За тия пари..трудно дслр,най-добре сапунерка от по-висок клас.Дори и да вземеш дслр за тая цена най-вероятно няма да оправдае очакванията ти.Само хубав обектив е над 1000лв.Един панасоник lx100 е добър вариянт,но е по-скъп от посочената примерна цена и втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 08:13

да, 200 левовия 35 1.8 е просто "ужасен" обектив.
а 250 левовия д5000 не се диша от гадост.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-16 08:52

А върха на гадостта е Никон Д40, нищо, че е "антика"[smilie5] [smilie5] [smilie5] !

П.П. Чевръстите търговци вече се активираха[smilie18].



Публикацията е редактирана (26-05-16 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: stalker   
Дата:   26-05-16 09:04

bg2014 ..интересни съвети даваш !
С какво D3200 e по-добре от D3300 ? И какво му е на D5100, че и на D5200 , че ги слагаш в графа "компромис" ?!? Така като даваш съвети само може да се изложиш.Професионални снимки /всъщност какво имаш предвид ?/ може да се правят и с много по-стари камери, примери да не давам.Има много и то в нашия форум.

lori91 ...vkk1 хубаво ти е написал горе-долу за избора.Не е голям за тези парички, но е напълно достатъчен за това, което търсиш.Между другото ми се мярна това :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61870


Леко извън бюджета ти е , но камерата е добра за целите ти.Има много добър краен резултат - разбирай jpeg директно от апарата.
Интересно е също дали имаш желание да обравотваш кадрите си или не.

За парите ти си преценяваш принципно, защото ти плащаш.Разгледай базара и питай, ако нещо те интересува.Там ще се ориентираш и за цените на старо, макар тук да са по-височки от обичайното.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: marrio31   
Дата:   26-05-16 09:12

Аз от първият пост на дамата разбирам,че е начинаеща,едва ли ще свикне да снима с един твърд обектив[smile] Иначе да,d3200+35/1.8g са екстра[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-16 09:26

За снимане в jpeg - Д3000 + стабилизирания китак втора версия.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 09:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 10:10

Който каквото има - такова предлага... без значение колко остаряло е или колко безумно звучи.

lori91: предполам, че вче някой ти го е казал, но тези големи черни апарати не снимат сами. Много е вероятно ако си купиш такъв, първите ти снимки да бъдат абсолютно разочарование. Силно препоръчвам една безогледалка - сензорите са аналогични като на големите апарати и съответно качеството на картината е такова. Добре е да знаете, че всъщност огромно значение има обектива - сменяемия обектив е малко чужда концепция за човек, свикнал със сапунерка, но нещата наистина са сериозни.

Вече са ви споменали за обявата за Фуджи X-M1 с китово обективче, което всъщност оптически не е лошо. Друго от Фуджи в този диапазон е Fuji x100 - за разлика от останалите този модел е с фиксиран обектив, но за сметка на това обектива наистина е страхотен. Само него, ако тръгнете да си го купувате (сменяемия аналог) е по-скъп от апарата. Лошото е, че няма да сте свикнали с фиксирана дължина и в началото ще ви е малко трудно. Близко до ценовия диапазон е също Sony a5100 с китов обектив, което пак не е лош избор.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: roburt48   
Дата:   26-05-16 10:54

Не искам да звуча като амбулантен търговец, но видях темата и се включвам с оферта :) Поради ред причини съм решил да си сменям системата с Pentax.. Мога да предложа на дамата това, с което разполагам в момента, а то е:

1. Nikon D3200 (red body) на 5561 кадъра все още в гаранция до Юли т.г.
2. Nikkor AF-S 18-105VR (перфектен)

При интерес ще отговоря на всички въпроси на ЛС :)
П.П. Всички снимки в профила ми са с тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 12:08

Здравей,

Моя съвет ще бъде малко по-различен от на колегите. Ще ти говоря конкретно за Никон, защото Канон съм държал само веднъж в ръце и беше най-евтината играчка от Лъки Бой, така че там нямам обективно мнение.
Не те съветвам да взимаш 3000 серията и 5000 серията (това вече е субективно :) ). Според мен трябва да се насочиш към по-стар апарат, но от по-висок клас. Д80, Д90 са апарати, които можеш да вземеш заедно с обектива за пари по-малко от предвидения ти максимум.

Новите апарати от по-нисък клас само ще те спъват в снимането. Когато си вземеш Д90 например вместо Д5000 ще видиш, че на тялото има изнесени повече бутони, което в началото може да ти се струва объркващо или излишно, но в последствие ще видиш, че не е така. Когато дадена настройка е изнесена с директен бутон на тялото можеш да настроиш апарата според конкретната, специфична ситуация за части от секундата. Така печелиш време => повече уловени мигове. По-ниския клас апарати (3000 и 5000 серията) имат същите опции, но трябва да ровиш по менюто за да стигнеш до там => котката отдавна се е шмугнала под дивана, детето отдавна не се смее, целуващите се хора вече са се скарали, ретро автомобила те е подминал, птичката е отлетяла, хората на масата са с идиотски замръзнали усмивки докато те чакат да настроиш "супер скъпия, професионален" апарат, а ти ще бъдеш завинаги изпуснала безценния кадър. Това, че апарата е "само" 10-12 мегапиксела не трябва да те плаши по абсолютно никакъв начин. https://photo-forum.net//i/1985159 Това е снимка с д90 и ръчнофокусен, сравнително евтин широк обектив. Имай Предвид, че форума компресира изображението.
Друго преимущество на по-високия клас апарати е наличието на допълнително дисплейче на горната страна на апарата. Хубавото е, че настройките на апарата се изписват на малкия енергоспестяващ монохромен екран отгоре, вместо на големия, цветен, гладен за атомна електроенергия, екран отзад. Така пестиш 1. време, 2. ток, 3. радиация. Отделно нон стоп следиш какви са ти настройките. Неприятно е батерията да ти се харчи за нещо друго освен правене на снимки :). Имай предвид, че ако се зарибиш и продължиш да снимаш тялото ще влияе по-малко на добрата снимка в сравнение с обектива. Бях изумен как снима един канон за 400 лева (нов) с обектив за 3000 лева. За това не инвестирай много в тяло а се опитай да си купиш най-скъпия обектив, който бюджета ти позволява (разбира се след обстойно проучване).

Ако държиш апарата да е нов - техномаркет в момента правят намаление -

http://www.technomarket.bg/DSLR-foto/canon-eos-1200d-efs-18-55-dc-09142950.

За мен лично покупката на този канон са пари на вятъра, но за теб ти ще си прецениш сама.

Бих те посъветвал да си вземеш един стар апарат д80, д90, един евтин варио обектив 18-55 (който скоро ще запалиш с напалм и ще му се смееш, но с него поне ще влезнеш в света на DSLR фотографията) и един евтин 50мм на бленда 1.8

Варио 18-55

Твърд 50mm

Със твърдия обектив (50мм f/1.8) ще можеш да правиш страхотни портретни снимки с приятно замазан фон. Тогава приятелите ти вече ще си мислят че си про :). Имай предвид, че за една и съща цена твърдите обективи са по-добри във всяко едно отношение от вариото, но вариото е по-универсално, което ти трябва на теб като начинаеща. Ако си се ориентирала изключително към портретната фотография тогава взимаш само един 50мм обектив и щракаш с пръсти. Ако искаш да снимаш и пейзажи ще ти трябва и широката част на варио обектива, т.е. 18-те милиметра от обхвата 18-55. С него, за съжаление на всички ни, няма да можеш да замазваш фона в такава степен в каквато ще можеш с твърдия.

Когато взимаш обектив втора ръка виж предната и задна леща дали имат сериозно драскотини, косми, прах, храна, нокти и всякакви други чужди тела отвътре. Ако имат микроскопични дервания, които едвам, едвам виждаш на микроскоп, а си носиш силните очила - не му се коси, няма това да ти е проблема на снимките :)

http://olx.bg/ad/tyalo-nikon-d80-dslr-ID2WWrf.html#52344c1c09


http://olx.bg/ad/nikon-d90-ID5Qpv6.html#243036ff0e

Тези тела имат около 100 - 150 хиляди гарантирани сработвания на затвора. Има и 1-2 обяви със 100 лева по-ниска цена, но там не пише на колко кадъра са. Като взимаш апарат искай от продавача да ти прати снимка от същия ден в който си говорите и качи снимката в този сайт - https://www.camerashuttercount.com/ . Сайта ще прочете информацията от снимката и ще ти каже кой подред кадър е това (т.е. колко сработвания е направил затвора)

Лично аз съм забелязал на пазара за втора употреба да се продава повече канонска техника пред никонкса такава. Това означава, че имаш по-голям избор от обективи, но от друга страна, не се продава туй що хубаво :). Това отново е субективно мнение, както казах нямам преки наблюдения върху Канон. В крайна сметка не трябва да ставаш роб на техниката а да си намериш читава техника, която да ти е роб докато твориш.

Трябва да решиш върху кой жанр искаш да се съсредоточиш за да можеш да концентрираш средствата си там. Ако се зарибиш хубавите апарати и обективи ще си дойдат с времето (но ще си отидат парите ти ) :)

Успех с покупката и нека имаш много вдъхновяващи моменти!

П.С. Препоръчвам да прочетеш мнението ми в тоалетната, защото го категоризирам като тоалетна сатира (май трябваше да го напиша в началото на текста...)

Поздрави,
Боян.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   26-05-16 12:36

Лори91,
ако тръгнеш да слушаш всички акъли де ще ти ги дадат тук, ще трябва да изкупиш всичко що се продава втора ръка в базара[smilie3] .
Моето мнение, бъркаш в
https://www.photopavilion.bg

примерно/може и в синтезиса/, отиваш на менюто за апарати и задаваш критерия, за всеки вид най-отдолу на страницата има полета за цена /от-до/, пишеш си сумата четеш, сравняваш и си избираш. Още по-добре ако можеш директно да отидеш в магазина и да сравняваш на място различните апарати. Там ако е кадърен продавача може да помогне и на място. Или па да вземеш в магазина някой който разбира и да ти помогне на място.
Туй де ти го приказват втора ръка по-висок клас е доста привлекателно, но си е нож с две остриета, тези съвременни апарати са с определен ресурс на матрицата и да не стане след известно време да се наложи смяна/а това си е почти нов апарат/, освен това тези апарати са доста чувствителни към прах и замърсявания, а при едно некадърно чистене, риска от надраскана матрица си е реален, а от там и последиците. Така че в магазина поне ще имаш някаква гаранция и гаранционен срок освен възможността да видиш, пипнеш и да си решиш дали ти пасва в ръката.
Като натрупаш опит, сама ще знаеш за по нататък какво ти трябва и къде да го търсиш.
Успех в начинанието[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 12:54

Съгласен съм че е нож с две остриета. И няма как да не е... Но ти гарантирам, че и да вземе апарат на 70к кадъра няма да му стигне лимита, а за парите които ще вземе нов апарат може да си вземе два-три пъти по-качествен на старо. Но както казваш ако слуша всеки само ще се обърка :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-16 13:00

Все готини съвети.
Първо - ергономиката и тежестта. Ако не ти "легне" в ръката апарата ще ти събира прах в чантата след няколко месеца. Същото важи, ако ти е тежък.
Второ - многото опции и бутони са ... В крайна сметка се спираш на 2 - 3 режима или на един присет. Не познавам фотографка да си човърка по опциите на апарата - това е по скоро мъжка черта. Макар, че и ние си играем месец два и пускаме на зеленото квадратче.
Трето - каквото и тяло да избереш ще ти е достатъчно.Парите са достатъчни за стандартен апарат. Обектива е по-важен, но не е и фатално да си вземеш китов. По-важно е да се научиш да обработваш файловете до резултат който ти харесва.
Последно - като си избереш апарат и обектив, погледни във Фликър какво са заснели хората с тях. Пишеш примерно Nikon d5000 flickriver в гугъл и , ако ти харесва как изглеждат повечето снимки си готова :-0



Публикацията е редактирана (26-05-16 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 13:41

Не съм толкова навътре с материята, но не слушай тези индивиди, които ти "препоръчват" за тия пари сапунерка да си вземеш... Най-голямата глупост !!! Аз тръгнах от по-ниска сума, но отделих 700 за D3300+18-55 китак и не след дълго, защото мнооого се зарибих се сдобих с 50мм 1.8g и 55-200 другия китак. С 50mm 1.8g стават страхотни снимки. Да вече стъпих на по-голяма сума, но не съжалявам. Ако бях послушал "разбирачите" и да си взема сапунерка само щях да се набутам и да се чудя, какво да я правя... А да не говорим,че вече събирам за по-висок клас, а се занимавам от няколко месеца с това. Няма такова нещо "ще е трудно на начинаещ с твърд обектив" Има ли желание има и начин. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 13:50

Е, въпросната спомената сапунерка вероятно ще извади по-добри кадри на 50% от твоята техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:00

Lamerko,
Само името ти ми е достатъчно да не се хващам на хапливия ти тон ;) да не говориме за снимките ти ;)
Аз тука отдавна съм се отказал да качвам всичко точно заради разбирачи като теб ;)



Публикацията е редактирана (26-05-16 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:03

Пич това е буквално от първите ми снимки ... [smilie5] както казах тука съм се отказал отдавна

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 14:06

Гледам от има-няма седмица си се отказал :)

За снимките ми - от известно време се въждържам да качвам (не само тук), освен в размери 200х300 пиксела :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:06

https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1463645942_16_95.jpg

Що не я показа тази. Не казвам, че е нещо уникално, но сравнение с lamer та и твойте извинявай. Nikolas666 мисля, че се обади неподготвен

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:12

Еййй ама аз си знам тука да не споря с дървени философи... Ама простия съм аз, че ви се връзвам.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:22

Малко по-скромно да го дават тези, които нямат друго !!! Аз за месеци постигнах нещо, което с години някои не могат. Защо не съм скромен? На 26 имам собствено жилище и съм мениджър в голяма фирма... Ако бях скромен нямаше да постигна това. Вие господине... Бъдете си скромен ;)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:29

Аз не съм и казал, че не съм зелен, но скромно няма да го давам ;) В този живот няма място за скромност. Ако искаш нещо да постигнеш трябва да си най-нахакания. Това важи и за фотографията ;)
Наспамихме темата пак с глупости...



Публикацията е редактирана (26-05-16 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 14:30

Въпросът е защо менъджъра на фирма със собствен апартамент си купува входящ клас ДСЛР :)

Иначе идеята беше за съвети за техника, а не за лични нападки и избиване на комплекси.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:35

Казах "мениджър в голяма фирма", а не на фирма ;).
Защото не изкарвам по 5 бона на седмица. Отделно си имам и други разноски... Абе кво още се обеснявам :) лек ви ден

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   26-05-16 14:53

Съжалявам за офтопика, но наистина не се издържа вече с това колко е успешен ВенелинВВВВВВ.
Само глупавият човек не знае кога да спре и не може да проумее, че е само една прашинка и палачинката се върти и така, и иначе. А за глупостта възраст няма.
Момче младо, младо още зелено. Във въпросната фирма ти си мениджър. Тя не е твоя. Не си я създал, преди теб е съществувала, вероятно и след теб също ще съществува. Както се случват нещата и във фирмата, в която съм аз. Направих първите големи проекти, интегрирах нови практики, които се оказаха успешни, усвоихме много нови неща благодарение на мен. И все пак - фирмата не е моя. Успехите са на фирмата. На мен, на колегите ми, на всички. Ако стана неудобен - ще се отърват от мен. Ако реша да си тръгна - ще намерят друг. Колкото и да не ти се вярва - наистина няма незаменими хора. И ти не си такъв.
Примери много за хора, които са имали всичко, а сега се задоволяват с нищо. Аз имам пример за човек, който парите си ги носеше с чували, буквално, а сега го играе бедстващ и с клизма си докарва по 400-500 лв. месечно. Мислиш ли, че го е виждал в бъдещето си, когато е мъкнел пачките в багажника на S600?
Ако и в служебния си живот си такъв, не мисля, че с това арогантно поведение си наистина добър мениджър, особено ако работиш с хора, а не само да следиш процесите във фирмата пред монитор. Дано се бъркам, но по принцип в преценката за хора трудно правя грешки.
И те моля, истински при това, помисли върху думите ми 2 минути преди да отговориш, тъй като не се и съмнявам, че отговор ще има.
Отново извинения на автора на темата, но трудно се сдържа човек вече.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 15:02

lori91, аз обратно някои хора, бих ти препоръчал нисък клас ДСЛР, но колкото е възможно по-нов модел. Причината е по-доброто ИСО от старите ДСЛРи. Като пощракаш известно време, сама ще разбереш най-добре какъв точно ДСЛР ти трябва и с какви обективи. Може да вземеш първоначално с китов 18-55мм обектив и после да си вземеш друг твърд. Може и направо с някъв твърд да започнеш, но така може да не улучиш подходящата дължина(мм). Колкото до настройките и копчетата на апарата, за мен е въпрос на свикване.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 15:10

приятелче, в бизнеса се просперира със знания, умения, постоянство, не с арогантност.
И да ти кажа ... на 26 вече си позакъснял да се периш с имот и служба, повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 15:27

Колега прав си за ИСО-то, но според мен шум се чисти, острота се вдига, но момент не се връща. Снимал съм рамо до рамо с хора с д3ххх и д5ххх които се ровят по менюто и се чудят от къде се пускаше бракетинга, а аз съм го настроил отдавна без да съм си погледнал апарата. Удобството на двете колелца вместо 1 за мен е голямо.

Колежке, както по-нагоре вече няколко човека писаха, ако ни слушаш всички - само ще се объркаш. Трябва да прецениш какво, как и колко ще снимаш. Потърси някой приятел с такъв апарат. Ако може да ти го даде за 1-2 седмици. Излез в парка с него. Разходи се по улицата. Снимай на маса с приятели на лошо осветление. Ако нямаш нужда от нищо повече, което ти предоставя нов апарат за 600 лева - това е прекрасно и няма какво да го мислиш. Ако не ти стига това което получаваш, ще трябва да се ориентираш към пазара на втора употреба. Предлага се техника под наем:

Canon za 8 лв/ден


Никон за 15 лв/ден

Ще трябва допълнително обектив да наемеш. Може да ти искат и някакъв депозит за апарата, който ще ти върнат когато ти върнеш техниката. Отиди в магазина хвани 10 апарата в ръка и ще получиш поне малко повече представа отколкото имаш сега. Гледай търговците да не ти завъртят главата. Купи и си щракай. До тогава снимай с телефона, но твори!

В крайна сметка техниката е второстепенен фактор. Чети за композиция, за комбиниране на цветове, за добри практики, за подходящо осветление, за правила в различните жанрове. Хора с техника за 15 бона и нито 1 читава снимка бол, но хора които правят шедьоври със сапунерки са малко. Не си харчи парите излишно и неразумно.

Поздрави,
Боян



Публикацията е редактирана (26-05-16 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   26-05-16 17:02

[smilie2] Мило младо ми девойче lori91,
те сега можеш да видиш какви големи спорове и дебати могат да се развихрят от едно просто питане[smilie3].
Попита просто за апарат с който да почнеш да се учиш, а се изписаха една енциклопедия страници /и повечето от тях без особено значение/, то не са мениджъри, то не са бизнесмени или професионалисти. Мое мнение: недей гледа кой мениджър и колко нагла требе се държиш, а погледни във профила на всеки който ти дава акъл и му разгледай фотките, после погледни с какво снима. На таквиз акъли да погледнеш "....в еди кой си сайт...." и да разгледаш определен модел апарат не се връзвай, всяка снимка в сайт минава през съответната компютърна обработка. Това последното съм го препатил на гърба си /след кат си взех първия цифров и сравних какво вади с това де е публикувано/.
Акъл за "сапунерка"...[smilie11] ...не знам...[smilie11] плюса е, че са компактни, можеш да ги мъкнеш навсякъде и ако не държиш на качество, за домашни снимки за спомен стават, но те връзват от към възможности, развитие и надграждане на системата.
Така че аз кат по-дърт продължавам да си държа на моето - в магазина, може и по-евтин ДСЛР, но в гаранция и с консултант и проба на място, а и пробване на ергономичността/дали ще ти легне в ръцете, като форма, тегло и управление/. После надграждане с нови обективи и други тела.
То и ние по-дъртите на времето почвахме с евтините /малко силно казано/ Зенит и Киев и др., а после преминаваха/тез де могат си го позволи(аз още си карам със Зенита[smilie6]) на Практика, Никон, Канон и каквот се появи там след 80-тегодини/.
Та и ти сега избери си нещо де не е баш само да ти вземе парите, започни да щракаш /да снимаш ще се научиш в последствие, да не говорим за обработката и фотошопа/, ориентирай се какво точно ще снимаш и какъв ти е стила и ще знаеш по нататък какво ще ти трябва и какво да търсиш.



Публикацията е редактирана (26-05-16 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 18:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 18:25

Още една причина да не си взимаш тяло от по-нисък клас е че те нямат автофокусен мотор. Какво означава това - автофокуса работи по два начина - или чрез мотор в тялото, който навива обектива или с мотор в обектива.
Ако си вземеш апарат с вграден автовокусен мотор (д80, д90, д7000 серията и нагоре) можеш да фокусираш с абсолютно всеки автофокусен обектив. В този случай имаш много по-голям избор от обективи за ъпгрейд. Понеже безмоторните обективи са по-стари са и по-евтини, а разлика няма да направиш ако не си снимала супер много и не се вглеждаш пиксел по пиксел.
Ако си вземеш апарат без вграден мотор трябва да разчиташ само на обективи, които имат мотор в тях. По-скъпи са, и фокусират по-бавно, НО са по-тихи при фокусиране и често са уж по-добре оптически, което аз не мога да защитя като теза чисто заради липса на опит.

За да съм по-конкретен:

Евтини обективи без мотор на кило за около 150 лева


Аналогичен моторен обектив се продава само 1 и то на неадекватна цена (в пъти по-висока от безмоторните) (нов е 450)


Можеш да си вземеш тяло с мотор на старо за 350-400 лева. Нов е 1500.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 18:42

bocodage, престара се малко с последния си пост![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 18:49

tziko Защо? Опитвам се да съм обективен. Поправи ме ако греша.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 19:09

Щеше да е обективно преди 7-8 години, когато нямаше толкова обективи от типа AF-S. Сега има предостатъчно, особено за начинаещи. Фокусирането смятам, че е доста по-бързо с AF-S обектив от колкото със стар AF, но това зависи най-вече от класа на обектива както и от тялото. Иначе за останалото си прав, с мотор в тялото избора на обективи се увеличава.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 20:04

stalker написа:
bg2014 ..интересни съвети даваш !
С какво D3200 e по-добре от D3300 ? И какво му е на D5100, че и на D5200 , че ги слагаш в графа "компромис" ?!? Така като даваш съвети само може да се изложиш. Професионални снимки /всъщност какво имаш предвид ?/ може да се правят и с много по-стари камери, примери да не давам. Има много и то в нашия форум.


1. Писал съм на какво се основава моето мнение. На опит с всеки от тези апарати. Не съм ги виждал, а съм ги притежавал и снимал с тях. И в момента имам част от тях.
2. Снимам със стара техника вече и аз. С Никон Д3 - 12 МП, стар и уникален. Не го заменям за нов, освен за същия клас нов. Няма нужда да ми посочваш примери в този форум, защото аз съм един от тях.
3. Имам двама синове с апарати. Виждам младите какво снимат, какво харесват и ...че им е нужно да имат ВИДЕО в апарата. Поради младите ми синове не изоставам с разбиранията си.. за сега.
4. Срещам се с колеги с Никон Д5000 и 5200 (5100 го имах лично). Всеки от тях споделя къде го сърби и затова имам мнение.
Никон Д 3200 и 3300 мога да ги сравня и тук(имах ги по едно и също време, и правих снимки с двата за сравнение), но не съм самовлюбен и не мисля, че трябва да споделям това, което аз съм видял.
Дори да се изложа, което е много възможно ще е от натрупан опит с фотография, а не с празни приказки.
Съжалявам за поредната осрана тема (не заради нас, колега stalker), а заради други велики самовлюбени колеги. Жалко!
Все пак всеки можеше да сподели ЛИЧЕН ОПИТ с определена марка....



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 20:38

наистина би било полезно да се каже с какво д3300 е по-добър от д3200 от човек, който е имал и двата. Според dxo 3300 има по-лош Dynamic Range, ама така ли е наяве ...



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 20:55

tziko смятам, че говорим за различни неща. Прави си че в момента има AF-S обективи бол (такива с вграден мотор за автофокус), но са варио-та. Моите наблюдения и коментари в темата се отнасят за твърди обективи. Има разбира се и твърди такива, но са по-редки защото всеки ги иска и са значително по-скъпи. От линковете, които съм пратил си личи безусловно, че най-използвания от начинаещи (като мен) портретен обектив - 50мм - е в пъти по-лесно откриваем и евтин в безмоторната му версия, отколкото АФ-С. Интересното е как всички изписахме толкова много спам без колежката да каже и 1 дума за да ни насочи в препоръките, защото накрая ще се окаже, че и с по-висок клас сапунерка ще й се покрият нуждите. Аз например съм безкрайно доволен от моя телефон Самсунг. Снима невероятно стига да си гледаш снимките на дисплея на телефона. Всичко е субективно.

Поздрави, мир & любов,
Боян.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 20:58

vkk1,
Отдавна минах студентските години....отдавна научих, че акъл не се вкарва....отдавна научих, че уважение с думи не се печели.... отдавна научих, че когато има молба трябва да си кажеш мнението (ако искаш да си полезен) и да оставиш нуждаещият се да направи своя избор - ДАЛИ да се вслуша или да подмине мнението ти. Това и правя.
Не обичам конфронтацията, а обичам споровете.
Не обичам празнословието, а споделянето на опит.
Не обичам доказването под никаква форма, освен с дела.
Тук дела НЯМА, а само думи. Това е. Просто форум за фотография.
И ми е приятно да виждам хубави емоции, приятелски ВЗАИМОотношения и полезни теми. Особено за младите и за новите колеги.
Форумът е толкова подробен с толкова много информация, че наистина е трудно да се ориентира новак и да конкретизира каквото търси.
А за търговските трикове и реклама не ми се пише....например много мегапиксели, но самите пиксели са с по-малък размер и т.н.
Това как се обяснява на младок?
Разваляме темата....нека да има и други съвети, нека някой с 3100, 5100, 5200 или 3300 да си каже препоръките. Аз не съм ограничил никой за радост, както ще постъпвам и в бъдеще. Поздрави!



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 21:32

Ей така за забавление... който иска да смята пиксели, макар че обикновеното сборуване не е всичко.
Стар Никон Д3 - 12.1 megapixel full-frame sensor (8.45µm pixel pitch)
Ето пример за големината на пикселите от нета: D5100 /D7100
Това го пускам за да визуализирам разликата в големината на пикселите при търговската реклама.
Не казвам, че 5100 е по-добър ....НЕ!
А какво означават по-големите пиксели си е друга тема.
А за тези, които обичат да четат ... по-подробно....
Дано темата стане полезна за някой?



Публикацията е редактирана (26-05-16 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 22:45

bocodage, тя колежката вероятно загуби интерес още в края на първа страница [smilie18], но ние си дискутираме с удоволствие, за разлика от някои съфорумци. Който има желание може да извлече много полезна информация от темата.

50/1.8 е много хубав обектив, но AF-S версията е доста по-добър от предшественика си, като оптични качества и бързина на фокуса(което е важно да не изпуснеш момента както е отбелязано по-горе) така, че разликата в цената е оправдана без фактора мотор. Но да, ако имаш тяло с мотор - имаш избор. От друга страна имаме 35/1.8 който също е много хубав обектив и доста хора с кропки(като мен) го предпочитат пред 50мм като зрителен ъгъл.
Абе въпрос на личен избор според мен. Аз например, не съм изпитвал нужда от мотора в тялото с изключение по отношение на никор 10.5/2.8, но пак не се знае дали щях да си го купя. Вероятно ти ги виждаш от друг ъгъл нещата. По-правилно е да се избере тялото, според обективите, които ще се ползват, но начинаещите не правят така [smile]
Поздарви![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 22:58

bg2014, за какви пиксели говориш при сравнение на д3200 с д3300 ?
Не ми казвай, че аргументацията е на това ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 23:45

Не ти казвам нищо подобно.....то е само в твоята глава.
A бе колега vkk1, защо не оставиш поне нещичко да бъде интересно и полезно за други? Ако е възможно подобно нещо въобще?
Защо спамиш една тема без да кажеш нещо от своя опит на автора на темата, на питащия? Защо?
Защо търсиш конфронтацията, вместо да препоръчаш Никон Д5100 и да се аргуметираш? Страх, несигурност, неяснота какво описвам или какво?
Вие нямате ли поне малко чувството, че важно в тази тема е да препоръчате нещо за да стане диалог? Аз да не съм някой палячо да се връзвам на .....(цензура)
Каквото исках казах, колкото исках споделих и това стига според мен.
Дано авторът на темата да стане наш колега?
Успех и желая!
Ако те интересува нещо - пусни си тема и може да разбереш каквото поискаш.
Ако искаш верен отговор-задай правилен въпрос.



Публикацията е редактирана (26-05-16 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 01:07

Още в първия си пост съм казал моето мнение по темата, явно не четеш.
Теб те питах съвсем човешки каква е разликата между д3200 и д3300, защото твърдиш, че 3200 е добре, 3300 - не.
Отговор не получих.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   27-05-16 08:21

Предизвика ме с думите "не четеш". Сори!
Чета много внимателно. Пиша каквото знам без лични нападки за да не засегна някой всезнайко. Пиша конкретно и споделям СВОЯ ОПИТ, а не търся в интернет просто инфо и да го сервирам ненужно.
Защо подценяваш автора на темата?
Нима тя не знае кои апарати влизат в бюджета и?

: vkk1 написа:
Дата: 25-05-16 22:17

за dslr - nikon d3000, d3100, d3200, d3300, d90, d5000, d5100, d5200 - мисля тези са в бюджета и всички стават.
canon не ги познавам до толкова, че да давам акъли - но все пак 1100д, 1200д, 600д, 650д.
За безогледалка: sony a3000, sony nex 3, sony nex 5.
За обектив: всеки един от китовите върши работа: 18-55, 18-105, за сони 18-55, 16-50.
Пиша тези неща преди някой да се е опитал да ти пробута антиките си като върха на технологията.


Кой препоръчва антики?
Когато гледаш текст опитай се да видиш и това, което НЕ Е НАПИСАНО, и е тактично премълчано.
Стига СПАМ, моля! Извинявай!



Публикацията е редактирана (27-05-16 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   27-05-16 10:34

Предлагам тази безогледална система, вписва се в бюджета и има всичко необходимо за добро начало
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=73157



Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   27-05-16 10:44

crocodile (или да кажа - daniil-k), ти май ползваш форума единствено, за да хвалиш нещата, които продаваш?... [smile]
"Тази безогледална система" не става. Дърт модел, малка матрица, висока цена.
А и още в началото на темата се разбрахме с авторката ѝ (на ЛС), че търси DSLR.
Аз предлагам това - Nikon D3300 . Почти нов, добър модел, идеален за начинаещ.



Публикацията е редактирана (27-05-16 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 12:29

Привет на всички! Благодаря за изписаните страници, отне ми време да прочета всички коментари :D Искам да уточня, че не мисля да ставам професионалист, но не знам откъде ми дойде меракът, снимките да са по-добри от тези с телефона ми. Оня ден ходих на абитуриентска и една мадама, която има канон 650Д ми даде да направя две снимки, обаче нито го закачих на врата си, нито имах време да се пробвам наволя, направих две снимки ей така, щото тя трябваше да е в снимката и толкова. Не знам какво е станало и какво не. Но определено тежи, и ме беше страх да не го изтърва. [smilie5]
Като бях по-малка имах едно фотоапаратче, едва ли някой е чувал за марката му, Саньо :D , с него направих една що-годе добра снимка (ходих с нея на детски конкурс за фотография :D ) и взех 2-ро място, голям праз, а? :P
Определено не търся най-добрата техника, то и пари нямам за такава, просто искам като правя снимка на затворено, на лампа, да не е толкова кофти снимката, колкото с телефона. Много ме беше яд миналата година на многото снимки със фотоапаратче сони в църква на кръщене и нито една не беше читава .. (не снимах аз, но и аз да бях, пак нямаше да се получат).
Нямам никакви предварителни познания, трябва да седна и да прочета това-онова. И ще ви послушам, ще отида на място в магазина и ще пробвам :)
Имам едно въпросче, този сайт, от който купувате - фотосинтез, гледам има доста промоции на комплекти - струват ли си парите - например: фотоапарат Canon EOS 1200D + обектив Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS + обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM + чанта Case Logic SLRC - 200 (черен) + карта Toshiba Exceria 16GB 48MB/S - 889 лв (това е над максимумът ми, но да речем че два-три месеца ако заделям, ще мога да си го позволя)?
А в един от магазините за техните Техно.. (да не правя реклама), има сега промоция на канон 1200 д за 599 лв ..
Иначе мерси на тези, които ми писаха на ЛС ;) но за втора ръка не бих дала повече от 400 лв :(
Хубав ден на всички [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 13:19

ЕЕеххх, значи съм изтървала промоцията, жалко .. И прав си, не съм изобщо информирана, не съм чела никаква теория по фотография и т.н. Точно затова поисках мнение в този форум :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 13:52

Nikolas666 , тоя мъник с това миниатюрно сензорче силно ме съмнява да даде качество като ДСРЛ, въпреки легендарните Фуджи обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 14:05

За сметка на това X100 (който бях предложил) ще го докара :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   27-05-16 14:15

Може някой подобен малък апарат наистина да е по-подходящ щом момичето няма намерения да надгражда. Очевидно не търси сериозно качество а иска по-хубави снимки от стандартен телефон/сапунерка. С конкретното апаратче не съм снимал, но най-малкото има бленда и половина по-светъл обектив от китовия канон върху който се е спряла. За съпоставка на колежката аз дадох 450 лева за моя D90 втора ръка заедно със 18-105 обектив. Супер доволен съм. Нямам нито 1 забележка до момента.

lori91 това са две снимки правени с тези апарат и обектив - за себе си прецени дали ти харесват (снимките са жалки, но ги споделям за информация):


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wyai4165.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/gnzg7928.JPG


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/12671908_10207910637351533_2427489374724397514_o.jpg



Гълъба не е фокусиран заради моя грешка. Не използвах правилния тип фокусиране


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rcbc1386.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/ofhw0880.JPG


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13086800_10208139059421942_3089968381734517156_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-05-16 14:26

Дано не ме нападнат хората, но какво да ѝ градиш на една система с D3200 тяло? 12-24, 16-80 ф2.8-4, 70-200 ф4? Надали. Просто купуваш едно светло твърдо и/или един 18-55 вр2 - супер обектив, на всичкото отгоре и евтин, и му скъсваш ушите от снимане и практически уроци. Евентуално се впускаш в градене на системи вече по-нататък, когато решиш какво, аджеба, искаш да правиш с фотографията - дали ще е отминала тръпката и ще разпродадеш всичко, дали ще ходиш на горно ниво, но все още ще е хоби или ще мислиш за вадене на пари и професионално ориентиране в тази посока.
От огромно значение е желанието да носиш близо 1 кг. фотоапарат + обектив. Това е deal breaker-ът на много начинаещи фотографи. Няма как да е добър избор който и да е апарат, ако ще остава вкъщи "защото е тежък". Ако желаеш нещо лекичко - вземи си някой безогледален некс и отново го спукай от снимки. [beer]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-05-16 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-05-16 14:46

Мда, за мен тела като D3200 не трябва да се гледат като инвестиция в техника, градене на системи и т.н. Те са инвестиция в умения - да снимаш, да се учиш, да експериментираш - колкото и да са по-кофти като ергономия и контроли от по-скъпите камери от по-горните класове, ти дават възможност да променяш параметрите, с които да направиш дадена снимка и да установиш кой параметър как влияе. Колкото и да четеш, без практика си загубен. Но, пак казвам - според мен, тези тела не водят до надграждане на системи или кой-знае какъв скок в качеството на снимките. Едно хубаво фиджи или сони безогледалка надали ще падне по-долу като качество на снимката, дори напротив - при директен джейпег може да са наобратно везните.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 14:53

Nikolas666, семплите са ти с добра светлина и исо до 200. И въпреки това ще издишат сравнени с по-голям сензор. Не се хващай на басове, ще изгубиш ако срещу теб снима фотограф на твоето ниво.
П.П. Сензора да не е по-голям от този който си посочил по-горе...[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-05-16 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 15:00

Да, идеално е. Въпреки, че Сони са мизерници и така са го орязали от към функции. Виж, него спокойно може да го сбориш с ентри-левъл Каниконите и вероятно ще спечелиш. Китачето 16-50 е уникален обектив, въпреки недостатъците си.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   27-05-16 15:05

Не съм съгласен, че ниския клас ДСЛР не става да градиш система. Аз точно така почнах, с Д60 - оборудвах го с два твърди и една светкавица и стана съвсем друго нещо. За да градиш система, трябва да обърнеш внимание на обективите, телата се сменят, нисък, висок клас, няма значение, като остарее, взимаш ново според финансите. Ниския клас ДСЛР е идеален за започване на система, ако ти хареса - му купуваш обективи и т.н. ако не минаваш на друго.



Публикацията е редактирана (27-05-16 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 15:06

D60 не е нисък клас - просто е дърто. Иначе за китаци - май Фуджаците най-са оливат :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   27-05-16 15:09

По времето на Д60 имаше Д80 и Д200, Д60 си беше най-долу в класацията заедно с предшествениците си Д40 и Д40х

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 15:13

Хм... да им имам и системата за названията - по-оплескана е и от тази на Канон :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   27-05-16 15:42

lori91,
Щом условието е до 600 лв за нов апарат, и до 400 лв за втора употреба - тогава Canon 1200D e добро предложение. Да, вярно, че е нисък клас, но това не означава, че прави лоши снимки, а просто, че му лиспват някои по-професионални възможности. За любителско снимане е идеален. Важното е, че за в бъдеще ще имаш доста голям избор от обективи на сравнително достъпни цени, с които да си изградиш система.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-16 15:59

Виж, тук определено ще подкрепя Николчо - 100Д е за предпочитане пред 1200Д[beer] .


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:13

Това е реплика на китайчето :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 16:47

Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати :D Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) - щом големите много тежат, това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон :P

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 16:54

Това като "НЕ" ли да го приемам? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 16:55

хахаха, това беше отличен завършек на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 16:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] С кого сте се били спрели? Само ще си дадеш парите, освен ако искаш да правиш папарашки снимки. Там ще е по добър от смартфон.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:59

Това вече "НЕ" :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 17:07

Добре, няма да се излагам с такива въпроси вече :D като се реша на марка и модел, ще се похваля с покупката :D Данке [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 17:09

bg2014, хайде сега да видим какво се случва с:
не търся в интернет просто инфо и да го сервирам ненужно
Защо подценяваш автора на темата?
Нима тя не знае кои апарати влизат в бюджета и?

Ето намерила е: Canon PowerShot SX420 IS, 20MP [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 17:10

Ама по-добре да не беше :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: i_v   
Дата:   27-05-16 17:19

Да си избереш фотоапарат от съвети във форум(без да визирам точно този), без да си поснимала поне малко с моделът, които си избрала, или някакъв подобен е малко, като да избираш м/у котка и куче, като четеш в книги и форуми за тях (или пък жена по интернет…по спецификаций ;)).

Когато имаш малко опит, вече е възможно по характеристиките на апарата, обосновано да предположиш ще ти хареса или не.

Намери начин да поснимаш малко с един никон, после с един канон… има и други марки, пробвай и безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   27-05-16 23:54

Автор: Pavlov
Дата: 27-05-16 10:44

crocodile (или да кажа - daniil-k), ти май ползваш форума единствено, за да хвалиш нещата, които продаваш?... [smile]
"Тази безогледална система" не става. Дърт модел, малка матрица, висока цена.
А и още в началото на темата се разбрахме с авторката ѝ (на ЛС), че търси DSLR.
Аз предлагам това - Nikon D3300 . Почти нов, добър модел, идеален за начинаещ.


Ето един типичен Трол , прави забележки и веднага си пробутва ниския клас никон с китовия обектив. Маи ти искаш да купиш моя олимпус продавайки никона ?
Сглоби ми система на Никон със съвременно тяло , обектив покриващ 28-300 със стабилизация (понеже олимпуса има), външна ТТL светкавица със синхронизация 1/4000 и чанта за 600 лв и ще те призная на гений !

А какво си се разбирал с авторката на ЛС си е твоя работа Павлов ! , в началото на темата се търсеше апарат за начинаещ фогограф на цена до 600 лв ,сложи си очилата и го прочети.
Мисля до тая цена моето предложение няма алтернатива , но оставям колежката във твоите " вещи ръце " , успех и желая !



Публикацията е редактирана (28-05-16 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   28-05-16 07:36

lori91 написа:

> Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати :D Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) - щом големите много тежат, това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон :P

Девойче, всичко върши работа за снимане. Основното условие е устройството, което държи апарата да знае какво иска и как го иска, а това се постига с доста учене и още повече снимане.
Зависи и от нещата и условията които и при които се снима.
Туй за тежките апарати, някой го беше написал преди 1-2 страници - необходимото зло - при хубави системи и качествена оптика си трябва и носене.
За посоченото от теб искане за добри снимки при слаба осветеност и в църкви и помещения определено ти трябва техника със светлосилни обективи /обяснено по човешки колкото повече може да се отвори дупката(блендата) на обектива, толкова му е по-добра светлосилата, толкова е по-светлосилен/. Не знам какво е дереджето на новите модели "сапунери", но все ми се струва, че няма да е като на отделен обектив /съдя по моята "сапунерка" пауршут от време оно/.
Другия вариант да ползваш светкавицата на апарата, но и там си има чалъми и мурафети за научаване, а и една хубава външна светкавица е на цената горе-долу на един ДСЛР /как беше там по чуждоземско му[smilie3]/ левъл за начинаещи или нещо подобно. Бе казано по наше му за начинаещи.
Така, че каквото и евтино да си вземеш все ще ти е от полза да започнеш да се учиш, а със спестените пари, можеш да сложиш началото на едно ново събиране на повечко средства за следващото купуване в бъдеще /което със сигурност ще дойде, като те хване крастата[smilie6]/, но тогава вече ще знаеш какво ти трябва и какво да търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   28-05-16 08:28

lori91 napisa:
Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати
Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон

Tози апарат за жена с подобни въпроси е просто идеалното решение защото:
1. Стават хубави лични снимки
2. Вдигаш и снимаш... и всичко е на фокус
3. Хубаво приближение и става за макро снимане с лекота.
4. Лесен за употреба, няма RAW формати и обработки последващи, които много бавят, затрудняват фотографа и заемат памет на компютъра и от главата. Все сложни неща.
5. Сравнително малък (колко тъпо... сравнително с какво - той е колкото Никон Д 3200)
6. Забравяш, че фотографията изисква знания, натрупване на умения и допълване на техника (изграждане на система).
Всичко това ме навежда на мисълта, че си мислиш за верния избор.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   28-05-16 11:32

Промоцията вече е свършила. Ако ще се избира турбозум, има и по-свестни камери. Ето едно сравнение.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   04-06-16 09:56

Привет отново! Благодаря на всички за съветите, искам да се похваля, макар още да няма баш с какво, но заложих на Сони А37 и го закупих из ония дни. Сега започва якото изучаване :)
Хубав ден![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   04-06-16 10:16

Aй честито! Хаирлия да е! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: 798099   
Дата:   04-06-16 14:17

Е, честито! А какъв е обективът към него? Или това е "друга тема"?


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: MARLOV   
Дата:   04-06-16 16:56

Не си сбъркала!
Зависии от това на каква цена си го взела де.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: антивик   
Дата:   04-06-16 17:54

Ха честито и от мен, вече взет цената не е от значение, сега се започва разучаването на техниката, още по-трудното разучаването на фотографските мурафети и изграждане на нужното виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   04-06-16 19:54

Благодаря!
Цената не е от значение вече - взех от базара тук :))

798099, все още съм с неговия си, с който върви по начало.
Възнамерявам скоро да заложа на "малката бира", но засега ще разучавам без нея :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   04-06-16 21:09

Не знам на това sоny дали може да се ползват обективи от минолта. Ако не са съвместими е лошо защото губиш достъп до огромен брой евтини и добри стъкла. ДСЛР Sony се купува именно заради обективите на minolta. Не че няма хубави стъкла за сони но са скъпи а и няма голям избор в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   04-06-16 21:12

crocodile, казаха ми, че може да се слагат такива :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   04-06-16 21:31

Тогава действай , 40-200/4 , 50/1.7 и още много други страхотни обективи са на разположение, ползвай търсачката в базара.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: marlov   
Дата:   05-06-16 20:12

70-200/4[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: horrible   
Дата:   05-06-16 20:56

Тука във всяка тема се хапете до кръв... а проблема, по-точно избора на момчето... симпатяги сте... само може да отвратите човек, НО българска работааа... [smilie23] ... уж всички сте уж творци...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: dimidumi   
Дата:   05-06-16 21:18

crocodile написа:

> Не знам на това sоny дали може да се
> ползват обективи от минолта. Ако
> не са съвместими е лошо защото
> губиш достъп до огромен брой
> евтини и добри стъкла. ДСЛР Sony се
> купува именно заради обективите
> на minolta. Не че няма хубави стъкла за
> сони но са скъпи а и няма голям
> избор в базара.

Всички тела за Sony A mount имат мотор в тялото, както и стабилизация в тялото, такива са и телата на Pentax. Тези две системи могат да използват десетки различни стари, но не лоши стъкла, за смешни пари, а като сложим и ръчнофокусните от Nikon F-mount и Olympus OM-mount и надолу по работна отсечка, стават стотици алтернативи за под 50-на лв., само човек да има желание и мерак да се учи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   05-06-16 21:21

Хорибълче, дан'си пропуснал пилюлката преди вечеря[smile]?


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »